Profesor Ethan Learner veze rodinu z koncertu, a když zastaví u benzinové pumpy na Reservation Road, jeho syna srazí a usmrtí auto řízené rozvedeným právníkem Dwightem Arnem. Ten veze svého syna z baseballového zápasu. Arno z místa nehody ujede. Tragédie zasáhne oba muže stejnou silou. Ethan, jehož manželství prochází krizí, není schopen přijmout synovu smrt, bere vyšetřování do vlastních rukou a rozhodne se najmout právníka. Dwight má trýznivé výčitky svědomí a enormní strach, že mu jeho bývalá žena zakáže kontakt s vlastním synem, mu nedovolí přiznat se. Souhrou neuvěřitelných náhod se Dwight stane Ethanovým právníkem. Teď už je jen otázkou času, kdy se pravda dostane na povrch! (TV Nova)

sedm.1

Opravdu výborné drama.Pro mě možná o trochu víc poutavější a osobnější,neboť jako otec ročního syna si absolutně nedokážu onu situaci z filmu představit,a to ať už v pozici Joaquina Phoenixe či Marka Ruffala.Dějově se film rozjede hned od prvních minut a pak už jen sledujeme vývoj šílené a nezávidihodné situace,do které se obě postavy dostali.Vše se odvýjí poutavě,bez hluchých míst a především bez nějakých odlehčujících kudrlinek.Reservation Road je podán skutečně lidsky a přes můj strach z tradičně "hollywoodsky" zpackaného konce se i on poměrně slušně povedl a nesklouzl do nějaké rozmělčené břečky.Za pozornost pak stojí i herecké výkony(především Mark Ruffalo je výborný),reálné a velmi sugestivně podané.Reservation Road je přímým filmem o nehodě,která prostě musí otřást s každým a o tom,jak se s následky z ní může člověk vyrovnat a mé vysoké hodnocení je právě za to,jak se s tím autoři zde,především po lidské stránce,vypořádali. ()

herr_carter

Naposledy mě takto citově rozložilo na kousíčky toto korejské drama. Reservation Road je film, u kterého mě snad nejvíce ze všech filmů, co jsem hodnotil, překvapuje tak nízký rating. Nemyslím si, že lidský smutek, zmar a totální ztráta motivace se dá zahrát ještě lépe, než-li se toho zhostili Phoenix, Connelly a Ruffalo. Toto je právě jeden z mála depresívních filmů, který právě tu depresi a dno lidských sil zobrazuje do puntíku............... moje hodnocení = 10/10. ()

psychoJoa

Tenhle film je naprostá emocionální bomba. Těžký a náročný příběh je vykreslený zcela přirozeně a lidsky, tak, že se dotkne vašeho svědomí. Celý příběh se točí kolem motivu viny a musím říct, že jeho zpracování je mistrovské. Připravte se však na to, že film dřív či později opravdu přivede k pláči, tísni nebo lehké úzkosti nebo depresi. Hlavní protagonisté předvádí skvělé výkony, díky kterým se na jejich postavy divák napojí zcela plynule a pak tak spolu trpí a trpí... až do konce. Který mě vyrazil dech. Tleskám! ()

chmíří

Silné drama by to bylo, ale moc není nebýt chyb scénáře, který je výtvorem hollywoodské továrny až moc okatě. Na druhou stranu, za herecké obsazení se tento snímek stydět nemusí a každý herec si odvádí svou práci dobře, ale jenom dobře...Bohužel. ()

Lukoboss

Chybí tomu takový to napětí, který známe například z filmu Hon. Tady se taky jedná o velice vážný téma, navíc příběhy dvou hlavních postav jsou výborně propletený, i když se to ze začátku úplně nezdá. Ale ten výsledek by mohl být určitě lepší nebo aspoň jinej. Jsou místa, kde se atmosféra šroubuje do výšin, ale pak jsou takový nějaký hluchý mezipasáže, který to zase sráží dolů. Přitom casting je výbornej a slušný drama mohlo být na světě. Takhle je to jen průměr, možná mírnej nadprůměr. ()

baXter

Hodina a půl nepředstavitelně nudné stopáže. Asi tak bych shrnul dohromady tuhle nicnevzbuzující tragickou nicku. Smutný příběh, který podlemě do filmu vůbec nepatří, protože diváka nijak nezaujme a pak si jen vyčítá, že je nelidský, když ho emocionálně nepostihuje zabití 10letého chlpce při autonehodě. Hvězda že jsem neusnul. ()

F.W.Colqhoun

Tak tohle nebylo moc autentický. Mark Ruffalo je stižený syndromem-vrchní-prchni, jak jsem si pracovně pojmenoval situaci, kdy se hrdina zavrtává hlouběji a hlouběji do sraček, přičemž tvůrci nenehávají diváky na pochybách, že si to, ať je to cokoliv, nakonec odskáče. Reservation Road vyjma tohoto nepříjemného pocitu, servírovaného víc Ruffalem než režisérem tak, že zmučeného otce a matku, jeho protivníky v podání Phoenixe a Conelly, ani nevnímáte, nenabízí. Zbytek obnáší řeči o andílcích, světlušky, nechtěně absurdní situace, slzavé údolí a poněkud povrchní úvahy o spravedlnosti, božích mlýnech, dělbě bolesti mezi pachatele a poškozeného, nezbytnosti nechat věcem volný průběh a tak - prostě voda na mlýn cynikův. Trochu škoda. ()

kolemjdouc

stačí chvíle nepozornosti a příběh eskaluje v tragedii ve dvou rodinách.V jedné přijde rodina o syna a ve druhé syn o otce - asi na hodně dlouho ()

Saj

Proč tak špatný hodnocení? pozeeeeeeeeeeeeeeeeři. Já jsem si to užil, protože filmy o zločinu/trestu miluju ()

Dyas

Poněkud průměrné drama, které je dobré především díky hercům, díky nimž to není horší. Jennifer, Phoenixe i Ruffala mám rád. Mě se to ale líbilo a tři hvězdy si to zasloužilo. Možná bych dal čtyři, kdyby si to udrželo stálé tempo. Kromě obsazení jsem byl též potěšen z překvapivého konce. Rozpočet $n/a million ][ USA tržby $121,994 ][ Celosvětové tržby $16,601,440 ][ Otvírací víkend $36,269 ()

filipvrbik

Nevím , proč je vše popsáno v oficiálním textu distrubutora, naštěstí jsem to před filmem nečetl- a mojí celkem oblíbení herci v pohodě...60% ()

fastum

Přestože jsem věděl jméno režiséra, nečekal jsem od filmu nějakou přelomovou, či originální podívanou. Chtěl jsem dojemný příběh, který nebude jen holywoodskou splácaninou typu World trade center. Ze začátku jsem byl úplně vtažen do děje, ale jak tak film pomalu ubíhá, říkáte si, proč to kurňa režisér nezkrátí? Napsat ale, že tento film nestojí ani za zhlédnutí nemůžu, a tak mu dávám za tři.. ()

Matros

Slušně obsazené drama se standartní zápletkou, která se nesnaží o žádnou inovaci. Film, který si nezaslouží být milován ani nenáviděn... ()

bobstock

Filmu by slušelo ještě více natáhnout na strunu dramatu, ale ve výsledku spokojenost a navíc, takhle má vypadat hraní na dřeň, chvála nešťastné trojici Joaquin, Jennifer a Mark. 75% ()

Gore

Špičkové herecké výkony ústředního trojlístku Ruffalo, Phoenix, Connelly, kteří sice podávají nadstandardní výkony skoro vždy, ale zde se snaží ze svých výkonů vymáčknout maximum. A je zajímavé sledovat, jak pomalu, ale jistě, se mlaďounká Elle Fanninig vyrovnává hereckých kvalit své starší a slavnější sestře Dakotě. Být to natočeno se slabšími herci, lehce by to sklouzlo do béčka, takhle je to naopak slast sledovat jejich herecký koncert v tomhle skoro komorním dramatu. ()

Phillo

Tá najjednoduchšia zápletka neozvláštnená ani nejakou vedľajšou líniou (alebo núkajúcou sa líniou mesta ako postavy – viď. napr. Crash) v podaní Pánov hercov a herečiek. Bojím sa, že v podaní horších hercov by to bola blamáž a hlavne nuda. Takto aspoň v hlave zostanú perfektné citové výlevy J. Connoly a perfektná scéna po odvoze Ruffala do lesa. 65% ()

RomanHyde

Průměrný nikam nevybočující snímek, jehož vrchol se nachází v první třetině, pak to jde dolů a závěr, který to mohl ještě trošku zachránit, je nepovedený. Herci se snaží, přesto i tento snímek bych zařadil do kategorie "lepší televizní produkce". Neoslnil mne, přesto jej nepovažuji za zbytečný. Téma tragických dopravních nehod, kdy viník z místa nehody ujede, je v dnešní době velmi aktuální a nám se odkrývá pohled na pozůstalé a viníka, dvě strany a dva pohledy na utrpení, potažmo problematiku zločinu a trestu. Závěr je ve finále takový, že na divákovi zůstane dořešit jak by se v takové situaci zachoval sám. Možná by nebylo na škodu tento film odvysílat v hlavních vysílacích časech na všech programech najednou místo krátkých filmů od BESIPu :)) ()