Profesor Ethan Learner veze rodinu z koncertu, a když zastaví u benzinové pumpy na Reservation Road, jeho syna srazí a usmrtí auto řízené rozvedeným právníkem Dwightem Arnem. Ten veze svého syna z baseballového zápasu. Arno z místa nehody ujede. Tragédie zasáhne oba muže stejnou silou. Ethan, jehož manželství prochází krizí, není schopen přijmout synovu smrt, bere vyšetřování do vlastních rukou a rozhodne se najmout právníka. Dwight má trýznivé výčitky svědomí a enormní strach, že mu jeho bývalá žena zakáže kontakt s vlastním synem, mu nedovolí přiznat se. Souhrou neuvěřitelných náhod se Dwight stane Ethanovým právníkem. Teď už je jen otázkou času, kdy se pravda dostane na povrch! (TV Nova)

Figu

Filmek puštěn na doporučení Toreteho17/ Fenomenala. Dávám tři hvězdy a to jen za výtečné herecké výkony Phoenixe a Ruffala. Navíc dodávám, že výkon Phoenixe řadím snad za uplný TOP jeho kariéry! Jinak mě velmi mrzí, že se mi hodinka a půl táhla donekonečna a to když se u filmu děje, není něco v pořádku... 55% ()

marcek

Reservation Road je na ČSFD hodně nedoceněný snímek. Každý tady píše o tom, že když natočil George Hotel Rwanda, tak od té doby bude točit jenom perfektní filmy. A pro mě tento film perfektní film. Jeho slabinou je, že už od začátku je jasné jak to skončí, ale stejně se na to musíte podívat. Skvělé herecké výkony celého tria Phoenix, Ruffalo a Connelly. Mě se to prostě líbilo. ()

Jino

Reservation Road funguje zejména na dvou hlavních představitelích a jejich výkonech, jimž jsem s lehkostí jejich role uvěřil a navzdory scénáře, který po celou dobu jede na zápletce ze začátku snímku, jsem byl mile překvapen s jakým zážitkem jsem nakonec odcházel. 75% ()

tomtomtoma

Drama, které vyvstává po smrti dítěte při autonehodě. Pozůstalý otec Ethan Learner (Joaquin Phoenix) volá po trestu a pomstě za smrt malého synka. A protože má pocit, že nikdo kompetentní nic nedělá, fanaticky pátrá na vlastní pěst. Až se díky náhodě dostává k pachatelovi. Tím je advokát Dwight Arno (Mark Ruffalo), který se sice chce původně přiznat, ale neudělá to. Po těžkém svírání jeho duše svědomím se přiznává a přijímá tím oprávněný trest. Další zajímavou postavou je manželka Ethana Emma (Jennifer Connelly), která si trochu dává pocit vinny za smrt a poté se snaží zastavit manželovu posedlost po pomstě. Bohužel je to takové celé hodně mělké. ()

lakikaki

Fuck you, ČSFD. Film Hotel Rwanda som síce ešte nevidel, ale odpísať dobrý film - myslím tým Reservation Road - len preto, že nie je tak dobrý ako predchádzajúce dielo jeho režiséra mi pripadá dosť namyslené. Reservation Road má všetko, čo by dobrý film mať mal - nadpriemerné herecké výkony, fajn hudbu, peknú kameru a tiež primeranú minutáž. Jediné, čo by som snímku vytkol je prekombinovanosť scenára, v ktorom sú postavy prepojené trošku viac ako by bolo zdravé a uveriteľné. Trochu silnejšie emócie a udelil by som možno aj plné hodnotenie, takto sú to absolútne zaslúžené štyri hviezdičky. Vraj 64%, pche... ()

necisty

Nemůžu napsat,. že to splnilo mé očekávání, protože jsem nevěděl, co od toho mám čekat :). Ale už od začátku si mě to vtáhlo. Myslím, že to hodně stojí na ústřední trojici a jejich výkonech. Bez nich by to byl jen průměrný film. ()

pakobylka

Velice vyostřené, velice sugestivní - a přece velice civilní drama dvou rodin ... a dvou mužů. Drama, v němž se všichni protagonisté stávají svým způsobem rukojmími tragické události, která navždycky promění jejich životy. Příběh urputného nelítostného zápasu ... ne tak o budoucnost, jako o minulost - a o přítomnost. Zaklesnuté do sebe jakoby v něm ve zvláštním bezčasí ustrnuly dobro a zlo, pravda a lež, láska a nenávist ... neoddělitelně propojené, navždycky obtěžkané trnovou korunou bolesti ... bez víry a naděje a odpuštění. Protože nelze vrátit ten jediný osudový okamžik ... prchavý zlomek vteřiny - jako mrknutí oka ... jako mávnutí křídel droboučké světlušky. ()

Juto

Je to neúprosne zvrátená, dobre zahraná melodráma, ktorú je ľahké obdivovať, ale zámerne si ju nemožno užiť. 6/10 ()

c.tucker

Opravdu dosti slabé, moje očekávání se zhroutilo někde před půlí, když jsem už neočekával neočekávané a tušil, že pojede přímou linkou. Vše se drží emočního vypětí mezi dvěma otci a jednou matkou, které je sice odvedeno na výbornou, ale ostatní se ztrácí. ()

Radiq

Bylo to dobrý do té doby, než se ty jejich životní osudy jakoby NÁHODOU propletly - ta náhoda mi přišla hódně trapná. Najdou se tam jak silné scény (třeba když se žena začne obviňovat z jeho smrti), tak i trapné scény (však uvidíte, pocítíte...). Celou dobu ale víte, kam přibližně bude ten děj směřovat. Ten film vám nic nedá. Nejvíc se mi z herců líbil Mark Ruffalo v roli toho sráženlivýho právníka. Kdyby tam hráli neznámí herci, tak to asi bude propadák. Na druhou stranu su rád, že jsem se na to koukl, což zní asi jako paradox. To bude asi tím, že jsem po včerejší kalbě takovej rozpolcenej.... ()

Splasher

Velmi silné téma - velmi dobře zahrané i stopáž je odpovídající. Kdybych nebyl tak přísnej určitě dám i pátou hvězdu. PS: Hotel Rwanda jsem ještě neviděl. ()

Triple H

Vykonštruovaná, umelá blbina, ktorú som nevládal dopozerať. Keď Ruffalo vošiel do práce a tam ho ako nový klient čakal práve Phoenix, povedal som si, že stačilo. Z toho čo som vidiel ma práve Phoenix na moje sklamanie veľmi neuchvátil, Ruffalo taktiež. Nad vodou sa to zubami nechtami snažila držať vynikajúca Jennifer Connelly - ale bola v tom boji osamotená a nemohla tak ani pri najlepšej snahe film zachrániť. Dve z rešpektu k zúčastneným a pre pocit, že keby som to dopozeral, asi by sa to k takémuto hodnoteniu dokodrcalo. ()

Sfinkter

Pohled do duší těhotných smutkem a zločinem třech postav, ztvárněných tím nejlepším, co momentálně "mladší" Hollywood nabízí. Tíha některých scén pro mne byla možná ještě nesnesitelnější než v Hotelu Rwanda. O Connelly jsem si dodnes myslel, že nezahraje tragičtější polohu než v Rekviem za sen, po několikáté mi vyráží dech. ()

neoBlast

Reservation Road bych označil jako "drama pro začátečníky". Všechno je jaksi zjednodušené, doslovné a naštěstí jsme ušetřeni scén, kdy se někdo dlouze přemýšlejíc dívá dlouze do prázdna. Formální stránka je bezchybná a Phoenix a Ruffalo ze sebe dávají všechno. Ovšem srovnávat s nejlepšími v žánru (napadá mě např. civilní Jako malé děti) se film nemůže. 70 % ()

alyssa18

Ukázka toho, jak obsah vítězí nad formou. Tak silné téma a tak slabé zpracování... Joaquin a Mark svůj part sehráli dobře, ale velmi mě zklamala Jennifer Connelly. Reservation Road - dílo citově velmi ploché, za srdce nechytí ani omylem. V souvislosti s takovým tématem bych čekala rozhodně větší srdcebol a drsnou palbu na emoce, ale tohle bylo studené jak psí čumák. A ten scénář? K tomu se raději vyjadřovat nebudu. ()

greetchen

Ze začátku se to rozjede jako super drama, škoda, že veškeré kvality končí hned s úvodem. Joaquin Phoenix i Mark Ruffalo sice hrají na výbornou (obzvlášť Mark), příběh se už pak ale jen nuceně vleče a nedokáže diváka pořádně vtáhnout. ()

Puyi

Film má sice silný námět, ale jeho celé provedení není zas tak působivé, jak jsem doufal. Film je založen hlavně na skvělých hereckých výkonech hlavních akterů, na mě tedy udělal největší dojem můj oblíbenec Joaquin Phoenix. :)) Film celkově hodnotím jako takový lepší průměr, špatné to rozhodně nebylo, ale dalo se z toho vymáčknout daleko, daleko víc (více napětí, více akce...), trochu škoda..:) ()

ArdathBay

Spíše televizní drama s výborným Phoenixem (netypicky zarostlý). Psychologicky to mohlo být propracovanější, vznikl by pak větší snímek. Náhod bylo snad až příliš a Ruffalo by mohl být trochu chytřejší (scénář by tedy měl být chytřeji napsaný). Atmosféra po incidentu u pumpy je vystižena emocionálně velmi silně. Za ni tu třetí hvězdičku. ()