Profesor Ethan Learner veze rodinu z koncertu, a když zastaví u benzinové pumpy na Reservation Road, jeho syna srazí a usmrtí auto řízené rozvedeným právníkem Dwightem Arnem. Ten veze svého syna z baseballového zápasu. Arno z místa nehody ujede. Tragédie zasáhne oba muže stejnou silou. Ethan, jehož manželství prochází krizí, není schopen přijmout synovu smrt, bere vyšetřování do vlastních rukou a rozhodne se najmout právníka. Dwight má trýznivé výčitky svědomí a enormní strach, že mu jeho bývalá žena zakáže kontakt s vlastním synem, mu nedovolí přiznat se. Souhrou neuvěřitelných náhod se Dwight stane Ethanovým právníkem. Teď už je jen otázkou času, kdy se pravda dostane na povrch! (TV Nova)

Chrustyn

Pomalu plynoucí a po všech směrech průměrné drama o smrti syna, vyrovnání otce i pachatele s touto tragickou situací a myšlenkách na pomstu. ()

honajz

Zajímavých thrillerů se příliš neobjevuje. Tedy – thrillerů je hodně, ale tuctových. Reservation Road (česky něco jako jízda na zapřenou) sice není dokonalý, ale zajímavý rozhodně ano. A také pěkně depresivní, zvláště pokud jste rodiči dítěte od takových tří do deseti let věku. Máme tady dva muže. Jeden srazí malého kluka a z místa činu ujede. Druhý, otec přejetého kluka, hledá možná až příliš zoufale vraha. Oba svede dohromady náhoda – otec vrah má poskytovat právnické služby otci přejetého kluka. Právník se postupně začíná sebeobviňovat a jeho již tak nabourané manželství spěje k rozvodu a zákazu vídání se s vlastním synem. Jakákoliv podobná historka může být natočena hloupě, lacině a podbízivě. A nebo využije vynikající kameru, herecké výkony i hudbu, umírní se v cituplných dojímacích scénách, případně je úplně vypustí, a dokonce nechá závěrečný soud na samotném divákovi. A to je právě případ Reservation Road. Herci sice patří mezi známé tváře (Joaquin Phoenix, Mark Ruffalo, Jennifer Connelly či Mira Sorvino), ale hrají naprosto přesvědčivě (na pár drobných výjimek), takže jim jejich problémy, vnitřní prožívání, paniku, strach a bolest věříme skoro dokonale. Což je dalším základním kamenem úspěchu. Dodávám však ještě jednou, že přes mírně nadprůměrné filmařské kvality jde o velice depresivní snímek. Disk nabízí film v solidním obrazovém i zvukovém provedení a v bonusech vystřižené scény (8:04) a film o filmu (14:40) - oboje s CZ titulky. ()

Morholt

Malý chlapec umíra poté, co je sražen autem, jehož řidič pod rouškou tmy ujíždí a vzhledem k tomu, že policie se není schopná v pátrání pohnout z místa, rozhodne se jeho otec pátrat na vlastní pěst. Téma braní spravedlnosti do vlastních rukou je snad stejně staré jako film sám, takže záleží na zpracování a to je v tomto případě silně průměrné. Děj je zbytečně roztahaný, povětšinou nudný a občas mi připadalo, že se některé dialogy opakují a to zejména v podání obou rodičů zabitého. Chyběla tomu dynamika, kterou si podobné téma žádá a upřímě řečeno od filmu, který se nazývá thrillerem jsem opravdu čekal něco jiného. Je škoda, že nebyl využit herecký potenciál, který byl k dispozici. Phoenix a Jenifer Conelly, jako manželská dvojice, se snažili, seč mohli, ale vzhledem k plochému scénáři to vyznívalo trochu křečovitě, takže nejlépe obstál Mark Ruffalo, který v roli řidiče, trpícího výčitkami svědomí, obstál na výbornou. Nicméně to samo o sobě stačí jen na 45%. ()

moviesfan

Průměrný film, kde mi chybí víc napětí a akce. Přece jenom honba za odplatou by byla lepší. Takhle to na mě působí nudným dojmem. Z pohledu viníka tragické události a jeho psychiky to docela ujde. Hodnocení: 55% ()

Nick Tow

Tvorcovia filmu sa zrejme nechali zviazať jeho názvom: Reservation Road je totiž akýsi "rezervovaný". Ako keby do toho nikto nechcel ísť naplno. Postava Dwighta nemá gule priznať sa k trestnému činu a Ethan pre zmenu stratí mužnosť v najdôležitejšom okamihu - keď sa zriekne možnosti vziať "spravodlivosť" do vlastných rúk. V celom filme sú iba tri trochu vypätejšie situácie a aj tie nám Terry George taktne a rezervovane pre istotu zahalí tmou, aby sme preboha niečo nepekné neuvideli. K polomdlému scenáru režisér pristúpil tak, akoby to chcel mať celé rýchlo z krku: a aj napriek tomu sa film vlečie a vlečie. P. S. Joaquinovi Phoenixovi ubrala brada z charizmy a v tomto prípade akoby aj z hereckého umenia. Namiesto nasrdeného otca "pomstiteľa" vidíme celý čas akéhosi zamindrákovaného čitateľa Dostojevského románov, ktorému ktosi potiahol z knižnice Zločin a trest a ani mu nenechal lístok, kedy ho mieni vrátiť. Iba Jennifer Connelly je "uveriteľná" ako vždy, ale to hovorím zrejme len preto, že na nej môžem vždy oči nechať, aj keby sa ukázala iba na dva a pol sekundy. Skrátka: pripravte sa, že na Reservation Road je predpísaná rýchlosť 80 km/h. ()

prkalil

Pozor - strašně moc spoilerů (všechny)! Ta Saga - to bylo STRAŠNÝ! (jsem se včera dívala na 6. díl 4. série Mostu - Bron/Broen) Pak jsem se koukala na film Reservation Road - to bylo taky STRAŠNÝ (Mark Ruffalo tam zajel nějakýho 11-letýho kluka a ujel, právě totiž vezl svého asi 11-letýho syna pozdě svý bejvalce, ten naštěstí zrovna spal, tak to neviděl, naneštěstí nebyl připoutanej, takže si narazil - ale nevyrazil oko..., rodiče malého neboštíčka, zvlášť jeho otec - J. Fenix, nebo jak se to jeho jméno píše, po nějakém čase, kdy se mu zdálo, že policie moc nepokrokává, si najal právníky - na jeho případ byl přidělen - právník Mark Ruffalo (kterej má vražedný auto zavřený v garáži a předstírá, že ho věnoval nějaký charitě, zatímco jezdí autem z půjčovny)(taky je zoufalej a jednou se i vypraví na policii se udat, jenže ten policista myslí, že přišel jako Fenixův právník, vyhrkne na něj stav vyšetřování a kluše pryč, poněvač je v časové tísni... - navíc bydlej blízko sebe, navíc Ruffalova bejvalka vyučuje na klavír neboštíčkovu malou ségřičku - navíc neboštíčkova matka je zprvu zoufalá, že klučina zemřel proto, že šel přes silnici do lesa pustit ty světlušky, co měl pochytaný ve sklenici, k čemuž předtím v autě vlastně nabádala, když se jí ta holčička ptala, jestli si je můžou nechat - a ona řekla, že by chcíply, že by je měli pustit - a to vubec eště není všechno... no číšerný, jak by řekl Hyman K*A*P*L*A*N ()

schizmo

Takové silné téma, ještě silnější zápletka a oni to tak domrdaj! Představte si americkou odpověď na 21 gramů, ale totálně bez emocí a dopadu na diváka. Přitom obsazení skvělé, vystavění příběhu v pořádku, jen tam prostě chybí to, proč si zmíněný počin pouštím pořád dokola - totiž ten svíravý pocit prázdnoty, strachu a nekonečného žalu nad ztrátou potomka a zoufalé snahy najít útěchu v pomstě. Sotva za tři... ()

Krissty

Reservation Road si směle můžu přida na seznam filmů, jejichž hodnocení trošku nepobírám.. Od začátku až do konce jsem se ani na vteřinku nenudila. Většinu mých oblíbených snímků mám ráda proto, že mi jejich závěrečné vyvrcholení skoro vehnalo slzy do očí.. U Reservation Road to tak nebylo - slzy se mi v očích objevily hned na začátku a pak průběžně po celou dobu filmu.. Nestydím se za to, byl to opravdu silný zážitek! Navíc při tak úžasném obsazení s Joaquinem Phoenixem, Jennifer Connelly a Markem Ruffalo jsem se na to opravdu nemohla vynadívat.. Hodně to se mnou zamávalo :) ()

mysiak

Dobrá krimi, kde je Joaquin Phoenix, ktorý podáva svoj optimálny výkon, ničím neprekvapí ani neurazí...proste dobrá krimi, ktorá je zaujímavá hereckým obsadením a režisérom...ktorý ale mal aj lepšie filmy... ()

O.Peta

Nečtu pravidelně a ne mnoho knih se mi zaryje do paměti, ale předloha k tomuto filmu mě popravdě řečeno zaujala o dost víc než film samotný. Obsazení je více než slušné a zahrané to také není špatně, ale ta knížka mi i emočně sedla víc. 60% ()

Damiel

60 % - Celkový průměr s lepším Ruffalem než Phoenixem, trochu citový dojáček, který naštěstí nechává soud na divákovi. A jak mě Isham dostal svou hudbou v Crashi, tak tady mě její lacinou kopií naštval... ()

dawe04

Tak tohle je pád do úplně jiné ligy, co to Terry George zkouší? On že natočil Hotel Rwanda? Hm...No, jestli má v plánu nás diváky dál vydírat přehaně dojímavými filmy za pomoci unylých či přehrávajících áčkových herců (Jennifer, tebe to taky nebavilo, co?) a naprosto prázdnými scénáři, tak mu koupím letenku zpět do Rwandy. ()

Skip

Drama o pomstě a výčitkách svědomí zahrané dvěma herci, kteří do svých rolí otců dali vše, co uměli. Možná v jistých chvílích trochu kostrbaté, ale i tak velmi dobrý film, který nenechává chladným a hořkost v ústech, lítost i bolest provázejí celý ten příběh, který se může kdykoliv stát na jakékoliv silnici. ()

Fanucci

Strašně mne zklamal konec...tuctový, nepřekvapivý, hollywoodský. Budování příběhu bylo kvalitní, pocity viny a zmaru u Ruffalla a Phoenixe byly skvěle zahrané. Propojení postav jsem také vzal...sice to bylo trochu (no...hodně:-) nepravděpodobné, ale zajímavost zápletky se tím hodně zvýšila. Ale když to celé vede k tak průměrnému a prvoplánovému konci...člověk si až říká proč si dělá v průběhu hollywoodského filmu naděje...typický americký tear-jerker:-/ ()

kinderman

Na vynikající Krejčíkovo drama Svědomí T.George nemá, na to je jeho film příliš vyspekulovaný. Přesto stojí za pozornost už jen kvůli hereckým výkonům J.Phoenixe (otec se nikdy nesmíří se ztrátou jediného syna) a M.Ruffala, jehož duševní muka by mohla jako prevence zafungovat snad ještě lépe než právě startující (nákladná) Renčova kampaň plná automobilových karambolů. ()

Chrysopras

Tak tohle je ten typ filmu, kde jsem si asi 10krát v průběhu sledování řikal: "Jen doufám, že tohle nikdy nezažiju, ani na jedný straně." Strašně těžký téma je tu podaný dost citlivě. Herecky mě zaujal předevšim Phoenix, Ruffalo taky dobrej, akorát Connelly podle mě dostala málo prostoru. Musim ale podotknout, že se z toho dalo vytřískat víc - prostě mě to nedokázalo úplně "vcucnout" a na konci "vyždímat"... ()

sofiapetra

Silné téma v telenovelovském zpracování. Ale těch chlápků mi teda líto bylo - jedna nepozornost a život se zbortí všem. ()

Martin741

Reziser Terry George po fenomenalnom filme Hotel Rwanda natocil len priemerny film. Ako oloncept a tematika filmu zaujme, ale potom nastupuje sed, nuda a reziserska rutina. 67 % ()