Profesor Ethan Learner veze rodinu z koncertu, a když zastaví u benzinové pumpy na Reservation Road, jeho syna srazí a usmrtí auto řízené rozvedeným právníkem Dwightem Arnem. Ten veze svého syna z baseballového zápasu. Arno z místa nehody ujede. Tragédie zasáhne oba muže stejnou silou. Ethan, jehož manželství prochází krizí, není schopen přijmout synovu smrt, bere vyšetřování do vlastních rukou a rozhodne se najmout právníka. Dwight má trýznivé výčitky svědomí a enormní strach, že mu jeho bývalá žena zakáže kontakt s vlastním synem, mu nedovolí přiznat se. Souhrou neuvěřitelných náhod se Dwight stane Ethanovým právníkem. Teď už je jen otázkou času, kdy se pravda dostane na povrch! (TV Nova)

Spike86

Pokus o nápaditý scénář, který ale není příliš realistický a uvěřitelný. Zkrátka, zápletka působí zajímavě, ale jasně pouze filmově, protože pravděpodobnost, že si otec najme jako právníka zrovna viníka nehody je natolik nízká, že to reálně nepůsobí ani trochu. 60% ()

vykyn

Oba herci jsou skvělý,ale to bohužel nestačí..Silná zápletka je,ale je to předvídatelné až běda..a konec?ten to jenom podtrhl..škoda ()

Cor-Angar

Hlavně proto, že jsem neměl nějak velký očekávání, pro mě Reservation Road nebylo takový zklamání a ty 4* mu dám, ikdyž trochu slabší. Ale co si budem povídat, mohlo (a mělo) to dopadnout mnohem líp. Hlavně kvůli hercům, kteří byli k dispozici. Ti se snažili a jsou to hlavní, co film vytáhlo, ikdyž lehce, z průměru. Na závěr bohužel musím napsat, že jednou nejspíš stačilo, protože tenhle snímek jednoduše nemá čím překvapit. ()

pee-jay

Jedna nehoda a studie předvídatelných následků. Velmi dobře zahráno. Nechtěl bych bejt v kůži ani jednoho z nich. ()

babuca

výborný film, ťažké životné situácie, výborne zvládnuté postavy 2 otcov...........sorry, ale toto asi dokáže oceniť len rodič. PS: súhlasím s názorom , že na ČSFD je veľmi nedoceneným filmom ()

PRASÁK

Když newyorský spisovatel John Burnham Schwartz vydal u nakladatelství Random House, Inc. v roce 1998 svůj román "Reservation Road", nikdo nepředpokládal oslnivý úspěch u čtenářů. Pravdou však zůstává, že tato kniha se podle New York Times stala Knihou roku. Stejně pochvalné kritiky vyslovily také noviny a časopisy The New Yorker, The New York Times Book Review, The Boston Globe, DoubleTake, Vogue a Newsday. Byla to tedy otázka času, kdy po tomto románu sáhne filmové studio. Šance se chopily společnosti Focus Features, Random House Films, Miracle Pictures, Nick Wechsler Productions a Volume One. Jako režisér byl vybrán Terry George ze Severního Irska, který se výtečně uvedl svými filmy "Jménem IRA" a "Hotel Rwanda". A je to radost dívat se na výsledky jeho práce. Ve filmu "Reservation Road" se objevují známé tváře, jako Joaquin Phoenix, Jennifer Connelly, Elle Fanning, Mark Ruffalo ne bo Mira Sorvino. Divák se může těšit na velmi zdařilé a napínavé kriminální drama s neobvyklou zápletkou. Je to jeden z těch filmů, které člověku nějakou dobu zůstanou v hlavě a snaží se tam uhnízdit. Co dodat? Těším se na další filmové dílo, pane Terry George! ()

v1791

Dráma s celkom dobre vykreslenými pocitmi dvoch hlavných protagonistov príbehu, každého na opačnej strane barikády. Nezmieriteľný otec sa nevie vzdať pocitu straty syna a hľadá vraha. Ten na druhej strane bojuje s pocitom viny, ktorú v sebe ukrýva a dusí. Nečakane vyjde pravda najavo. Slabo spracované scény a dosť tmavá kamera. ()

andy60

K dobru lze přičíst to, že karty zde nejsou rozdány zcela jedoznačně, i když zde máme otce, prahnoucího po pomstě a na druhé straně advokáta, který připravil o život malé děcko, postupem času je možné ho vidět i jinou optikou, než jako chladnokrevného vraha, který nemá žádné výčitky. Opak je pravdou a výčitky se stávají jeho noční můrou. ()

stuj

Kvůli silnému konci jsem chtěl dát 4 hvězdičky. Ale nebylo by to spravedlivé, když zbytek filmu byl docela průměrný. ()

Nektarinka

Joaquin a Jennifer si spolu po delší době opět zahráli a bylo se opravdu na co dívat, i z výkonu Marka Ruffala jsem byla nadšená. Velmi smutný příběh plný stresu a deprese.. obou stran mi bylo líto. Rozhodně doporučuji 4/5. ()

Sejkorka

Rád bych dal 70 červených procent, to je 3 a půl*, ale musím to sundat dolů na tři. Film není nic objevného (u nás máme Svědomí s M.Nedbalem). Co se týče režiséra Terry George, všichni tady vzlykají nad Hotelem Rwanda. Na to však nemám morál (je jasné, že to musí být hodně brutální snímek). Tak tedy jiný pro srovnání - Ve jménu otce. Ten mi jasně vydal na 5*. V tomhle morálním dramatu se střetává postoj obou zasažených rodičů. Grace to chce hodit za hlavu, Ethan už míří na vraha pistolí. Všichni tři herci v klíčových rolích hrají skvěle, nejvíc však věřím Jennifer C. Jo a taky je dobrá malá princeznička ze Zloby , Elle Fanning. ()

peproch

Drobný tragický příběh z Connecticutu, výborně obsazený a báječně zahraný. Rozpačitost, zbabělost a bezradnost v performanci Marka R. coby právníka Dwight Arno je přesná. Kamera je akční, obhlíží postavy z různých úhlu. Je to další film o vyrovnávání se s smrtí dítěte, syna, o samostatné akci rodiče, který musí dobýt spravedlnost, protože policie má pouze moc zákona, ne spravedlnosti. Nejde tu úplně o pomstu, ale o nabytí vědomí spravedlnosti. Pomůže v bolesti. Connecticut je místem, kde je nejméně smrt přítomna v životech, proto je její vpád vnímán tak nespravedlivě. Film je zážitek, i když není nutné vsouvat se do osudů postav. Můžete, ale nemusíte, a přesto budete mít komunitně účastné sledování, doprovázení. ()