Závan smrti

Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu) představuje vysokoškolskou studentku, která se zoufale touží dostat na vánoční svátky domů do Delaware. Jen proto souhlasí s tím, že se sveze se svým podivným spolužákem (Ashton Holmes – Dějiny násilí). Ve chvíli, kdy si začíná uvědomovat, že toho o ní její spolucestující ví až trochu příliš, se řidič rozhoduje vzít to zkratkou po odlehlé venkovské silnici. Tady je přepadá prudká sněhová bouře a navíc je ze silnice vytlačuje tajemný automobil. Opuštěni uprostřed ničeho brzy pochopí, že zimy se nakonec budou obávat nejméně… Výkonní producenti George Clooney, Ben Cosgrove a Steven Soderbergh uvádějí mrazivý horor o zlověstné silnici a jejím hrůzostrašném dědictví, které souvisí s děsivými událostmi, ke kterým tu došlo v 50. letech minulého století. (oficiální text distributora)

adelinka1999

Čekala sem od toho víc. Víc strachu ale tohle byla spíš pohádka pro malý děti. Námět dobrej ale zpracování no coment. První hodinu jsem spala a zbytek jsem se těšila na to kdy to skončí. Neříkám že to bylo špatný ale víckrát se na to fakt nekouknu. ()

Insanerider

Velmi povedený horor pokud od něj chcete dobrou zábavu na všední večer. Atmosféra hutná, ústřední dvojice sympatická (hlavně Emily Blunt) a dějově dobře zvládnuté. S horory je zde na csfd obecně problém, jelikož k jejich hodnocení přispívají i fanoušci vyloženě "nehororoví" a odtud pochází místy, dle mého nízké hodnocení povedených snímků. ()

Morrigen

Film, u kterého se prostě nedá spoléhat na logiku, rozum nebo posloupnost, za to však spoléhá na emoce, strach a snovost. Musím říct, že na mě zapůsobila atmosféra. U většiny podobných hororů mi vadí ta filmaři vykonstruovaná neschopnost útěku - i když si divák říká "Proč sakra nezdrhnou?". Tady ale skutečně není kam utíkat. A to, že děj směřuje nakonec úplně někam jinam, než by se dalo na začátku čekat, je další příjemné plus. I když úvod je možná až zbytečně moc rozvleklý. Ten, kdo na konci každého filmu potřebuje logické vysvětlení všeho, co se dělo, asi nebude právě spokojen, Naopak někdo, kdo rád nechává prostor nevysvětlenému a nevysvětlitelnému, bude nadšený tak jako já. ()