Závan smrti

Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu) představuje vysokoškolskou studentku, která se zoufale touží dostat na vánoční svátky domů do Delaware. Jen proto souhlasí s tím, že se sveze se svým podivným spolužákem (Ashton Holmes – Dějiny násilí). Ve chvíli, kdy si začíná uvědomovat, že toho o ní její spolucestující ví až trochu příliš, se řidič rozhoduje vzít to zkratkou po odlehlé venkovské silnici. Tady je přepadá prudká sněhová bouře a navíc je ze silnice vytlačuje tajemný automobil. Opuštěni uprostřed ničeho brzy pochopí, že zimy se nakonec budou obávat nejméně… Výkonní producenti George Clooney, Ben Cosgrove a Steven Soderbergh uvádějí mrazivý horor o zlověstné silnici a jejím hrůzostrašném dědictví, které souvisí s děsivými událostmi, ke kterým tu došlo v 50. letech minulého století. (oficiální text distributora)

FEAR99

Klasické béčko. Dívat se na to dá, nenudí to a ta hodinka a půl uteče docela příjemně. Ale druhý den už nevíte jaké to bylo, o čem to bylo a důvod proč na to na dívat někdy znovu. Gregory Jocobs nenabízí nic zajímavého a jeho režie je velmi sterilní. Pochválím tak jen celkem příjemnou hudbu Clinta Mansella (i když samozřejmě jeho nejlepším kouskům to nešahá ani po kotníky) a příjemně vybrané duo Emily Blunt a Ashton Holmes. Ale to je tak všechno. Bez atmosféry, bez napětí a s nepřekvapivým koncem. Když nad tím tak přemýšlím tak v plusech opravdu zůstane jen hudba a jakž takž herci. Jak jsem však uvedl na začátku - koukatelné to je a na zahnání nudy? Proč ne. ()

Venceslao90

Slabší 3 hvězdy. Příběhová linie je docela slabá a závěr zamotaný a mdlý. Ale zase na druhou stranu není tento horor tak snadno zaměnitelný s ostatními, právě díky prostředí, ve kterém se odehrává. I ta mrazivá atmosféra na mě celou dobu (ne)příjemně působila. ()

halberdier

Jediné plus v tomto filmu byla atmosféra a Emily Blunt. Vše ostatní spíš slabší průměr, hlavně příběh byl nezajímavý a ani nedával moc smysl. (5/10) ()

vooddoo

Průměrný horor s dobrou mrazivou atmosférou, jen na začátku trochu nudný. Konec mě opravdu šokoval, nečekala jsem ho. ()

brasek

Z celkového pohľadu priemerná ducharina, pravdepodobne s nevyužitým potenciálom a s orezaným rýchlym koncom. Na druhej strane však dej nie je nudný a nejaké to napätie a atmosféra sa pritrafia. ()

LeePriest

Dočkal jsem se překvapení, neboť po přečtení několika názorů typu "film se rozjíždí hlemýždím tempem a moc se toho neděje" jsem se rozmýšlel, zda ho vůbec shlédnout. Nevím, zda to bylo tím, že jsem se díval sám večer a měl zhasnuto, tudíž temné prostředí a strašidelné scény s procházejícími kněžími na mě působily silněji a víc mě tak zaujaly, nebo proto, že se mi líbí Emily Blunt, ale film je podle mého názoru rozhodně kvalitnější než se zde prezentuje. Kdyby autoři ještě trochu více zapracovali na scénáři, řadil bych jej mezi své oblíbené horory. ()

tom05

Asi by to bylo lepší , kdybych pochopil proč tu 606ku vjel ( jednou jsem v podobných podmínkách jel přes Mladou Vožici do Kutné Hory a věřte mi , kdybych měl k volbě jinou , jen o trochu lepší silnici , neváhal bych ). Ale nepochopil jsem ( chtěl s ní snad být co nejdéle , ne ? , tak proč zkratkou ? ) , a to ovlivnilo můj následný postoj k ději. ()

Neel

Na první pohled trochu nuda, když se celý děj odehrává na jednom místě. I přesto měl tento film dostatek zajímavých scén i pěkné příšerky.:-) Dokážu pochopit, kdyby někdo hodil tenhle duchařský počin do odpadu, ale mně se prostě z nějakého důvodu líbil. Je to zkrátka dobrá změna ve srovnání s velkorozpočtovými akčními horory, kterých je všude plno. ()

MartinSTFC

Bylo to celé takové zvláštní a nezařaditelné. Ale zase tak uplně špatné to nebylo. Určitě to nebyl horor ani thriller, spíše takové komorní drama. Kdysi jsem to viděl a tak nějak mi to utkvělo v paměti, ani nevím proč. Tak jsem se na to podíval ještě jednou a pořád nevím, co mě přimělo se na to podívat znovu. Potřetí bych se na to ale už nedíval. Rozhodně mělo ale přijít nějaké logičtější vysvětlení, protože to, které se nám dostane v průběhu filmu, bylo dost chabé. ()

Paulie2

Původní premisa byla mnohem lepší, než co se z filmu vyklubalo. Neurazí to, ale ještě před půlkou to začne nudit. ()

DonSimeone

Celkom slušne pripravená atmosféra. Prostredie ako stvorené pre kvalitný duchársky horor a úvodné "nástrely" rozhodne neboli mimo. Výkony hercov uspokojivé. Celý film ale v záverečnej tretine zapadne do záveja scenáristickej bezradnosti a evidentne chýbajúceho spojivka, ktoré by jednotlivé scény dalo dohromady. ()

Thomrius

Taková průměrná, nízkorozpočtová duchařinka. Nezklame, ani neurazí, ale dle mého názoru bych očekával trochu lepší konec. Příběh a zápletka jako taková není špatná, ale konec byl opravdu celkem odfláknutý, připadalo mi to, jako by to tvůrci chtěli mít už za sebou. Jednou schlédnout tento film a stačí. Slabé 3* ()

jenik570

Film je to dobrý,herecké obsazení skvělé.Film má atmosféru,ale přijde mi jakoby nebyl nějak dodělaný,není tam ta štáva co by měla být a i vztahově je to jen na půl cesty,ale koukat se to dá bez pocitu stráty času................. ()

Adam_666

Takže prvních 10 min. sem neviděl,zapl jsem to až hl. herci zapadly v lese. Takze amatereske, serouci na detaily... Hl. herecka neumi ani zalepit izolepou nedotažene okynko a je to fakt trapně střihlý. Pak je to celkem dobrý,chytne to a pak jsem se i docela vyděsil,když se šla ta holka vychcat.pak je to celkem napínavý,celkem ujdou i masky duchu, docela realne chování těch 2 dementu :D. Pak je tam polda s hnusným usměvem a je celkem děsivej.pak sem tu situaci trochu nepobral takze to zmrvily. pak se proflakne, ze to jsou duchove,dal je tam celkem povedena lekacka,nejaka romantika, divní holovlavci v cernem,myslim ze knizka by mohla byt dobra.Pak hl. typek zkoná,je další reklama,pak je holka chvíli zahraněná, pak sem to zas nepochopil...že by časová smička?? ...neřekl bych.Nakonec vyleze slunko a ona najde vysněnou benzinku. Zavěr :D. čumět na to? jen když se zhulite. je to celkem nuda s pár zajímavýma pokusama o atmosferu. ()