Závan smrti

Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu) představuje vysokoškolskou studentku, která se zoufale touží dostat na vánoční svátky domů do Delaware. Jen proto souhlasí s tím, že se sveze se svým podivným spolužákem (Ashton Holmes – Dějiny násilí). Ve chvíli, kdy si začíná uvědomovat, že toho o ní její spolucestující ví až trochu příliš, se řidič rozhoduje vzít to zkratkou po odlehlé venkovské silnici. Tady je přepadá prudká sněhová bouře a navíc je ze silnice vytlačuje tajemný automobil. Opuštěni uprostřed ničeho brzy pochopí, že zimy se nakonec budou obávat nejméně… Výkonní producenti George Clooney, Ben Cosgrove a Steven Soderbergh uvádějí mrazivý horor o zlověstné silnici a jejím hrůzostrašném dědictví, které souvisí s děsivými událostmi, ke kterým tu došlo v 50. letech minulého století. (oficiální text distributora)

jprmusic

Jejda jejda, bojim bojim. Musím reagovat na jeden zdejší komentář: je to ještě horší film, než se na první pohled zdá ..... ()

Daxus

Ty hvězdy jsou hlavně za atmosféru a výborný soundtrack, což jsou věci, které se na sebe lepí jak můra na světlo. Pro mně neznámá věc, která mi ovšem dokázala poskytnout zábavu na necelé půldruhé hodiny, kdy jsem byl alone in the dark a jinak bych díky insomnii čuměl do tmy. Trochu nelogična nevadí, trochu nepochopitelna taky ne, hlavní hrdinka je děsná kravka a její řidič podezřelý sociopat. Ještě že to zachránila parta kněží a zlej policajt. 70% za černocha s úhořem :) ()

dzberry odpad!

...se omlouvám za následující blbou větu...nemůžu jinak - tohle bylo tak blbé, až to bylo blbé. Dialogy, figury, obsah...brrr. Úplnej závěr jsem zvládal už jen taktak s jednou bulvou napůl otevřenou. Špatenka na nultou. ()

Brano

Akurát tak závan nudy. Film v ktorom sa 87 minúť nič nedeje. Miestami mi to prišlo ako taká vykrádačka "Dead End". Stupídny dej, slabé dialógy a atmosféra sa vytratila niekde v lese. Veľa logiky v tomto filme tiež netreba hľadať. Za pozitívum by som označil iba príjemne zvolené vianočné prostredie a celkom pozerateľných hercov. ()

Pitryx

Pamatuji si, když jsem viděl film poprvé, že na mne nejvíce působila scéna hned prvního objevení podivné postavy venku, mimo auto. On je to na atmosféru skvělý film, ale zbytečně jej shazují dlouhé pasáže rozhovorů těch dvou. Takže za to dvacítka dolů a další za tu míchaninu ke konci. Už jsem nevěděl na čem jsem. Je to škoda, protože to mělo na víc. ()

LubosD

Je to takový levný, nenáročný film o dvou lidech, kteří spolu moc nevycházejí, ale ocitnou se v kritické situaci na podivném místě s ponurou minulostí. Občas tam chodí okolo nějací nemrtví. Konec filmu. ()

SenFlxr

Průměr. Čekal jsem že to bude horší, napětí místy je, i když není takových chvil mnoho. Ústřední dvojice je dobrá. ()

honzic

Opravdová duchárna, místy dobré napětí, ale postupně stále více nuda a nuda, čekal jsem větší a napínavější části, duchové byli málo děsiví a policajt už vůbec ne. Navíc pár nelogičností a zmatků se taky našlo. Mírný podprůměr mezi horory, pokud to horor vůbec byl. Hodnocení: 45 % ()

Cechyno4

Už jsem nepoznával co je realita a co ne ! Co se opravdu ve filmu děje, nebo co se jen studentce zdá. Jinak obrovská nuda. ()

djbarrel

Obstojná duchařina stojící za shlédnutí. Než se film dostane k onomu bodu nehody, je děj malinko kostrbatý a upřímně i poté má své mouchy. Navíc jsem postrádal víc lekaček, opravdu jsem se lekl jen dvakrát nebo třikrát, což je tedy na duchařinu trošku málo, ale celková atmosféra nejistoty to celkem vyvažuje. Herecké obsazení je taky v pořádku, stejně tak jako jejich výkony. Celkově přijemná duchařina, která rozhodně neurazí, ale taky nenadchne. 55 % ()

jkpj22

Nízkorozpočtový snímek, který nemá čím zaujmout. Herecké výkony průměrné, hororové prvky střídmé, jedna dobrá scéna. Dvě hvězdy jsou tak akorát. ()

J.Mayen

Nemam rad Clooneyho a vsechno kolem nej, ale tady musim uznat ze film ma jiskru a naboj. Nevim proc zde neni Clooney jako producent uveden. Nicmene film ac tajemny a da se rict ze do posledni chvile napinavy, tak finalni zaporak moc hruzy nenahani a ani mu nebylo dano tolik prostoru. ()

david666

Film si po celou dobu drží vcelku slušnou atmosféru. Zpočátku člověk neví kam se bude vyvíjet. Jestli nebezpečí hrozí od spolujezdce nebo zvenku. Pokud si odmyslíme některé "překlepy" jako, že světla v autě svítí nějak moc dlouho - to by asi baterka nedala - nebo že po skoro celonočním sezení v autě při -30 stupních je někdo pak schopen vyšplhat na telef.vedení - dá se říct, že se jedná o slušný film na pomezí hororu a thrilleru jak s realnou zápletkou tak s trochou nadpřirozena. ()

TesterX

Počáteční závan mysteriózní duchařiny rychle vystřídá nudné vyšetřování typu co, proč a jak se to na tomto místě stalo. Slušná kamera a zasněžené prostředí nezachrání typickou linearitu pro remaky východních hororů. Naprostá zbytečnost bez emocí, gradace a překvapení. ()

Manas50

Překvapivě slušný horor od kterého jsem nic moc nečekal, ale nakonec jsem byl spokojený. Uvíznout noc před vánoci na opuštené cestě, v mrazu a sněhu, samozřejmě bez signálu v mobilu na mě celkem zapůsobilo. Duchové mohli být zpracování lépe, působili na mě celkem nudně a nadbytečně, přesto se mi to líbilo, díky te mrazivé atmosféře a sympatické hlavní dvojici. 60% ()