Závan smrti

Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu) představuje vysokoškolskou studentku, která se zoufale touží dostat na vánoční svátky domů do Delaware. Jen proto souhlasí s tím, že se sveze se svým podivným spolužákem (Ashton Holmes – Dějiny násilí). Ve chvíli, kdy si začíná uvědomovat, že toho o ní její spolucestující ví až trochu příliš, se řidič rozhoduje vzít to zkratkou po odlehlé venkovské silnici. Tady je přepadá prudká sněhová bouře a navíc je ze silnice vytlačuje tajemný automobil. Opuštěni uprostřed ničeho brzy pochopí, že zimy se nakonec budou obávat nejméně… Výkonní producenti George Clooney, Ben Cosgrove a Steven Soderbergh uvádějí mrazivý horor o zlověstné silnici a jejím hrůzostrašném dědictví, které souvisí s děsivými událostmi, ke kterým tu došlo v 50. letech minulého století. (oficiální text distributora)

HArna

Mimo Emily Blunt se mi líbila i ta atmosféra v autě, ale paradox je že ve chvílích kdy měla být atmosféra strhující a měl jsem se bát, tak jsem se nudil. ()

javaznenevim

Dva vzájemně neznámí lidé uzavření v jednom autě, v zasněženém lese plném mrtvol. Kolem mrzne, nikdo nikde a do rána daleko. Tma, zima, hutná atmosféra a perfektně obsazené hlavní role. Co tomu ubírá na kvalitě je posledních cca 30 minut a dost odbyté finále, ale celá výstavba k němu je dobře vypracovaná. Je to film, který potřeboval strávit nějakou chvíli navíc na papíře při přípravě scénáře a bylo by to na výrazně vyšší hodnocení. Takhle zůstane na konci pocit, že už bylo potřeba film rychle dokončit a tak se nikdo s výsledkem moc nepáral. ()

Johnee

Po počáteční půlhodince jakoby vystřižené ze zasněženého Jeepers Creepers už film jen hraje na náhlé "lekací" scény a ošklivé obličeje. Při částech s přízraky se film sám do sebe zamotává a nemá žádné rozumné rozuzlení. ale docela mile vypadají závěrečné titulky: "cast: GIRL: Emily Blunt, GUY: Ashton Holmes" ()

KOZEL84

Když to začínalo a já viděl v titulcích-Produkce:Soderbergh,Clooney-říkal sem si ''hm,to nemusí být zlé''.Když to skončilo,říkal sem si ''no jo vlastně...Soderbergh a Clooney''.Ne že by to bylo nějak špatné.Jen je to totální průměr,který několikrát něco naznačí,aby se na to vzápětí vybodl a zas naznačoval něco jiného.Jediné štěstí je,že uvíznout v průměru s Emily Blunt (které to tu móc sluší) nijak nebolí.A že tady ze záběru skoro nesleze.Tak takhle 3 no. ()

Wardan

Závan nudy. Film, který hodinu stagnuje na jediném místě nejen v prostoru, ale i v ději. Holt schéma postavy "sedí chvíli v autě, pak stane něco divnýho a rychle zpátky do auta" mě přestalo bavit po dvaceti minutách. Dál jsem byl na usnutí. Režijně docela snaživé (asi na dvou třech místech to má docela atmošku) a kvůli Emily jsem odněkud snažil vytáhnout tu třetí hvězdu, ale prostě jsem to nedokázal. Být to delší, vyvane ze mě duše. ()

FilmWave

Průměrná duchařinka s dobrými herci a velmi dobrou hudbou. Jako tradičně nejvíce napětí je v první půlhodince, kde ještě nejsou žádní bubáci (Jacobs např. skvěle režíruje scénu na dámských toaletách). Záhy na to jsou ale zlo i celá pointa odhaleny a z filmu se stává jen čekání na konec. ()

boyd.

Tak v poslední době jsem si nějak oblíbil béčkové horory, někdy je to příjemná změna! O tom to snímku jsem nic nevěděl, než jsem si ho pustil a po shlédnutí jsem nebyl ani nadšený ani nějak moc znechucený. Klady filmu jsou zajímavý námět, výborná atmosféra a hudba a pěkná Emily Blunt, ale pořád jsem čekal na velké finále, nějakou pořádnou honičku po lese a ono nic a to mě docela zklamalo, žádná gradace, když horor, tak pořádný ne? Strašidelných postav tady bylo dost, ale všichni jen chodili kolem auta na procházku a vůbec žádný útok na ústřední dvojici filmu. Opravdu jsem se lekl jen jednou, kdy to vám neřeknu:) Pro choze: nevím jestli jsou dvě verze, ale já viděl Závan smrti a ten měl opravdu necelou hodinu a půl ()

Deratizer

Ty čtyři hvězdičky dávám za pro mě velmi příjemnou atmosféru a prostředí zasněžené krajiny, na tom já si potrpím, jinak na první zkouknutí docela zajímavý horůrek, kde je člověk napnutý až do konce, o co tam vlastně jde, ikdyž nakonec stejně zjistí, že vlastně asi nemá jasno, ale v křesle mě to rozhodně udrželo. Jinak samozřejmě nic světobornýho, ale tou příjemně mrazivou atmosférou a napětím film nešetří. ()

Rockerman

Přiznávám, že jsem chtěl tento film vidět hlavně kvůli nádherné Emilce. Po této stránce jsem nebyl zklamán, protože je stále krásná. Horší je to už ze samotným filmem. Nechat strašit oběti, které zemřely při autonehodách v úseku častých nehod jistě není špatný nápad, jenže realizace tohoto nápadu se nepovedla. Potěšilo jen pár "mrazivých" scén, jinak je to dost zmatené vyprávění a ani dialogy a výkony herců (Emily promiň) nebyly moc dobré. Takže jedna hvězda za přízraky a jedna tradičně za Emily Blunt. ()

Hapretor

Tu holku bych vyhodil na kraji cesty a pokračoval dál. Taková fiflena blbá ! A ještě bych kvůli ní chcípnul. - Spíše nudná duchařinka. Žádné extra lekačky. Jen rádoby zvrat na konci - óóó, jak to bylo záhadné. Tento film bych na večerní projekci pro mrazení v zádech opravdu nedoporučil. Ono to ústřední duo, hlavně ta fiflena, nebylo zrovna sympatické. ()

MickeyStuma

Jednoduchostí a budováním atmosféry mi tento snímek připomíná japonský styl hororových filmů. Mladý pár po autonehodě zůstane stát v mrazivém lese. Nikde nikdo. Začíná se projevovat zoufalství a strach. Náhle se začnou objevovat podivné postavy. Ale kdo to je? Moc zvratů v příběhu logicky není. Co by se asi tak někde na samotě mohlo dít? A tak čas běží a intenzita tajemných postav se pomalu začíná stupňovat. Děj ubíhá svým odlehčeným tempem až do svého rozhodujícího finále. A obešlo se to bez krve a drastických scén. Kdo to očekává, bude zklamán. Mé hodnocení je vysoké právě za tu jednoduchost. A jak se říká, v jednoduchosti je síla. ()

Rathalos

Zavan smrti je pre mna velkym prekvapenim,Emily Blunt v mrazivom horore,ktoremu nechyba napatie a tajomno,nechty su fuc...:-) ()