Závan smrti

Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu) představuje vysokoškolskou studentku, která se zoufale touží dostat na vánoční svátky domů do Delaware. Jen proto souhlasí s tím, že se sveze se svým podivným spolužákem (Ashton Holmes – Dějiny násilí). Ve chvíli, kdy si začíná uvědomovat, že toho o ní její spolucestující ví až trochu příliš, se řidič rozhoduje vzít to zkratkou po odlehlé venkovské silnici. Tady je přepadá prudká sněhová bouře a navíc je ze silnice vytlačuje tajemný automobil. Opuštěni uprostřed ničeho brzy pochopí, že zimy se nakonec budou obávat nejméně… Výkonní producenti George Clooney, Ben Cosgrove a Steven Soderbergh uvádějí mrazivý horor o zlověstné silnici a jejím hrůzostrašném dědictví, které souvisí s děsivými událostmi, ke kterým tu došlo v 50. letech minulého století. (oficiální text distributora)

Lyžař

Jednou jsem se lekl, az jsem zarval a cuknul sebou. Jinak ale lehce podprumerna vec. Hlavni herecka uchazejici, pribeh ale nic moc :( ()

chaturga

Těšil jsem se, jak zase jednou pěkně napíšu odpad, ale nebudu. Film mě potěšil, do půlky je to normální příběh, kde netuším, jestli to bude něco jako "ostrov smrti", kde se spolužák změní v psychopata, nebo další vyvražďovák z venčí. Nebylo to ani jedno ani druhé.. Bylo to prostě dobré. ()

Colour

Druhý najnudnejší horor, aký som videla. Celý film je o tom, že dvaja sedia v aute, ktoré havarovalo a okolo sa sem tam objaví pár duchov. A koniec. Bez pointy, bez zmyslu. Horory niekedy nedávajú zmysel, ale ak sa pri nich človek strašne bojí, tak sa to nejako vykompenzuje. Ale tu sa človek ani nebojí. Strašný nepozerateľný guláš. ()

vlado90

Horor sa my pacil aj ked bol trochu zvlastny neviem ci by sa to pacilo kazdemu ale mne aj vdaka zimnemu prostrediu a lesu sa to pacilo. ()

mira.l

Jako Emily vcelku dobrý, ale já na ty duchy a jiný oživlý mrtvoly, přecházející ve tmě bezcílně sem a tam, nějak nejsem. ()

danielwanderer

Pán režisér Vám už svojím menom napovie, čo budete k tomuto filmu potrebovať, aby ste nezaspali od nudy. Dostaneme dva charaktery, ku ktorým vytvoriť si citový vzťah je o to ťažšie, lebo ani len nevieme ako sa volajú. Dáme im mená podľa hercov; takže Emily čakajú ďalšie nepríjemné Vianoce s rodičmi, a i keď to zpočiatku vizerá ako náhoda, naskytne sa jej odvoz. A tak sa vydáva na cestu, kde nesmie chýbať benzínka! No a potom... Havarujú... Madness! To je originality a to, že stretnú mutantov, zombíkov, kňazov, nadržaných policajtov... Jáj tak toto milujeme! Čo to hovorím, ježiši je to totálna, nudná kravina, ktorá k horroru ani nepričuchla, ja neviem, prečo to stále baví ľudí točiť? ()

Zombiepod

Áčková produkcia v podaní hollywoodskych drakov ako je Clooney a Soderbergh môže vyzerať všeliak, ale vôbec nie takto. Slušná chladná atmosféra s perfektným ambientom a sympatickou hereckou dvojicou sú jediné klady tohto braku. Nudný, uťahaný, stupídne napísaný horor, ktorý len málokedy vystraší, a neukáže sa ani štipkou akéhokoľvek nápadu. Jednoducho bežná druhotriedna kravina, u ktorej je rozdielom snáď len to kvalitné filmové spracovanie. Ale neuškodilo. ()

DavidWebb

Režisér Gregory Jacobs natočil jeden z ďalších lacných B-čkových trilerov, ale tento komorný príbeh, ktorý sa takmer celý odohráva v aute, má svoju atmosféru. Zasnežená krajina, mínusové teploty a samozrejme mysterió. Pretože sa nejedná o reálny príbeh vraždenia ľudí nejakým vydlákom, ale skôr o akési prelínanie sa paraleptických svetov spolu s uviaznutím v neurčitej časopriestorovej sviečke. Ja osobne sa na podobné filmy v noci na nočníku dívam rád. Je to slušne natočené, Emily Blunt je jednoznačne motorom-ťahúňom a každý, kto má len trochu rád éterické napätie by nemal byť sklamaný. No keďže v tom hrá práve Emily a tá hrá inú ligu, nemôžem alebo to nechcem hodnotiť v rámci žánru a mosím to hodnotiť ako niečo viac. Aj preto síce len 3 hviezdy, zato také smilskejšie. ()

Alouette

Kdybych tady na ten film náhodou nenarazil, už si ani nevzpomenu, že jsem ho kdy viděl. Šílená nuda, pak pár duchů a konec. Žádná sláva... ()

Miagy

Film s drsnou mrazivou atmosférou, dokonca ani tá Emily nebola úplne nudná, no k dokonalosti chýbalo trochu menej "ujetosti" a trochu viac reálnosti (v skrinke auta mám predpotopný telefón, vyleziem s ním na stĺp a zavolám ?:) no ok)...ale inak fajn, ak vonku bude zúriť snehová búrka a nemáte náladu na náročný film ale chcete sa trošku báť, tak ideálny je Závan smrti... ()

boo-boo

Ak by mi niekto tak pol roka dozadu povedal, že budem úprimne nenávidieť nejaký film s Emily Blunt, rovno by som ho prefackal. No ale potom som videl túto kravinu a môj pohľad na život sa od základu zmenil. Wind Chill nie je ani omylom desivý, nedáva zmysel, príšerne sa ťahá a na konci diváka odrovná pointou, ktorá nefunguje ani po logickej, ani po emocionálnej stránke. ()

R.O.man

Slušný napínavý horor, ktorý sa síce pomaly rozbieha ale o to ma rýchlejší spád. Zo začiatku celkom obyčajný príbeh....a nakoniec sa z toho vykľuje poriadna ducharina. Jednu hviezdičku som pridal za prekrásnu zimnú krajinku, ktorá tomuto hororu dodáva taký strašidelnejší nádych. ()

intro

Závan smrti není nikterak originální. Je spousta hororů s podobným tématem. Některé sou sice lepší, ale určitě se najdou i mnohem horší. Určitě za jedno kouknutí stojí. ()