Závan smrti

Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu) představuje vysokoškolskou studentku, která se zoufale touží dostat na vánoční svátky domů do Delaware. Jen proto souhlasí s tím, že se sveze se svým podivným spolužákem (Ashton Holmes – Dějiny násilí). Ve chvíli, kdy si začíná uvědomovat, že toho o ní její spolucestující ví až trochu příliš, se řidič rozhoduje vzít to zkratkou po odlehlé venkovské silnici. Tady je přepadá prudká sněhová bouře a navíc je ze silnice vytlačuje tajemný automobil. Opuštěni uprostřed ničeho brzy pochopí, že zimy se nakonec budou obávat nejméně… Výkonní producenti George Clooney, Ben Cosgrove a Steven Soderbergh uvádějí mrazivý horor o zlověstné silnici a jejím hrůzostrašném dědictví, které souvisí s děsivými událostmi, ke kterým tu došlo v 50. letech minulého století. (oficiální text distributora)

blackJag

Uvízl jsem na tom při večerním brouzdání po programech a nemůžu říct, že by mne to nebavilo. Není to nic překvapivého, to ne, ale mladí herci nepatří mezi ty úplně neschopné a sněhem zavátá scenérie má taky něco do sebe. Jednoduché, nenáročné, jako dělané pro potřebu lehkého mrazení v době okolo půlnoci, když se člověk rozhoduje, jestli jít už spát a nebo se ještě nechat trochu postrašit. 60% ()

Guzo

V momentě, kdy se stala nehoda, jsem si v duchu určil vývoj děje a konec.. a bylo to úplně jinak! Co se týče všeho ostatního, ústřední dvojka je poměrně sympatická, celé to docela funguje, akorát v jednom záběru si ty "efekty" mohli tvůrci odpustit.. ()

klima777

Konec konců, každý se potřebujeme dostat domů... a občas končíme v hajzlu [útlocitní a jazykozpytci nechť laskavě prominou (2,5 zimomřivé jiskřičky vykřešu díky nevtíravému stylu, jakým je téma podáno, a především pod vlivem tísnivé atmosféry filmu)]. ()

Soweek

Tohle ani není horor, spíš takový film o dvou lidech v autě, aspoň že na Emily Blunt se dá celou dobu koukat:-)) Ovšem pozor, přidal jsem jednu hvězdičku za skvělou muziku, za kterou nemůže nikdo jiný než mistr Clint Mansell!!! Už jenom za Emily Blunt a za hudební doprovod se vyplatí na to koukat:-) ()

bloodvomit

Slabé, neinvenční, levné (a je to až moc vidět), nudné, podivně poslepované dohromady a slušných záběrů opravdu jen pár. Spíš nebrat než jo. ()

made1

Podobné filmy právě nemusím, ale tady mě zajímala Emily Blunt a musím přiznat, že jsem se nenudila jedinou minutu. ()

Lencha

Prvních několik minut nuda. Dva jedou v autě a co? On o ní ví spoustu věcí, ona ani pořádně neví kdo je on...a pak to s těma kněžíma a policajtem, co vraždí...jestli tohle mělo rozjet film, tak se to nějak nepovedlo. Protože chvílema to byl hroznej zmatek... Tohle stačí vidět jednou... ()

sedm.1

No tak se musím na rovinu přiznat,že jsem zas po dlouhé době viděl film,díky němuž jsem měl po celou dobu pořádně stažené půlky :).Sakra,já se vážně při Závanu smrti nefalšovaně bál.Skvělá atmosfericky napínavá podívaná.Určitě to tedy nebylo způsobeno samotným příběhem,neboť ten byl vážně jednoduchý a laciný,ale na prostoru jednoho místa,dvou lidí a především hlubokého,zasněženého,nočního lesa se autorům podařilo vytvořit skutečně napínavou podívanou.To prostředí zkrátka dokázalo vytvořit tak děsivou a nervydrásající atmosféru,že i přes zmiňovaný slaboučký děj mě dokázalo udržet neustále v napětí a očekávání,co přijde dál.Myslím,že se zde dá právem použít věta o málo penězích a hodně muziky.Prostě skvělý atmosférický thriller,kterému sice pomohlo i sympatické obsazení(především Emily Blunt byla fajn),ale hlavním tahákem a nejvýraznější rolí tu je zima a temný les. ()

Šakalík

Od tohoto filmu jsem si moc nesliboval, protože jsem si uměl jen těžko představit Emily Blunt v obdobné úloze. Nakonec to ale nedopadlo zase tak špatně. Film má chytlavou ledovou atmosféru, asi v polovině překvapí nečekaným vývojem událostí a myslím, že i Emily se s rolí vypořádala zdárně. Slabinou snímku je uvalený a překombinovaný příběh, který v zásadě nedává moc smysl. Asi by bylo bývalo lepší film oprostit od všech mysteriózních udělátek a nechat na diváka působit jen tmu, mráz a vichřici, třeba jako ve výborném Frozen. Některé dějové veletoče totiž působí dost uměle a filmu hrubě nesluší. Přesto se jedná o docela solidní thriller, který za jedno podívání asi stojí. ()

pavcas

Problém s tímhle filmem je, že se chvílema tváří jako celkem seriozní a napínavej thriler a chvílema jde do duchařskýho extrému a je úplně mimo až směšnej. Emily Blunt je herečka, která hrát umí a tady v roli vyděšené spolujezdkyně na cestě domů na Vánoce ze sebe vymáčkla asi maximum. Její sparing partner taky nebyl špatnej, i když mně trápí, že jsme se vlastně za celej film nedobrali k tomu co je zač. Nejhorší ale bylo, že film nemá pořádnou pointu, jak tady už někdo trefně poznamenal, vypadá to jakože to natočili na první dobrou a při konečným výsledku už se nikdo moc nestaral, jestli to dává vůbec smysl, to vysvětlení je prostě takový trapný a odfláklý. No ale protože jsem to čekala horší, musím konstatovat, že se na to dalo koukat a děj celkem rychle uběh, škoda jen, že si někdo nedal větší práci to líp promyslet nebo na to dohlídnout. No myslím tebe Clooney a Soderberghu! Nicméně pokud se někdy ztratím v lese, budu doufat, že mám sebou telefonní sluchátko! ()

netahlo

Opraseno po letech. Prvotridni staromodne natocene becko, ktere si maze na chleba drtivou vetsinu soucasnych hororovych spektaklu. Hlavni devizou snimku, krome tmy a snehu, je samozrejme Emily Blunt. S tou bych noc v aute stravil rad. ()

adam9

Škoda, škoda...potenciál byl větší. První polovina jako z partesu: napětí, hudba, vývoj. Druhá polovina však jednoduše hrozná. S dějem si nikdo nedal tu práci, což je škoda, rozjeté to bylo velice dobře. Vývoj postav se jaksi zasekl a konec je prostě strašně odfláklý. Emily Blunt byla perfektní jako vždy, Ashton Holmes ji zdárně sekundoval, ale bohužel ani tak nedokázali nemožné, a to udělat z filmu kvalitní thriller / horor, jelikož ho páni vedoucí totálně zmrvili. 3* s odřenýma ušima, faktor Emily prostě dělá svoje. ()

Michelle75

Závan smrti měl nakročeno správným směrem, nápad,prostředí nehody,zima,noc,tma. Křovákov,lekačky, to všechno docela funguje,ale přímo strach nějak nepřichází a i děj se nějak komplikuje a překombinovává. Škoda,škoda,ale podívat se na to opravdu dá.:) ()

MareT.

Super námět, který ale mohl být propracovanější a halvně by se mohl vydat úplně jinou cestou, než se vydal! Kdyby z tohoto námětu vytvořili psychologický thriller, bylo by to super! ()

Krabak

První hodina filmu je vcelku povedená. Napjatá atmosféra je ještě podtržena úžasným prostředím. A to odlehlou silnicí kdesi v lese, po které bych se bál jít i v létě v poledne. Tady tu máme ještě navrh noc a zimu... A teď k filmu. Ze začátku jsem si nebyl jistý ani tím, jestli náhodou nebude sám Holmes nějákým vrahem, nebo něčím takovým, okolo kterého se bude děj točit. Tím chci říct, že svou roli tajuplného podivína zahrál vcelku povedeně (což se bohužel o E. Blunt říct nedá). Škoda že tento film nemá o trochu líp zpracovanej příběh. Když už to začíná nabírat obrátky, tak scénárista si usmyslel, že to nebude prodlužovat a rázně to ukončí. Bohužel se mu to i povedlo. Během posledních 20 minut se tam setkáte s nespočtem duchů a jakýmsi přitroublým vysvětlením, proč se to tam děje. Opět mi tu chybělo nějáké vysvětlení toho, proč tam ty duchové jsou, jestli se tedy dají něják zprovodit ze světa atp. A toto ještě podtrhuje připitomělý románek mezi hl. postavami. Zde se opět ukáže přeamerizovanost a holka, který se samozřejmě celej film její protějšek nelíbil, ba se ho i bála, se do něj více méně na smrtelné posteli zamiluje. Kdyby si toto odpustili, tak bych film hodnotil o hvězdu líp. bohužel to tam je a film spadá do průměrné kategorie. --->60% ()

dopita

První půlka filmu je docela slibná. Pak ale úroveň filmu dost strmě klesá. Nebýt sympatické titulní dvojice, tak dávám o hvězdičku míň. ()