Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

vlada-xxx

Poklidny western s poklidnym vykonem Eda Harrise a sympatickym Mortensenem. Scenar napaditosti v skutku prilis nepobral a akce mohlo byt vice. Co vsak film az desive srazi je naprosto odporna a pitoma Zellweger.Pokud to byl zamer, pak klobouk dolu nad jejim vykonem.... ()

sAreOn

Bez akce, bez vyvrcholení, nehledě na to, že Viggo mi svým vzhledem v tomto filmu také vůbec nesedl. Volně plynoucí příběh, který ovšem vůbec nenadchne. Osobně musím přiznat, že jsem do teď nepochopil v čem byl spor ohledně Bragg osobní, asi proto, že se tvůrcům nepovedlo to, o co se snažili. Jinak hezky natočené, avšak bez atmosféry... Jen tak dál a western úplně umře.... 30% ()

RomaS

Poklidně ubíhající příběh ochránců zákona v jednom zapadlém městečku (ne)divokého západu rozhodně nezapadá do klasické škatulky amerických westernů. V žádném případě nečekejte divokou akci nebo přehršel přestřelek. Ne, že by na ně nedošlo, ale jsou nějak stejnou součástí filmu jako ranní posezení u čajíčku. Nebylo to přesně to co jsem očekával, ale hodnotím vysoko, protože si cením odvahy natočit něco takového v tomhle žánru. ()

gpx

V hlavní roli dva drsňáci, který nikdo neohrozí. To je paráda! No jo, ale jak vytvořit napětí, když jsou Cole a Hitch tak dobrý a nikdo si na ně nepřijde. Odpověď je KRYPTONIT, teda chtěl jsem říct Renée Zellweger. Film sice nedává moc smysl, zápletka je dětská, ale některý dialogy jsou tak blbý až jsou vtipný. ()

Patr1k

Westerny ee, tento som si vyhladol kvôli hereckému obsadeniu, ktoré nesklamalo, i keď Harris už nie je to čo býval...dej moc vláčny bez nejakej zaujímavejšej zápletky a rozuzlenia, no napriek tomu ma film nesklamal (no ani extra nenadchol), čo sa mi ale páčilo bolo vykreslenie vzťahu medzi dvoma mužmi zákona...a už by som aj zabudol na hroznú Renée, v tomto filme proste konkrétne ona hrať nemala, žánrovo tam nesedela. ()

brasek

Mne sa tento western páčil, aj keď mohlo by sa viacej strieľať, mohli by byť prestrelky dlhšie a ráznejšie... ale aj tak to bolo good. V podstate zaujímavá dráma vo westernovom štýle :) ()

Makak

Na začátku to vypadalo docela slibně. Ale jen ze začátku. Film totiž v podstatě nijak negraduje, tempo se nemění, u konce jsem skoro usnul. Na to, že se jedná o western o dvou pistolnících by to chtělo trošku víc tempa. Škoda. ()

jopal

V dnesnej dobe natocit neopozerany western, ktory zaujme dejovo, herecky,, realicnostou a pritom nenudi, to je riadny kumst. Mam rad filmy, kde aj hrdinovia maju svoje chyby, nie su "nepriestrelni" a pritom vedia zaujat. Prva polhodina mi pripadala trosku slabsia, ale potom sa to rozbehlo lepsie...Dialogy nie su silnou strankou filmu, aj pomer sil na oboch stranach mal byt viacej vyrovnany, ale pre mna prijemne prekvapenie bliziace sa k 4*. ()

Kada80

Přesnej příklad toho,že i takové obsazení (Harris,Mortensen,Irons,Zellweger) není vždy zárukou kvality.Westerny patří k mému oblíbenému žánru,ale nepamatuju se,že bych se u některého tak nudil.Jednoznačné velké zklamání. 45% ()

Paserak

Ksichty jako ze žuly a ostré mušky.... Bohužel pro plejádu známých tváří jen průměrné....snad to bylo přímo Harrisem? Přeci jen se hodí více před kameru než na režisérskou sesličku...namlsán úspěchem filmu Pollock? možná. Každopádně potěšil Tom Petty na závěr ke vkusným western titulkům...ale to je fakt málo. ()

p.a.douch

Parkerova kniha zkrátka taková je. Film to celkem přesně trefil. Akorát Madam Frenchovou jsem si teda představoval úplně jinak. Tady casting celkem zklamal. Jinak O.K. 80 %. ()

mess

Vskutku kvalitný westernt s dobrým príbehom, kvalitne spracovaný a aj herecké výkony sú na veľmi vysokej úrovni. Ničím síce neprekvapí ale má svoju charizmu a to ho delí od priemeru a posúva k lepšiemu hodnoteniu, 75% alebo 4* plne zaslúžené ale na viac už nemá. ()

galil

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Přestřelky jsou realisticky rychlé, proto si jich ani nevšimnete. Celý film se proto jen mluví a to je na western málo. ()

Vig

Ne každý western se musí líbit a ne v každém westernu se musí prolít belíky krve aby se o něm dalo říci, že za něco stál. Tenhle film nám nenabídne nic víc, než poklidný příběh s jednoduchou zápletkou a jednou ženou ve středu hlavního dění. Harris coby nabouchaný a koktavý šerif Virgil a jeho jakoby nohsled, ale věrný přítel a zástupce Hitch (Viggo), který si z Vigrila nepřestane utahovat, ač nemusí vůbec mluvit. A pak je tu Allie (Reneé) - co o ní říct, pěkná potvora!!! - a Bragg (Irons) coby podvodník a svůdce. Za zmínku stojí výborné dialogy mezi sarkastickým Virgilem a Hitchem - na práci očí si dal Mortensen opravdu záležet, příšerná vizáž Reneé, krásná, melodická hudba co se vleče celým příběhem v poklidném duchu a výborná kamera s koukavými pohledy zespodu ()

hary04

Řeknu to asi takto, pokud nemáte rádi western, tak se na to nedívejte a nepište tu pak takové ksindly. Pokud však ano, tak se na tento film podívejte, nebudete zklamáni. A kecy typu že tam nejsou přestřelky jsou naprosto ubohé, jelikož rovnice western = přestřelky nemusí být! Ve filmu Pistolník padl jediný výstřel a přesto je to vynikající western. ()

cernymotyl

I když scénář spíš připomíná filmová padesátá léta, film své kouzlo má a všechno, co by western měl mít tam nechybí. Film má svého padoucha, drsného šerifa, lásku k ženě i souboje v tom kdo je rychlejší. Klasika v novém kabátku. ()

Stealth2

Přestože má tento western vše co má mít, padouchy, klaďasy, ženskou, indiány....je to takové nějaké roztahané a přestřelek opravdu málo. Ed Harrise bych pochválil za odvahu western natočit. Za shlédnutí určitě stojí. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty