Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

Petoss1

Aaaach do ... a mohol byť z toho výborny snímok. Hneď zo začiatku ma dostalo prostredie takmer bez hudby a s chladným, pomalým strihom. Herecké výkony na jednotku. Skvelé budovanie atmosféry od vstupu dvoch mladíkov na scénu. No proste jedna báseň tá prvá polovica. V niektorých momentoch ma riadne zamrazilo a objavila sa u mňa nechuť to dopozerať. Jednoducho som už skoro nevydržal dívať sa na to týranie. Akonáhle však príde prvé prehovorenie do kamery (ouu aký skvelý nápad) celá dramatická, dych berúca bublina praskne. Všetko sa to obrátilo hore nohamy a klinec do rakvy je nezmyselné konanie postáv. Prečo sa dvaja ľudia serú s nefungujúcim mobilom, keď jeden by mal už dávno utekať pre pomoc?! A dôvod konania ulýzaných chlapcov? Zábava. Takže záver je jednoznačne sklamaním. Ďalšie psycho, ďakujem neprosím. 50% ()

Nautila

Je to hra. Buď s režisérem budete hrát a bude se vám to líbit, nebo jako mně vám bude to nucení do hry nepříjemné. ()

cariada

Neskutečně brutální těžký psycho horor. Nečekal jsem na co že to koukám o to víc mě to prilepilo k televizi a nutilo koukat dál co že se bude dít. Statická kamera, dlouhý scény bez střihu, které jen podtrhují tíživou situaci v které se rodina ocitá. Ty dva slizký teplousi byli opravdu odporný. Snad jedna velká škoda je že hlavní hrdinka se ještě víc neodhalí. Atmosféra se dala doslova krájet. Ten re-play s ovladačem na konci mě poněkud rozhodil a překvapil. ()

Crawler-D

Zbytečné a útrpně protahované. Ptám se stejně jako postavy, nemohli jste je zabít rovnou? Ne že by to nedávalo prostor výtečnému herectví, ale řada statických a nudých záběrů člověka znechutí. ()

JohnRambo

Veľmi zaujímavé a mrazivé. Sympatickí Paul a Peter, ktorí si prídu po vajíčka.....neskôr.....boj o život rodiny s dvoma psychopatmi plus ticho, chvíľami hlasný metal. Naozaj PSYCHO !!! Hlavne keď sa chlapec schovával v susednom dome som ani nedýchal. Niekedy mi vadili tie ,,až príliš dlhé scény,, napríklad na dom alebo sediaceho chlapa. Až som sa pri tom začínal nudiť. Ale ten pohľad na krásnu Naomi, to filmu len pomohlo :) ()

cubajz

předem musím říct, že originál jsem neviděl, ale vzhledem ke zdejším komentům (je to stejné slovo od slova) se na to ani nechystám. Haneke černohumorně předkládá, že násilí je v dnešní společnosti samozřejmostí a nějaké to zvěrstvo, třeba i o dům vedle, vlastně nikoho nerozhodí. Dva mladí mučitelé mi svou úlisností a předstíranou starostlivostí lehce připomínali Alexe a jeho partu, absence hudby a statické záběry pak filmu dodávají jakýsi lhostejný nadhled a ještě prohlubují atmosféru absolutního teroru. Vychytávky jako přechod opery do brutálního grindcoru nebo troška naděje ve scéně s dálkovým ovládáním jsou už jen třešničkou na krásně satirickém dortíku. ()

zuzinka2

Velmi zajímavý a mrazivý thriler s vynikajícími hereckými výkony (hlavně Naomi Watts a Michael Pitt - ten je psychopat jak vyšitej) a výbornou režií. Naprosto rozumím, že tenhle film si svoje fanoušky najde, ale mně prostě nesedl a znovu se tedy na něj určitě nepodívám. ()

TommyLeeJape

Bezmoc a totální zoufalství na nás z filmu přímo teče a nám se to líbí, není něco špatně? No každopádně film je opravdu originální. Zaujala mě hlavně kamera, která je v celku stabilní, když se ovšem nařadu dostává násilí, tak záměrně nic nevidíme, což kupodivu není na škodu. Velké plus jsou také skvělé herecké výkony, včele s výborným Michaelem Pittem, který roli vyšinutého "mučitele" zvládl s naprostou bravurou. Závěrem snad jen dodám, že jestli si ke mně někdo, jen náznakem podobný Brady Corbetovi, přijde pro vajíčka, osobně mu je zanesu až domů. ()

tomtomtoma

Horor o ztělesnění všudypřítomné reality brutality v perverzním uspokojování při sadisticky krutých hrátkách na bezbranných obětech. Řemeslná stránka je úchvatná, ovšem zvrhlá hra má pro mě nedostatky ve způsobu zpracování s předem nepřekvapujícím průběhem a vyústěním při postupném šíření zla. Umné, ale pro mě nepochopitelné, a nakonec ani nepřekvapující. Nebohé oběti rodiny Farberových: George (Tim Roth), jeho manželka Ann (Naomi Watts) a synek Georgie (Devon Gearhart). Sadisticky brutální zlo je ztělesněné v podobě dobře situované dekadentní zábavě toužící po dalších hlubokých zážítcích, kde musíme vzít v úvahu chybějící faktor citu, a všudypřítomná agrese je v každé touze po dosažení úspěchu a blahobytu: Paul (dobrý Michael Pitt) a Peter (Brady Corbet). S trochou škodolibosti se dá říci: je to vyústění bezcitnosti třídního kapitalismu, ale takové ambice film nemá. Pouze ohromit, zaskočit a navodit pocit bezradnosti a strachu a odevzdanosti. K takovému způsobu prezentace nemám vřelý vztah. ()

Amroth666

Takovou bombu jsem teda opravdu nečekal. Okamžitě film řadím mezi moje největší TOPY, má to koule přesně jak jsem si já představoval, navíc mě ještě v mnoha směrech a v napětí potěšil a překonal moje očekávání. Tenhle film nedává divákovi přející si dobrý a šťastný konec vůbec žádnou naději. Hrozně mě to bavilo. Na to, že je to rok 2007 je to opravdu velká pecka. Každou scénu jsem žral. Konec mě úplně potěšil. Mám z tohoto filmu hrozně dobrý pocit. Už teď je jasné, že tak měsíc z toho budu vyprdlej a budu to každýmu doporučovat. Fakt to stálo za to, doporučuju. Ulítlý, zvrácený, každá hra má svojí logiku. Psychologické od začátku do konce. Opakuju se znova, ale nemám nic špatného, jen samou chválu. A minimální střihy? To je moje! Jestliže tohle někdo dokáže takhle zahrát, klobouk dolů. Film si dělá s divákem úplně co chce a tak to má být! Tak, a teď jen shlédnout původní verzi. ____ OST 5/5 ____ Anglicky ____ ()

dubinak

Jak to všechno začalo, tak to všechno skončilo. Vajíčky. Dva záporáci na mě působili hodně nepříjemně a myslím si, že tato role na ně byla přímo šita. Toto zcela kontroverzní drama hraničí s exploitation hororem, ale když to tvůrci podali tak, jak to podali, vůbec mi to nevadí. A teď k drobným chybám. Scény by mi seděly více sestříháné. Herecký výkon Tima Rotha mi až vadil a co měl znamenat ten konec s přetáčením scény ovladačem, když film působil tak krásně reálně (když nepočítám občasné mluvení hlavního cvoka do kamery)? Kdyby byl jeden ze cvoků zabit, bylo by to hned o něčem jiném a hlavně by to přidalo na zajímavosti námětu. Takže tento zákrok mi vadil ze všech nejvíc, jinak bych dala zajistě vyšší hodnocení. Násilníci se se vším tak párali a v konečném momentu to vše vyřešili tak jednoduše, až mi to bylo líto. ()

laik_60

čo ste sa všetci zbláznili ??? Toto mám hodnotiť kladne ??? Tú tému? Či kameru ? Režiséra ??? Alebo hercov ? Že to dobre zahrali ? Figu !!! , Toto je umenie ??? Oslava teroru, sadizmu a psychonásilia ? Fuj !!!! tazko sa mi to predychava, nemam ani punkt pre taketo dielo !!!! ()

agathon

Nebudu zakryvat, ze me to jako divaka (?) skutecne dostalo... nicmene na druhou stranu netusim, proc to Haneke vlastne tocil. Chapu, ze je mozne k remaku vlastniho filmu pristoupit treba proto, ze chcete zatrachtenemu Hollywoodu vmest do tvare vypocitavost a iluzornost jejich vlastnich schemat. Ma to ale skutecne nejaky realny dopad? Nejde proste jen o prachy? Nema asi cenu to rozebirat, film je monstrozne bezohledny, bravurne natoceny i zahrany, strasidelne realisticky a stoprocentne politicky nekorektni. Bavil jsem se, ac nemuzu srovnavat s originalem. ()

Flynn

Deptající účinek tohoto filmu je prostě 100%. Koukáte na to a máte chuť těm nažehleným frackům jednu ubalit za hrdiny, jejich ubíjející slušnost a vlezlost vás začně vytáčet už na samotném začátku. Michael Pitt je pro role podobných pošuků prostě stvořený. Herci předvádějí povedená představení, skutečně psycho zážitek. ()

Dannysek4U

Drsny, tvrdy, syrovy - ano. Skvele obsazeny - ano. Staticka kamera a hudebni minimalismus - zajimavy -ano. MOzna i provokativni. Ale tak neuveritelne moc nerealisticky, ze to proste od samyho zacatku rusi a nedovoluje vzit se do deje. A u tohohle se bez viry, ze by se neco podobnyho (s podobnym prubehem) mohlo skutecne stat, neda bavit. A ten konec? Originalni, odvaznej, ale i tak tezko vyvazuje predeslejch 100 minut. Asi by to stalo za to videt to jeste jednou, asi by mi pri druhy projekci i doteklo vic souvislost, ale mne se proste nechce. ()

Wormboy

Extremne neprijemny snimok, ktory divaka nenecha vydychnut, nema pre neho zlutovanie a ukazuje "zabavu" sposobom vo filmoch castokrat nevydanym. Zazitok porovnatelny s Eden Lake, ktory vsak na divaka neposkululoval ako to robi bezcitny Haneke. Michael Pitt bol absolutne genialny!!! ()

kusper

Tvorba pana Hanekeho (opravdu se to čte tak jak se to píše ;) ) mě velmi oslovila na LFŠ symbolika násilí v jeho filmech je zcela zřejmá. Pokud by se někdo tázal na pravděpodobnost, tak bych odpověděl: Je pravděpodobnější že lidé zavraždí v továrnách 6 milionů jiných lidí nebo že se najdou dva násilní mladíci? Myslím, že takto uvažuje pan Haneke. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu