Interview

• USA Interview (více)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiální text distributora)

swed

Někdy jsou tou nejkrutější zbraní sama slova..."Interview" je skrz naskrz cynické konverzační drama, které má velmi slušné tempo, nechybí mu vytříbené dialogy a kvalitní herci, jen na důraznější pointu se tu nějak pozapomnělo. 7/10 ()

Toshiro

Na tento film mě nalákalo jméno Steve Buscemi. Buscemi nejen hraje hlavní roli, ale i režíruje. Tento konverzační film je na svojí krátkou délku dost nabitý, velice svižný a plný zvratů. Od lepšího hodnocení mě odrazuje fakt, že je to remake docela nedávného Holandského filmu. ()

Aleee89

Tenhle film mě v Premiere velice zaujal, proto jsem si ho nemohla nechat ujít. Steve Buscemi je bezesporu kvalitní herec, ale na plátně mi prozatím unikal. Ne, že bych neviděla žádný film s ním, ale je fakt, že si jej nepamatuji v žádné velké hlavní roli. Až teď v Interview přišla jeho chvíle. Sienna Miller září spíše poslední dva roky, proto jsem ji taky nijak moc nevnímala. Ale v tomto filmu ukázala, že není jen hloupá blondýna. Ukázala to naprosto přesně, stejně jako její postava. Oba herci podali velice kvalitní a dle mého i přesvědčivý výkon, na kterém celkem logicky staví celý film, protože to je fakt jeden velký rozhovor. Drama příjemně gradovalo, nenudí vás to, myslím, že i délka filmu je v pořádku. Konec se mi líbil moc, nijak se to nerozplynulo do ztracena, ale naopak vyšla najevo hezká pointa. Film, který byste určitě neměli minout, protože je nesmírně zajímavý a stojí za to. ()

Skip

Uteče to jako nic a nezbude vůbec nic. Tak nějak to na mě zapůsobilo. Docela dobré dialogy i pointa, ale že by to bylo něco opravdu dobrého, to zas ne. ()

Suzana

Když se spolu setkají dva lidé, na první pohled velmi rozdílní, cítící k sobě navzájem dosti ambivalentní pocity, dá se očekávat dusno. Divák je svědkem konfrontace dvou osobností, které spolu jednají s opovržením a zároveň s láskou, což přidává filmu na dynamice. Konverzační souboje, ve kterých si aktéři navzájem odhalují svá nitra jsou napínavá a někdy vyznívají dost neuvěřitelně. Nakonec možná budete stát před rozhodnutím, kdo z obou aktérů se chová hůře. Interview by se dal jednou větou popsat jako komorní souboj dvou osobností, který vás může překvapovat a zároveň nutit k zamyšlení. ()

fmash

Jaké že dva světy tu stojí proti sobě? A který z nich je povrchnější? Pokrytečtější? Nebezpečím pokrytectví je, že se snadno stává součástí života, už z podstaty věci bývá nelehké je rozeznat, a to ani u sebe sama. Čím vyšší očekávání, tím hůř odhalené pokrytectví působí, tím hlubší je také pád od povrchu ke dnu (to nefilosofuju, aby bylo jasno, to je komentář k tomu filmu). Lehce divadelní souboj dvou osobností z protipólů, které jsou si co do vyzrálosti překvapivě zhruba na roveň. Chvílemi moc tlačení na pilu a upřímně řečeno bych čekal méně výraznou pointu; jinak to byl kandidát na pětku. ()

JOHN.NY

Tyhle filmy se mi vždycky líbily..Výborné herecké výkony (o Buscemiho žádné pžekvapení, ale Sienna Miller mě moc mile pžekvapila) a brilantní dialogy. davám 5* ()

Kate...

Trošku se jim ten jiskřivý, lstivý dialog plný narážek vymkl z rukou. Nečekala jsem, že mě tahle výměna názorů bude tolik bavit. ()

Lyncha

Na film jsem se nedokázala dívat jinak než ve stylu: "hledej 10 rozdílů". Některé scény jsou jako přes kopírák z původní verze od Thea van Gogha, některé jsou vynechané, jiné pozměněné. Remake je o něco méně komorní, méně emočně vypjatý, spíš pohodový a místy vtipný, postavy jsou průhlednější, a díky tomu závěr očekávatelný. Odhalené tajemství není zdaleka tak šokující jako v původní verzi a závratná změna charakterů obou postav se nekoná. Film byl ale evidentně dělaný s láskou, jako pocta zavražděnému van Goghovi, na kterého se objevuje odkaz i přímo ve filmu, když fanoušek žádá Katju o autogram a ta píše: "Věnováno Theovi". ()

Joe321

Buscemimu se tohle vydařilo po všech stránkách. Mám ho rád jako herce a je vidět, že je už hodně vyhranej a zvládá i režii. O to víc mě mrzí, že se vždycky upíše nějakýmu odpadu. Neřekl bych, že se z rozhovoru dvou lidí dá udělat takhle nenudící film, ve kterém si novinář a "béčková" herečka odhalují svá skrytá tajemství. Herci hrají výborně a člověk si to užije. A ten twist je pěkná nálož. Takových se moc nevidí, i když je ve svém podstatě jednoduchý. -"I don't fuck celebrities." -"Well, I don't fuck nobodies." ()

MartinNDL

Neviděl sem původní verzi, ale předpokládám, že díky a chvály putují spíše do Holandska než za sympatickým hasičem. Tyhle nízkorozpočtový konverzačky mě při obdobný kvalitě scénáře na jednu stranu vždy příjemně pobaví, ale taky mě vytáčej, protože sem sám ještě nic podobnýho nenapsal. Sienna si zahrála sen nadržených filmových fandů a Steve udělal radost Miloši Zemanovi. Jenom mi malinko vadí, že tvůrci až příliš okatě odkazují na Thea a taky sem měl občas pocit, že podceňují inteligenci svých diváků. ()

Rocky88

Film postavený jenom a jenom na dialozích - nutno podotknout že velice chytrých - a hereckých výkonech obou hlavních představitelů. Minimalismus každým coulem, avšak velice příjemný a profesionálně natočený. A stopáž kratší nežli 90 minut je naprosto vyhovující. ()

marcek

Ani fakt, že se 95% filmu odehrává jenom v bytě, mě nepřesvědčí, že Steve Buscemi nenatočil vážně skvělý film. Celý film jsem hltal slovo po slovu. Scénář byl perfektní, stejně jako herecké výkony našeho hrdiny a hrdinky, ale ten konec (i když o něm to celé je) mě prostě zarazil. Skončilo to vážně skvěle a hodně lidem se určitě líbil, ale já jsem si představoval něco jiného. I tak jsou to skvělé 4 hvězdy ()

bogomira

Zábavnej kousek, kterej hravě udržel mojí pozornost. Jen se mi chvílema zdálo, že se scénáři malinko zamotaly lyže do sebe. Buscemi je můj oblíbenec a uhrál a urežíroval si svůj vysokej standard, ale to děvče Millerovic na takovouhle roli podle mě ještě nemá. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů