Interview

• USA Interview (více)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiální text distributora)

Drc

Zajímavý konverzační film, který vás i přes svou v podstatě studiovou povahu s omezeným prostorem a také záběrem nudit nebudete. Trochu se s ubíhajícími minutami stává zdlouhavější ale nic hrozného. ()

Ondis

Tohle je přesně šálek mého čaje. Parádní konverzačka, dokonale zahrané. Nečekaně jsem tento film udržel moji pozornost. Začátek byl skvělej a snímek měl nakročeno k 5*, nakonec se to celé vyvrbilo, tak zvláštně...tak jak jsem nechtěl..:-( Přesto krásné 4*! ()

DannyBoy80

Parádní konverzační film s nádhernou Siennou Miller a perfektním Buscemim (jako obvykle). Na malém prostoru je rozehráno neuvěřitelné divadlo. Intriky, svádění, boje, soucit a jeden vítěz. Buscemi je nejen vynikající herec, ale i vynikající režisér. Škoda jen, že na sebe neskočili, ale to už by tam nesedělo. Vůbec jsem nečekal něco tak našlápnutého s brilantními dialogy. Pokusím se kouknout i na předlohu jejíž režisérovi je tento film věnovyný. ()

unagi

Moje hodnotenie nieje adekvátne voči filmu. Nemám nič voči hercom a dokonca ani filmovej myšlienke. Len celý film mi pripomýnal čo stačí človeku spraviť v amerike a ste na vrchole slávy ( aký sú ľahkomyselný). Vykreslenie hlúpučkej herečky, ktorá si myslí že je filmová hviezda, kôli jednej scénke. Myslím že to takto chodí v reálnom živote. Rozmaznaná chudera, ktorej nieje radi a chudák novinár stráca čas. Potom už bol trápny aj novinár, ja by som po prvých 3 minútach zabuchol dvere na jej byte a pakoval sa preč. Len ma to vytočilo. ()

jennie

Briskný, úderný, inteligentný. There's always a winner and a loser. Steve a Sienna vyhrali na plnej čiare. Presne vymedzený priestor, dve postavy a pritom kvalitne strávených 83 minút, čo viac dodať. ()

Lionheart

Velmi příjemně mě překvapilo, jak dokáže být Sienna přirozená. A roztomilá. Celý film je vlastně jen hra/boj mezi dvěma lidmi kteří se snaží ukázat tomu druhému, jaký je looser. Zvláštně hezký a krutý film. ()

Schuldiner

Jedna velká hra v záplavě malých... Dva herci, tradičně skvělý Buscemi a nádherná, přenádherná, rozkošná Sienna Miller, která by ani nemusela hrát... Mohla by jen stát a nějak se tvářit, jakkoliv, mohla by jen ležet a nic neříkat, a i tak bych na ní čuměl a řikal si.. ouvou..ouoouuu... Ale ona zahrála a zahrála na výbornou. Takže je furt na co se dívat a co poslouchat. Má to vývoj, má to pointu, má to spousty zajímavých momentů.. Parádní divadýlko.. ()

dressic

No nebyl to zrovna šálek mého čaje, očekával jsem více. Ani jindy božský Steve Buscemi nezabránil střídání se zajímavých scén s těmi nudnými, které tento film bohužel zužují. Dialog dvou lidí, kteří jsou si navzájem minimálně ze začátku nesympatičtí mohl vypadat jinak. ()

22matelko

Dosť dobrý film nato že mi kamarát o ňom hovoril že je to nuda. Tak som moc od toho neočakával a bol som milo prekvapený. Síce dej nebol nejako extra napínavý ale perfektne vykreslili správanie a vystupovanie herečiek a hlavne takych so sa p....... do hollywodu. Neviem čo by som o tomto filme napísal ešte ale vyzdvihnem herecký výkon oboch postáv ktorý bol peerfektný. Super film doporučujem pozrieť. ()

MkSallam

Ono fakt stačí jen natočit dva lidi kterak se baví a jde z toho udělat pořádnej film, jen musíte mít dostačně chytré chytlavé dialogy, zajímavej, případně i trošku vypointovanej děj a sehnat dva dobrý herce. Interview tyhle všechny složky obsahuje, byť nabízí příliš míst do kterých se dá rýpnout. Fakt že interview stále pokračuje i po některých zvratech, zvláštní včlenění nových témat do rozhovoru nebo i poměrně lehká odhadnutelnost toho kdo odejde jako vítěz, takže jeno trošku zásadní zjištění moc nefunguje. Navíc všechno probíhá tak nějak "nascriptovaně/nalajnovaně" hladce vstříc finále. Za vynikající herce zaokrouhluju směrem nahoru..... ()

Eruntano

Je to svižné, dramatické, napínavé. Oba herci hrají o sto šest a je paráda je při tom sledovat. Jenže co naplat, když je děj o nesympatických lidech žijících v nesympatickém světě, ve kterém nikomu nejde o nic víc než o malicherný prd. Kdyby to byla kritická sonda, budiž. Ale Buscemi na pravidla tohoto světa (v touze po vyhrocenosti a vypointovanosti) plně přistupuje, čímž se stává nesympatickým sám. Smůla. ()

Pompaj

Výborné herecké obsazení, kteří zahráli skvělý "poker" s lidskýma vzpomínkama. Výborný a nepřevídatelný scénář. Kdy mohl být o něco delší pro trochou děje navíc. 80% ()

Tomyfrok

Oh, tolik zabitého potenciálu, až mi je smutno. Skvělý Steve Buscemi a nádherně svůdná Sienna Miller, k tomu námět jak Brno... přesto to tak úplně nevyšlo a já se ptám proč? Jenže svalit vinu pouze na špatný scénář by bylo příliš alibistické. Ano, právě umělé scény a nepříliš věrohodné části dialogů jsou pravděpodobně největší slabinou filmu, jenže lze najít i mnoho dalších drobností, které se vážou ke všemu jmenovanému a stahují celý snímek pomalu k šedému průměru jak vězeňská koule u nohy. Paradoxně má člověk po zhlédnutí pocit jakéhosi uceleného Interview, ale při hlubším zamyšlení mu nic z toho nedává smysl. Steve Buscemi se pokusil rozehrát drama mezi zkrachovalým novinářem závislým na bourbonu a prášcích a béčkovou herečkou s rádoby předstíranou sebedůvěrou, která má možná opravdu talent. Lusknul bych prsty a bral to. Jenže postavy jsou až příliš ploše vykreslené a velká část dialogů, které nám mají přiblížit jejich osobní příběhy, jsou tak umělé, že by jeden chvílemi až protočil očima. Nemluvě o vykonstruovanosti některých momentů. Ve výsledku sice nejde o nikterak špatný film, ale pokud člověk touží po dialogovém dramatu, doporučil bych s jistotou třeba Mezi mužem a ženou (2005) či Pornografický vztah (1999). Zde bych prostě čekal víc. (55 %) ()

Jacek

Z mého pohledu nedotažený omyl - nedotažený především scenáristicky. Kličkování mezi žánry, vrcholící "dramatickým odhalením" a poměrně těžkopádným mudrlantstvím věci ani trochu nesedí... a přesah? Sorry, ten vypadá jinak. ()

Pennyzka

Prostě mě to nebavilo, i když ty herecký výkony se nedají přehlédnout. Byla to fakt nuda. Možná si řeknete, že tohle drama není pro čtrnáctiletou holku, ale tohle by se mi nelíbilo ani za pět let... ()

RomanHyde

Výborné konverzační drama, vlastně souboj novináře versus herečky. Kdo zvítězí? Kdo hraje a kdo mluví pravdu? .. Po celou dobu se misky vah převážují na jednu či na druhou stranu a divák zůstává neustále v pozornosti, aby mu něco neušlo. Závěrečné skóre je pak překvapující. Toť stručný popis zajímavého snímku, jehož stopáž je tak akorát na komorní film a ve kterém excelují oba ústřední herci. Pozn: chcete-li si film náležitě vychutnat, rozhodně nevolte verzi s dabingem, který se tentokrát opravdu moc nepovedl. ()

thunnus

Originál jsem neviděl, ale pokud to není kompletně obšlehlé, tak je to skvělý film. Hlavně dialogy jsou opravdu skvělé a dobře vypointované. Jen mě na konci zamrzelo, že obě postavy, kterým jsem postupně začínal fandit, se nakonec ukázaly jako pěkné svině, i když s lidskou stránkou.. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů