Říše hraček

• USA Mr. Magorium's Wonder Emporium (více)

Molly Mahoneyová, vedoucí říše hraček pana Magoria, je od malička skvělou klavíristkou, teď by chtěla složit vlastní skladbu, ale nedaří se jí. Hračkářství je kouzelné, všechny hračky se zde hýbou a děti si tu mohou se vším hrát. Molly si chce najít jinou práci, ale o tom pan Magorium nechce ani slyšet. Více než stoletý Magorium vymýšlí hračky a dává jim kouzla, pomáhá tu malý hoch Erik, který zde tráví všechen svůj volný čas, protože nemá žádné kamarády. Magorium přijme účetního Henryho Westena, aby mu zjistil, jak si hračkářství vede po finanční stránce. Henry najde v kanceláři jen hromady neroztříděných účtů, které Magorium odjakživa uchovává. Pan Magorium se totiž rozhodl odejít. Hračkářství však s jeho odchodem nesouhlasí. Zdi začnou ztrácet barvu, a když Magorium řekne Molly, že odchází, s čímž ona nesouhlasí, protože obchod nechce sama vést, tak se začnou dít podivné věci. Vyblednou barvy na malování, zlobí kouzelné dveře, knížky jsou zmatené, hračky přestávají fungovat. V obchodě nastane velký zmatek, některé věci se rozbijí, některé hračky zlobí a všechny děti utíkají pryč. Molly nechá odvézt Magoria do nemocnice, kde zjistí, že je zcela zdravý. Další den si spolu skvěle užijí, ale Magorium je už rozhodnutý, že odejde... (TV Prima)

Falko

Ako som si vsimol v inych komentaroch, mnohi boli prekvapeni, ci to mal byt nejaky pokus o napodobenie KARLIKA A TOVARNE NA COKOLADU (2005) od Tima Burtona alebo nieco podobne, samozrejme, ze Risa hraciek sa vobec nemoze rovnat prave tomu menovanemu filmu od Burtona, ale nasiel som take male pozitiva, ktore ma odhodlali dat tomuto filmu 3 hviezdicky. Predovsetkym je to skor film pre deti, dospeli sa budu urcite nudit, ale ja som to prehltol z mojho detskeho pohladu, ako by som sa na to dival, keby som mal 12 rokov, ale aj na mna to dnes staci na jedno pozretie. Takze nic velke netreba ocakavat, je to len priemerny fantasy film, aj ked ma film bavil vdaka Hoffmana a Portman... 25.06.2009 ___ Natalie Portman - (Molly Mahoney) +++ Dustin Hoffman - (Pán Edward Magorium) +++ Zach Mills - (Eric Applebaum) +++ Jason Bateman - (Henry Weston) +++ Ted Ludzik - (Bellini, knihovník) +++ Rebecca Northan - (Ellie Applebaum, matka) +++ Hudba: Alexandre Desplat, Aaron Zigman +++ ()

viperblade

Natálku i Dustina mám nesmírně rád, oba tyto herce najdete v mé TOPce. Proto možná jsem na tomto filmu nehledal chyby, ale užíval jsem si ho. A nesmírně. Možná je to tou vánoční atmosférou. Anebo je to možná tím, že se mi tento snímek fakt líbil. Nevím. Čtyři velmi silné hvězdy s tím, že opakované projekci se bránit nebudu. ()

castor

Ať je to jakkoliv infantilní a předvídatelné, tak široký úsměv zasněné Natalie Portman vynahradí mnohé.. Barevně roztomilá záležitost nedosahuje kvalit extravagantního Burtona, chybí hlubší souvislosti i jakási nadstavbová část.. prostě se jen tak trochu uměle line po stopáži 90 minut a nezanechá výraznějšího odéru!! ()

JANARYBA

Škoda, že tak báječný námět, kterým by nemusel pohrdnout ani Tim Burton, byl tak zahozen do kanálu zároveň se spoustou milionů, které musel stát ten krásný kouzelný krám. Dustin Hoffman báječně vybraný, klučina úžasný, Natalie Portman mi tu ale moc nesedla....DIALOG PŘIBLIŽNĚ: "Sehnal sis na tom táboře kamaráda? Ano. A jak se jmenuje? Jack A není to náhodou nějaké zvíře?......Veverka " Tak takhle by to mohlo jiskřit celý film, v tu chvíli jsem si řekla, že to tak špatné snad nebude, ale byl to jen začátek a pak už to šlo čím dál víc z kopce, konec hrůza. ()

Ded@M@tes

Dustin Hoffman v roli staříka (Magorium), jenž chce svůj kouzelný obchůdek (hračkářství) věnovat Molly (Natalie Portman) a aby měl všechno účetnictví v pořádku , tak si na to pozval Jasna Batemana. Jenže čas utíká a Magoriu nezbývá moc času. Co bude dál s obchůdkem? ( Hodnocení: 6/10 ) ()

Spooner

Představte si Burtonova Karlíka a továrnu na čokoládu. Misto čokolády si představte hračky, Deppa nahraďte mírně potrhlým Hoffmanem a Higmora nahraďte Natalií Portman, která tady s těma vlasama vypadá jak nějakej malej kluk. Suma sumárum vám vyjde pro děti příjemná a pro dospělé nudná podívaná, která měla daleko větší potenciál a ke konci už jenom nudí. 50% ()

MMR

První polovina filmu stojí za 5 hvězdiček, druhá ovšem pokulhává. Přesto se jedná o hezkou pohádku plnou skvělých fantasy efektů. Takhle nějak by mělo vypadat fantasy. Teda podle mého. ()

gogo76

Celkom príjemný rodinný film o hľadaní sebadôvery a viery v seba samého. Snímku dominuje D. Hoffman s pekne učesaným "Brežnevovským" obočím a drobná N.Portman. Kúzelná predajňa hračiek žiari farbami, ale skôr si viem predstaviť, ako by sa s týmto príbehom vyhral T.Burton. Dobrému pocitu pri sledovaní postatne pomáha kvalitný hudobný doprovod. Silné tri hviezdičky.Film 60%. ()

Jamal

Všechno je sice krásně barevné a kouzelné, jako tento krámek s hračkami, ale bohužel to nestačí. Portman ani Hoffman nenadchli. Škoda. : (( Hudba - Alexandre Desplat a Aaron Zigman. ()

juta

Pěkný a barvitý filmík, ale nechápu o čem vlastně přesně je a pro koho je určený. Jako že majitel umře a přenechá obchod nástupkyni je všechno? Čekal jsem ještě něco navíc. Vždyť ani moc veselý není, aby to bylo pro děti a ty si z toho něco odnesly. ()

ajuska

Docela nuda, příběh je hrozně plytký, prázdný, bez jakéhokoli dramatického oblouku, absolutně nic nenabídne a nepřinutí vás se s kýmkoli ztotožnit. Taková pěkná skořápka, které chybí náplň. Hračkářství je sice pěkně udělané, ale to je asi tak všechno, co vás tu může zaujmout. ()

Madsbender

Je to gýč, ale vskutku krásny a nostalgický ako nič iné. Okúzľujúci Dustin Hoffman ako starnúci majiteľ hračkárstva, príjemná Natalie Portman ako jeho verná zamestnankyňa a Jason Bateman ako "vážny pán, čo sa nechce hrať". Táto kombinácia mi vskutku vždy ulahodí, čo dokladá aj skutočnosť, že som film videl už aspoň 5 krát, a stále ma baví. Už len vidieť hercov ako si to užívajú stojí za to :-) Kúzelná Desplatova hudba je príjemným bonusom navrch. 90% ()

hippyman

založit film jen na trikových efektech, úžasných létajících hračkách a třpytivých hvězdičkách je pro děti možná k nezaplacení, pro dospělé spíš k nevydržení... nad vodou tak drží snímek jen příjemné herecké výkony, jinak bych to fakt asi hodil do koše... roztomilé, barevné, kouzelné x přehnaně infantilní, nudné. 40% ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +hezké, velice příjemná Natalie Portman, i ostatní herci jsou v pohodě, navíc to má fain hudbu -snaží se to hrát na city, u mě to nezafungovalo/// Pohádkové filmy mám rád, ale poslední dobou u mě neslaví úspěch (viz. naposledy viděná Noc v muzeu). A přestože tady hraje Natálka, která je velké lákadlo, moc velké naděje jsem do filmu nevkládal (neslavně dopadla i Scarlett Johansson ve filmu Holka na hlídání). Prostě často jde o to jak je ten samotný film (scénář) kvalitní. Ale naštěstí u Říše hraček nejsem moc zklamán. Vlastně vůbec. Film se mi celkem líbil. Splnil to co jsem od něj mohl dostat. A přestože námět sliboval víc (autoři se mohli ještě víc vyřádit), tak se tvůrci více zaměřili na Natálku a její soukromý příběh, její postavu. Prostě vsadili na ni a na něco co by se neztratilo ani v nějakém dramatu. Takže spokojenost a jsem rád, že je to více civilní a uhlazené a i přes fantasy prvky to není moc nesmyslné, bláznivé nebo trapné./// Celkem 73%/// ()

Rosaviva

Uhm, ok. Takže, čekala jsem, že to bude dost pošahaný film, ale nikdy mě nenapadlo jak moc. Na to, že mám kouzelné rodinné filmy ráda, tak tohle mi teda opravdu moc nesedlo a spíš jsem na to celou dobu koukala s očima vyvalenýma dokořán. Znovu už ne, 3* a to nadhodnocuju. ()

GilEstel

Bohužel už nespadám do věkové kategorie, pro kterou je tento film určen. K jeho sledování mě zlákalo hlavně obsazení Dustina Hoffmana a Natalie Portman. Leč roztomilý pohádkový příběh o kouzelném hračkářství a jeho hodných majitelích pro mě jaksi nemá svůj půvab. Absence jakéhokoli konfliktu (byť jen toho pohádkového dobro – zlo) bere i pozitivní potenciál tradičních zápletek. Jediný motiv zůstává v tom, že starý pán chce odejít do důchodu (ze světa), na což se všichni a všechno připravují. Jako celovečerní film scénáristicky naprosto nedostatečný. 35% ()

Aknah

Oddechovka, bohužel mi nenabídla tolik, co jsem čekala, koukala jsem na to kvůli Portman, ačkoli mi přijde, že se sem nehodila, ona je prostě stvořená na to hrát dramatické role. Co mě opravdu štvalo byly nepovedené střihy, kdy měla Natalie vlasy pokaždé jinak, nejspíš párkrát paruka, jindy její vlasy, nebo si to neumim vysvětlit. ()

Ellesime

Moc příjemný oddychový film. Škoda jen, že většina motivů a línií příběhu nebyla dotažených do nějakého konce, mohlo to být za víc. ()