Říše hraček

• USA Mr. Magorium's Wonder Emporium (více)

Molly Mahoneyová, vedoucí říše hraček pana Magoria, je od malička skvělou klavíristkou, teď by chtěla složit vlastní skladbu, ale nedaří se jí. Hračkářství je kouzelné, všechny hračky se zde hýbou a děti si tu mohou se vším hrát. Molly si chce najít jinou práci, ale o tom pan Magorium nechce ani slyšet. Více než stoletý Magorium vymýšlí hračky a dává jim kouzla, pomáhá tu malý hoch Erik, který zde tráví všechen svůj volný čas, protože nemá žádné kamarády. Magorium přijme účetního Henryho Westena, aby mu zjistil, jak si hračkářství vede po finanční stránce. Henry najde v kanceláři jen hromady neroztříděných účtů, které Magorium odjakživa uchovává. Pan Magorium se totiž rozhodl odejít. Hračkářství však s jeho odchodem nesouhlasí. Zdi začnou ztrácet barvu, a když Magorium řekne Molly, že odchází, s čímž ona nesouhlasí, protože obchod nechce sama vést, tak se začnou dít podivné věci. Vyblednou barvy na malování, zlobí kouzelné dveře, knížky jsou zmatené, hračky přestávají fungovat. V obchodě nastane velký zmatek, některé věci se rozbijí, některé hračky zlobí a všechny děti utíkají pryč. Molly nechá odvézt Magoria do nemocnice, kde zjistí, že je zcela zdravý. Další den si spolu skvěle užijí, ale Magorium je už rozhodnutý, že odejde... (TV Prima)

joker.george

První dvě zhlédnutí a nuda, ničím zajímavý nebo neozvláštněný (až na excelentního a excentrického Hoffmana) snímek, jenže pak jsem tomu dal ještě třetí šanci a byl jím jsem naprosto oslněn, pohroužil jsem se do světa bez hranic, bavil se a nemohl uvěřit, že se koukám na film, který jsem dříve odbyl mávnutím ruky. Konec mě, ačkoliv jsem ho viděl potřetí, naprosto dojal... ()

Crawler-D

Film je až příliš šílený na to, aby pracoval s dramatickými liniemi, a zároveň je přespříliš vážný, aby byl nezávaznou zábavou. V tom tkví základní rozpor tohoto filmu, který ho jako temný přízrak z minulosti straší, a to především v prvních desítkách minut, avšak postupně, jakmile jsou jednotlivé party rozehrány, se dostáváme hlouběji k problémům a k tomu zajímavějšímu z nich. Zklamání ze Zacha Helma pramení z důsledku obsazení se na pozici režiséra. Zach Helm má úžasnou duši a fantazii literáta a tvoří neotřelé scénáře, ve kterých operuje s prvky literatury. Říši hraček rozděluje do pomyslných kapitol. Scénář má pak i přes Helmovi schopnosti několikero much, které podtrhává právě režijní nezkušeností. Režie je příliš suchá a film pojímá až kacířsky tradiční formou, neboť zrovna tento příběh by si, podobně jako Horší už to nebude, zasloužil zajímavější formu ztvárnění. Občas dokáže vykouzlit úžasné a dojemné sekvence (poslední návštěva pana Magoria a jeho rozloučení s obchodem), ale ani na vteřinku se nepřiblíží podmanivé chuti a v očích vzbuzujícího úžasu Karlíka a továrny na čokoládu či obřího hračkářství v Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Navíc nešťastným způsobem je v obou rovinách (režijní a scénáristická) pojata dějová úsečka, ve které jsou kouzelný obchod a jeho kouzelný majitel konfrontováni s realitou např. v podobě nového účetního nebo pobytu v nemocnici. Hodně údivu je kolem toho, že by mělo panu Magoriovi být okolo 240 let a že existují nesrovnalosti v jeho účetnictví, ale nikdo se prakticky nepodivuje nad tím, že v obchodě se dějí zázračné věci či že dvanáctiletý chlapec celý den pracuje v nějakém obchodě. Okolí to nechává dočista chladným. Za podmínek, v jakých a za jakých obchod funguje, by normálně opravdu nemohl existovat. Proč na to nešikovnou cestou upozorňovat? Kdyby film zůstal u zápletky okolo fungování hračkářství, jeho rozpadu, když se pan Magorium chystá odejít, a hledání nové náhrady, odsýpal by bez zbytečných otázek mnohem ladněji, protože má potenciál nejen děti zabavit, ale i čistým způsobem dojmout. ()

JohnRambo

Dustin sa mi celkom páčil a Natalie bola tiež skvelá. Pestrofarebná rozprávka ktorú doprevádzala príjemná hudba. Mohla ale ponúknuť viac. ()

DruidKarel

1090. hodnocený film: Ač si snímek moc lidí asi nepovšimne a jeho hodnocení ani další nenaláká, přesto musím říct, že se mi film líbil. Je hodně podobný filmu "Noc v muzeu", ale je myšlen dalško vážněji a dokonce jsou v něm i velmi milé, hezké a pravdivé dialogy. Žádné oblbovačky, skvělí herci a krásná Natalie Portman dodávají filmu šťávu. Jen těch dobrých chvil ve filmu bylo málo a tak se dlouhou dobu nudíte. 3* jsou tedy maximem a nakonec jen průměrným hodnocením pro průměrný film. Škoda, snímek měl jednoznačně větší potenciál. 3* ()

pakobylka

Říše hraček je možná maličko nadnesený příměr - na druhou stranu: Na velikosti až tak nesejde - a Dustin Hoffman alias pan Magorium je převelice interesantní persona, pro svou úlohu jako stvořená. Nicméně jak se zápletka postupně rozplétá, dojde vám, že se točí víceméně kolem smrti - a odcházení ... víc nežli kolem čehokoli jiného - a veškerá hravost a vtip jsou znenadání v tahu, což mě osobně nijak zvlášť netěší. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Kdyby byl konec pozemské pouti pana Magoria alespoň dostatečně POHÁDKOVÝ. Mohl se proměnit kupříkladu v jedinečnou hračku ... v pestrobarevného motýlka ... v nadýchaný obláček ... nebo v jednu z čarovných hvězd, které kolem něj tančily - ale taková chladná a tvrdá a poměrně depresivní věc jako náhrobek vás v mžiku vrátí do drsné reality všedních dnů. Všechno, co následuje, pak působí víceméně jako pouhý přílepek, který má odvrátit vaši pozornost a ubezpečit vás, že všechno je vlastně v pohodě ... v naprosté pohodě. Ubezpečuju vás, že NENÍ. Nějaký náhradní pořádek je nastolen - stejně jako v reálu - ale každá ztráta je vždycky definitivní a nevratná ... 2,5* ()

c.tucker

Dějově to nebylo nic moc, ale bylo to velmi barevné a hravé. Hoffman mě do této role moc nesedl, naopak Natalie Portman mi zde přišla opět kouzelná a díky ní přidávám jednu hvězdu navrch. Jinak by to bylo za 2*. ()

tojowoeZNK odpad!

Šílená močka kterou jsem byl nucen sledovat v nemocniční čekárně a než mě ty kundy ošetřili tak už byl skoro konec. Nechápu jak se k tomu mohl Hoffman snížit, pan Magor tyvole. ()

bartias

Podívaná pestrobarevná podobně jako Karlík a továrna na čokoládu nabízí excentrického Dustina Hoffmana, který si "legračně" šlape na jazyk, a milounkou Natalie Portman, která přes nesporný herecký talent stihne vystřídat jen tři výrazy. Přes slibný a mnohdy i dojímavý začátek to není žádná sláva, zvlášť proto že cukrkandlový konec se nezhnusí jen největším nostalgikům. Co tomu chybí? Burtonovská poetika. ()

otík

Americká pohádka o kouzelném hračkářství, které začne umírat společně s jeho odcházejícím majitelem. Ještě že je tu mladá dívka, která má hračkářství po něm převzít a je také schopna rozehrát onu fantastickou hru - oživit hračky. ()

smrt.ka

A to písmo na plakáte ála Wonka má být co, prosím? Nedokoukala jsem a nejspíš už ani nikdy nedokoukám. Ona už kombinace Portman/Hoffman/rodinná komedie se mi zdála podezřelá. ()

Mr.Ripley odpad!

Neskutečná nuda, kterou nezachránil ani cukrkandlový Desplatův doprovod. Vrcholem trapnosti byl přehrávající Dustin Hoffman, až to zabolelo, jak se celý film usmíval, jakoby: "Nu co, něco z toho kápne, tak tu něco odkrafám." Dalším bolístkem byla samotná Portman. Ač ve většině filmů vypadá úchvatně, až se mi zastavuje srdce, zde jsem musel odvracet zrak. Smutné, trapné, nudné, bez špetky invence. Krásný odpad. ()

ecceHOMMO

Milé, kúzelné, farebné, detské. Nádherná metafora vo forme odchodu Pána Magoria ala topánky, či poukázanie na to, aby sme verili sebe samému. Aby sme ani v dospelosti nezabudli popustiť uzdu fantázie a aspoň raz začas sa vrátili do detských čias. K tomu ešte očarujúco charizmatická Natalie Portman a svojský, ale bravúrny Dustin Hoffman......Čo mi však trošku na filme vadilo bol príliš jednoduchý- možno málo rozvitý príbeh, čím sa trochu "zabila" atmosféra a emočnosť tohoto snímku. ()

Ryuuhei

Po celou dobu sledování jsem necítil takový ten pocit velkoleposti, jaký by měl film tohoto typu vzbuzovat. Věci se prostě dějí, pointa je dopředu jasná a o nějak zvlášť velkou zábavu, ani morální ponaučení nejde. Škoda, mohlo to být lepší. ALe na druhou stranu i horší. 50% ()

terunka003

Milé, kouzelné, melancholické × nedokončené, zmatené a relativně krátké. Se sestrou jsme se dohadovaly, kolik hvězdiček dát - já dávám dvě! Film měl skvělý nápad, jen nebyl plně využit a dotáhnut do konce. Osobně bych dala více vyniknout hračkám, chodu "znovuzrozeného kouzelného hráčkářství". Doladila bych i Erika a nalezení jeho nových přátel, dokonce jsem čekala i nějakou milostnou zápletku mezi Molly a Podivínem. Těšila jsem se na konečně dodělanou klavírní skladbu. Dustin Hoffman zachraňoval co se dalo. Ubrala bych na klišé: "Vy jste ten kus dřeva..", "Musíte si víc věřit..", atd. Abych nebyla stále jen kritická - scéna odcházení - u té jsem uronila pár slz, ústřední melodie filmu mě zaujala už při prvních tónech, a plyšová opička, která se neustále natahovala po účetním - tak tu chci mít! Film byl i přes to všechno odpočinkový a pohodový. ()

Maki89

zaujimavy filmik vhodny viac pre deti, no pobavia sa na nom urcite aj dospeli, usmevny pribeh, dobre herecke obsadenie a prekrasne farbicky musia rozziarit kazdu detsku dusicku.... 6/10 ()