Moje borůvkové noci

Kar-wai Wong

Ry Cooder

Jacky Pang

William Chang

Snímek jsem zhlédla na Čt Art a byla jsem příjemně překvapena, když jej vysílali v původním znění s titulky. Takže jsem si mohla vychutnat uchu lahodící přízvuk Juda Lawa:) Moje borůvkové noci se mi moc líbily, jak obsazením, tak i celkovým stylem, který mi přišel jakoby trochu "retro." Tomuto dojmu pomáhala i zajímavá kamera a barevné ladění. Natalie Portman, která mě ještě v žádném filmu nedokázala příliš uchvátit či uzemnit svým výkonem, se mi zde líbila asi nejvíc ze všech snímků, které jsem s ní viděla. A Rachel Weisz je zde nádherná a úplně září. My Blueberry Nights jsou malým, příjemným snímkem s výborným scénářem, jemnou hudbou a sympatickými charaktery několika lidí, kteří všichni touží po jediném. Lásce. A prožívají vše, co s ní souvisí. Touží po jejím znovunalezení, prožívají bolest, když ví, že ji ztrácí nebo mají pocit, že ji musí zastihnout, dokud je nablízku, protože pak jim může v okamžiku začít unikat a už nikdy se nemusí vrátit.(1.6.2014)

MBN jsou v podstatě prázdnou přehlídkou známých tváří, které se dvě hodiny potkávají a cosi řeší, a protože je to natočeno lehce netradičně, máte si asi myslet, že ty peripetie mají nějaký vyšší smysl. Inu... já jsem neodhalil nic víc, než prostou báchorku o tom, že on a ona by měli být spolu. 5/10(27.2.2008)

• POMO

Tak excelentná herecká zostava v tak mdlom filme sa len tak nevidí. Jediná z troch story je nadpriemerná (s Natalie Portman), no okovy okolitej prispatosti a beztvarosti režisérovho rozprávania jej berú šancu zažiariť.(16.6.2008)

• MISSha

Pomalé,nudné a viditelně dělané pro efekt,maličko se to rozjede po příchodu Natalie ale jinak... vůbec netuším co tím režisér chtěl zdělit.(9.12.2010)

• Ony

N-o, já vůbec nevím. Na jednu stranu je to S o H, na stranu druhou film, který mě nenudil, nenaštval a ve kterém hraje Jude Law.(10.6.2008)