poster

Moje borůvkové noci

 • Francie

  My Blueberry Nights

 • Hong Kong

  Lan mei zhi ye

 • Hong Kong

  藍莓之夜

 • Slovensko

  Moje čučoriedkové noci

Romantický / Drama / Road movie

Francie / Hong Kong / Čína, 2007, 90 min

Režie:

Kar-wai Wong

Hudba:

Ry Cooder

Producenti:

Jacky Pang

Střih:

William Chang
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JFL
  ***

  Hongkongský filmař Wong Kar Wai mezinárodně proslul jako autor osobitých romancí prodchnutých melancholií. Již v jeho hongkongských filmech účinkovaly největší filmové i pěvecké hvězdy čínských teritorií, a tak není divu, že v jeho první anglicky mluveném filmu účinkují Jude Law, David Strathairn, Natalie Portman a Rachel Weisz, ale také zde dostala první hereckou příležitost americká písničkářka Norah Jones (podobně jako Faye Wong v Chungking Express). Jak je pro Wongovy dřívější snímky typické, i jeho filmová pouť napříč Amerikou je složená z epizodních sekvencí, jež ukazují rozličné podoby nešťastné lásky a tíhy osamělosti. Sugestivní kamera se opájí tvářemi fotogenických představitelů zalitými sytě barevnou září neonů a barového osvětlení, čímž spolu se střídmým vedením herců vykresluje hutnou melancholickou atmosféru. Vyprávění, ukazující, jak hrdinům na pozadí hektického světa barů, restaurací a casin plyne čas mezi prsty, pak skládá expresivní pohled na osamělé duše, které ve svém nitru schovávají velké city. Ovšem zatímco Wongovy hongkongské filmy byly konzevy zeitgestu z Hongkongu, nad nímž visela oprátka v podobě neodvratného předání Číně, což jim dodávalo osudovost, roadmovie po Americe odhaluje ryze popový základ Wongovy tvorby.(24.2.2013)

 • playboxguest
  ***

  Je to tak barevné, pěkně obsazené, poklidně plynoucí, s každou minutou zábavnější a vcelku prostě příjemné pokoukání. Herci válí, Strathairn a Portmanka (s blond kudrlinkama asi nejvíc sexy, co se z její kariéry pamatuju) především.(14.9.2011)

 • T2

  Rozpočet $10miliónovTržby USA $867,275Tržby Celosvetovo $21,968,877(11.12.2009)

 • Ony
  **

  N-o, já vůbec nevím. Na jednu stranu je to S o H, na stranu druhou film, který mě nenudil, nenaštval a ve kterém hraje Jude Law.(10.6.2008)

 • EdaS
  ****

  Wong hraje ve svém americkém debutu na jistotu (což je pochopitelné) a klouže spíš po - krásně barevném a lesklém - povrchu (ale to možná dělá vždycky), jenže i tak se na Moje borůvkové noci moc příjemně kouká (jak říkám, žádné překvapení) a bylo mi s nimi fajn. A obsazení je každopádně mňamózní - asi jako borůvkový koláč se zmrzlinou.(17.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace