Moje borůvkové noci

藍莓之夜

Moje čučoriedkové noci

Romantický / Drama / Road movie

Francie / Hong Kong / Čína, 2007, 90 min

Od "Wong gok ka moon" točí Wong Kar-wai stále jeden a ten samý film o osamělosti jedince v hektickém moderním světě, o nesnadné a často marné cestě za láskou a k sobě samým. S audiovizuální estetikou, která bere dech. Proto i banální, předvídatelný, lineáně vyprávěný příběh v dimenzích americké popkultury může působit inovativně. Jeden režisér, jeden autor, jeden příběh, jeden sen, jeden film. Moje borůvkové noci. Dokonalý kruh.(8.6.2010)

• Payushka

Stoji za zhlednuti pro lidi, kteri maji radi Weisz, Portman a Lawa. Jinak me ale styl pana Wonga nebavi, tam, kde je jen zpevacka (zduraznuji zpevacka, ne herecka) Norah, tak divak postupne usina, a cele mi to prijde vubec prehnane. Och, rozesel se s ni pritel a ona hleda smysl sveho zivota. Cele je to tak poeticke a duchaplne, ze? No...tyhlety psychologicky slataniny (omlouvam se tem, kterym se to libilo) bohuzel nejsou pro me...(12.3.2008)

Nie je to az tak prazdne vykradanie seba sameho ako u Kima s Breath, ale horka pachut na jazyku ostava aj po "skonzumovani" a krasne obrazy vyzeraju u Wonga tentokrat gycovejsie ako kedykolvek predtym. Kto nevidel jeho predchadzajucu tvorbu, pravdepodobne zakusi jeden z najchutnejsich blueberry pie. Ostatni si iba smutne povzdychnu, ze predavat dvojdnovy kolac ako prave cerstvo napeceny, sa nerobi. Jeho chut je uz iba pomalo sublimujucim vyparom toho neopisatelne krasneho a melancholickeho, co HK kucharik vedel dakedy znamenite piect. PS pre zvieratko za plotom: Royston mal zial pravdu :( 5/10(18.2.2008)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $867,275Tržby Celosvetovo $21,968,877(11.12.2009)

Tenhle film je v první řadě krásně natočenej, kamera je úžasná, mnohdy temná, jindy krásně podtrhuje herecké výkony, které .. jsou v tomhle filmu tím úplně nejlepším. Jude Law, Rachel Weisz a Natalie Portman? Slast je sledovat, vážně krása! Moc a moc mile mě překvapili, bohužel Norah Jones mě vůbec nepřesvědčila, jako muzikantku ji uznávám, ale jako herečku ne. Ale co jsem si četla názory lidí, tak jsou velmi odlišné, někdo se nudil až ho dokoukat ani nestačil, pro někoho je to umělecká podívaná, která jej chytla za srdce, já se přikláním k té druhé variantě!(29.5.2008)

• - Šest tisíc kilometeů urazil borůvkový autobus, v němž režísér Wong Kar-wai propagoval v Číně svoji filmovou novinku Moje borůvkové noci. Součástí kampaně byla také soutěž o 10 "borůvkových andělů" - dívek zvolených internetovým hlasováním. (Fredy176)

• - Pro Kara Wai Wonga první anglicky mluvícím film, který režíroval. (HappySmile)

• - Film zahajoval 60. filmový festival v Cannes v roce 2007. (HappySmile)