Moje borůvkové noci

• Hongkong Lan mei zhi ye (více)

Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek? Elizabeth (Norah Jones), zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny (Jude Law), zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty (Natalie Portman), či o zničený vztah mezi policistou (David Strathairn) a jeho vzpurnou manželkou (Rachel Weisz)... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska... Film Moje borůvkové noci v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého. (oficiální text distributora)

mseet

Jude Law mě baví vždy a všude a Natalie s Rachel jsou okouzlující, ale tenhle film bohužel ani oni nezachránili. Jen ho vytáhli o jednu hvězdu výš - do průměru. ()

Luboa

Docela příjemná nuda. Ještě že to trvá pouhých devadesát minut, protože kdyby tomu tak nebylo, jednu hvězdičku bych ubral. Dost mi vadila kamera. Nevím jestli se snažila být zajímavá, nebo se kameraman neuměl vypořádat se stísněným prostorem v kavárně, ale neustálé schovávání postav za různé trámy a futra, a dlouhé čekání, než kamera dokončí jízdu a herci zas vykouknou mi vážně lezlo na nervy. Jinak z toho nemám nikterak zlý pocit. Dost možná protože Rachel Weisz a protože Natalie Portman. ()

nettopyrek

Norah Jones mám jako zpěvačku moc rád a byl jsem mile překvapen, že ani jako herečka není úplné dřevo. Malý, ale milý filmek, který potěší... ()

Danaak

Tak dlouho mi ten film unikal, všude. V kině, na DVD, v TV....sakryš. A když jsem ho viděla, konečně, tak mě ....... nezklamal! Takový filmy mam prostě moc ráda! Takový, kde to tak nějak plyne, pomalu a hezky a všude jsou kavárny a starý auta a periférie měst, nadzemka,podzemka, neony a lidi co nejsou "světoví", ale život Vám změní. ()

Venceslao90

Film skládající se z několika životních příběhů, z nichž je skutečně zajímavý jen ten s Portman. Ostatní mě nijak zvlášť nenadchly. ()

JackieBliz

Ačkoliv je Jude Law a Norah Jones perfektní herecké duo, tento film je zadupal do země a mě uspal. Nedokázala jsem se jím prokousat ani na konec. Nekonečná a neočekávaná dávka nudy. ()

Elassar

Napsat, že tento film je o ničem, by bylo asi nejvíce podobné tomu, co si o něm myslím, ale také by to zavánělo alibismem, protože ač je tento film především romantickým, rozhodně se také řadí mezi ty složitější (minimálně na pochopení). Takže se pokusím vysvětlit nějak obsáhleji, proč jen dvě hvězdy. Během jedné srpnové noci (kdy jsem se již modlil za příjemné teploty babího léta a podzimu) jsem na ČT 2 narazil na tento film (s titulky). Na csfd jsem na něj narazil dříve, a proto jsem byl rozhodnut se na něj podívat. Z počátku jsem byl mírně ztracen v ději (nestihl jsem úplně začátek), ale jak film plynul, docházelo mi, s čím mám právě co do činění. Film byl zkrátka poskládán z různých příběhů "cestovatelky" Elizabeth (naprosto výtečná Norah). Občas byl prostřih do New yorku na jejího "přítele" v kavárně. Já vím, je to vysvětleno suše a elementárně. Zní to zajímavým dějem, ale ten film byl podán, takovým až melancholickým stylem (táhlým, rozvážným, barevnost pohledů kamery apod.) a mně to prostě nesedlo. Přišlo mi to takové prázdné, bez pořádných pocitů - mdlé. Velké zklamání. Proto tedy hvězda za skvělé herce ( obzvlášť Norah) a za právě zajímavou kameru. ()

Phlame

Ta trhaná kamera je naprosto otřesná a do tohohle filmu se takový styl natáčení prostě nehodí, jeho tempo už je i tak velmi pomalé, nač to ještě prodlužovat. Příběh s Lawem mně nijak nenadchl, Strathairnův byl jedno velké klišé, pouze příběh s Natalie měl poněkud svěží nádech. Nicméně v případě filmu, který v podstatě stojí na příběhové linií tohle nestačí. Celé mně to nechytlo za srdce a v první polovině jsem se i docela nudil. K vizuální stránce jsem se vyjádřil a dál ji ani nehodlám komentovat, hvězdné obsazení bylo zcela nevyužito díky vágnímu scénáři a hudbu Coodera jsem sotva postřehl. //50% za docela koukatelnou třetinu filmu// ()

kelet

Samotný film nie je nejak zvlášť pútavý. Ide o zlomené srdce jedného dievčaťa, ktoré sa rozhodne odísť z mesta bolesti, zažiť nejaké zážitky a nakoniec sa aj tak vrátiť späť po novú lásku. Ak by sa podarilo režisérovi aspoň tie tri príbehy urobiť nejak zaujímavo alebo dramaticky, bolo by to oveľa zaujímavejšie. Takto spĺňa pútavosť len príbeh o zničenom policajtovi, ktorý je postavený na bolesti, trápení a je vykreslený naozaj realisticky. Bohužiaľ to je asi tak všetko, čo môže nejak zaujať na filme, pretože rozuzlenie je známe dopredu a ak z troch príbehov je zaujímavý len jeden, nemôže ani dobré obsadenie filmu zakryť jeho nekvalitu. Hodnotenie: 40% ()

Devilskitten

Velmi mě tento film očaroval...dle hodnocení zde jsem od něj mnoho nečekala, ale po shlédnutí filmu s těmito hodnoceními nesouhlasím. Někomu se může zdát tento film nudný, mdlý, ale já budu jeho velký zastánce, jelikož jsem se do příběhu doslova zahleděla, když jsem se na film dívala, nevnímala jsem od začátku až do konce nic jiného. :-) ()

StrixCZ

Zajímavě natočený (kamera, atmosféra) film, leč na můj vkus dějově trochu banální, bez skutečně silných momentů. Celkově lehký nadprůměr...65% ()

Salvator

Norah Jones je výborná zpěvačka. Filmu by se však měla vyhýbat. Navíc pokud je postavena vedle hvězd Portman - Weisz - Law, nelze její "neherectví" přehlédnout ani s hodně přimhouřenýma očima. Zmíněná trojice navíc zůstává tím jediným, co dává existenci filmu smysl. ()

vernerka

Prosté, o životě... Film splnil moje očekávání, ráda jsem ho shlédla, nejedná se o kultovní trhák, nebude mít horentní tržby, ale zapůsobil na mě. Něco mi to řeklo, líbilo se mi to, ale chápu, že je to otázka vkusu... ()

parallelka

Na Borůvkové noci jsem se těšila, ať už jen pro ten kouzelný název filmu. Bohužel jsem ale nakonec spíše zklamaná. Ač věřím tomu, že z mála se dá udělat hodně a "obyčejné" příběhy ze života můžou mít velkou sílu a dokážou správně zapůsobit, tak příběhy, které jsem měla tady před očima mě nechávaly spíše nezaujatou a proplouvaly kolem mě do ztracena. Norah Jones mi přišla ve své roli docela rozpačitá a poetičnost, na kterou jsem se ve filmu tak těšila, jsem našla stydlivě postávající v rohu kavárny. Hudba nezklamala, ta byla krásná, ale protože neměla až takový potenciál být hlavním tahounem filmu(což je pochopitelné) a působivosti by nabyla až spolu se stejně silnými scénami, vyznívala občas nevýrazně a jenom jako taková zvuková kulisa. ()

infidele

mnoho pasáží ve filmu jsou unylé. ještě, že je ve filmu zajímavé ztvárnění vedlejších postav, protože Norah Jones je dosti statická a vpodstatě se ve filmu ani moc neprojevuje..v celku film působí jako nezdařená snaha o vyjádření témat lidské duše avšak dosti povrchní formou (zapracovalo opravdu nepovedené obsazení hlavní role). ()

Llaney

Ehm, na tenhle film jsem před jeho zhlédnutím slyšela povětšinou negativní recenze. A upřímně? Trochu pravdy na nich bylo. Možná nemusím písničky Norah Jones, ale tady krásně zapadaly do děje (což se o samotné Norah říct nedá - nemůžu si pomoct, ale herečka z ní opravdu nebude ;) Nevadí mi více dějových linií, ale nějak jsem nepochopila jejich přítomnost v tomhle filmu, pro mne neměly hlavu ani patu, i když byly výborně herecky obsazené. Jednoduše - film byl koukatelný, prinejmenším zajímavý, ale znovu bych se na něj asi sama nepodívala. Hvězdička navíc je za Rachel Weisz, Natalie Portman a závěrečnou scénu. ()