Moje borůvkové noci

• Hongkong Lan mei zhi ye (více)

Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek? Elizabeth (Norah Jones), zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny (Jude Law), zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty (Natalie Portman), či o zničený vztah mezi policistou (David Strathairn) a jeho vzpurnou manželkou (Rachel Weisz)... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska... Film Moje borůvkové noci v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého. (oficiální text distributora)

Eluin

Moc jsem od toho nečekal, ohlasy jsem slyšel spíše záporné, takže asi i proto se mi film Moje borůvkové noci docela líbil. Snad jen ten závěr by mohl být o trochu silnější, ale rukopis pana Kar-wai Wonga tu je silně znát. ()

gogoroxy

Trailer vypadal zajímavě a romanticky, a já se nechala nachytat šikovným střihačem, všechny vedlejší postavy měli jiskru a grácii, co mě ale zaráží je hlavní postava Elizabeth ( Nora Jones), která mě jako jediná vůbec nezaujala, nemluvě o tom, že všechny ostatní příběhy byly poutavější než příběh hlavní, především vedle okouzlující Natalie Portman jsem na Elizabeth zcela zapomněla. Když si odmyslím hlavní "herečku", téma zlomeného srdce a hledání sama sebe v pochmurném, nočním New Yorku mě okouzlilo. ()

Rockerman

Takový nemastný a neslaný film, který chvílemi i nudil. Postava majitele baru a servírky spojuje příběhy několika manželských párů, řešící si své problémy. Trochu tu rozsvítila až "Natálka Portmanová" v pěkné roli hráčky pokeru. Vše končí šťastně, kdy barman i servírka skoro rok hledají, až se najdou. Průměr 50%. ()

farfalino

Wonga můžu a hudbu Norah Jones snesu . To na začátek. Nevím jesli bylo správne, aby se Kar-wai pokoušel obsadzovat do svých filmů neasijské herce. Nějak mi to nesedělo. Bohužel se mi to nedostalo pod kůži. Celkem nuda do první poloviny, chsichtíky Norah Jones a Jude Law to nezachránili . Žádnou jiskru jsem mezi nezachytil. Dokonce jsem nedostal chuť ani na borůvkový koláč. Už už jsem to chtěl ukončit , když tu najednou přichází na scénu světlo.....pro mě akce začíná až když na scénu přichází Rachel Weisz jako bohyně sexu a celé to rozzáří. . Tolik záře najednou i s Natalie Portman jsem málem neunesl. Natalie tomu dala slušnou tečku před závěrečnou scénou, která mi přišla umělá . Proč? ()

kersten

Veľmi nudný film. Bez akéhokoľvek deja, šarmu, pohnutosti a nejakej tej racionálnej konečnej pointy. Jediné čo sa mi na celom filme páčilo bola kamera - niektoré zábery boli naozaj dosť dobré + hudba. Za to dve hviezdičky. ()

fraktal

Ač nijak oslnivě, přesto krásně, snad téměř poeticky natočený film o smutku, křehkosti bytí a jeho pomíjivosti. A na druhou stranu - o jeho síle a nevyhnutelnosti. Zkrátka přesně takový, jaké mám rád. :) ()

Gabretta

Tempo chvílemi dost uvadalo. Herecké výkony fajn, příjemná hudba, od příběhu jsem čekala asi trochu víc. Kdybych zašla za Judem já, zbyl by mu tam určitě jablečný koláč, borůvkový bych na ocet prostě nechat nemohla! ()

arkie

Kedze som to prestal pozerat po 40 minutach, tak neviem ako to konci, ale do tej doby to bola desna nuda. Film je dost o nicom, dej je prostinky az desivo banalny, rovnako ako mudrosti, ktore sypu jednotlive postavy - hlavne Jude Law. Bohuzial hlavnu rolu tu ma Norah Jones, ktora ma sice peknu tvaricku, ale co z toho, ked ma na nej stale ten isty tragicky vyraz. Tesil som sa hlavne na Rachel Weisz, ale ta nedostala az tak velky priestor a Natalie Portman bola az v druhej polovici filmu, ktory som odignoroval. Z notýsku Arkieho ženy: Já to dokoukala a držím se 1*. Že Natalie Portman zahraje skvěle i takto příšerný scénář, za to by zasloužila pozlacený piedestal. Celou dobu se člověk užírá jedinou otázkou: O čem to je? ()

ecis

Velmi tiche a nic nehovoriace pozlatko tvariace sa ako velke prehovaranie do osamotenych dusi. Prazdny scenar vyplneny spomalenou kamerou, ktora posobi velmi kontraproduktivne. Herecke obsadenie (kvoli ktoremu som sa aj dal na tento film) sa snazi co moze, a aby film ako tak prezil svojich 90 minut. Jedine co na mna zaposobilo bola velmi prijemna hudba. ()

Tamten

Film rychlostí přesně vystihuje muziku Norah Jones, takže kdo má rád písně této zpěvačky, pro něj bude film velmi dobrý. Jinak jsou jednotlivé kapitoly filmu až příliš dlouhé - nebo spíš příliš pomalu vyprávěné. Ale aspoň u nich stihnete vypít nějakou tu skleničku či si pochutnat na borůvkovém koláči. ()

maddictive

Příliš mnoho zpomalených záběrů, příliš mnoho příliš okatých "slziček", příliš mnoho příliš naivní Nory Jones a téměř žádná hloubka, která by to všechno ospravedlnila...Některé vizuální sekvence - třeba zrovna ty již zmiňované pohledy přes výlohy- jsou příjemné, i Nořina muzika je příjemná a nekonfliktní, zrovna tak jako Nora, kterou jsem měla častokrát chuť chytnout a pořádně s ní zatřást, aby se už konečně vzpamatovala. Celé mi to přišlo rozvleklé, dlouhé, povrchní, neoslovující - a to asi nebyl záměr, ne? ()

Perr

Hodinu to byla poměrně dost velká nuda, chyběla tomu šťáva a tempo, pak se objevila Natalie Portman a trochu to ožilo, ale na záchranu filmu bylo pozdě, ostatní herci nehráli taky vyloženě špatně, ale vše zazdil ospalý scénář. ()

waska

Škoda, že tak skvělé herecké obsazení vyšumělo tak trochu do ztracena. Osudy lidí z pohledu utrápené slečny mě za srdce nijak zlášť nechytily. Co stojí za zmínku je skvělá kamera a krásné písničky Norah Jones. Natalie Portman je čím dál tím lepší a Jude Law mi byl aspoň jednou sympatický. ()

Joski

Najslabší Kar-Waiov počin. Dozvuky "Chungking kamery" či hudobných citácii Stvorených pre lásku. Škoda:-( "Hollywood verzia" sa azijskému mágovi veľmi nevydarila! Herecky za **, vizuálne za *** :-( 55% ()

haWranka

No, tak že by mě to potěšilo, to moc ne. Líbil se mi začátek a pak konec, asi proto, že se často objevoval Jude Law. Líbila se mi hudba, borůvkový koláč a polibek považuju za jeden z nejlepších filmových. Ale jinak? Nic moc, nic moc... ()