Život sportovního redaktora Erika Kermana (Josh Hartnett) lze přirovnat k napínavému zápasu - rychlý rozjezd, mnoho překvapivých zvratů a dramatický závěr. Jednoho dne se však rozhlédne a zjišťuje, že byl ze středu dění postupně vykázán na střídačku. Záchrana přichází jako blesk z čistého nebe. Jeho příběh na titulní stranu se mu začíná rýsovat před očima…Erik věří, že našel zapomenutou boxerskou legendu Roberta Satterfielda (Samuel L. Jackson),o kterém si všichni myslí, že je mrtev. Strhující příběh „šampióna“, který skončil na ulici, vynáší jeho pohasínající hvězdu na výsluní. Bohužel je jen otázkou času, kdy se ukáže, že jeho touha vystoupit ze stínu úspěšného otce, byla silnější než snaha ověřit si fakta. Z honu za úspěchem se stává osobní výprava, kde je zkoušce podroben reportérův vztah k rodině i jeho životní priority. (oficiální text distributora)

Pavlík

22. 10. 2012 (294.); Šampión chtěl být stále lepším (byť mrtvým) Robertem Satterfieldem, Andrea byla k nakousnutí ()

cab

Ambiciozni sportovni redaktor versus boxerska legenda. Oziveni, ale za jakou cenu...Neatraktivni pojeti. 45% ()

Pat.Ko

Film mal pointu, mal dobrú zápletku, mal dobrý zvrat, ale tie zvyčajné americké problémy... tvorcovia ich nedokázali premeniť na jedinečné. Ale film sa mi páčil 6/10 ()

DannyBoy80

70%. Není to tak špatné. Sice nic závratného, ale Jackson hraje šíleně (jeho hlas mi vubec nevadil, spíše mě bavil). Je to, ale toršku nedotažené, nicméně jako oddychovka dobré. O sportovní film se určitě nejedná, spíše se to pohybuje na hraně dramatu a rodinného filmu. Mělo se to ale zaměřit na jedno nebo druhé, pak by to bylo zajímavější. Takto to působí rozpolceně a neuceleně. ()

sona123

Docela povedený film, kde Jackson opět podává excelentní výkon. Zvrat v ději byl pro mne překvapením, vůbec jsem ho nečekala. Myslím, že se docela povedlo ukázat obě strany - novináře, který si chce udělat jméno a v euforii nevidí neslyší, bývalého boxera, který skončil na ulici (pravda, asi byl ten pohled na něj trochu naivní i iluzorní, ale proč ne, obzvlášť, když se jedná o Jacksona :-) a především děj neztratí tempo. Takže čtyři hvězdičky. ()

aLPaC

Sportovní filmy nebo dramata ze světa sportu mám rád. Obzvlášť, pokud se týkají boxu. Nejlepší filmy ze světa sportu jsou jistě ty o boxu. Reportér v ringu je výborné drama s parádním zvratem v polovině filmu, senzačním Samuelem L. Jacksonem (mimochodem dabing pana Rýmského byl opravdu skvělý) a zdatně sekundujícím Joshem Hartnettem. Kdyby nebylo té poslední části s Hartnettovým synem a různými ponaučeními, možná bych šel i na pět. Takhle hodně poctiví čtyři body. ()

jerenymo

Určitě bych tenhle snímek nepřiřadil mezi nějaký trháky nebo drama které by chytlo za srdce,ale musím uznat že to bylo docela slušný pokoukání. Ačkoliv pištící a poskakující Samuel mě tak trochu neseděl,ale jinak to bylo slušný. ()

MickeyStuma

Příběh o lidskosti, zodpovědnosti, porozumění a hlavně nástrah života. Citové drama se nese v pomalejším hávu což může leckoho nudit, ale velice silný příběh rozhodně předčí všechna očekávání. Moralita vynáší na světlo soukolí všech neduhů a snažení něco v životě udělat a upozorňuje na překážky i omyly doby a v sobě samém. Možná je takovéto zobrazení děje pro někoho složité, ale na druhou stranu je tu zase vše podstatné a hlavně důležité. Snímek je tak na hranici ponurosti a dramatu s tragédií života. Na jedné straně sportovní novinář snažící se udělat článek pro potěšení svého šéfa a dokázání svých kvalit a na straně druhé bezdomovec s nálepkou bývalého boxerského šampiona se kterým se ani obyčejný člověk nemazlí. Snímek vede k zamyšlení po všech stránkách. ()

darkreider

Nechytilo ma to za srdce, tak ako iné podobné film, ale určite neublíži. Škoda toho piskľavého Capote-like hlasu, čo tam plodil Samuel L. Jackson. Nebudeme si klamať je to priemerný film. Myslím ale, že tri a pol hviezdičky môžem prideliť bez problémov. ()

savage3303

Super príbeh o športovom redaktorovi, ktorí si myslí, že našiel bývalu legendu vo svete boxu a rozhodne sa o tom napísať článok. Pre mňa spočiatku dosť nezažívný film. Keď všetko vyšlo na povrch, pomaličky sa to rozbehlo. Hlavný hrdinovia si uvedomujú podstatu života. Herecky obsadený film na skvelej úrovni. V závere bolo cítiť jemne emotívne scény. Dostal sa mi skvelý pocit, skôr z hĺbky filmu, ako z jeho filmového prevedenia. 4*. ()

Modus

Nechápu a nechce se mi věřit proč se nikomu ten film nelíbil...Pro mě jsou boxerské filmy srdeční záležitostí, miluji Rocky, Těžká váha se mi taky moc líbila atd, každý film který se nějak zaměřuje na box musím vidět, u tohoto filmu to bylo stejné nemohl jsem se dočkat až vyjdou titulky...Většinu filmu jsem měl slzy v očích, jak moc mě dojal příběh bezdomovce který tvrdí že byl světovou trojkou, Samuel L. Jackson hraje jako nikdy, pro mě osobně to byl vrchol jeho dosavadní kariéry, když vypráví příběh jak Rockymu Marcianovi přerazil nos a do toho hraje milá a dojemná hudba měl jsem co dělat abych se nerozbrečel jako želva...Druhá polovina filmu byla krapánek ale opravdu jen malinký krapánek horší to přiznávám, ale já to dokážu odpustit... Všichni píšou jaké že to není klišé, ale to k takovýmto filmům patří...Pro mě osobně se tento film zařadil mezi moje hity číslo jedna: Vykoupení, Forrest, Přelet, Crash, Rocky, Černý jestřáb sestřelen...k tomuto filmu se budu rád vracet protože vím že mě nikdy neomrzí!!!!! ()

candy_daze

Koukatelné, ale to je asi tak všechno. Jak už někdo předemnou napsal, filmu chybí nějaký silnější moment. Ani Hartnett se nijak úžasně nepředvedl. A přitom příležitost byla. Nutno ovšem podotknout, že to není jen jeho vina. Na scénáři by se taky dalo zapracovat, a možná by z toho ve výsledku vzešlo něco silnějšího i zábavnějšího. ()

turbou

Nelibi se mi slovo moralita nebo klise, ktere tady ctu. Vzkaz, poselstvi, popripade citova hodnota (rikejte si tomu jak chcete) je hlavnim bodem tohoto filmu. Nejde o nejaky pohled do sportovni novinariny. A uz vubec nejde o "vzkriseni" sampiona. Hlavni linii je vztah mezi lidmi, kteri se miluji (manzel a manzelka, muz a zena). V tomto pripade otec a syn. Drtiva vetsina z nas, se snazi neceho dosahnout. Neceho, cim na sebe upozorni, cim se stanou znamymi nebo cim se nekomu zavdeci. Duvody proc toto lide delaji se ruzni. Jsem ale presvedcen o tom, ze kazdy z nas to dela jenom proto, aby ujistili svoji zenu, pritelkyni, syna ze on/ona je pro ni/neho dost dobry. Pritom ve vztahu, kdy se maji dva lidi radi, se nic dokazovat nemusi. Staci jedine...mit proste rad!!! Omlouvam se za citovy vylev :))) ale nejak to prislo samo . PS: Rezirovat to Ridley Scott...nominace na zlatou sosku by tam byla urcite!!! ()

kubal18

Svoje hodnocení jsem odstupem času snížil, protože to zas tak dobré nebylo. Zajímavý kousek, ale dvakrát bych to vidět nemusel. ()

ChloeQueen

Drama, které vás donutí soucítit s každou postavou, protože má nějakou bolístku. Samozřejmě 4* (možná nadhodnocené, ale já jsem na dramata jako ďas) jsou nejen za mého nejmilejšího - Joshe Hartnetta, ale především za brilantního Samuela L. Jacksona, kterému jsem naprosto zobala z ruky. ()

Pavel82

Lepší než jsem očekával...Bohužel to nic nemění na faktu, že tenhle snímek celou dobu tancuje kolem diváka, lehce si ho oťukává, párkrát do něj tvrději šťouchne, ale žádnou přímou těžkou ránu neuštědří. Za vyzdviženíhodný považuji pouze výkon Samuela L. Jacksona, který bojuje, seč mu síly stačí... Zbytek se topí v šedi průměru bez výraznější síly či hloubky žánru. ()

bono22vox

Typický sportovní příběh o pádu, který je o to hlubší, oč větší byly sny o slávě, je místy až kýčovitě dojemný, takže se dá snést jen díky tomu že Jackson i Hartnett tu hrají jako o život. ()

danny_21

Proprůměrný píběh, který zachraňuje od průseru boxerský vágus Samuel, kterého střihnul pekelně dobře - ten kolébavý pohyb somráka zvládl skvěle - k čemu to ale je, když výsledek je slabota a já navíc pekelně nemusím Hartnetta, takže třeba nebudu úplně objektivní - ale jako sportovní film to ani na průměr nedosáhne, jako drama jakbysmet - 45 % ()