Život sportovního redaktora Erika Kermana (Josh Hartnett) lze přirovnat k napínavému zápasu - rychlý rozjezd, mnoho překvapivých zvratů a dramatický závěr. Jednoho dne se však rozhlédne a zjišťuje, že byl ze středu dění postupně vykázán na střídačku. Záchrana přichází jako blesk z čistého nebe. Jeho příběh na titulní stranu se mu začíná rýsovat před očima…Erik věří, že našel zapomenutou boxerskou legendu Roberta Satterfielda (Samuel L. Jackson),o kterém si všichni myslí, že je mrtev. Strhující příběh „šampióna“, který skončil na ulici, vynáší jeho pohasínající hvězdu na výsluní. Bohužel je jen otázkou času, kdy se ukáže, že jeho touha vystoupit ze stínu úspěšného otce, byla silnější než snaha ověřit si fakta. Z honu za úspěchem se stává osobní výprava, kde je zkoušce podroben reportérův vztah k rodině i jeho životní priority. (oficiální text distributora)

mysiak

Primerná športová dráma kde Samuel L. Jackson zatieňuje Josha Hartnetta na plnej čiare...je to typický príklad športových príbehov ale s trošku iným koncom...dobre pozerateľné a celkom slušné ()

Ridick

velmi dobry namet o boxerovi, kt. klesol na uplne dno a priemerny novinar chce z neho vytazit uzitok az pokym....film vyzera, ako keby ho natocilo HBO (velmi smiensne) a vcelku je velkym negativom aj kvazi emocna stranka, kt. z celeho filmu - pravdivom mimochodm - robi tragediu/dramu so slzami... ()

dawe04

Další ze sportovních filmů, tentokrát po Americku. No, nebudu to protahovat, Japonci jsou v tomhle žánru mnohem jistější (skvělý Ping Pong a Waterboys). Možná je to tím, že Reportér se bere strašně vážně a je zase strašně podle skutečné události. To nic nemění na tom, že je to sterilně zrežírované bez špetky invence. Na druhou stranu je příběh poměrně zajímavě rozvíjen (až na to přeamerikanizované finále, ne - nebrečel jsem). Dalším plusem jsou určitě herci, Hartnett je vpoho, Teri Hatcher si svou mini roli pořádně vychutnala a Samuel byl skvělý, ale ten jeho přízvuk byl na vraždu už po deseti větách. Jacksonův Sattlefield to řekl na začátku a já souhasím - "I´m about 60 %." ()

Martin741

Nicim vynimocne sportove drama o sportovom novinarovi /J. Hartnett/, ktory sa snazi zachranit karieru tym, ze vyspoveda byvalu boxersku hviezdu /Samuel L. Jackson/. Vadilo mi prilisne moralizovanie a samozrejme dlzka 111 min, co je fakt vela. Reziser Rod Lurie je ako sa zda, iba priemerny rutiner. 66 % ()

bourec

Začátek filmu solidní,ten děj a zápletka přesně padne do dnešní doby,která je plná honby za úspěchem za každou cenu.Když se začali vkrádat pochyby,jestli je to pravda,tak jsem se těšil na tu mašinérii,která se proti Hartnettovi rozjede.Jenže ouha,nic takovýho se nedělo,film vyšuměl v rodinnou moralitku do ztracena.Škoda.50%. ()

Andre3000

V životě Vás čeká plno nástrah. Tou nejčastější je zrada lidí, kteým uvěříte. Znaté to každý, ale prostě i když Vás někdo zradí, po čase opět zase důvěřujete. Mladší novinář Erik, syn slavného otce, který nemá v nejlepším pořádku ani karieru, tak rodinný život, se stává takovouto obětí. Homeless vydávající se za Satterfielda si získává jeho důvětu a následně tím pošpiní jeho kariéru. Film o tom, že odpouštět lze, ale musí být o to zájem z obou stran. O tom, že ne vždy se vyplatí hnát se za velkou věcí a nebýt si jistý v kramflecích. Film plný dobrých dialogů vedoucích k zamyšlení, kdo jiný než člověk co skončil na ulici ví jak je život krutý. ()

Radiq

Prochlastanej prokouřenej hlas Samuela L. Jacksona, to je tak jediný, co mi asi zůstane v paměti z tohohle filmu. Jinak je to průměr jak 15cm. ()

Mrkvič

Pištící Samuel L. Jackson a dumající Josh Hartnett. Ani po pomalu se vlekoucích dvou hodinách nechápu tu dokola omílající spojitost vztahů otce se synem napříč generacemi. Některá moudra jsou po lehkém zamyšlení dost pitomá a sám film jich pár stihne i vyvrátit. Příběh to není špatný a druhá hodina aspoň nabere trochu na dramatičnosti. Filmu by slušelo víc emocí, ale novináři asi musí být bez emocí a objektivní, tak se to bohužel asi přeneslo do filmu. ()

Tomasso001

S.L.Jackson zahrál svou roli výborně, scénář je zajímavý a celkově je film dobře natočený, jen by nebylo od věci nespadat tolik k citovému nátlaku, který se objevuje v poslední třetině filmu. Díky tomu dávám je průměrné hodnocení ()

Raven0

Pohádka. Investigativní americký reportér, který má svědomí? Který má byť jen nepatrný pojem o tom, co je to informační etika, či morálka? Jak říkám, pohádka. A povětšinou dost nezajímavá, rozvleklá a až trapně slzopudná. ()

OHI

Celkem zajímavý námět, který se ale přibližne ve třičtvrtině filmu obrací v klišovité melodrama. Věta - "Byl to úžasný boxer, ale hlavně skvělý táta," mluví za vše. Brrr... ()

zdenny

Mně se tento film líbil. Dochází zde ke spojení bezdomovce se slušně situovaným člověkem. Přece jen mají ale oba své problémy. S. L. Jackson jako dlouho bývalý boxer je velice přesvědčivý, J. Hartnett je taky kvalitní. Film nám i trochu nastiňuje, co se může stát, když novinář ve svém článku napíše nepravdu (třebaže ne úplně vlastní vinou). Tak si říkám, jak přes ty všechny bludy a sviňárny můžou přežít novináři u nás? ()

svobik

Nuda k po*rání. Naprosto rutinní scénář a unylou režii drží jakž takž Josh Hartnett v hlavní roli a solidně natočené boxerské scény. Samuel L. Jackson tentokrát v roli zapomenutého boxera pro změnu zase nudí a jeho vykleštěný hlas mi zní v hlavě doteď. Promarněná příležitost, a to mám sportovní filmy docela rád. 30% ()

JohnSmith

Příjemný propletenec sportu a žurnalistiky. Boxu jako takového si moc neužijete, ale vyprávění má spád a je to zajímavé. ()

Soweek

Samuel už má to nejlepší za sebou, ale když si dobře vybere, dokáže mu to sednout a Josh Hartnett si u mě začal budovat sympatie od 30 dní dlouhé noci. Musím uznat, že jsem dost příjemně překvapen. Film, který určitě není o sportu, ale o problémech, které jsou každému blízké mi přirostl k srdci. Každý z nás si žije vlastně takový malý sen.... ()

bloodvomit

Na standardní hollywoodskou komerčárnu to neni vůbec špatný. Samuel hraje výborně jako obvykle, svojí role se zhostil dokonale, člověk mu to všechno věří ;-) Hartnett hraje taky bezvadně, celkově to stojí za podívání, je to nadprůměrný film. ()

Lukoboss

Hmmm tak dobře to vypadalo a skončilo to prakticky tradičně po americku. Bylo to i přes to vcelku dobré, poutavé a řekněme neobvyklé. Líbilo se mně to, i když jsem od toho čekal něco víc... Proto dávám 3,5/5 ()

Wally

Velice dobře udělaná oddechovka na kterou se velice dobře koukalo. Možná trošku varování pro všechny naše minulé olympijské medailisty a mistry světa, kteří už teď často žijí v docela krušných podmínkách...ale to jen tak na okraj. Co člověka zaujme je fantastický výkon S. L. Jacksona, kterého byste sotva poznali a to nemluvím jen o vzhledu, ale i o jeho projevu. Pro mne příjemné překvapení.... ()