Život sportovního redaktora Erika Kermana (Josh Hartnett) lze přirovnat k napínavému zápasu - rychlý rozjezd, mnoho překvapivých zvratů a dramatický závěr. Jednoho dne se však rozhlédne a zjišťuje, že byl ze středu dění postupně vykázán na střídačku. Záchrana přichází jako blesk z čistého nebe. Jeho příběh na titulní stranu se mu začíná rýsovat před očima…Erik věří, že našel zapomenutou boxerskou legendu Roberta Satterfielda (Samuel L. Jackson),o kterém si všichni myslí, že je mrtev. Strhující příběh „šampióna“, který skončil na ulici, vynáší jeho pohasínající hvězdu na výsluní. Bohužel je jen otázkou času, kdy se ukáže, že jeho touha vystoupit ze stínu úspěšného otce, byla silnější než snaha ověřit si fakta. Z honu za úspěchem se stává osobní výprava, kde je zkoušce podroben reportérův vztah k rodině i jeho životní priority. (oficiální text distributora)

crjules

Nebudu se rozpakovat dat tri a pul, ctyri hvezdy. Dobry namet,pusobivy pribeh, dobri herci, Alan Alda, vyjimecne ne spatny Josh Hartnet a podle meho skvely Samuel L.Jackson (ta casto propirana fistule tady mi nevadi a proc by vlastne mela?! ) . Trocha toho "klise" , mi dojem zvlast nekazi. Shrnuto....pekny film. ()

john.h

Nevím jestli Samuel L. Jackson hrál nebo přehrával a nějak nevím jestli ten film byl dobrý nebo ne. Mám z něj takové průměrné pocity. Ale jelikož se živím novinařinou, tak jsem hlavní postavě Joshe Harnetta celkem rozuměl a film mě zabavil. Podruhé už se na něj ale jen tak nepodívám. Není proč. Až na závěrečnou "boxerskou" scénu si z tohoto filmu už za týden pravděpodobně nic nevybavím. ()

jns

Základní nápad by byl nosný, ale ne pokud jeho řešením bude tahle zdlouhavá, uslintaná podívaná plná klišé. Zdejší relativně vysoké hodnocení moc nechápu. U mě je to za dvě * , z čehož ta druhá hvězda patří Samuelovi L. Jacksonovi za jeho zdařile provedenou opileckou fistuli. ()

pe3czech

Podle letmého pohledu na hodnocení velké části ostatních bych se skoro měl stydět, že dávám o hvězdičku nad průměr. Ale právě naopak jsem na to hodnocení pyšný. Film jsem viděl v kině a nedávno (léto 2009) znova v teple domova. V obou případech ve mě film zanechal velmi příjemný dojem, skvělou práci odvedl jak Samuel L. Jackson, tak cukrouš Hartnett. Některé hlášky používám skoro denně, příběh boxera nad hrobem mě vzal za srdce a pevně věřím, že až jej shlédne více lidí(500 hodnocení za rok a půl existence filmu není moc), tak se přehoupne do červených čísel. Byl bych rád, kdyby jej shlédli speciálně golfista a POMO, aby mi pověděli svůj názor na "věc". edit: Úžasně vše vystihl yakoob - po zklamání z 10000 B.C., které jsem sotva přežil, velmi milé překvapení:-) 83% ()

cinema_cz

Příběh, vydestilovaný z jedenáct let staré novinové zprávy, je podmalován pisklavým skřehotem přehrávajícího Samuela L. Jacksona, dámské publikum zpracovává "pretty boy" Josh Hartnett, jako návnada je předhozen Alan Alda a všemu sekunduje marná snaha režiséra Roda Lurieho dát mělkému scénáři hlubší význam. (Michal Šobr, Ci 05/2008) ()

Mum

I přes to, že dramata nejsou zrovna mým šálkem čaje, tohle mě celkem zaujalo. Harnet i Jackson vytváří výborné duo a i ostatní herci předvádí slušný výkon. 70% ()

sirrgulo

Solidní drama o jednom prolhaném bezdomovci (což mu nakonec odpustíte) a reportérovi, který chce překonat své jméno, které proslavil jeho otec. Díky výkonu Samuela L. Jacksona nakonec dávám slabší 4*, i když Vám v paměti nezůstane asi žádná výraznější scéna. Film je totiž postrádá. ()

david666

Pouze S.L Jackson tento film pozvedl do úrovně standartu. Jeho boxerská chůze a netypický hlas je originální. Jinak strašná slaďárna, které nasadí korunu J.Hartnett svým sladkobolnými výstupy se svým synem a manželkou - tuhle dějovou linii si mohli tvůrci odpustit. ()

mouzi

mohlo to trvat o pul hodiny min a bylo by to mozna za 4*, kdyby se poradne vypiloval scenar, hlavne dialogy.. cisty prumer s utahanymi rozhovory, skoda.. ()

rytir1

Šamponový herce typu Hartnetta nebo Blooma jsem nikdy rád neměl a zde jen Josh opět ukázal, že jeho typ filmů je vážně jen pro holky z koupelnových fotek. Přitom tak skvělý motiv boxera houmlese. Nebýt ale Samuela, film by šel v hodnocení ještě mnohem víc dolů. Za zmínku stojí aspoň vedlejší role Alana Aldy a Terri Hatcher. ()

Arwic_x

Nudná moralita předkládaná divákovi prostřednictvím "smutných" očí Joshe Hartnetta a nepříjmně modulovaným hlasem kastráta Samuela L. Jacksona. ()

vojta033

Celkem zajímavé drama, kde podle mě exceloval Samuel L. Jackson a vše dokresloval zajímavým hlasem. Viděl jsem jen originál a zajímalo by mě, kdo by to mohl nadabovat (zkazit). Raději nevědět jinak bych hvězdu ubral. Hartnett hrál asi až moc naivního mladého novináře ve stínu slavného otce a nevím jestli by si pořádný novinář nechal ujít fakta a takhle to po***, ale je to film... Možná by se děj dal lépe propracovat a dostal by se tím o level výš, ale já jsem byl spokojen. Skvělé zpříjemnění zkouškového. ()

sun.eagle

Vynikající. Po dlouhé době film který stojí za to. Drama o zkoušce lidského charakteru, o uvědomění si na čem skutečně záleží. O tom že kouzelné sluvko "pravda" je stejně duležitá pro kohokoli bez rozdílu věku či společenského postavení. Musím se zmínit o hlavních hercích. Josh Harnett podle mě předvedl zatím svuj nejlepší výkon. A konečně k memu překvapení ukázal že umí i hrát. No a Samuel L. Jackson mě nadchnul. Zahrál to opravdu skvěle. Nepamatuju se kdy naposledy mě nějaký herec takhle ohromil. A navíc jako bonus Alan Alda. ()

Darknees

Líbilo se mi to. Ale přiznávám, že 4 pecky dávám dost ovlivněn tím, že sám mám 4letého syna a vím, jak chceme být těmi hrdiny pro ně. Viděl jsem se v tomto filmu. ()

ghostwo

To byl zase dneska den, tak na čtyřicet procent. Naštěstí ho zpříjemnil tento film, o Boby Satterfieldovi, světové trojce.Musím říct, že z filmu mám dobrý pocit, poměrně citlivě natočeno. Harnett i S.L.Jackson hráli velmi slušně a Satterfield mě celkem dostával s těma hláškama (viz komentář v úvodu). Dát to ale do kin je trochu úlet a předpokládám, že spousta nízkých hodnocení je zde od lidí, kteří na tom byli právě v kině. Jinak celkem pohodové 3*. ()

Gafro007

Jeden z nejemotivnějších hereckých výkonu Samuela L Jacksona. Bez kterýho by tento film nestál za nic. Skutečný příběh, neskutečné povahy. Nadčasovost a narážka na osudy většiny boxerů po konci kariéry. Sice pomalejší a línej děj. Za to velmi poučná pointa. ()

APLSMLS

Paráda, že toho Sam Jackson natočil tolik. Pak i když už máte pocit, že s ním znáte většinu toho, co stojí za zmínku, překvapí vás tímhle polozapomenutým snímkem. Ztvárnil tu krásnou postavu, hodně odlišnou od těch suverénních motherfuckerů, které má obvykle v popisu práce. I bez něj by to byl koukatelný počin z prostředí žurnalistiky, ale díky němu jsem si to fakt užil. ()

andy60

Vidím to asi na 70 %. Pokud bych měl něco kritizovat, pak výkon J. Harnetta. Rozhodně mě nepřesvědčil, že je dobrým hercem. Toho charakterního novináře jsem mu prostě nevěřil. To Samuel L. Jackson, to je jiná liga - skvělý a naprosto přesvědčivý. ()