Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

Nocturno culto

zajímavé spojeni moderni technologie se stredovekou vikingskou kulturou a stylem života...epické dílo s koncem který sice mohl být propracovanější ale i tak to "mělo koule"...80% ()

Karmin

Že námět ságy o Beowulfovi se dá zpracovat různě, ukázali už legendární a nepřekonatelní VIKINGOVÉ (13th Warrior). No a tady jde o to samé: osamělá vikingská vesnice v mlhách, mladé a staré monstrum z jeskyně a cizinec, který si s nimi musí poradit. Jenomže místo fantasy je to sci-fi a měli na to o něco míň peněz a o hodně blbějšího scénáristu. Distributor se s tím českým názvem ani moc nesekl, akorát to mělo být spíš "Vikingové v2.0". Červeňákův komentář to shrnuje dokonale, akorát se netrefil s tou Rohanskou jízdou. Protože Rohirové nenosí zbroje na holém těle a nemyslí si, že kus kožešiny přidělaný na jedno rameno z nich udělá drsňáky. ()

Spaziergang

S The 13th Warrior to nemá nic společného až na to, že to mají být jakože "vikingové". Že do toho zlanařili Rona Perlmana bych ještě chápal (sice tam dostal minimum prostoru), ale jak ukecali Johna Hurta, je mi záhadou. Celé je to béčko,ne-li céčko,ale nějak jsem měl pocit, že kdybych se na to díval s partou kamarádů a popíjel u toho alkohol, mohl by to být možná lepší no... Největší wtf moment: Vesmírná loď se sice neroztavila, když prolétávala atmosférou,ale když to vzal do rukou viking Boromir (taky docela neotřelé jméno) roztavil její kus na žhavých uhlíkách raz dva :-) ()

Casador

Už po druhý raz sa vydáme na ďaleký sever, do krajiny kde žijú udatní Vikingovia. Aj teraz majú čo robiť, aby ubránili svoje životy pred zlom, ktoré však nemá nič spoločné s týmto svetom. Našťastie pomoc prichádza v pravý čas. Nie je to obávaný trinásty arabský bojovník, ale niekto kto si razí cestu naprieč nekonečným vesmírom na našu planétu. Tento hrdina okamžite ponúkne svoje služby domorodcom, aby spoločnými silami mohli čeliť zlej beštii a vydať sa tak v ústrety napínavému dobrodružstvu. ()

Shaleman

Ježíš Kristus se vzdal svého kříže, bojoval ve vesmíru a se svým největším nepřítelem ztroskotal na planetě Zemi před tisíci lety, aby ztratil svoji laserovou zbraň, stmelil rozhádané vikingské kmeny a společnými silami bojovali proti hrozivému nepříteli, jenž se až příliš podobá světélkujícím drakům z jiných filmů či pána prstenů a s filmem s Antoniem Banderasem nemá společného zhola nic, kromě divného názvu, jenž použily naše chytré hlavičky zřejmě pro zlepšení prodeje... WTF??? Je to opravdu možné, v 21. století, vyhodit 50 milionů za takovou blbost? Nakonec ale budete překvapeni, že ano a dokonce to funguje. Sice se Vikingové 2 lehko ztratí a zapomenou pod nánosem prachu ve vaší video-DVDtéce a o nějaké vzpomínce nemůže být ani řeč, ale na zkrácení sobotního odpoledne, kdy se můžete natáhnout a vypustit si hlavu od práce a dalších problémů, je to přímo ideální film, jenž rychle odsýpá a svojí snahou vyrovnat se vysokorozpočtovým megafilmům potěší. ()

bono22vox

Zajímavá myšlenka, název Vikingové II neberu nijak vážně. Čekal jsem B Sci-Fi a to jsem dostal... Beckove efekty, skvělý Caviezel... 55% ()

KdG

Není to špatné, ale není to úplně ono. Trochu to připomínalo Predátora, trochu první Vikingy a malinko i Thorgala. Každopádně kdo má rád Sci-fi říznuté akcí a hororem určitě filmem nepohrdne. ()

DjMetal

Hezkyyyy:P....Ine sci-fi...ako ho to mohlo napadnut spojit ´´Godzillu´´ v mensom prevedeni a Vikingov:D...vsetko bolo OK,iba ta grafika sa mi nelubela,ked ocervenela ta prisera.inak to bolo Good. Ti, ktori sa bojite na to pozriet,ze to bude blbost,tak neni. Je to v pohode Sci-Fi historicky film :D ()

Tatianistka

Bola som trochu sklamana..mozno keby tam dali normalneho draka a nie toho mutanta tak by to bolo pre mna zaujimavejsie, ale kazdopadne..som sa dost nudila. Napad nebol vyslovene zly, ale mozno celkove spracovanie alebo nejaka vacsia prehladnost by tomu pomohla na vyssie hodnotenie. ()

aa12

Spojovat sci-fi a historický film je podle mě totální kravina. Vždyť přece historie je krásná jaká je, tak proč do toho míchat tohle. ()

Kariya

Ze začátku se zdá jako trochu blbost komponovat do toho nějaké prvky Sci-Fi, ale postupem filmu to nemá chybu. Ta příšera z vesmíru je udělána fantasticky. Líbily se mi i kostými, dějová linie, kamera, střih, ale nejvíc James Caviezel, kterého jsem před tímto filmem vůůůůůbec neznal, ale dost mě jeho výkon uchvátil. Ani nevím proč. Asi protože mi přípomínal mého oblíbence Kevina Costnera. Je t rozhodně milionkrát lepší než ta blbost s Banderasem! ()

courage

Tento film je tak strasne nenormalne kúl. Becko so vzhladom Acka a vyborna zabava na vecer. Presne to co som ocakaval som dostal a este viac. ()

koudi

Mám rád sci-fi, mám rád středověk, ale tadyten mix teda nevyšel. Mnohonásobně omyté téma o vetřelci v obnošeném kabátě a bezduchém příběhu, opravdu jsem zklamaný :( ()

solaco

Príjemná béčková zábava, ktorá sa na nič nehrá. Taký oddychový filmík. Áno, niektoré efekty nebolo to pravé orechové, ale suma sumarum, za to spojenie minulosť budúcnosť aj za originálne monštrum dávam 4. ()

L3G1ON4R

Představa, že v době železné strokotá vesmírná loď z budoucnosti a přiveze s sebou vesmírnou bestii (napůl vetřelce a napůl zvíře z bratrsvta vlků) mi nejde do vínku, kdo mohl tohle napsat a následně natočit. Ke shlédnutí filmu bude zapotřebí notná dávka odvahy a časového prostoru, nejlépe mít po ruce nějakou tu láhvinku aperitivu ;o) ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007