Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

CRYPT

Od ODPADU zachránilo tuto "filmovou sračku" snad jen zpracování s ohledem že to je Béčko (podle naprosto neuvěřitelně zmršeného scénáře) Éčko... Toto neuvěřitelně zprasené dílo o rádoby tvrdém hrdinovy bez bicáků tricáků, případně jiného alespoň trochu vyvinutého svalstva, jak má správný hrdina-bojovník mít a kopě retardovaných playmates s delšími vlasy je důkazem se na toto nedívat. Většinou nejsem tak kritický, ale po shlédnutí mi to nedalo si nenapsat svůj názor. Scénář a celková výprava je neuvěřitelný paskvil, přičemž na to, že film má téměř 2 hodiny, tam potenciál na využití byl fakt slušný. Vezmu to ale od začátku. Z nějaké vesmírné xy díry přiletí nesympaťák Caviezel, které dle všeho má být voják, valečník, žoldák případně jiná intergalaktická entita v boji proti emzákům (v našem případě pekelným býkům, kteří asi sežrali fosfor, případně jinou světelkující směs). V první bojové scéně je hrdina knockoutován koněm, ztratí svou "pušku" a 3 dny leží v kómatu. Poté se probere, dále napálí ženské, pak spolu se svými "vikingskými" skoro-bratry uloví mědvěda a vikingská patriotka Freya se do něj zamiluje. Srdceryvné scény, které jsou tak odporně předvídatelné, ostatně jako úplně všechny zápletky mi neskutečně lezly na nervy. Klouček co zatrtil rodiče mu dal kousek chleba a buch Caviezel je už mu velkým vzorem, dokonce tak velkým, že kluk si ošmiká vlasy. Hudební doprovod je sice slušný, ale "hero" tóny jsou 109 minut z celkové délky, takže se to člověku zají a už se modlí aby alespoň chvíli bylo ticho, případně s cudnějšími podtóny. Co se týče kostýmů, no čistotnější vikingské kolonizátory bych snad hledal možná v kanceláři při sřizování bankovního účtu. No celkově neměl jsem sílu dokoukat to, takže možná by ten odpad nebyl tak marný, ale jak jsem již říkal zpracování na béčko ušlo. ()

Sicky

Toto je presne ten druh filmu pri ktorom sedíte ako na ihlách a čakáte kedy to niečím poserú. Už keď si prečítate, že cestovateľ z vesmíru spadne na zem v dobe železnej začne vám behať mráz po chrbte. Na moje prekvapenie je však prvá polovica filmu celkom dobre zvládnutá. Tvorcovia sa veľmi šikovne vyhli priamej konfrontácii dvoch na míle odlišných civilizácií a Caviezel tam neohuruje dlhovlasých bradáčov nejakými technickými vychytávkami, ale je vykreslený iba ako zvláštny cudzinec ktorý prišiel zo severu. Dokonca aj blikajúca beštia, ktorú nechtiac priviezol so sebou nepôsobí až tak rušivo a celkom dobre zapadá do prostredia kde je podobizeň draka vycapená na každom rohu. V druhej polovici keď už je potrebné beštiu zabiť sa však začínajú vynárať presne tie veci pri ktorých si poviete Vau...alebo skôr Auč? Meč ukutý z kusu vesmírnej lode, bublajúca láva v jaskyni do ktorej preplávali cez studňu, malý votrelec ktorý krváca ako predátor.... V tom momente to klesá na 65%. ()

Might_X

vikings, sci fi, big feckin monster, sophia myles looking saucy and beautiful soundtrack what more could u want for 3* ()

BradleyT

Kýčovitá kravinka, kolikrát jsem si říkal,. že to vypnu. Věřím, že to může pobavit mladší generaci, mě to tedy moc nebavilo. ()

Blazis34

Outlander je docela tvrdá akční sci-fi jízda od začátku až do konce. Skvělý výkon zde podal James Caviezel, u kterého se mi hlavně líbilo jak mluvil. Drsný ale i citový hlas se mi u něj opravdu šikoval. Film začíná hodně sci-fi, poté se chvíli zaobírá i lehce skutečnou historií a končí to všechno dohromady plus s hororovými doplňky. ()

smrtubohem

Chtělo by se srovnávat s The 13th Warrior, ale to prostě a jednoduše nejde. je to až příliš rozdílné. Nicméně podobností by se tu pár našlo, a právě ony dělají z Outlandera koukatelnou podívanou, který by odpovídalo hodnocení někde kolem 70-75%. Řekl bych dokonce, že několik věcí, zejména ze života a dění ve vesnici Vikingů, 13.válečníka překonalo. ()

jack_scott

Velice hezké béčko, které to vytáhlo nad průměr. Na snímku je spousta pozitivních věcí, negativního v rámci žánru moc není. Navíc je nutné brát zřetel na fakt, že z daného příběhu nejde ani udělat film jiné kategorie, což snímek skutečně povznáší. Nic extra - dosud neviděného- snímek neobsahuje, možná ani nemůže....já myslím že v rámci možností prakticky dosáhl maxima, a proto mu uděluji velice solidních 60% a *** za zajimavou podivanou. ()

mgerlich

Škoda zbytčených béčkových elementů a primitivního scénaře. Námět se dal využít o mnoho lépe a pár zajímavých myšlenek je pouze načrtnuto. Přesto má Outlander místy skvělou atmosféru (možná i díky hudbě) a pokud by někdo napsal lepší scénář a vymslel lepší bestii než srandovního Moorwena, mohlo se jednat o fantastickou záležitost. ()

kacir

Velmi mile prekvapenie.Tak to som fakt necakal. Po dlhej dobe sci-fi film od ktoreho som sa neodtrhol...Aj ked sa tu najdu ludia, ktori ho zdupu pod zem, aj keby to bolo neviem ako vymakane aj tak by museli somrat...a robit sa mudrymi...toto mu chybalo a to nemal..a toto bolo na hovno a hen to bolo zle..viete co chodte do riti..Podstatne je ze to zaujalo a zabavilo...u mna je to za pat..urcite si tento film este pozriem..vzdy radsej ako nejaku picovinu co tu ma 85% a neda sa na to pozerat..ja neviem kto to tu vsetko hodnoti ale vacsina musi byt asi slepa a hlucha... ()

Weirdman

Zábavná kombinácia dvoch maximálne odlyšných svetov. Postavy fajn. Napätia bolo tiež celkom dosť. A odolnosť Moorwena vytvárala dosť skľučujúcu atmosféru... Sci-fi flashbacky pasovali skvele... (●) ()

patsandor

Zajímavý pokus o žánrový crossover s debilním českým názvem a očekávaným koncem a zajímavým hereckým obsazením. Při koukání na tenhle film mě napadlo, jak by asi vypadal Predátor odehrávající se ve starověku či středověku. ()

Fitman

šel jsem do toho s tím, že to nebude určitě taková "paráda" jako VIKINGOVÉ alias 13 válečník. Na to, že to nenatočilo duo John McTiernan, Michael Crichton , ale nějaký NONAME-respektive Howard McCain, o kterém jsem doposud nic neslyšel, to celkem ušlo a s přimhouřenýma očima se to dalo skouknout až do konce.Takže žádný zázrak, hlavou tento filmík proletěl jako kulka odtřelovače s tím rozdílem, že nezanechal takovou spoušť ;-) Nejvíc mě tam zaujal tvrďák z Hellboye - Ron Perlman lterý si tam střihnul parádní roličku :-) ()

Snowball

Nuda nuda nuda a nuda. Mimozemšťan a vikingovia?...ach desivá kombinácia. Keby bol aspom ten mimozemšťan cool!!..a nevyzeral ako človek, bolo by to isto zaujímavejšie, by ho akože pokladali za dákeho boha, alebo čo. No slabota. ()

Domas88 odpad!

FIlm o ničem, výplach mozku, film pro ty bez mozku a dalo by se pokračovat dál. Možná jsem až moc přísný, ale 59%? Tak to teda ani nahodou... Jestli mi někdo tvrdí, že tohle je lepší než Mordecai, tak buď jsem blázen já, že dodržuju v autě 50přes obec a nebo všichni ti co mně v 80 předjíždějí a troubí a klepou si na hlavu... ja si klepu na hlavu teď a směju... ()

harycek

Zajímavá sci-fi některé scény se zdají zbytečné , ale navozují dobovou atmosféru , další děj má vcelku spád!! ()

HellFireFery

Vikingové 2 jsou typickým béčkovým (chvílemi až céčkovým) filmem, který neurazí, ale ani nenadchne. Nechutná monstra se dostanou na naší planetu ve chvíli, kdy tu zrovna sídlí vikingové. Nápad jistě dobrý, ale nejedná se o nic, o čem byste psali domů. Triky jsou už za zenitem, ale nepůsobí úsměvně. Scénář se tváří světově, ale na konci filmu si říkám, že to vlastně bylo o ničem. Je to zkrátka klasická jednohubka, kterou omrknete a zase založíte do regálu, kde se na ní bude do konce vašeho života prášit. PS: S původními Vikingy v čele s Banderasem to nemá absolutně nic společného. ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007