10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

Pedross800

Nepamatuju, kdy naposled jsem viděl hodinový film, ale tahle nezávislá věcička s charismatickým Morganem a kouzelnou a krásnou Paz Vegou mě příjemně překvapila. Ta láska a radost s jakou to muselo být děláno je skoro hmatatelná a srší z každého záběru i dialogu. Fakt milá a pozitivní konverzačka o jednom náhodném setkání, které oba nějakým způsobem postrčí a obohatí. Prostě pohoda, klídek, tabáček.......a objeví se i slovutný vědátor Sheldon Cooper :-))) ()

m.a.t.o.

Deväť z desiatich filmov ako tento by som opindal, ale toto je práve ten desiaty. Ťažká feel-good pohodovka, ktorej scenár "o ničom" s prehľadom vykrýva herecký výkon Morgana Freemana. 60 % ()

Jaro.Krafcik

Milá a pokojná dráma. Skvelý herecký výkon Freemana. Nenudí a krátka stopáž vyhovujúca. Film ktorý sa naozaj podaril a určite za niečo stojí. No mňa príliš nezaujal a veľa nedal. 3* ()

Josefin

A máme tady 10 itemes or less poněkud zvláštní snímek, ale nic světoborného. Myšlenka scénáře je zajimavá, chvílemi jsem se i bavila. Kdybych tohle dvd nedostala jako dárek, tak nevím jestli bych o něj zakopla. Paz Vega a Morgan Freeman tvořili velmi slušné duo. Na konci jsem zjistila: executive producer M. Freeman, no není jediný kdo si na stará kolena potrpí v soukromí i na place se zajíčky :-). Tím ovšem nezpochybňuji jeho herecký talent. ()

ssfan

Po druhém zhlédnutí zvyšuju na plný počet. Film má poměrně prostý, avšak velmi poutavý a milý příběh. Vynikající herci v hlavních rolích Morgan Freeman a Paz Vega dokazují, že ke kvalitnímu snímku stačí pouze oni dva a povedený scénář. Výsledný dojem ještě vylepšuje skvělá hudba. Film je dost dojemný i vtipný zároveň. Ukazuje, že i s minimálním rozpočtem se dá natočit zábavný a originální snímek. Potěší i cameo Danny DeVita... Bavilo mě to, takže 90%. ()

jefff

Docela zajímavý námět a myšlenka. Mě však 10 položek a méně nezaujalo a chvílemi jsem se v dialozích mezi Freemanem a Vegou ztrácel (ne, že by byli až tak spletité a promyšlené, spíš jsem ztrácel na pozornosti). Freeman je jako ostatně vždy perfektní a režisér ho zde nabídl v trošku odlišné roli, než dostává (ačkoliv opět radí :-)). Potěšila mě mini role Jima "Sheldona" Parsonse a pobavila scénka s Danny DeVitem. Celkově jde o lehce zapomenutelný snímek. Nemohu bohužel doporučit. ()

Hollohlaway

Příjemné odpůldne s Morganem Freemanem. K tomu Paz Vega a kamarádský výlet za obyčejnými lidmi je tu. Je to milé, proložené vtípky ( potím se jako negr ) a rychle to uteče. ()

Looser

Opravdu nadmíru pozitivní film, Freeman vypadá skoro jako by nehrál a spíš ho někdo točil v rámci reality show (hlavně zpívací scéna v autě). Paz Vega je opravdu půvabna a po tomhle filmu bude určitě ještě víc "googlovaná!:-). Příjemná jednohubka. ()

bloodvomit

Celkem příjemné komorní drama. Bohužel jsem se místy dost nudil. Morgan je super, Paz Vega taky, leč na můj vkus dost chudé. ()

ZkuKol

Morgan Freeman hrál tak dlouho mentory, až našel film, kde je jeden v hlavní roli. A protože je dobrým hercem a Paz Vega překvapivě taky není jen na okrasu, tak vznikl příjemně lehký film o osobní sebereflexi a novém začátku jaký jsme již stokrát viděli, ale stejně nám udělá úsměv na tváři a zahřeje u srdíčka a ten konec je jen třešnička na dortu. Takže hezky zlehka za 80% ()

ranp

Příjemný a laskavý film. I když zde po většinu času vystupují jen 2 postavy, tak i to stačilo k tomu, abych měl na konci filmu velmi příjemný pocit. Morgan Freeman opět nezklamal, 80%. ()

Mr.Jackass

Příjemné překvapení a ideální film u kterého člověk vypne a odreaguje se...poprvé jsem nějak zaregistroval herečku Paz Vega a hoooodně mě překvapila...hmm...skutečně typ ženy co bych si dokázal představit se šlehačkou a mísou jahod... :) ()

Arius

Maximálne neprirodzená nudná vykecávačka v hlavnej roli s Freemanom ktorého look je už na prvý pohľad absolútne nevšedný, on vôbec nepatrí do takýchto snímkov "bežných ľudí". A ak sa autor snažil o vo filme niekoľkokrát spomenutý silný koniec, vôbec mu to nevyšlo. ()

herr_carter

Filmu s Jonahem Hillem prostě nemůžu dát víc jak tři, ani kdyby to režíroval Nolan a produkoval Spielberg - jinak příjemné představení Paz Vegy...................moje hodnocení = 6 z 10. ()

uzzi

Film zjevně natočený pro radost všech zúčastněných. Krátká stopáž i jednoduchý příběh, ale je i není na škodu. Jde vlastně o veskrze pozitivní, lehce nadnesenou blbůstku. Takovéto filmy většinou dopadají dobře, protože zkazit se toho moc nedá. Atmosféra a pomalé nasáknutí optimizmem je velký klad filmu, bohužel mě ne tak úplně vše vtáhlo a pár děr ve scénáři. Hlavně tedy Freemanova postava, kdy ze začátku působí vyčpěle, mávnutím proutku je z něho bezstarostný hejsek a ke konci moudry oplývající guru (trochu moc změn na jeden jednoduchý scénář na ploše pár hodin). 65% ()

NICOX

To byl film? Možná že herci byli fajn, možná že přiběh byl přijemný, ale proč se tam musí tolik mluvit. Aspoň, že je to tak krátký. 45 % ()

Seti

Hodně pohodová záležitost, která se sice tváří jako možná životní příhoda, ovšem pro mě je tak neuvěřitelná a tím pádem nepravděpodobná, jako, jako....jako že lávhev vodky vydrží na ruské svatbě dýl jak 10 minut a méně:-) (Možná, že je to způsobeno mým cynicko-podezíravě pesimistickým pohledem na svět) Ale Morgan Freeman je hroznej sekáč. ()

velkyvezir

Jednoznačně plný počet za skvělou nezávislou komedii, z níž je patrné, jak si ji tvůrci a herci, zvláště Freeman užívali. A De Vito v závěru jako třešinka na dortu s bonzáckou manželkou byl vrchol filmu.:-) Filmu velmi pomohla krátká délka, díky které neztrácí ani na chvíli tempo. A Paz Vega? To je 100% bonus. ()

Pavlík

08. 08. 2010 (203.); poměrně dost známý B herec mezi lidmi, solidni rozhovory mezi starším pánem a mladší ženou ()