Nebezpečný cíl

• USA Bangkok Dangerous (více)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

B!shop

No pripravil jsem se na naprostou sracku a nic takovyho jsem nedostal, proste normalni beckovej akcnak s predvidatelnym, klisoidnim a misty trochu smesnym pribehem. Sice sem nevidel original, ale me to proste nijak nesralo, dej docela slusne odsejpa, akce by mohlo bejt vic, ale je natocena solidne, misty i lehce napinave, pribeh dostatecnej, i kdyz nektery smesny sceny si fakt tvurci mohli odpustit a v tom vsem se mota Cage, kterej prekvapive s dlouhym harem vypada docela cool, jenze se vetsinu casu tvari jak kdyz ho boli prdel, neustale nestastnej, utrapenej vyraz a hraje mizerne. Zaver pak docela divnej, jednani postav misty nelogicky. Ale co na tom zalezi, tohle je proste akcni becko, u kteryho clovek zadny velky umeni neceka a jako takovej funguje slusne. ()

T2

Rozpočet $45miliónovTržby USA $15,298,133Tržby Celosvetovo $46,598,133Tržby za predaj DVD v USA $15,323,912 //počet predaných kusov 775,669║ S tým účesom to už Nicolas Cage preháňa, vypadá ta ako keby sa chcel výzorom priblížiť k momentálne béčkovej otrasnej ozrute Stevenovi Seagalovi alebo ako blízky príbuzný "klon" Toma Hanksa z Da Vinciho Codu. Nuž čakal som väčšiu hrôzu od tohto tuctového akčnáku ale dalo sa, len škoda že to v tej jednoduchosti prevedenia má bližšie k novodobým akčným béčkam s bijcami ako Van Damme či ten nešťastný Seagal. /40%/ ()

Chrustyn

Nic Cage, nový účes a nový akčňák té nejhorší kvality. Tvůrci úspěšného a populární "Snipera z Bangkoku" se rozhodli snímek přepracovat do podoby přijatelnější pro širší publikum a Cage, který zrovna potřeboval na nájem jim na to kývl a dokázal, že už opravdu nemá žádnou soudnost. Po všech stránkách naprosto příšerný akční film, kde nefunguje příběh, herci a už vůbec ne akce. ()

Fiftis

Čo býva najväčším problémom akčnej snímky? Keď jej chýba poriadna akcia! A hoci úvodná päťminútová naháňačka v Prahe vyzerá sľubne, hneď po thajskej akcii sa prehupneme do žánru drámy/romance a z krátkeho intermezza medzi akciami sa zrazu vykľuje viac ako polovica filmu. Nutno povedať, že slabo zahraného. Cage, ani zvyšok castingu nestoja za reč. Nie každý film vás dokáže držať v non-stop akcii, preto sa stopáž vyplňuje pokusným dejom, komplotom či aktuálne romancou. Lenže táto je tak neuveriteľne slabo napísaná a ťažko uveriteľná. A tak možno iba konštatovať, že akcia je v oslabení, pretože peňazí na jej realizáciu bolo málo. Máme tu najmä naháňačky a troška streľby a to je všetko. Nielenže je akčných scén iba niekoľko, ešte sú aj nudne strihané a servírované. ()

tron

Oproti predchádzajúcim Nicolasovým filmom napriek štandardnému scenáru, ktorý sme už toľkokrát videli, vlastne fajn film za 40 miliónov. Dokonca som mal pocit, že pod režijnou taktovkou bratov Pangovcov (tento film je remakom ich vlastného, o 9 rokov staršieho SNIPERA Z BANGKOKU) podáva niečo, čo sa podobá na herecký výkon. To je obrovský posun oproti jeho predchádzajúcim produkciám, po ktorých sa prepol pomaly až do módu Steven Seagal. Paradoxne ma viac, ako hŕstka priemerných akčných scén (sorry, ale nedostala ma ani amputovaná ruka), zaujala poetická atmosféra nočného, hektického, dusného Bangkoku. A rodiaci sa vzťah medzi nájomným vrahom (nebojte sa, zabíja len zlých ľudí) a hluchonemou dievčinou. Takže síce podpriemerný milostný akčný buddy triler, ale na rozdiel od predchádzajúcich snímok, v ktorých Cage hral, sa mi z neho aspoň nechcelo robiť si srandu. ()

• Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)
  • Film se natáčel také v Praze. (S.U.E.S.)

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin