Nebezpečný cíl

• USA Bangkok Dangerous (více)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

Boss321

Nica Cage mám velmi rád a jeho filmy, i když se některé netěší velkému ohlasu, se mi líbí a jejich opětovnému zkouknutí se nebráním. Ovšem Bangkok Dangerous mi přišel jako snímek o ničem a celý příběh je dopředu nejen jasný, ale i nudný. A navíc na akční snímek té akce je opravdu nějak moc málo. Další co mi vadilo je příliš nelogičností (např. vždy samotářský zabiják se najednou rozhodne zaškolit svému řemeslu absolutně neznámého člověka). Možná by to byl slušný akční snímek, obsazení není špatné, kamera povedená, nápaditá režie, ale scénář vše poslal do horoucích pekel, bohužel. Absolutně zbytečný remak, který neměl vzniknout. Jeden a půl hvězdičky, za Cage se přikloním ke dvěma....... ()

petero

To čo fungovalo v origináli, napriek tomu že bol prvotinou bratov Pangovcov, tu žalostne nefunguje. To čo tam bolo pekné tu vyznieva trápne, napriek tomu, že to bolo pozmenené. Napríklad hlavný hrdina nie je hluchonemí ale je hluchonemá dievčina do ktorej sa zaľúbi, on nie je zaúčaný do remesla ale naopak zaúča iného a tam kde si šiel kúpiť do lekárni lieky na chrípku tu si ide kúpiť náplasť na ranu lebo sa poškriabal, chudáčik nájomný vrah. Pár scén možno na papieri mohlo vyzerať dobre, ale vo filme to nefunguje (prepadnutie zaľúbenej dvojice na prechádzke) tak ako chémia medzi kýmkoľvek vo filme. Rovnako do prázdna vyznieva i posledný výstrel. ()

Anderton

Verím, že Pangovci a špeciálne kameraman si prácu na tomto filme, respektíve opätovnú prácu na tom istom, poriadne užili. Podľa mňa je Bangkok Dangerous zaujímavo nakrútený, z veľkomesta máte úplne odlišný pocit, aký si vopred myslíte, že budete mať a kamera zaujíma stále nové uhly a je tu prekvapivo dosť detailov. Taktiež nie je od veci spomenúť strih. Bohužiaľ Cage je tu zle obsadený, pôsobí ako kúzeľník z Next; rovnaký účes, rovnaká naivita ohľadom žien, len s tým rozdielom, že je fakt neľútostný zabijak. Toto možno prejde pri ázijských postavách z pôvodného filmu, ale tu to skrátka pôsobí nedôveryhodne a nepresvedčivo. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s mojim obľúbencom Nicholasom Cageom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má výborný príbeh o nájomnom vrahovi, ktorí sa po čase zmení kvôli priateľstvu a láske a je na moje prekvapenie aj mimoriadne dobre spracovaný. Akčných scén tu moc nie je a aj ked´ toho nepriniesli moc nového, tak som s nimi celkom spokojný. Po tejto stránke je najlepší koniec, kde Cage pozabíja desiatky protivníkov a je tu aj jedna perfektná scéna s granátom. Zatiaľ, čo skoro vo všetkých podobných filmoch sú akčné scény to najlepšie a zvyšok je skôr taká výplń medzi akciou, tak v tomto filme to tak nie je, pretože tu akčné scény nie sú až také skvelé, ale je tu mnoho výborných neakčných. Na moje prekvapenie sa mi tu veľmi páči romantická línia, kde Cage prejaví záujem o hluchonemú lekárničku, čo mi pripadá omnoho zaujímavejšie ako romantika v iných amerických filmoch. A zaujímavé je tu aj kamarátstvo s jeho pomocníkom. Veľmi ma tu prekvapila hudba, ktorá je nádherná. Platí to najmä o hudbe, ktorá podporuje scény, v ktorých sa hlavný hrdina venuje lekárničke, ale hlavne o prvej návšteve Carribbean Bangkok klubu, čo je pre mńa aj najlepšia scéna z celého filmu. Nestotožńujem sa s názorom, že Cage v súčasnosti točí slabé filmy a tak ma neodradilo ani relatívne nízke hodnotenie tohto filmu a opäť nie som sklamaný. Očakával som niečo iné, ale v tomto prípade som ešte spokojnejší. Objektívna kvalita filmu- 75%, film sa páči mne na 78%. ()

Cervenak

Zhruba polhodinu zaujímavé, s dobrou atmosférou a Cageom, ktorý je v rámci možností cool. Potom zrazu, bez zjavnejšieho dôvodu, hrdina začne porušovať svoje pravidlá a správať sa ako idiot. A z filmu sa stane turistický sprievodca s nudnou romantickou líniou a Cageom strúhajúcim trápne zamilované ksichty. A záverečná prestrelka, napriek slušnému bodycountu totálne nezáživná, už to veru nezachráni. ()

• Film se natáčel také v Praze. (S.U.E.S.)
  • Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin