Ponyo z útesu nad mořem

• Česko Ponjo z útesu nad mořem (festivalový název) (více)

Vítejte ve světě, kde nic není nemožné. Neobyčejná animovaná pohádka se odehrává v malém městečku u moře, kde syn námořníka, pětiletý Sosuke, žije poklidný život v domě na útesu ses vou matkou Lisou. Jednoho osudného dne objeví Sosuke na pláži krásnou zlatou rybku jménem Ponyo uvězněnou v láhvi. Jak se však ukáže, Ponyo není obyčejná zlatá rybka, ale dcera mocného podmořského čaroděje. Ponyo využije kouzel jejího otce a promění se v mladou dívku, aby mohla být se Sosukem. Mořské hladiny se začnou vinou kouzel nebezpečně zvyšovat a Ponyin otec vyšle mocné mořské vlny, aby našly jeho dceru. Ponyo a Sosuke musí podniknout velké dobrodružství, aby zachránili svět a splnili Ponyin sen stát se skutečným člověkem. (oficiální text distributora)

dudo24

Bolo to fajn, ale v tomto prípade by som bol radšej keby boli magické a mystické prvky znížené na minimum a dej sa viac sústreďoval na bežný idylický život v prímorskom mestečku. Dosť sa mi páčilo Lisine šoférovanie, za to dávam plus. ()

Fin_429

Dobro a zlo. Člověk a kouzla. Zápletka ohraná - vlastně japonská Malá mořská víla, ale místo dospělých jsou tady 5 leté děti. Bylo to fajn a roztomilé. Já si to užíval. Sice ta roztomilost hraničila s otravností, ale stále. Na konci ovšem samozřejmě klišé a na sílu natlačený hlubší meaning. Tohle mi to zkazilo, jinak by to byly hvězdy 4. Je to Mijazaki a já čekal něco víc než krásný, ručně dělaný vizuál s všudy přítomnou roztomilostí. 6,5/10 ()

HakuSaku

Čítal som dosť kritiky na toto anime. Pozitívnej, ale na moje počudovanie viac negatívnej kritiky... Skvelý a rýchly dejový spád s dravou sviežosťou akú som od Myiazakiho dlho nevidel. Do hĺbky deju rýpať nechcem a nebudem lebo išlo hlavne od detský animák. Aj napriek tomu som sa skvelo pobavil! Bravo pán Myiazaki! ()

ntpn

Tentokrát mě můj milovaný Miyazaki zklamal ... jsem zvyklá, že jeho filmy úplně nepochopím, že se občas neorientuji a že se naprosto zamiluji do postav a to i do těch (skoro)záporných. Ponyo je ale spíš takový barevný kolotoč, který vás po těch zhruba 100 minutách vyhodí a vám nezbude nic, než zamotaná hlava a pocit nepochopení .... jako pohádka pro děti je to ale skvělé. Jinak to skvěle vystihuje Darren a kinej. ()

wray

meno toho rezisera naspamat neviem, ale asi som si ho oblubil pri spirited away (stale podla mna to najlepsie co som od neho videl), howl's moving castle bolo skoro rovnako dobre, a ponyo - ponyo mozno nebolo az tak prevratne, ale stale - je to vyborny film. onen reziser ma totiz talent rozpravat pribehy tak krasne surealne ze clovek sa ani nezamysla nad tym ze to tak nemoze predsa byt, ze je to len fantazia - uplne sa necha vtiahnut do pribehu a vsetko co sa pred nim odohrava mu pride uplne prirodzene. Ak by sa niekto rozhodol nieco taketo realizovat ako hrany film, narazi na iste hranice - ludske postavy mozu byt roztomile len do urcitej miery a najma efekty a triky, ak maju vyzerat uveritelne budu velmi drahe (ak vobec realizovatelne). V animovanom podani sa postavicky nakreslia tak cute ako len treba, efekty sa tiez nakreslia take ako treba a - proste v pripade animacie, nie je ta fantazia az taka obmedzena. Aj preto si myslim ze Ponyo je vyborny film. ()

oiuoiu

Film je určen menším dětem, dospělá osoba si v něm tolik nenajde, nu a od Mijazakiho bych už čekala "něco navíc". Pak mne také zarazila pointa - jaksi odfláknutá. Jenomže cílovému publiku možná právě sedla... Tři a půl hvězdy. ()

hrano

Mijazakiho fantasy svet nemá hraníc a vidno to aj v tomto animáku hýriacom pestrofarebnými obrazmi. Opäť raz dokazuje, že vie remeselne na plátno previesť skĺbenie detských motívov a dejovej linky, z ktorej si môže zobrať ponaučenie nejeden dospelák. (75%) ()

r007

Krásná pohádka pro celou rodinu. Malá mořská víla v japonském provedení. Snad je to vidina, sen, nebo jen subjektivní pocit, ale Mijazakiho filmy mají duši. Pomalu vás vtáhnou do děje, ať už je to holka v kočičím království, babička Sofie nebo malý Sosuke, a vy s nimi naplno prožíváte jejich dobrodružství. Držíte jim palce, usmíváte se když se smějí a pláčete když je jim do pláče...A Walt Disney se může jít zahrabat. ()

jjjerry

Na jednu stranu moc "fantasy" přehnané a dětinské. Trošku překombinované a nedotažené. Příběh, stejně jednoduchý jako animace, ale u animace to funguje hezky, u příběhu bohužel ne. Na druhou stranu krásná hudba co dokreslí atmosféru. ()

BlackAdder87

Trošku slabší Mijazaki, určený hlavně dětem, ale i přesto si zachovává své ojedinělé kouzlo, které se prolíná celou jeho tvorbou. ()

kolly13

Příběh i animaci dětskýma očima. Nebýt trošku kostrbatého scénáře a více vysvětlení (i když to třeba děti nepotřebují, ale jen já), tak bych si na film vzpomněl i za několik měsíců, takhle nevím, nevím. ()

Muf911

Nakreslené a udělané nádherně. Ale ten příběh je na mě až trochu moc fantastický a tak nějak jsem nepochopil, co chtěl autor říci. ()

swenyx

Asi nejslabší Mijazakiho kousek, (alespoň z toho co jsem doposud viděl) ale furt je to nádherně vypadající pohádka, kde je vidět, že se s fantazií nešetřilo, příběh bohužel za vizuálem dost zaostává. Postavy také nebyly nejlepší, kromě Ponyo a Sosuke mě nikdo jiný nezajímal. ()

Lendak

Už len z princípu je toto neskutočná feel good podívaná, ale vďaka tomu že tentoraz bol zvolený jednoduchší štýl animácie, tak niektoré scény vyzerajú ako oživlé detské maľovanky čo ešte viac podtrhuje ten feel good podtón a nostalgický pocit ktorý po celú dobu z Ponyo vyžaruje. Mijazaki s touto, trochu odlišnou, adaptáciou Malej morskej víly opäť trafil klinček po hlavičke a doručil nám, podľa mňa, tento nedocenený klenot, ktorý ocenia jak hlavne deti tak aj dospelí. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“

30.11.2010

„Neúspěch“ Temného rytíře?

„Neúspěch“ Temného rytíře?

01.09.2008

Temný rytíř už v celosvětových tržbách přeskočil laťku 900 milionů dolarů, ale honbu za vytouženou miliardovou hranicí mu kazí nepříjemný fakt: v Japonsku je film propadák. Zatímco Batman začíná… (více)