foto

Kevin Feige

  • nar. 2.6.1973 (47 let)
    Boston, Massachusetts, USA

Biografie

Kevin Feige je americký filmový producent, který je prezidentem Marvel Studios od roku 2007. Filmy, které produkoval, mají celosvětově dohromady vydělaných více než 26,8 miliard amerických dolarů. Feige je členem Cechu producentů Ameriky. V roce 2019 byl nominován na Oscara za Nejlepší film za produkci filmu Black Panther (2018), prvního superhrdinského filmu, který kdy získal nominaci na Nejlepší film a také za první film v Marvel Cinematic Universe, který vyhrál aspoň jednoho Oscara a zároveň to bylo poprvé, kdy byl Feige nominován. V říjnu 2019 se stal hlavním tvůrčím ředitelem Marvel Entertainment. 21. července 2019 se Avengers: Endgame (2019), které produkoval, stal nejvýdělečnějším filmem všech dob.

Feige se narodil v Bostonu a byl vychován ve Westfieldu v New Jersey, kde promoval na Westfield High School. Jeho otec, Robert E. Short, byl televizním producentem v padesátých letech, pracoval na seriálech jako Guiding Light (1953) a As the World Turns (1956). Po střední škole se Feige přihlásil na Univerzitu filmových umění v jižní Kalifornii, Alma Mater jeho oblíbených režisérů: George Lucase, Rona Howarda a Roberta Zemeckise. Jeho prvních pět žádostí bylo zamítnuto, ale vytrval a byl přijat na šestý pokus. Mezi jeho rané práce patří asistence výkonného producenta, a to u Lauren Shuler Donner na filmech jako Sopka (1997) a Láska přes internet (1998).

V roce 2000 ho najala společnost Marvel jako producenta. Na prvním filmu X-Men (2000) dělal společně s Donnerovou producenta, díky jeho znalostem ohledně komiksů Marvel. Po zapůsobení na producenta Aviho Arada byl najat, aby ve stejném roce pracoval jako jeho druhý velitel v Marvel Studios. Feige byl jmenován prezidentem výroby pro Marvel Studios v březnu 2007.

Feige obdržel cenu jako Filmový showman roku na soutěži ICG Publicists Guild Awards 22. února 2013. Předseda výboru pro ceny, Henri Bollinger, řekl: „Kevin Feige pochopil a ocenil publicitu a propagaci v roli úspěchu filmu. Na řadě celovečerních hraných filmů upravených ze stránek komiksů Marvel během posledních 10 let.“

Za svou práci na Black Pantherovi získal Feige nominaci na Oscara, Zlatého glóba a na Cenu Producentů Guild of America. Feige získal v roce 2019 Cenu producenta Davida O. Selznicka v divadelních filmech za producentskou společnost. V říjnu 2019 byl Feige, kromě toho, že byl prezidentem Marvel Studios, jmenován hlavním kreativním ředitelem pro Marvel Comics, Marvel Television a Marvel Animation.

Feige je ženatý s Caitlin, kardiotoralní sestrou. Mají spolu dvě děti: dceru narozenou v roce 2009 a syna narozeného v roce 2012.

Cever

Herecká filmografie