Ponyo z útesu nad mořem

• Česko Ponjo z útesu nad mořem (festivalový název) (více)

Vítejte ve světě, kde nic není nemožné. Neobyčejná animovaná pohádka se odehrává v malém městečku u moře, kde syn námořníka, pětiletý Sosuke, žije poklidný život v domě na útesu ses vou matkou Lisou. Jednoho osudného dne objeví Sosuke na pláži krásnou zlatou rybku jménem Ponyo uvězněnou v láhvi. Jak se však ukáže, Ponyo není obyčejná zlatá rybka, ale dcera mocného podmořského čaroděje. Ponyo využije kouzel jejího otce a promění se v mladou dívku, aby mohla být se Sosukem. Mořské hladiny se začnou vinou kouzel nebezpečně zvyšovat a Ponyin otec vyšle mocné mořské vlny, aby našly jeho dceru. Ponyo a Sosuke musí podniknout velké dobrodružství, aby zachránili svět a splnili Ponyin sen stát se skutečným člověkem. (oficiální text distributora)

Marys

Malá morská víla na japonský spôsob. Ako, pekná rozprávočka, aj trošku edukatívnych prvkov, pozerateľná, ale napriek tomu, aj keď mám rád japonskú kultúru a anime a pod., pri tomto žánri som si asi až príliš navykol na klasické disneyovky, takže mi Ponyo prišla trošku čudná a neoslovila ma úplne. ()

Mikino00

Ano, opět pěkné s originálním příběhem, typickou animací a celkovou promyšleností světa. Jen je to tentokrát pro menší děti, stále si to ale drží vyšší standart než hollywoodské animáky. ()

Oralfabet

Jestli se někdy rozhodnu vyzkoušet nějaké halucinogenní drogy, tak se chci podívat na tenhle film. Místy je totiž trippy as fuuuck, ale zároveň je celou dobu strašně okouzlující a plný fantazie, a vyzařuje z něj pozitivní energie. Líbilo se mi, že všechny babičky byly pod vodou u závěrečné zkoušky pravé lásky a přestaly je bolet nohy. 🥓 (to je emoji slaniny, kdyby to nebylo jasný) 9/10 ()

Iguaner

Pouze mistr dokáže variovat jedno a totéž téma stále dokola a zároveň se neopakovat. Avšak tentokrát je to i na můj vkus příliš přímočaré (či dětinské chcete-li) a hlavně s nejslabší pointou, co jsem zatím u Miyazakiho viděl. ()

Strike

Výtečné. Opravdu obdivuji Miyazakiho smysl pro fantazii, zvláště obdivuhodné je, že je ta fantazie velmi dětská, skoro až infantilní. Obsahuje jak příjemně-pohodové, napínavé (příchod tsunami ), tak dojemné a smutné momenty.9/10 ()

Pawlisman

Jako vždy podmanivá animace. Příběh trochu slabší a orientován vyloženě na děti. Zajímavé postavy a obrazy. Od Miyazakiho však jedno z těch slabších... 8/10 ()

Czernozub

Možná jsem cynik, ale přišlo mi to dosti plytké a nezáživné. Dle mého nejslabší snímek jenž jsem od pana Mijazakiho shlédl. ()

grerar

Oddech, ale tak nějak hledám Totora, a nenacházím ho. Přes to pořád lepší, než Tangled (několikasetnásobně) 4* ()

Saur.us

Další ekoagitka mistra Miyazakiho. Po Naušice a Mononoke ale tentokrát příběh o zlaté rybce Ponyo natočil ryze pro dětské publikum. I když je to pro mě bezesporu mínus, Miyazakiho fantazie diváka uchvátí, ať už mu je pět nebo padesátpět. Kresba sice není tak vynikající jako například u Cesty do fantazie ale dojem z filmu to stejně nezkazí. Navíc příběh je natolik milý a pohádkový, že to v divákovi prostě musí zanechat dobrý pocit. ()

Lukin413

Opět, jak už jsme u Miyazakiho zvyklí, výtvarně dokonalé, velké množství drobných nápadů a zajímavý, dojemný příběh, nyní spíše pro mladšího diváka. Ponyo je roztomilá, její otec zajímavě neurčitý, na druhou stranu geniality Totora (z ranku jeho filmů pro mladší diváky) nedosahuje. 80 % ()

Narciska

Dřív se mi Mijazaki líbil, ale tohle mi přijde jako blbost. Obdivovala jsem jeho fantazii, ale možná se při bližším seznámení s jeho tvorbou vytrácí jeho originalita. Ani příběhem mě to nebralo, ani chováním zúčastněných. A zatímco k zlaté rybce měla kriatura hodně daleko, hl. záporák se ve výrazu trapně podobal ježibabám autorových předešlých děl. ()

merigieren

Prvních pár minut je teroristický útok na uši a rádoby kopie nausiky pod ohmím okem. Později přejdeme k relativně roztomilému příběhu 5 letých dětí i s tipickými reakcemi, což filmu celkem přidává mnoho bodů a nelze se divit 5*. Poté však dochází k bouři, jejíž extrémní účinky jsou poněkud pochybné, a celkově děj spěje k nalinkovanému závěru, s ne příliš chytrou pointou. Nemám rád operu, neboť nejsem schoný detekovat libovolný srozumitelný zvuk, asi pozůstatek válečných zranění z mládí, a tento film se v podobných zvucích vyžívá... V porovnání s ostatními filmy je tento určitě slabším dílem Myazakiho. ()

moiiz

Nejslabši Miyazakiho dílo co jsem viděl. Všechno je to krásný, barevný a roztomilý, ale nějak mi tam chyběl příběh. Nebo je to taky možná tím, že je film směřován spíš dětskému publiku? Tak či tak, pro mě za tři, pokud bych měl o 20 let míň tak dám klidně pět :) ()

brunnerka

Miyazaki se ponořil do hlubin oceánu a opět vytvořil svůj vlastní svět - tentokráte čistě optimistický, barevný, který je určen primárně pro děti .) ()

Illioplius

Na úkor atmosféry bolo miestami ubraté z logiky a deja, čo však menšiemu divákovi vôbec neprekáža. A taký aj Ponyo je – pre deti. Veď aj hlavnými hrdinami sú asi najmladšie postavy zo všetkých doterajších Miyazakioviek. No predsa mám obavy, či sa dokáže také priemerné päťročné dieťa stotožniť so Sosukem, ktorý mi pripadá až príliš zodpovedný na svoj vek. Film ako taký je milý a fantázia v ňom samozrejme nechýba, aj keď mňa osobne až tak nezaujal. Štyri hviezdy sú úplne dostatočné. ()

Axident

Obě dcery (7.5 a 5.5) se královsky bavily, protože Ponyo je extrémně roztomilá ryboholčička a je filmem právě pro tuto věkovou kategorii ještě výrazněji než Kiki´s Delivery Service. Oproti brilantním opusům typu Zámek v oblacích či Cesta do fantazie je mnohem více "obyčejnou" pohádkou pro děti, méně fantaskní, méně invenční, ale bráno dětským pohledem - vydařený kousek - úsměv z jejich tváří po celých 100 minut téměř nezmizel. Pro mě, dospěláka, přeci jen trochu nuda... ()

Rokle

Tentokrát mě Miyazakiův svět tolik nevzal. V Cestě do fantazie nebo v Princezně Mononoke byl příběh hnacím motorem, zde je však jednoduchým a nikterak zajímavým prostředkem pro hlubší vnímání onoho (pod)vodního světa. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“

30.11.2010

„Neúspěch“ Temného rytíře?

„Neúspěch“ Temného rytíře?

01.09.2008

Temný rytíř už v celosvětových tržbách přeskočil laťku 900 milionů dolarů, ale honbu za vytouženou miliardovou hranicí mu kazí nepříjemný fakt: v Japonsku je film propadák. Zatímco Batman začíná… (více)