Ponyo z útesu nad mořem

• Česko Ponjo z útesu nad mořem (festivalový název) (více)

Vítejte ve světě, kde nic není nemožné. Neobyčejná animovaná pohádka se odehrává v malém městečku u moře, kde syn námořníka, pětiletý Sosuke, žije poklidný život v domě na útesu ses vou matkou Lisou. Jednoho osudného dne objeví Sosuke na pláži krásnou zlatou rybku jménem Ponyo uvězněnou v láhvi. Jak se však ukáže, Ponyo není obyčejná zlatá rybka, ale dcera mocného podmořského čaroděje. Ponyo využije kouzel jejího otce a promění se v mladou dívku, aby mohla být se Sosukem. Mořské hladiny se začnou vinou kouzel nebezpečně zvyšovat a Ponyin otec vyšle mocné mořské vlny, aby našly jeho dceru. Ponyo a Sosuke musí podniknout velké dobrodružství, aby zachránili svět a splnili Ponyin sen stát se skutečným člověkem. (oficiální text distributora)

tuwanakha

Malá mořská víla na japonský způsob...roztomilé, animačně bezchybné, ale vzhledem k cílové skupině (tak do 10 let) poměrně slabé dějově a to bohužel i třeba ve srovnání s Totorem, který je také spíš pro malé děti. 70% ()

figliar

Krásny romantický príbeh s typickou Miyazakiho animáciou. Niekomu určite nie podľa gusta, ale pre mňa bezpochyby unikátne dielo. Detská hravosť, túžba po kamarátstve a ľudská zraniteľnosť, pre niekoho iba detská rozprávka. No ale keď beriem v úvahu jeho ďalšiu tvorbu, napríklad Cesta do fantázie, alebo Zámok v oblakoch, tak plné hodnotenie nemôžem prideliť. Chcelo by to viac takýchto rozprávok. ()

Vakomlok

Je to hezká a laskavá pohádka, určená opravdu spíš malým dětem, s úžasnou animací a imaginací Miyazakimu vlastní. Od začátku mi ale přišlo, že se situace a motivace postav měnily v podstatě náhodou a nikdo nevysvětlil, proč se děje to, co se zrovna děje. Doufal jsem, že se vše vysvětlí v průběhu, bohužel, nestalo se tak. ()

Gumby

Jako kdyby Miyazaki schválně rezignoval na příběh, jako by všemožně zdůrazňoval jeho zbytečnost a okrajovost. Jako by se Ponyo vyskytovalo většinu času jen v nějkém abstraktním prostoru mezi vyprávěním. A v tomhle volném prostředí si Miyazaki jen tak pohrává se svými oblíbenými tématy a obrazovými motivy. Opakuje a variuje, skoro až automaticky, bez přemýšlení, jak v polospánku...objektivně je to na 4*, ale Miyzakiho můžu poměřovat už jen s nim samým. A svoji laťku má holt příliš vysoko...každopádně spíš ve vyšinách, než hlubinách. - Komentář nechávám, ale zvyšuju na 5*, protože tříletá dcera (2.8.2019). ()

Rami

Tento snímek je příjemná snová pohádka zaměřená především na menšího diváka (alespoň dle mého pocitu). Samozřejmě má svůj morální, ekologický a poeticky něžný přesah, který vtáhne do "děje" i staršího diváka. Přesto se mi zdálo, že bylo vyřčeno příliš málo a mnohdy dosti nesmyslně. Zejména bytosti z vodního světa byly v podstatě jen na okrasu. Což mě dost zamrzelo a proto i dávám slabší 4 hvězdičky (z pohledu dětského diváka) - ze svého bych musel dát o hvězdičku méně. Musím se ale přiznat, že mi sledování této anime evokovalo permanentní úsměv na tváři doplněný hřejivým pocitem u srdce. ()

dhejbal

Na takové pohádky by mě bývalo bavilo koukat. Zpracování zaplaveného města, v jehož ulicích se najednou prohánějí prehistoričtí mořští tvorové, je fakt dokonalé. Sice je trochu zvláštní sledovat příběh o lásce pětiletých dětí, která tlačí rybičku Ponyo ke stěžejnímu rozhodnutí, zda strávit zbytek života ve vodě či na souši, ale nakonec proč ne… ()

bif

Další krásná pohádka od mistra Miyazakiho, je až neuvěřitelné jakou má tenhle chlapík fantazii, miluji jeho filmy, některé jsou temné a drsné, ale ne tento, tenhle film je silně zaměřený na rodinné hodnoty a psychiku dětí, není to Miyazakho nejsilnější film, nicméně je to pořád extratřída. ()

miawallacova

Asi jsem od toho čekala příliš! Bylo to sice krásné, fantaskní, dech beroucí… ale já asi zůstanu raději v oblacích než-li pod vodou. K naprosté dokonalosti tam něco chybělo, leč bohužel nedokážu říct, co to bylo ()

misbos

Nádherná pohádka o tom, jak se malý kluk poprvé potkává s holčičím "světem", jak kouzelně cize na něj zpočátku ten svět působí, jak pomalu se k sobě přibližují, jak moc je na to sám, a jak bouřlivá "událost" to celé je, uvědomit si existenci druhého pohlaví. Miyazakiho vhled je absolutní, a podání odzbrojující. Dívčin otec jako žárlivý kouzelník, chlapcův otec jako vzdálená postava, která se přiblíží (vejde do vědomí jako vzor) až po vyřešení problému.... paráda!!! ()

Chauncey

Půvabný film z dílny oscarového dědy Miyazakiho je možná více zaměřený na ty menší diváky než jeho předchozí díla, ale to mu neubírá na kvalitách. Při sledování Ponya jsem si zase uvědomil, jak má ten japonský šikula ty své postavy tak rád. ()

Teleri

Filmek o lásce. Nemůžu si pomoci, ale všechny Miyazakiho filmy jsou o lásce.. O takové, která je u nás vzácně a která je nahrazována jinými emocemi a city, které jsou za ní vydávány. ()

Dubron

Pořád si musím připomínat - je to pro děti, je to Miyazaki, ale tentokrát je to hlavně pro malé děti! Absence hlubšího příběhu trochu mrzí, na druhou stranu výtvarně do detailu propracované, imaginativní, mystické, kouzelné a tentokráte snad ani tak bizardní. Opět ve mně probudil dítě, stejně jako v Tonari no Totoro, přožil si dobrodružství jako v Sen to Chihiro no kamikakushi a zamiloval se jako malý kluk. ()

Respex

Film ke kterému jsem byl snad nejvíce skeptický z celé Miyazakiho tvorby. Možná za to může příšerný plakát nebo recenze, které hovořili o jednoduchoučkém filmu pro děti. Nakonec se mi dostalo filmu nemálo podobnému Můj přítel Totoro (moje top 10 anime filmů) a to mi vůbec vůbec nevadí. V podstatě se jedná o klasického Miyazakiho, kde se budete smát přístupu Japonců k světové potopě, žasnout nad opět o krok posunutou animací a kouzelným příběhem. Za mě 5* a těším s na dvd, které ale zřejmě vyjde opět za 20 let. ()

hickok

Tohle Miyazakiho dílo je trochu jiné. je určeno spíš menšímu publiku. Projekce z tříletým divákem to potvrdila:) ()

Vrtulka103

Malá mořská víla na japonský způsob... krásný poetický animovaný film podněcující fantazii, jako stvořený pro vánoční svátky. Nejen pro děti.:-)) ()

Godhaj

,,Šunka je moc dobrá.“ Ponyo mě moc nesednul. Chybí tu totiž nějaký nosný příběh. Místo toho je tu přebytek žvatlání a chechtání, takže to působí trochu jako Teletubbies. Postavy navíc neřeší běžné starosti, vlastně se vůbec o nic nestarají a jen tak flegmaticky přijímají, co se zrovna odehrává. Vizuální stránka je ovšem vynikající. Jen sem tam bych možná ubral na nápaditosti, protože občas už obrazovka působí trochu přeplněně a jde z toho hlava kolem. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“

30.11.2010

„Neúspěch“ Temného rytíře?

„Neúspěch“ Temného rytíře?

01.09.2008

Temný rytíř už v celosvětových tržbách přeskočil laťku 900 milionů dolarů, ale honbu za vytouženou miliardovou hranicí mu kazí nepříjemný fakt: v Japonsku je film propadák. Zatímco Batman začíná… (více)