Kasandřin sen

• USA Cassandra's Dream (více)

Bratři Ian a Terry se topí po krk v dluzích. Nečekanou záchranu jim nabízí bohatý strýček Howard. Věc má však háček. Jeho peníze nemají zrovna nejčistší původ a jeho aktivity jsou předmětem policejního vyšetřování. Ian a Terry by pro něj mohli udělat "laskavost", za niž se jim štědře odmění. Dokážou bratři odolat nabídce, která je sice za hranicemi legálnosti, zato však velmi lákavá? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Autogram

Woody trochu opustil vzťahové konverzačky a tentokrát zablúdil až do akejsi gangsterky. Ale je to rodinná vzťahová konverzačná gangsterka, a pritom dej slušne plynie a dialógy, typicky Allenovské, majú šmrnc a ani na chvíľu nenudia. Zároveň nezabudol ani na svoju tradičnú posadnutosť depresiami, práškami, alkoholom a všetkým, čo súvisí s krajnými duševnými stavmi. –––– Rodina je vlastní krev! Bez řečí. Svoje lidi chráníme! –––– Chudák. Snídá. Netuší, že to má spočtený. –––– Předtím bylo předtím. A teď je teď. ()

BuryGol

Woody Allen tentokrát neobsadil sebe, vynechal humor, použil britský herce a...no, i když to vypadá ideálně, nepovedlo se mu to. Přitom duo Farrell-McGregor slibovalo kvalitu. Žánr krimi to ještě podtrhoval. Příliš pomalu se odvíjející se story, nudný pasáže, předvídavej konec. Dobrý herecký výkony, hudba a myšlenka. Koukatelný to bylo, ale filmy kde je Woody postarší chlápek s vtipnejma hláškama od něj mam přece jen radši. ()

Liqid

Kde nic tu nic. Woody měl asi depku, když tohle vyplodil. Chybí tomu dynamika a akce. Je to tak reálné, že čas se reálně vleče a film je nekonečný. Čekal jsem, až se něco stane, ale kromě pár hodně dobře vybraných přibližovadel s kočkou na kapotě se nestalo nic. ()

jefff

Pro Woodyho neobvyklý film, který se mu ale povedl. Je to zajímavé, velmi realistické a divák se do příběhu opravdu vcítí. Farrell i McGregor jsou dobří herci a i zde jsou přesvědčivý až běda. Pro mě slušný filmový zážitek. ()

venca163

Docela dobře zahraný nic. Jedno z Woodyho nosných témat (poprvý rozebraný ve Zločinech (a poklescích)) je tu rozmělněný ve scénáři, který neni dvakrát zábavný, nevybízí k rozjímaní, postrádá takovou tu tíživost lidský tragédie, není napínavý a už vubec ne legrační (snad kromě druhýho momentu "Nevidím jinou možnost."). Vlastně asi všechny zásadní momenty Kasadřina snu už měl Woody v jiných svých filmech a mnohem líp udělaný. Viz Melinda (a melinda) - tohle byl skvělej námět na komedii, škoda, že na ní neměl Woody zrovna náladu, uplně vidim, jak se v tý tragikomičnosti jednotlivých scén mohl porochňat =). Týpek co si pohrává s hazardem měl dál vždycky na konci zázračně všechno vyhrát, strýček měl přiject a být švorc a požádat je o prachy, vraždu měli zpackat, z oběti se měl vyklubat totální sympaťák, se kterym začnou trávit volnej čas... (65%) ()

MaxipesFik

Tak trochu neallenovský Allen navazuje na podobné téma v Match Pointu. Tam ještě měl se svým hrdinou trochu slitování a sledoval ho co chvíli s mravozpytným zaujetím, co chvíli s ironickým nadhledem. V Cassandřině snu se osud obou hlavních postav posunuje k definitivní katastrofě, syžetová výstavba do značné míry připomíná antickou tragédii (ne nadarmo je jako motiv několikrát ve filmu zmiňována). Neúprosné směřování děje k tragickému konci nakonec vyznívá tak trochu jako moralita a ve srovnání s Match Pointem film postrádá hravou nejednoznačnost. Když ale přijmeme rozdané karty a Allenovu hru s osudy svých postav, jedná se o velice působivý příběh. ()

sedm.1

No teda,pane Woody Allene,já Vás snad ještě nakonec začnu mít rád.To přesídlení do Londýna je z mého pohledu pro Vás vysvobozením a pro mě znamením,že nemusíte být jen "ten režisér,u kterého intelektuální diváctvo omdlívá slastí a zbytek si ťuká na hlavu a nudí se".Po výborném Match Piont natočil W.Allen v Anglii další pro něj absolutně netypický film,kde se sice pro něj typicky hodně mluví,ale zároveň si už dlouho nepamatuji,že bych byl u nějakého filmu tak napnutý a nedočkavý,jak to celé dopadne a rozhodně bych nečekal,že to bude právě u filmu tohoto pána.S obouma sourozenci(perfektní McGregor i Farrell) jsem po celou dobu soucítil a téměř i s nima celou tu šlamastiku prožíval a vyvrcholení jsem pak sledoval už jen se zatajeným dechem a otevřenou pusou.Woody Allen nám zkrátka naservíroval výborné,dovolím si říci syrové drama,které dokáže být napínavé a zároveň emočně nabité jako malokterý jiný film. ()

ZkuKol

Konečně Allen, co mě baví, zajímá a je natočen alespoň trochu dynamickým způsobem. Stále je tu pár zbytečně ukecaných scén, divadelní episodky bez významu a občas "stojaté" scény. Ale byl to Allen, kterého jsem chtěl dokoukat a zajímala mě pointa. Poctivá žánrova okem mistra jiných žánrů se skvělým obsazením a příjemně britským přízvukem... 70% ()

Arkanoid

Netypický Allen. Ambiciózny, úspechom posadnutý Ewan McGregor a tradične nervózny, depresívny Colin Farrell v príbehu dvoch bratov, ktorí sa chcú odraziť zo dna vraždou bezúhonného človeka, sú ťahúňmi tejto snímky. Hviezdy pridávam aj za prípravu vraždy a následné vyrovnávanie sa s týmto činom. Niekedy mám slabosť pre prostý dej a polopatické dialógy, ktoré objasňujú charakter postáv. Tento film nemá vyznenie a v kľúčových momentoch tohto žánru je unáhlený, no má postavy, vďaka ktorým sa dá prižmúriť oko. ()

herr_carter

Takovýhle syny mít doma, to bych se zastřelil. I když papá asi moc rozumu nepobral, takže mu věčně stačilo, když mu jeden ze synů stále zavíral hubu svými vzdušnými zámky v podobě infantilních a dětských vizí a druhý, když se pořád omlouval a sliboval, že s gamblem a pitím skončí - hovno ! Pak to nemohlo dopadnout jinak, než že oba Einsteinové a držitelé nobelových cen za moudrost neskočili na lep povedenému strýčkovi, který byl natolik úspěšný v podnikání, až mu nezbylo nic jiného, než původ svých legálních úspěchů schovat za vraždu nepohodlného maníka. Jak už tomu u Woodyho bývá, celou dobu se psychologicky vrtá a vrtá, nervová labilita stoupá a finální vývrtka je ponechána na posledních 10 minut. Tady všechno fungovalo spolehlivě, i takový ten zmar a pocit chudáctví z předměstí byl vystižen na výbornou.....................moje hodnocení = 7,5 z 10: ()

chmíří

Bohůžel podobné jako Match Point, ale o poznání horší. Drama o vztahu dvou bratrů a jednom hodně velkém průšvihu je až překvapivě prázdná a jednoduché, na druhou stranu aspoň herecký výběr je velice ucházející přece jenom jak McGregor tak Farrell zvládají své úlohy velice dobře. No ale ani to nestačí na víc než 3*...65% ()

Herráček

Woodyho konverzační styl v krimi? V dramatu? V thrilleru? Víckrát už snad ne, děkuji... To, co v jeho komediích funguje výborně je tady mnohdy až otravné... Skoro jako by se snažil ukázat, že škatulkovat se nedá a přitom škatulkování potvrzoval... A ten konec byl taky vcelku očekávatelnej (až na to, že sem to očekával trošku jiným způsobem...) ()

Maark

Pokud můžu srovnat s Match Pointem, tak ten se vyvedl o něco líp... Většina situací je tu předvídatelná, což bohužel ubírá na dramatičnosti... ()

SkyLukey

Tento film budu vstřebávat ještě hodně dlouho. Určitě mi nějákou dobu potrvá, než jej budu moci pořádně zkritizovat. Absolutně nevím, co k tomu říct, protože už dlouho mě žádný film podobně nedostal na kolena. ()

Rudinsky

Farell, keď chce a nehrá v komerčnej sračke - tak "umí" perfektne, McGregor prekvapil(dokazuje, že sa každým rokom lepší a lepší) a jeho postava bola nielenže uveriteľná, ale som sa jej aj skutočne bál... Slušná anglická rodinná dráma sa nekoná! Premení sa totiž s príchodom WIlkinsona (ktorého ksycht neveští nikdy nič dobrého) na ultimate killer dirty money "psycháč"... Za príjemné zimomriavky dávam 4 hviezdičky...Keby ich bolo viac, a keby sa niekomu chcelo vyšťaviť z tejto lahôdky ešte viac, a trošku viac ma priklincovať do sedačky, bol by to film mojej top 10... Allen takto síce nič nepokazil, ale lenivo sa spolieha na svoje majstrovstvo, exelentné výkony ústredných postáv a kvalitný scenár. ()

adam9

Drama, u kterého jsem se do oné vraždy Mr. Burnse smál, nevím proč, prostě mi to přišlo srandovní, jak se bavili o té vraždě a nejen o ní, nýbrž celkově (ano, já vím, jsem divný). Ovšem poté napětí houstlo, Woody Allen opět ukázal, jaký dokáže život být. Skvělý scénář, výborné herecké obsazení a výkony, prostě špička film a utvrzení v tom, že tohoto pána režiséra můžu, a to hodně. ()