Volání Cthulhu

(neoficiální název)
  • USA The Call of Cthulhu (více)

Mladý věděc, který mezi pozůstatky svého zesnulého prastrýce, slavného to profesora starých jazyků, našel poznámky týkající se jakéhosi kultu tajemného božstva Cthulhu, se vydává po jejich stopách a dovídá se hrůzné skutečnosti...
Film byl natočen dle stejnojmenné povídky hororového spisovatele H.P. Lovecrafta. Režisér Andrew Leman vsadil na zpracování ve stylu snímků z druhé dekády 20. století- tento film je tedy němý a při jeho natáčení byl použit filtr, který mu dodává punc zastaralosti. (havLord)

kpt.Johanson

Pokud je to stuedentský film, nebo něco na úrovni fanfilmu, tak prosím o odpuštění a opravím své hodnocení na pět hvězd. Pokud je to vážně míněný profi film, tak je to horší jak kdejaké Cčko. Novodobé věci jsou špatně maskovány, stejně tak jsou poznat rozdíly ve vybavení mezi jednotlivými kamerami. Filtr je dost nepovedený a PC umělá hudba je taky dost špatná. Jak natočit retro film, se mrkněte na práce Jeana Dujardina. Nedosahuje to ani napětí, které původní němé filmy občas dosáhly. Obávám se, že vysoké hodnocení snímku, je spíše hodnocením pro knižní předlohu, což vyplývá i z mnoha komentířů. Jenže se tu nemá hodnotit knižní předloha, ale výslední fiilmový produkt. Dávám jednu hvězdu, protože pořád znám horší počiny například "Záhadu potopené lodi." ()

Pan.Antonin

Dáreček od nadšenců do Lovecrafta pro jeho fanoušky. Tohle se opravdu povedlo. Tvůrci vsadili na stylizaci dvacátých let dvacátého století a to nejen tím, že je film černobílý, ale je i němý a má "dobové triky". Příběh se pevně drží jedné z Lovecraftových nejlepších povídek a režisérovi se povedlo vytvořit dobrou atmosféru. Samozřejmě bych ji raději viděl natočenou v áčkovém kabátě s velkým rozpočtem, ale to se asi jen tak nestane. Musíme si vystačit s touto fanouškovskou adaptací a pokud chceme vidět dražší verzi chobotničky, tak Cthulhu se na chvilku objeví třeba ve snímku Pod vodou. P.S. "Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!" ()

fikee

Lovecrafta mám rád a načteného a většinu jeho příběhů považuji za prakticky nezfilmovatelné. Tedy až doteď. Volání je natočeno jako pocta německému expresionistické filmové škole a je natočeno velice věrně. Černobíle, jen s hudebním doprovodem,s titulky místo dialogů, s výrazně nalíčenými a stylově přehrávajícími herci. Kamera je autentická, stylově statická s nedoostřeným obrazem, vinětací, je dán velký důraz na práci se světlem a některé záběry mají typickou pokřivenou perspektivu, která je výborně využita ve finále filmu. Na druhou stranu, tempo filmu je současné, délka filmu odpovídá rozsahu předloh a vůbec je příjemné sledovat jak zvolená forma umožňuje použít zvláštní efekty, které by v moderněji pojatém filmu vypadaly nepatřičně. Zkrátka a prostě jsem nadšen a doporučuji. Nejlépe na plátně. ()

Bragi66

Múj oblíbený autor H. P. Lovecraft , ale proč v roce 2005 jako němý a čb? Nepodařilo se mi to shlédnout celé. ()

Miroslav.Zac

Nějak takhle by vypadaly Lovecraftovy filmy, kdyby se točily během jeho života. Tvůrci snad jako jedni z mála pochopili, jak se má jeho dílo uchopit a zpracovat. ()

Deacon59

Všem se omlouvám, ale tohle zpracování mě opravdu neohromilo a taky H.P.Lovecraft se výborně čte, ale hodně špatně se na něj kouká v televizi. ()

Mike_BossO

4 hviezdicky: 1 za odvahu pustit sa v dnesnej dobe do takto technicky stavaneho filmu. 1 za moju oblubenu Lovecraftacku tematiku. 1 za celkom dobre dodrzianie dejovej linie podla povodnej poviedky. 1 hviezdicka ako dakujem pre tvorcov :). ()

raiden14

Osobne som zaujaty voci nemym filmom ale toto bolo fajn. Film nema v podstate ziadny rozpocet, mozme o nom dokonca hovorit ako o fan-filme. Vsetko tocene farebne, pustene cez old-skul filter a vysledkom je toto. Miestami troska nudne, mozno dokonca nechtiac smiesne, ale ma to atmosferu. ()

Utnapishtim

Poměrně neznámý poloamatérský film, který ale v mnoha ohledech překvapuje. Oceňuji, že se autoři drželi doby, kdy se povídka odehrává (20. léta) a nepřenesli příběh do současnosti, jak tomu u většiny Lovecraftovských adaptací bohužel je. Vizuální připodobení dobovým němým filmům zvládnuto velmi dobře. 80% ()

Wiceman

Lovecraftovo v Horách šílenství miluju a proto jsem si nemohl nechat ujít i tenhle kousek. Inu, atmosféra by se dala krájet a i to, že je to dělaný do stylu starejch, bezzvučnejch, černobílejch filmů vůbec není na škodu (i když bych si přál tuhle adaptaci se zvukem a barvou :D ) Mohl by se natočit buďto nějakej seriál nebo rovnou pořádnej film z tohohle geometricky úchylnýho světa Howarda Phillipa Lovercrafta :) ()