Jiná perspektiva

Pomsta sériového vraha

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2007, 103 min

• Smok

Absolútne nudná záležitosť, ktorej najväčší problém je, že nedokáže diváka zaujať. (Ani moc nemá čím). Sám som sa pár krát pristihol, ako sa tupo dívam niekde do priestoru za televízor a rozmýšľam o princípe repolarizácie zemskej osi a jej vplyve na sexuálnu aktivitu ľadových medveďov. Navyše ma pekne rozčuľoval Mr. Dafoe s jeho o tri čísla väčšou hlavou k telu a výzorom hlásateľa správ. Ako detektív bol absolútne mimo. K filmu som sa musel odhodlávať na trikrát a to sa mi vážne nestáva.(23.3.2009)

• korbitch22

režisérsky naprosto nezvládnutelný film,který se nejspíš snažil o něco jako sedm,či vraždy podle jidáše.tuny klišé a naprosto nevýrazné herecké projevy defoa a speedmana,vám vůbec nic nedají,úplně zbytečný a prázdný film,který kdyby ste si 5 minut po shlédnutí neohodnotily,tak už si na něj nikdy nevzpomenete.(5.1.2011)

Snímky s tématikou o sériových vrahoch sú moje najobľúbenejšie. Videl som ich mnoho, preto mi neostáva nič iné iba skonštatovať, že"Anamorph" bol pre mňa prekvapivo viac originálnym počinom, ako som si čo i len minimálne dokázal pripustiť. S takým "Seven" sa samozrejme zrovnávať nemôže, no tunajšie hodnotenie na úrovni 50 % mi príde veľmi kruté. Samozrejme má svoje muchy či nedostatky (ako napr. v podobe lacne prevedených flaschbackov), no vraždy sú neskutočne nápadité, gore síce nedostáva veľký priestor, no keď sa objaví, je solídne spracované. Priebeh vývoja deja je dostatočne vábivý nato, aby diváka držal v akom si napätí z nezodpovedaných otázok. Celý čas som dúfal v záver, ktorý ma "zabije" do podlahy, ako kladivo klinček do foršne, aby som mohol s nadšením prihodiť "zaslúženú" štvrtú hviezdu. Bohužiaľ nestalo sa. Netvrdím, že bol trestuhodne premárnený, ale chcelo to, pýtalo si to niečo "viac", čo by malo grády KURVA. A tak mi neostáva nič iné ako udeliť solídnych - 65% P.S.: Chcel by som požiadať užívateľov, ktorý ma "trpia v obľúbených", pričom narazia, alebo poznajú nejaký film s obdobným námetom, napíšte mi prosím názov snímku do správy, ďakujem!!!(5.10.2016)

• Ridick

eeeej veruze prevelika skoda tohto nametu....velmi nudny film, velmi nudni herci, ale sarmantne diela vraha ako tak zachranuju cely dojem.(16.6.2008)

Anamorph je naozaj akási opozdená pocta Fincherovej "Sedmičke" (tých vzorov by sa našlo viac) s pridanou "kunsthistorickou" nadstavbou. Dej je uťahaný ako funebrák po šichte, postavy sú onálepkované predžutými charaktermi a pointa je prekvapivá asi ako výsledky volieb v Československu pred rokom 1989. K trom hviezdičkam siaham iba ako milovník ponurých nálad, obrazov Francisa Bacona a bizarných príbehov okorenených zaujímavou zvukovou kulisou. A ako divák ohľaduplnejší k debutujúcim režisérom. Dafoeova kreácia rezignovaného detektíva alkoholika funguje do polovice filmu, neskôr sa už čoraz hlbšie prepadáva do bezradnosti. Doteraz mi nie je jasné, či tá bezradnosť v hercovej tvári pramenila z limitov slabého scenára a režijného vedenia, alebo to tak skrátka malo byť.(20.5.2008)

• - Willem Dafoe nejdříve roli Stana odmítl. Později se však po setkání s producentkou Marissou McMahonovou nechal se přemluvit. (Terva)

• - Film měl premiéru 18. dubna 2008, při které byl nasazen pouze do jednoho kinosálu. V USA se promítal 33 dnů a utržil 6873 dolarů. (Lateef)

• - Anamorfóza je malířská technika manipulující se zákony perspektivy, kdy se vytvářejí dvě malby na jedno plátno. (Terva)