poster

Jiná perspektiva

 • USA

  Anamorph

 • Slovensko

  Pomsta sériového vraha

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2007, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  **

  Já se těšil na béčkové Se7en a dostalo se mi céčkového zer0. :( Willem Dafoe taky mohl zapojit krapet toho svého charismatu, aby Anamorph vytáhl na 3*.(24.8.2008)

 • Ridick
  **

  eeeej veruze prevelika skoda tohto nametu....velmi nudny film, velmi nudni herci, ale sarmantne diela vraha ako tak zachranuju cely dojem.(16.6.2008)

 • UncleG

  Při sledování tohoto temného thrilleru s mým oblíbeným Dafouovic Wiloušem jsem prošel nekolika diváckými stádii. Napřed to byl "hltavý sed v předklonu", po chvilce už jsem se zády maličko opřel o gauč. Pak šly i ty nožičky nahoru a nakonec jsem si je pěkně natáhnul a přikryl se dekou. A pak už jsem jenom sledoval, jak se pomalu leč nezadržitelně sunu níž a níž do polohy "vležmo." A najednou -světe div se- jsem se přistih, že film sleduju z opravdu úplně jiné perspektivy. Probudily mě až titulky. No, je to prostě paráda, takhle si hodit dvaciáše bez pocitu, že člověk snad o něco přišel...(5.9.2010)

 • Lateef
  ***

  Nad hodnocením jsem dlouho váhal. Vzpomínáte na scénu z filmu Marečku, podejte mi pero, kdy Jirka komentuje otcovo vystoupení ve večerní škole slovy: "Hele, hele, hele... a už mu došel dech." ?? Tak přesně stejnou frázi lze aplikovat na výkon scénáristy. Dobrou hodinu jsem měl co dočinění s velmi slušnou podívanou, plnou drsných uměleckých vražd a pochmurné atmosféry, avšak časem se ukazuje, že puntičkářské vrahovo plánování funguje spíše jenom pro oko diváka, než pro nějaký jiný význam, protože ve skutečnosti by toto nemohlo z logických důvodů obstát. Nehledě na samotný závěr, který příliš důstojně a originálně nepůsobí. Nicméně zároveň je radost sledovat charizmatického Dafoea, zde v roli detektiva s jakousi kompulzivní poruchou osobnosti. Povedla se rovněž hudba, která film vhodně podkresluje a dodává mu na tíživosti. Největší slabina snímku jistě scénář, nápad s anamorfózou je zajímavý, ale nedotažený. Krom toho, tváře postav neskropí byť jediná kapka deště. A déšť je přeci depresivní a krásný najednou. Za pozornost stojí, novodobé Se7en ale nečekejte.(31.5.2008)

 • korbitch22
  odpad!

  režisérsky naprosto nezvládnutelný film,který se nejspíš snažil o něco jako sedm,či vraždy podle jidáše.tuny klišé a naprosto nevýrazné herecké projevy defoa a speedmana,vám vůbec nic nedají,úplně zbytečný a prázdný film,který kdyby ste si 5 minut po shlédnutí neohodnotily,tak už si na něj nikdy nevzpomenete.(5.1.2011)

 • - Anamorfóza je malířská technika manipulující se zákony perspektivy, kdy se vytvářejí dvě malby na jedno plátno. (Terva)

 • - Willem Dafoe nejdříve roli Stana odmítl. Později se však po setkání s producentkou Marissou McMahonovou nechal se přemluvit. (Terva)

 • - Film měl premiéru 18. dubna 2008, při které byl nasazen pouze do jednoho kinosálu. V USA se promítal 33 dnů a utržil 6873 dolarů. (Lateef)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace