Jiná perspektiva

Pomsta sériového vraha

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2007, 103 min

• Toj

"A dyť to není tak špatný, asi to není nejlepší detektivka, ale vypadá to zajímavě.. Cože? ...co se to děje? Cože? Takhle to končí?" Ze začátku se zdá, že se jedná o horší, manýristickou detektivku se zajímavým tématem, ke které jsem chtěl být vstřícnější.. Ke konci je to už totální slátanina... Všudypřítomné jsou temné noty, které zdánlivě navozují pocit napětí a soudržnosti. Ale film je prošpikovaný různými klišoidními (heuréka hrneček!), hloupými, zbytečně přestylizovanými, nebo jenom nefunkčními momenty. A tak se i scéna pronásledování s běžím Dafoem stává nezáměrně vtipná... A konec je už uplně stupidní...(25.3.2011)

Pri sledovaní neslano-nemastného Willema Dafoe to ťahá do spánku a z letargie preberú len dômyselné kompozície "výjavov" (obrazov). Máte to "za tri", páni.(19.5.2008)

• Freemind

Nemilosrdná vykrádačka FInchera provedená s nulovým citem pro vizuální stránku. Plno schopných herců, obstojná hudba a snaha o atmosféru ... to vše spolehlivě utopí stupidní a předvídatelný scénář a hlavně scénografie a kamera. To, co bylo v "Sedm" pouze zneklidňujícím náznakem, Vám tady plácnou na talíř ve světle zářivek. Navíc zloduch vypadá jako nějaký pologramotný stréc ze zapadlé vsi. Hynku, Willeme - bylo ti to zapotřebí?(23.5.2008)

Rozhodně celkem zajímavý film. Inspiraci možná našel v několika nedávných snímcích, ale i tak byl dosti originální. Je tedy pravdou, že jsem se na to díval především proto, že v tom hraje Clea, škoda, že si tu střihla zase pouze docela malou roli. Film bohužel působí dosti nedotaženě a je zřejmé, že s trochou víc usílí by se bývyl mohl dostat mnohem výš, protože potenciál tu rozhodně je.(28.8.2008)

• kingik

Proč to rovnou nenapsat. Tohle je naprosto stupidní film. Námět nebyl špatný a obsazení Willema Dafoe do hlavní role slibovalo hodně, ale tvůrci námět naprosto prohospodařili až do absurdního vyznění. Vražd mohlo být více, ale na každou se poměrně dlouho čeká a když na ni dojde, tak si vyslechneme nějaké vysvětlení proč k ní asi tak došlo, ale o nějakém zajímavém výkladu nebo napětí si může divák jenom nechat zdát. Dafoe v roli detektiva to nijak z nudy nevytrhnl a tvářil se tak znuděně, až jsem byl překvapen jeho nevýrazným výkonem. To mnohem lepší byl jeho parták Scott Speedman a na malém prostoru dokázal zaujat. Jenže nudný a hloupý thriller zachránit nedokázal. 40%(29.9.2011)