Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

panmroz

U takovýchto filmů se vždycky musím ptát, proč někdo tak šikovnej a nápaditej, jako třeba tihlencti tvůrci věnujou tolik času a umu do něčeho, jako je tento film. ()

bolan

Už mám něco nakoukáno a vždycky když si myslím, že už mě nemůže nic překvapit, tak se ke mě dostane něco, co mě naprosto odrovná. Po shlédnutí "Uvnitř" jsem usoudil, že francouzi skutečně nejsou normální. Je to skvělý ! ()

icedalaman

Tak začátek byl fajn, rozhodně jsem byl napjatý a plný očekávání co teda jak a proč a kdo. Jenže napětí zmizelo po půl hodině a postupně mě už ani odpovědi nezajímaly. Místo cesty budování strachu se totiž tvůrci vydali stezkou ispirovanou jatkama plnícíma plán výroby na 150%. Ne že by ta syrovost a surovost byla úplně špatně ale okolní postavy se chovaly tak debilně, že jsem jen doufal kdy všichni pomřou a zůstanou tam jen hlavní protagonistky. A když už se tvůrci přestanou bavit rochněním v hektolitrech krve a snaží se posunout děj kupředu nebojí se z již jednou zabitých udělat zombíky (a to si opravdu nevymýšlím protože nic jiného ten policajt nebyl), prostě něco ve stylu antického deus ex machina. Ale v tomhle snímku to příliš neprospělo. Celkově vzato tedy se solidním nápadem bylo naloženo jako s českým pivem litým do kanálu. ()

M.E.K.Y

Někde jsem četl, že "frantíci začali fušovat do hororových žánrů a že jim to sakra jde. Tento film nechť je důkazem..." Nehodlám to vyvracet (i když vzpomenout si na dobrý francouzský horor by mi dal setsakramensky zabrat). Uvnitř je sice dost specifický, prolínající silnější okamžiky s těmi slabšími, ale nemá ani na to, aby se honosil nadprůměrem. Začátek směřuje dobrým směrem, ale čím víc se divák ponořuje do snímku a tráví s ním déle času, tím více zjišťuje, že jde vlastně pouze o obyčejný "krvák" (a to doslova!) s řadou nechutných momentů a vlastně kromě těch není o co stát. Tvůrci se drželi pouze jednoho pravidla - čím více krve, tím lépe! Je to celkem ironie, kdy žena zaklepe na dveře a o pár desítek minut je zmasakrováno vše, co vstoupí do domu a žena, která vše činí, si poradí skoro jen s nůžkami. Závěr? I brutální horory se dají udělat se ctí, což ale není tento případ. Masky jsou famózní, ale "příběh" se utápí v krvi nevinných obětí až příliš a právě díky tomu tento horor/thriller zabředl do průměrnosti. ()

Standic1

Horší než naprosto nesmyslné chování všech postav byl opravdu otřesný český dabing, který musela vytvořit parta puberťáků o velké přestávce na oběd - z čehož vyplývá první rada - prosím koukněte na to pouze v originálním znění. Rada číslo dvě - slabší povahy, prosím vynechte tento film, už jen proto, že spousta násilí je vykonáno na těhotné ženě, a to bez sebemenšího ostychu. Rada číslo tři - vy co mezi slabší povahy nepatříte, nečekejte od toho zázrak, jaký tady spousta uživatelů popisuje, ano krvavé scény jsou opravdu šílené, ale po pravdě, jsou filmy, kde toho uvidíte víc. Pro mě nejhorší francouzský kousek a tudíž velké zklamání, protože o postavách jste se nedozvěděli vůbec nic, tudíž jsou vám naprosto nesympatické. Co se týče toho rádoby "wow efektu" na konci, tak ten prakticky ztrácí kouzlo a tudíž i smysl. ()

Ronaldo79

Brutální, atmosférické, francouzské ale i absurdní a hlavně v závěru nelogické. Prvně jsem tomu chtěl napařit 3 hvězdy za těch závěrečných zhruba 15 minut, poté mi došlo, že něco takovýho mi ještě rukama neprošlo a musel jsem o level zvýšit. 70% ()

Caine

Bez napětí, na závěr už jsem se musel i smát (tak moc mi to připomělo scénu z Muže z Acapulca "Chce to víc krve!"). Atmosféra mizerná. Co mě zaujalo byl námět a příběh, rozhodně ne však scénář. Viděl jsem to s nějakým fanouškovským dabingem a ten to asi shodil ještě o hvězdu níž. ()

TheSpearCZ

Jedním slovem peklo. A vůbec netuším jak takové peklo ohodnotit. Film začíná poměrně umírněně, vidíme nadějný home invasion, ale po půlhodince přichází těžký splatter se vším všudy a pro člověka, který nekouká běžně na horory tohle musí být něco strašného (nejspíše i na zvracení), ale věřím, že pro člověka, který již nějaký ten horor viděl a je trochu psycho se to i může líbit (doteď jsem si myslel, že mezi tuto skupinu patřím, ale po tomto opravdu nevím, co je moc, to je moc) Každopádně postavy - hlavně "žena v černém" je vyobrazena jako solidní záporačka, u které dlouho nevíte co vlastně celou tu dobu chce, a když se to dozvíte, tak s ní začnete paradoxně sympatizovat, což neberu jako úplné plus. Do toho je vidět, že to nemá rozpočet, černá kamera a sem tam špatné záběry jsou tady běžné. Trochu to zachraňuje krátká stopáž a "scéna se sprejem" (a tím to mělo skončit!!!!), jenže po tom dementním konci a chvilku trvajícím přemlouvání sebe sama musím hodnocení snížit. Před tím koncem za Slabší 4*, celkově za Čisté 3* a k tomu dalšímu, co jsem právě viděl se nechci vyjadřovat... ()

no2

3/10 - Opět film s dvěma tábory komentujících - nadšených a znechucených. V tomto případě patřím do druhé skupiny. Očekával jsem od toho něco na způsob druhého Haute tension, dočkal jsem se prachsprosté řezničiny. Navíc bez jediného překvapení, které by film ozvláštnilo (tu totální kravinu s policajtem téměř ke konci filmu nepočítám), což Mistr Aja na rozdíl od tohoto Alexandra a Juliena umí. Chcete-li se bát, na tento "horor" nekoukejte, je to především jen brutálně krvavé divadlo. Navíc to bylo strašně průhledné - pointa mi byla známa hned v první půlhodince filmu. Dobré tak pro fanoušky Hostelů, Grotesque a podobných nechutností, já dám přednost raději něčemu strašidelnému. PS: Ano, ten český dabing byl asi nejhorší, co jsem kdy slyšel, ale za to francouzští tvůrci filmu nemohou. ()

psycho_6

brutální horor který charakterizuje: žádný happy end, naturalistické násilí a depresivní atmosféra. Z trojice francouzských jatek, Haute Tension - Frontiers - Inside, výchází ten poslední jako vítěz.3,5* ()

Martyr

Velmi tazka uloha vyjadrit pocity slovami. Filmom kde hra nasilie prve husle sa nevyhybam ale co je vela, to je vela. Po vychladnuti, resp.na druhy den je uz komentar pisat neskoro. Aj napriek zopar nedokonalostiam a zaverecnej zombickej minutovke si viem otrasnejsi zazitok asi len tazko predstavit. . Bud budete kricat alebo mlcat. ()

honelnik

No todelncto bych teda uklízet nechtěl....Ak sa po zhliadnutí Inside nachádzate v malej rozheganej chalúpke niekde v Psej materi, podobne ako ja, tak sa aj cesta na záchod s baterkou o štvrť na jednu ráno stáva veľkým dobrodružstvom pre malých maškrtníkov... ()

Dogmeat

Solidní rozjezd, chabý dojezd. Horor je to tak z 1/10 a zbytek jsou až zbytečně brutální jatka, respektive naprosto samoúčelná. V podstatě ten film není o ničem jiném než o brutalitě a blbosti postav na zabití. A teď malý kvíz pro obránce rodinného krbu: Jde po vás vraždící maniak a vy se budete bránit za a) pistolí co leží vedle vás, b) jehlicí na pletení, c) hodně velkýma nůžkama a za d) zubama. Váš názor na způsob obrany se bude dozajista rozcházet s názorem scénáristy. ()

mh.mail

50% - Dám tři hvězdičky. Pro mě zbytečně krvavé a naturalistické. Na druhou stranu nutno uznat, že to má myšlenku a je to napínavé až do konce. Nějaké nelogičnosti by se našly - např. by mě zajímalo, kudy se tajemná žena dostala dovnitř, když policejní hlídka všechno pozavírala. A úžasné také je, co všechno se dá přežít. ()

KOZEL84 odpad!

Ach jo!Už u titulků mě napadlo ''a kurva'' a to prakticky pokračovalo až ta lopata zas omylem zapíchla svojí matku a to znamenalo ''a dost!'' vypnul sem a smazal.Pak si tu přečtu že příběh to stejně nemá.Takže sem udělal jenom dobře.Já žasnu a nestíhám z toho hodnocení a komentářů!Věrohodné???Strašidelné???Toto si pustím sám v noci na hřbitově a bát se nebudu!!Co je do piči strašidelného na tom že někdo někoho nesmyslně bez trochy napětí a atmosféry bodá,kuchá,řeže???Kdybych krájel cibuli a řízl se do prstu mám se u toho jako posrat strachy?!Já věřím že kdybych si uřezal ruku a natočil jak ze mě cáká krev tak vy idioti tu tomu budete srát pětky!!Debilita na biliontou!Čumět do zdi je lepší!Dál můj komentář k Murder-set-pieces... ()

triberpaddy

Jsem z toho filmu dost znechucený, ale ani ne tak přehnanou brutalitou jako spíš, s prominutím deb*lním, chováním ústředních postav - naposledy jsem se s něčím podobným setkal u Hory mají oči 2 (všichni se rozdělíme a půjdeme bez zbraní aby nás rychleji dostali) - s vědomím že je na zemi už asi 5 mrtvol a v domě vrah naskáčou do bytu ještě další hlupáci a počínají si jako by se nechumelilo. 1* za námět a prvních 15 min. ()

jorgus

nerad davam odpad...tak jen jednu, ale i tak dalsi sracka roku:)film nekdy nudny, nekdy zbytecne zrychleny, ale brutalni..jenze kdyz neni pribeh ani brutalita nezabere...:)fakt film o nicem, poue pro lidi co si ujizdi na ukazkach nasily spetky nejake nadhodnoty:) ()

johnymdoe

Asi jsem ten film nepochopil. Má to slušné hodnocení a mě to stejně nebavilo. Samoúčelná krvavost které bylo až moc. Naprosto nevysvětlené. Hlavní postavy padaj jak mouchy...člověk krom hlavní hrdinky vždy začne někomu fandit a ten/ta hned umře. Na konci zombie policista, kterého jsem v tomto filmu vůbec nečekal (nebo proč teda vstal a šel po hlavní hrdince nevím). Většinou filmy s 10ti mrtvýma a litry krve mám rád...člověk vypne mozek a jde se bát, jenže tady z toho nešel strach, nebyly tam ani lekačky...bylo to jen hnusné/nechutné. Pro mě Francouzská nápodoba Hostelu. Některé režisérské postupy a záběry kamery byly zajímavé, stejně jako zvuková stránka filmu. Ale scénář a herci jsou prostě mimo. Už je to asi třetí Francouzský horor který se mi nelíbil, tímto jejich tvorbě v tomto žánru dávám sbohem. 45% ()

Hyger

Tak to bylo odporné. Film je podkreslen zajímavou hudbou a i přes nelogické chování postav by se dal ohodnotit lépe, jenže posledních pár minut to kazí. Souboj psího čumáku se zombie policajtem sice pobavil, ale absolutně jsem nepochopil, proč tvůrci oživili chlapa s hlavou prošpikovanou dvěma dírami. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)