Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

nightevan

I když jsem čekal něco duchaplnějšího, film mě překvapil. První, dejme tomu, třetina/čtvrtina byla moc hezky natočená, zajímavé záběry kamery, zajímavý zvuk, celkově nezvyklá podíváná ( = +!) , která ale bohužel sklouzla k dnešnímu už tak trochu (tak trochu dost) cliché. Některé scény jako by vypadly ze série Saw nebo Hostelu. Na druhou stranu poměrně neznámé herečky nebyly zas tak špatné, sekundovat jim mohlo trošku méně mrtvol, ale což. Ne všichni pochopí, že čím více mrtvol, tím více úspěchu, není správná ta správná rovnice:o). Chyb je tam spousta, ale i přesto mě prostě film určitým způsobem zaujal... 3,5* (protože jsem se dobře vyspal, ve výsledku dávám 4*:o) ) ()

sedm.1

Podle všeho co jsem o tomto snímku četl před jeho shlédnutím jsem byl už dopředu přesvědčen o plném hodnocení a prohlašování na všechny strany,že jsem byl svědkem jednoho z nejmasakrálnějších zážitků života.Nadšení po zkousnutí Uvnitř ve mě sice skutečně pobublává,celé to má ale jedno velké ALE.Naprosto nepopírám,že jde o nehorázný masakr,že krev stříká,efekty špičkové,brutalita exploidní,po této stránce vše klaplo dle představ a prognóz a v tomto směru si mé gore srdíčko vážně pomlaskávalo.Té ultrařezničiny bylo dokonce tolik a v takové kvalitě,že jsem bez mrknutí oka dokázal odpustit i hodně mizerné herecké výkony a vskutku primitivní dějovou linku,ovšem o té nutno říct,že tu byla jen jako tmelící vata pro ony krvavé orgie.To mé obrovské ALE spočívá v tom,že pokud film má bez titulků něco málo přes hodinku a z toho se třetina filmu odehrává v totální tmě,druhá třetina v pološeru a jen jedna třetina v normálním světle,to mě vážně vytočilo.Nevím jestli neustálé potemněno mělo vyvolat iluzy strachu a napětí,nebo byl zkrátka jen na hovno osvětlovač,ale na mě té tmy bylo prostě moc.A speciálně v dnešní době už není v hororech ani pocit strachu ze tmy "IN".Uvnitř je zkrátka úžasná krvavá brutalita a francouzští tvůrci opět dokazují,že jsou na poli hororů bezkonkurenčně číslo 1,jen je škoda toho obrazu,obrovská škoda.Odehrávat se to ve dne,splattery Petera Jacksona by měli totiž hodně vážného konkurenta! ()

ZkuKol

Ve Francii dnes platí, kdo má kameru, musí natočit alespoň jednu brutalitku (jen strejda Besson je tak bohatý, že nemusí). Saša s Julienem rozhodně netrpí žádnými zábranami a nápadů mají docela dost, žel vyprávění není jejich silná stránka, scénář není moc pevný v konturách, logika je hodně uvolněná. Ne, že by nebyly silné momenty, ale člověka nedokáže tahle řezničina vůbec chytit pod krkem, jen je vám občas těžko. Nějaké napětí, strhnutí dějem nebo zájem o to, jak to vlastně dopadne, nečekejte. Je to škoda, ale když se postavy zjevují na scéně jen proto, aby se pohnul děj a příběh tak nějak postrádá pointu, tak asi není důvod film doporučovat - pokud nejste vysloveně naturalističtí labužníci. Tak nějak zůstala těhotná a sama, po vánocích ji čeká porod a o vánocích tortura... 40% ()

Marty89

Opravdová šílenost na pomezí pěti hvězdiček a odpadu. Sám jsem byl hodně na vážkách, co vlastně dát, ale nakonec jsem zvolil kompromisní 4*. Film s těmi snad nejbrutálnějšími záběry, jaké jsem měl tu čest vidět, na to je celý Hollywood krátký. Otázkou pak je jenom, je-li to dobře nebo ne. Celý film ve mně vyvolal pocity znepokojení a znechucení, za což jsem chtěl místy dát i odpad. Na druhou stranu jsem ale musel zvážit tu odvahu, se kterou tvůrci bez příkras jednotlivé scény natočili. Každopádně je to zřejmě nejrozporuplnější film, jaký jsem měl v poslední době možnost vidět, a to je vidět i v hodnocení uživatelů. ()

Forsberg11

Krvavý pôrod. Teda aspoň ten na plátne a chvalabohu, že aj pôrod medzi elitu exploitation žánru za posledné desaťročie. Inside je film, ktorý láme akékoľvek tabu a ide na samú hranicu znesiteľnosti. Toto je film skutočne len pre silné žalúdky. A aj keď koment k nemu píšem až po druhom pozretí, a medzitým som už kde čo v tomto žánre videl, Inside ma dostal aj druhýkrát. A možno ešte výraznejšie. Hektolitre krvi, brutálne gore, ktoré sa nesie takmer celou stopážou a ponurá atmosféra vám nedajú vydýchnuť ani na sekundu. Násilie sa skrýva kam sa len pozretie. Vraždí a mučí sa tu kdečím, ale na prvom mieste sú nechutné veľké nožničky. A ako sa blíži záver besnenie sa stupňuje a je vyvrcholené v beznádejnom depresivnom konci, typickom pre eurohoror. Je nemysliteľné hovoriť o Inside a nespomenúť druhú ikonu novej francúzskej exploitation vlny Martyrs. Ktorí idú podľa mňa ešte o kúsok ďalej, ale ktovieaký veľký rozdiel by som medzi týmito dvoma horormi nehľadal. Sú to dozaista topky žánru, ktoré sú už teraz kultové. Inside stopercente odporúčam všetkým fanúšikom hororu, nie len zvrhlých gore fans. Rozhodne však neodporúčam väčšine žien, hlavne tým tehotným. Niekedy je to fakt šialenstvo... 95 %! ()

Reanimated

Extrémně brutální, intenzivní a do určitého bodu i uvěřitelné. Až na ten konec. Proč? Zombie policajt? Jo a ty nůžky si užily svoje a na finální proceduru už určitě nebyly sterilní. ()

BMAJTZ

Jedna těhule vs. jedna skutečně vyšinutá ženská, 3 2 1 fight. Francouzi ukazují, že horor jim není cizí a tak rozpoutávají hotové peklo v útrobách jednoho domu. Nějaké to Gore se to taky objeví takže u pro jedince se silnými žaludky. ()

The Viper

Za prvé mě docela zaráží až nadprůměrné hodnocení filmu a to už proto, že film je logicky uplně mimo. Postavy reagují naprosto dementními způsoby a to že se jeden z nich promění v jakési zombie ? Tak to už jsem vůbec nepochopil. V proudech krve a brutality se to sice nese, ale o jakési atmosféře zde nemůže být ani řeč. Pro mě zklamání a řekněme že i ztráta času. ()

coscarelli

Atmosfericky melodramaticky zverak koulí podavany na komornom, artovo pachnucom podnose. Snímane s prehladom a nadhladom, pomaly dalej zajdes. Chlapci od FX sa vyřadili tak, az miestami hladim mimo obrazovku a chlapci z reziserskych stoliciek nazreli pod kozu obom hlavnym hrdinkam, ci nahodou nemaju nejaku teplotu, dost dosledne. Vedia ze v tomto dome logika nema miesto, tak ju nechali o ulicu dalej, a tak to to mam rad. Pribeh je jednoduchy a ma velmi rychly spad, s nicim sa nesere. Co si viac priat. Uvnitr som sa citil velmi dobre. A vonku sa mi z toho bitunku teda vobec nechcelo. ()

Tejkina

I když francouzské filmy miluji, tak francouzský horor už nikdy. Zvlášť jestli jsou všechny takové. Poprvé a naposled. Zatím určitě nejodpornější horor, který jsem kdy viděla. Nebála jsem se vůbec, ale na něco tak brutálního jsem se vážně měla problém dodívat. Neříkám, že film je špatný, ale mohl by být o hodně lepší, kdyby místo té vší krve a brutality se více zaměřil na psychologickou stránku postav. ()

Kelly2502

Na krátku stopáž a ešte kratší čas, ktorý mali tvorcovia na vykreslenie hlavnej postavy sa im to podarilo naozaj umne. Dodali jej potrebnú hĺbku, poukázali na problémy slobodných matiek, na to aké nevýhodné je odcudziť sa od rodiny po strate blízkej osoby a že niekedy sa môžeme snažiť ako chceme, stále nás čaká podobný osud ako našich rodičov. Do toho na limitované lokácie umne vizuálne spracované a gore, za aký by sa nemuseli hanbiť ani najznámejší predstavitelia žánru. Čo však film v mojich očiach zhadzuje najviac je debilnosť scenára. Niečo tak nelogické som už veľmi dlho nevidel a to sa pokladám za diváka, ktorý sa nechá unášať príbehom. Navyše som si vedomí toho, že som sledoval splatter žáner, niečo, kde logika nehrá veľkú rolu. Aj tak som sa však miestami chytal za hlavu a žasol nad tým, ako niečo tak dobré, môže byť zároveň aj tak debilné. 3* ()

NICOX

Nejbrutálnější, nejdršnější a nejkrvavější film, který sem kdy viděla. To, že se mi u některých podobných filmů chce zvracet, asi nikoho moc nepřekvapí... U Uvnitř se objevil pocit nový, který ani nedokážu přesně popsat... něco jako "zkamenění mozku", jako kdyby můj mozek chtěl popřít to, co moje oči vidí. Dobrý atmosférický začátek s tajemnou ženou (když stála ve tmě u Sářiny postele... brrrr...). Zbytek jsou totální jatka. Rozstřelená hlava, nůžky v mozku, autotracheotomie, hodně amatérský císařský řez (nebo spíš střih), jehlice v krku nebo oku... No pokud vám to příjde v poho, tak stiskněte Play a "bavte se". 60 % ()

SkyLukey

Po přehodnocení musím opravit své hodnocení na 4 hvězdy. Nebylo to lehké hodnocení, protože právě takové filmy se hodnotí nejhůř. Uvnitř je prostě boj, jak pro diváka, tak pro herce. Ale kdo vyhrál? Dobro či zlo? Bez dobře použitých a kvalitních audiovizuálních efektů, které troufám si říct tvořily většinu atmosféry celého filmu by byl film pouze průměrným masakrem alá Hostel. Uvnitř byl místy zmatený a místy nudný, ale stále si tak držel hladinu originality a toho správného thrillerovího charakteru. Evropská produkce opět dokazuje své důležité postavení v tvorbě hororů a thrillerů na světě. ()

martinez.

Správné sadomaso, na které začínáme být od tvůrců ze země vykuchaných žab zvyklí. Režiséři Bustillo a Maury jsou zruční, s kamerou, střihem, zvukem a hudbou pracují moderně a díky tomu dokáží vyčarovat strašidelnou atmosféru, jindy napětí nebo zhnusení, podle toho jak se jim to hodí. Celé to ale hlavně stojí na gore, vážně začínám pochybovat, že to ti Francouzi zvládají bez reálných obětí. Pistol, nůžky, jehle, oheň, nějaká tyč, prostě co chcete. Jak máte rádi krev a nevadí vám nějaké nelogické chování postav, minimum soustředění tvůrců na příběh a charaktery (což k žánru vlastně patří), není o čem diskutovat a musíte to vidět. V opačném případě nepouštět se do toho, je to docela extrém, hlavně v tom, jak reálně to působí. __ Režiséři jsou na remake Hellraisera jako stvoření, nechápu, proč jim to odebrali. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...rozjezd velmi kvalitní, ke konci se postavy bohužel pravda začnou chovat dost nelogicky...hlavně polda se zatčeným týpkem na řetězu, když zjistí jaký sou v baráku jatka...neměl by třeba spíš brnknout pro posily, než se s tím týpkem hrkat dál do domu a nechat se tam... Finální záběr na křeslo je ale nezapomenutelný... Ovšem co mě dostalo nejvíc, když jsem zjistil kdo hraje tu šílenou magorku. Je to možný, že je to stejná herečka, která rovněž nezapomenutelným způsobem kdysi zahrála tu dokonale sarkastickou slepou dívku v taxíku v Jarmushově Noci na Zemi? ()

Tjaden

Typicky naturalistická francouzská záležitost alá Noc s nabroušenou břitvou. Škoda jen občasného podivného jednání postav (klasický neduh žánru) a závěru, který mohl být trochu rozvinutější. ()

bari68

Brutalita torture porn, z ktorej sa miestami zdvíha žalúdok, krvou udaný hold giallo filmom á la Fulci, či psycho stiesnená atmosféra francúzskej hororovej postmoderny.Tak v krátkosti charakterizovaný film, ktorý ale z týchto artefaktov vytvoril akýsi mix-guláš, ktorý balancuje na hranici originality, gýču a artu. ()

Koři

Krátká minutáž, hodně nechutností, tudíž jsem se ani chvilku nenudil. Tento film nedoporučuji těhotným ženám! ()

666Carnage

Horror dosti krvavej a ve stylu home Invasion a podle mě dost nedotáhlej. Jako francouzkej skoro TOP, ale celosvětově spíš, tak někde v polovině. 60% ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)