Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

Insomniac

Vyšinutá ženská, hlúpa ženská, traja sprostí policajti a chlapec, mamička a šéfko na nesprávnom mieste v nepravý čas. A véééľa, véééľa krvi... To je asi tak všetko, čo môže tento film ponúknuť. Fanúšikom odporúčam, jemnejšie povahy budú zhrozené. Mne to nedalo absolútne nič a väčšinu filmu som sa nudil (okrem sado-maso-masakrov:). Ešteže tá stopáž je ušitá na mieru... ()

egan

Všetko super, krásne natočené, pekelne drsné a zvrátené, ale pocitovo som mal aj tak intenzívnejší zážitok z Martyrs :) ()

spawnxp

Špičkově udělaný úvodní titulky, pak už jen masakr. Jen jak jsem film sledoval, tak jsem se chvílema cejtil jako úchyl - pár hranic (alespoň pro mě) Alexandre Bustillo určitě pobořil. A zápory? Trochu mě znechutila obšlehlá pasáž ze Zvětšeniny, která by se nakonec snad i dala, kdyby dneska profíci nefotili elektronickou zrcadlovkou - to se většinou nevyvolává ve fotokomoře, (zdánlivě) mrtví ožívají jak na běžícím pásu, pointa je vynechatelná. Motto: "Vánoční večeře u mně?" - "Nemám hlad. Jsem plná." - no, o jídle to teda neni... ()

MFZB

Podobne ako Hranice smrti, aj tento francúzsky kúsok je z tých drsnejších a tiež lepších snímkov. Napätie riadne a nechutné taktiež dosť, ešte že som cez deň pozeral... Super vecička 85% ()

Tomasson93

Hororový thriller jen pro ty nejotrlejší! Další z filmů, který těží jen ze své brutality, takže se u něho bát skoro nebudete, nicméně napjatí budete až do konce. Možná nejkrvavější film jaký jsem kdy viděl. Místy bylo té brutality a krve až přehnaně moc, pokud by toho bylo zhruba 2x méně, tak bych se nebránil dát klidně 5*, takhlenc dávám i za závěrečné nechutné scénky, které byly vrcholem všeho, ještě o hvězdu méně. ()

veverysiak

Veľmi sľubný rozbeh, ktorý sa v druhej polovici roztopil v teplom a lepkavom potoku pozoruhodnej naturalistickosti, ak tam niekto zachytil dáku hlbšiu myšlienku, bez závisti mu gratulujem, pre mňa to zostalo len znôškou nelogizmov podporujúcou snahu o čo najväčší šoking, na druhej strane treba vyzdvihnúť desivú charizmu čiernej panej, ktorá s neústupčivou zanovitosťou držala opraty napätia pevne vo svojich rukách, takže 60%. ()

bulawaio

8/10. À l'intérieur ala francouzská jatka za poslední léta poněkolikáté. Podotýkám, že inside se mezi jednotlivými snímky řadí na příčky nejvyšší, co se krvavosti a brutality týče. Toto přičinění je však dosaženo především obsazení oběti - Těhotné ženy těsně před porodem. Ta symbolizuje z obecného hlediska tu nejvyšší a nejdůležitější osobnost pro lidstvo. (jistě s oblibou porovnáme s partou mladých vyhulených teenegerů, kde vám jejich smrt určitě tolik nevadí). Proto vlastně násilí je několikrát umocněno a režisér v některých momentech sahá na samou mez únosnosti (předfinální scénu nevydržel ani můj zrak). Jen proto však tento snímek nevyzdvihuji. Povedlo se výborné skloubení atmosféry, která na nás dýchá po celý film a gore. Z počátku máte spíše pocit, že jde o psychologický horor, zdání však později klame. Na pozadí se nám objevuje i hlubší myšlenka o mateřství, ale nemyslím, že pro tento film by to mělo být něco zcela zásadního. Pár chyb k povšimnutí tam určitě bylo - syndrom neschopné policie atd., nicméně já byl po celou dobu naprosto vtažen do děje a naší hlavní hrdince jsem opravdu fandil. Nevšední zážitek jen pro otrlejší. ()

literato

V některých okamžicích filmu opravdu nedokážu pochopit, proč se postavy zachovají, tak jak se zachovají (utíkala bych a nenahazovala proud;)) ... přesto výborný horor, který svou brutalitou dokazuje, že se v tomto žánru Francouzi jasně drží na vrcholu. Často jsem si zakrývala rukama tvář, což se mi jen tak u nějakého hororu nestane :). Přesto mi už od začátku bylo jasné (no asi po 5 mrtvolách), že hlavní hrdinka nemá šanci. Film byl však přesto napínavý a Béatrice Dalle předvedla opravdu hrůzostrašný výkon ... ()

Arcisit

Tuny logických nesmyslů a mezer.Pokud nad filmem trochu přemýšlíte tak nedoporučuju na to ani koukat.A konec ten tomu dá korunu úplně ()

Abalzo

Nevím, jak tento film hodnotit. Jsem zvyklý na hodně, ale tohle bylo i na mě moc. Po zhlédnutí jsem si musel pustit něco na uklidnění, protože něco tak nechutného jsem ještě neviděl. Pokud bych tedy měl hodnotit to, tak bych musel dát 10* z 5*. Brutální, věrohodné, nechutné, hnusné. Občas se mi i dělalo zle. Ovšem chování postav mě někdy trochu překvapilo a ten "zombie" na konci, to jsem vyloženě nepochopil. Je to nechutné, což asi má být, takže bych řekl, že to odvedlo svou práci. Ale já bych čekal ještě něco navíc, ne jen hektolitry krve a nechutných scén (tak jak tu náznaky byly - bohužel nedotažené). Jinak herci asi taky dobrý, dalo by se to nazvat, že jsem jim to "věřil". Prostě u tohoto filmu nedokážu vynést ortel, proto nehodnotím. Kdo chce, ať se podívá sám, ale varuji: JEN PRO TY NEJSILNĚJŠÍ!!! ()

Ondrew

Dalsi exploitation horor made in France. Prvu pol hodinku vas tato snimka necha uvazovat nad tym, preco sa na to vlastne pozerate. Potom vsak "niekto" zazvoni na zvoncek pri dverach domu a hned vsetko nabera celkom iny rozmer. Zacne totiz hodinovy krvavy masaker, kde vidiet vsetko, tvorcovia si rozhodne servitku pred usta nedavali. Mrtvol je na scene pozehnane, ale vsetko funguje jedna radost, pricom na zaver nechyba ani odpoved PRECO sa to vsetko deje (a ta je kruta sama o sebe). V ramci zanru ide o vybornu chutovku, ale priznam sa, ze pri podaktorych scenach som az zatinal paste. Kazdopadne, z hladiska hodnotenia to vidim na 80%. ()

aannemer odpad!

Horory mám rád, ale tohle... Autory tohoto paskvilu bych zavřel do klece bez nároku na propuštění. Může mi někdo říct, co jsou Francouzi za prasata? Jaký smysl má točit takové hnusy? A je normální se na ně dívat a ještě je obdivovat? ()

Standey

Neskutečně plítký děj. Scénář ve kterém si hlavní hrdinka v domě plném střelných zbraní na svou obranu raději vezme pletací jehlici, přihlouplí policisté, nůžky propíchávající kosti jakoby byly z másla a dveře do koupelny za které by se nemusel stydět protiatomový kryt a k tomu všemu ten stupidní konec. No zkrátka tohle dílko zapadne mezi nízkorozpočtové béčka, které sází jako v mnoha jiných případech podobného žánru pouze a jen na litry krve, přičemž hlavní hrdinka jich ztratila nejmíň deset a přesto si vesele pobíhá po domě hrůzy..:-) ()

MUNRO

Ufff..to si s tím dabingem dělají prdel????(omlouvám se za ten výraz,ale nemůžu jinak).To,co předvedla společnost Perla Group je na odebrání licence!!!V životě jsem neviděl hnusněji nadabovaný film.Samotný film překypuje brutalitou a nelogičnostmi,tak jak to u francouzských hororů bývá,což by nemuselo být závadou,kdyby byla dějová linka alespoń trochu propracovaná.Tady ale jen pomstychtivá ženská okupuje barák a postupně odrovnává hromadu přicházivších lidí a to převážně způsobem,který i přes značnou dávku brutality navodí na tváři spíše úsměv.(Tedy ne že by mi vadil způsob zabití,ale spíš neobyčejně tupě se chovající oběti..)Ozvučení filmu mi navíc přišlo dost protivné a k prasáckému dabingu se radši už nebudu ani vyjadřovat. ()

Carnosaurus

Neuvěřitelně nudný snímek,který postrádá jakoukoliv atmosféru a náznak nějaké filmařské invence. Francouzi umí depresivně brutální bezvýchodné horory, ale tentokrát zbyla jen prázdná forma. Postavy nemají absolutně žádný psychologický základ a nejsou zajímavé. Hlavní atrakce francouzské nové hororové vlny je nekompromisní brutalita a překračování sexuálně násilných tabu. Což o to, násilí je v tomto snímku habaděj, ale bohužel je tak otupující a vlastně tupé a prvoplánové, že nedokáže ničím překvapit, natož šokovat. Je spousta snímků, které na záplavách krve a perverznosti stojí, ale dokážou nabídnout i něco víc, než jen audiovizuálně vytříbenou prázdnou škatuli, která si hraje na něco čím chtěla být, ale bohužel není. Krvavé? Ano...ale to je asi tak všechno. Navíc naprosto nelogické a těžko uvěřitelné chování postav dělá z celého filmu nechtěnou frašku. Zbývá jen Béatrice Dalle, která je démonicky krásná, ale myslím, že i v takové nedějové šílenosti jako je "Miluji tě k sežrání" měla možnost předvést víc. ()

Naghavi

Tohle byl první francouzský Exploit'ák, který jsem viděl a po něm se mi zachtělo zkouknout i ty další známé i méně známé...My na takové filmy koukáme s manželkou ze zvědavosti, co ''hezkého'' ještě můžeme vidět...Sami jsme ale úplně normální lidé, jen nás občas nebaví koukat na normální filmy, no :-) ()

Venceslao90

Určitě to nebylo špatné, ale od tohohle hororu jsem čekal přeci jen trochu víc. Holt příliš vysoká očekávání...Každopádně ta bláznivá ženská neustále třímající nůžky se asi zařadí mezi mé oblíbené filmové záporáky :) ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)