Píše se rok 1939. Anglická lady Sarah Ahleyová odjíždí do Austrálie. Lord Ashley mezitím v buši shromažďuje stádo dobytka pro armádní účely. Téměř na celou oblast má však monopol dobytkář Leslie King Carney. Sarah odveze na farmu Faraway Downs Honák, kterého jí lord poslal. Na farmě Sarah zjistí, že jejího muže podle zde žijících bělochů proklál oštěpem domorodý šaman Král George... Sarah se seznamuje s malým míšencem Nullahem a jeho matkou Daisy, kterou správce farmy Neil Fletcher zneužívá. Šaman Král George, který je jeho dědečkem, ho naučil domorodému zaklínání a dorozumívání se zpěvem na dálku. Sarah Nullaha zachrání před policií, která bere rodinám míšence k asimilaci. Šaman cítí, že Sarah zemi, kterou Fletcher proklel, vyléčí... Když Sarah zjistí, že Fletcher pro Carneye kradl lordův neznačkovaný dobytek, propustí ho. Účetní King Flynn jí poradí, aby pokračovala v manželově plánu – nahnat dobytek do hlavního města Darwinu a narušit tak Carneyův monopol pro armádu. Sarah s lidmi z farmy a Honákem ženou stádo o patnácti stech kusech k Darwinu. Fletcher jim v tom chce zabránit a zažene dobytek k útesu. Splašené stádo udupe Kinga Flynna, který před smrtí Honákovi prozradí, že lorda Ashleye zabil Fletcher... Před útesem stádo zastaví zaklínáním Nullah. Dochází jim ale voda a King George je vede přes rozsáhlou pustinu. Po písečné bouři všechny zaklínáním znehybní. V Darwinu se právě šíří zpráva, že všichni v poušti zahynuli, když Sarah.s přáteli přižene stádo do města a jako první i do lodi. Sarah s Honákem slaví vítězství nad Carneyem... Sarah s Honákem zvelebují farmu, Nullah žije u nich. Carney se pokusí farmu koupit, ale neuspěje. Fletcher dostal výpověď. Jenže se nehodlá vzdát –úkladně zavraždí Carneye, vezme si za ženu jeho dceru a dobytkářská společnost přejde na něj. Vyhrožuje Sarah, že odvede i Nullaha, když mu svou farmu neprodá... (TV Prima)

kmfilm

Dobrodružné, romantické, napínavé, ale i vtipné...všechno dohromady a klape to skvěle! Plus užasně zahrané role od Nikol Kidman a Hugh Jackmana...úžasné protipóly a přitom k sobě tak sedí. Moc hezké! ()

svist10

Chtělo to stříhat a stříhat a stříhat. Zejména poslední čtvrtina je násilně natahovaná a jaksi zbytečná. Nadbytečný je i pozdější konflikt obou hlavních postav. Jinak je to ale krásně natočený dobrodružný spektákl, kterému hodně pomáhají reálie australské přírody. Jako novodobá kovbojka se mi to líbilo, jako historické drama to bylo až příliš jednoduché a povrchní. Sekvence s tisícihlavým stádem, prchajícím k útesu je jedním slovem dechberoucí a Hugh Jackman a Nicole Kidman jakoby se pro sebe narodili. Co k tomu dodat víc? ()

freezer02

Vcelku dobrá dobrodružná podívaná s nádhernými záběry Austrálie, ovšem ta délka ta délka...v druhé části už film dosti nudil 60% ()

stanoh

Tento film je pre mňa sklamaním. Napriek veľkolepej výprave film ostáva len v polohe žiačika v porovnaní so Spomienkami na Afriku S. Pollacka . Ani herecký výkon N. Kidman ma nepresvedčil a predovšetkým v prvých minútach filmu sa mi jej výrazové prostriedky zdali až príliš podobné tým zo skvelého Moulin Rouge. ()

afroman001

Ono dnešní filmy to mají moc těžké. Vše už tu x krát bylo. Autrálie se u mě řadí, mezi příjemné filmy na které se rád podívá jak muž tak žena snad všech věkových kategorií. Za zmínku snad stojí i to že je ve filmu krom války a dramatu i troška té legrace. Doporučuji tento film všem lidem co věří v sílu dobra a spravedlbnosti i když v životě to tak (většinou) není. Nedoporučuji tento film všem Flečrům a podobným zrůdám. ()

Elissabet

Austrálie mě opravdu, ale opravdu překvapila. Žila jsem s tím, že se na to teda někdy kouknu, ale to byla chyba. Takhle úžasně natočené drama už jsem dlouho neviděla. Skvělá dějová linie, ani ta délka se nezdá tak přehnaná, když se na to dokoukáte. Výborně natočené, a doba 2.sv.v. byla opravdu nápad na výbornou. Rasismus, opovrhování míšenci, tvrdé životní podmínky, válka a celá filmová atmosféra vypálí do srdce tak silný zážitek, na který se jen tak nezapomene. Hugh Jackman ve svém živlu, totéž Nicole Kidman, ono už to obsazení člověka zláká. Myslete si co chcete, ale tenhle film ve mě zůstane ještě dlouho. ()

Skunkiee

Po shlédnutí filmu v kině jsem byl pro jasných 5 hvězdiček a byl jsem z tohoto velkofilmu uchvácen. Koupil jsem si ho na DvD a pustil na televizi a už se naplno začaly projevovat nedostatky filmu. Sice se na to krásně kouká, je to všechno ale tak prvoplánově efektní, bez pořádného příběhu či scénáře, jako by Luhrmannův hlavní cíl bylo nasnímat krásnou přírodu Austrálie (jako reklama na nejmenší kontinent funguje skvěle) a příběh postav byl až na vedlejší koleji. Na ústřední hereckou trojici se kouká pěkně, ale když je sledujeme už asi u desátého koce a zjistíme že ani po něm ješě film nekončí, začíná to být už tochu otravné. Škoda, mohlo to dopadnout uplně jinak. Takhle je to jsou jen načančané tři hodiny krásných záběrů s velmi podivným příběhem a scénářem. ()

tcheque

Na film jsem se koukla, protože jsem měla dobro reference (máma se vrátila z kina a brečela). Nicméně tento filmmě zklamával již od začátku. Nicole Kidman je sice nádherná ženská a chtěla bych vypadat jako ona (včetně poměru pasu a boků), ale zbytek nestojí za nic. Prostě klasický americký film z období druhé světové války, kde bohatá ženská zvyklá na luxus přijede mezi barbary, co smrdí a plivou na zem, mezi nimiž není nikdo jiný než Hugh Jackman, drsňák, a nakonec plive na zem s nima, všechny oblbne, dobro zvítězí nad zlem a budou žít šťastně až do smrti. Další představení nám poskytoval hlavní záporák, který (tuším) zrovna také hrál v podobně pitomém filmu na nově, abychom potom zjistili, že to byl Faramir, bratr Boromira, Isildurův dědic. Tak jsme celý film zkoumaly jeho dva pohledy, 1) drsný pohled záporáka a 2) vítězoslavný pohled záporáka. Nakonec nás ale překvapil svým úmrtím, které udělal (asi) na jedničku. A na konci filmu jsem zněchuceně usla. Dávám tomu tak 30 % a to všechno jenom za tu blonďatou kočičku. http://noora.blog.cz/0906/kdo-se-mnou-pojede-z-australie-pryc-pryc-pryc ()

pavont

Urcite Australia trpi bolestami ako obcasna nuda ci zbytocna romantika, ktora vo filme prilis nerezonuje. Takisto dej rozdeleny na dve casti ma svoje slabiny. Ja som sa vsak bavyl a plno skvelych scen ma nuti si to pozriet znova. Rezuser si odhryzol velky kus a popasoval sa s nim so ctou. ()

luckylittl

Hugh Jackman s perfektním australským přízvukem ve filmu, který trochu připomíná western, trochu romantickou komedii, trochu válečné drama. Na co ještě čekáte? ()

Tealc_EU

Anglická aristokratka Lady Sarah Ashley (Nicole Kidman) žije svůj život v prostředí povrchní dokonalosti. Manželství bez lásky a dětí ji připravilo o víru ve vše, co kdy mělo smysl. Její tvrdohlavost ji dohání k cestě na druhý konec světa: z Londýna odjíždí do zastrčeného Darwinu uprostřed Austrálie. Tady chce konečně usvědčit svého muže, o kterém je přesvědčena, že ji podvádí. Záminkou pro její cestu se stává záchrana velké farmy Faraway Downs, kterou v Austrálii zdědila a která je na pokraji bankrotu. Jediným způsobem, jak zabránit zániku farmy, je přehnat stádo patnácti set koní drsným středozemím až na druhý konec Austrálie. Tento téměř neuskutečnitelný plán může Sarah podniknout jedině s pomocí místního chovatele dobytka Drovera (Hugh Jackman). Ten se stává jejím neochotným průvodcem rozlehlou, drsnou krajinou severní Austrálie. Drover je stejně drsný a nevychovaný, jako je Sarah kultivovaná a uhlazená. Ale je také stejně vášnivý, jako je Sarah chladná. Jejich vzájemná nenávist se zmírní tragédií, díky které se Sarah nečekaně stane opatrovnicí malého sirotka Nullah (Brandon Walters). Na své cestě potkávají nejen mnoho lidí, ale také zažijí děsivé bombardování Darwinu japonskou armádou. Vlivem mocné a krásné australské krajiny a díky vztahu s malým Nullahem Sarah postupně nachází samu sebe a mění se v ženu, kterou vždy chtěla být. Její problematický vztah k Droverovi se mění ve váhavý respekt, obdiv a nakonec v lásku. Do jejich života ale vstoupí ničivá válka. Poprvé v životě má Sarah důvod za něco bojovat. Bojuje s veškerou vášní, odvahou a odhodláním, aby zachránila ty, které miluje. Epické, romantické drama Austrálie přináší příběh o nenávisti a lásce, o přátelství a intrikách, o poznání sebe sama a vůli změnit svůj život. Režie filmu se ujal Baz Luhrmann (Moulin Rouge) podle svého námětu a scénáře, na kterém spolupracoval se Stuartem Beattiem, oscarovým scénáristou Ronaldem Harwoodem a uznávaným australským spisovatelem Richardem Flanaganem. ()

wrzec

Pěkně natočený melodramatický epos ve stylu starých dobrých výpravných velkofilmů, působící místy trochu kýčovitě. Na velkém plátně tento film určitě vynikne a 2 a půl hodiny sletí skoro jako voda, samozřejmě i díky charizmatem sršícího Jackmana a sladké Kidmanové. Chválím Luhrmanna za odvahu, natočit tak výpravný velkofilm, oceňuji působivé reálie a místy opravdu mystickou atmosféru. ()

Cubah

Audiovizuálně rozhodně podmanivé, herecky příjemně konzistentní, celé skutečně tak trochu vzpomínkynafrikuovaté, ale obsahově poněkud prázdné a plytké, přesto je to u mě po chvíli váhání na 4* ale s odřenýma klokanama... ()

POETA.KNO

Spousta dobře vypadajících záběrů krajiny i lodí (civilních a vojenských) a doků. Příběh chytlavý, akže se skoro tři hodiny dají vydržet. ()

Naby

Hodne dlouhy film, ale i pres to jsem se nenudil. Asi zasluhou toho, ze jsou zde 2 zapletky. Pribeh domorodcu v kombinaci s nastupem valky. Tezko rict, co vsechno na filmu muze byt pravdiveho, kdyz hlavni zapletka je hodne romanova. Spousta chvil kde si damy pobreci, deti zameji a panum se rozbusi srdce napetim. Protoze jde spis o rodinny film vhodny i pro deti, dal bych tak 3,49* coz stale neni 4 ;-). ()

Latec

Wau. Toto pozerajte len ked sa budete naozaj nudiť a mať kopu času na nádherný a pôsobivý gýč, taký, aké sa už dnes naozaj nezvyknú robiť. Čo je pravda - vždy, ak si náhodou aj po mesiacoch spomeniem na tento film, vidím hromadu pôsobivých scén a obrazov. V prvom rade je podľa mojej maličkosti Austrália obrovské víťazstvo formy nad opäť neoriginálnym obsahom. ()

Tomulka

Už jsem viděl dosti filmů o Austrálii a většina z nich byla o tvrdé zemi a tvrdých mužích. Krásná žena a nejdvrdší muž, který vzdoruje až nakonec ženě podlehne a vzplane k ní láskou. Zápletka stará jak film. Ale tento film nemá právo se jmenovat Austrálie, leda, že by to studio v kterém se to točilo se tak jmenuje. Tento film má s austrálií společné asi tolik co mě se vleze za nehet u malíčku. No to přeháním krásných klokanů z dokumentárního filmu tam bylo dost.:))) Tak hrozné efekty, tak hrozné vykreslení krajiny tak hrozně zpracovanou předem jasnou zápletku jsem neviděl už dlouho. Velmi mně mrzí, že jsem tento film viděl. Dokonce aji Hugh Jackman se naprosto nehodil na tuto roli a také se mu jí vůbec nepovedlo zahrát dobře. Na druhou stranu Nicole Kidman se role zhostila náramně dobře a za to dávám jednu malou, velmi malou hvězdičku, která se jen tak ,tak houpe nad propastí. Tento film nemohu doporučit. ()

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

24.02.2011

Velkolepá Austrálie sice jen s potížemi vydělala na svůj rozpočet, ale Baz důvěru producentů neztratil. Studio Warner Bros. mu na novou adaptaci legendárního románu F. Scotta Fitzgeralda The Great… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)

Luhrmann a ekonomická krize

Luhrmann a ekonomická krize

23.12.2008

Velkohubá prohlášení studia 20th Century Fox o „titanicovském“ potenciálu Austrálie se naplnila snad jen v tom smyslu, že klokaní epos šel komerčně rychle ke dnu. Baze Luhrmanna to však nezlomilo,… (více)