Pravidla násilí

• Velká Británie Straightheads (více)

Napínavý a opravdu brutální thriller vypráví o ženě ze střední třídy a jejím příteli, kteří se po noci plné vášně vydávají na nóbl večírek. Na cestě je však přepadá banda násilníků, kteří muže zmlátí a ženu krutým způsobem hromadně znásilní. Strašný zážitek vyvolává v traumatizované dvojici touhu po pomstě, a proto se ihned poté, co se jen trochu vzpamatují, oba chopí zbraní. Se západem slunce odhodlaná dvojice začíná svou odplatu. Nic je nezastaví a útočníky čeká opravdu trýznivá krvavá lázeň. (oficiální text distributora)

jefff

Pravidla násilý jsem zkouknul pouze kvuli Gillian (asi jako ostatní řekl bych). A po zkouknutí bych jako plus viděl pouze právě zmíněnou Gillian, jinak jde o naprostou kravinu obřích rozměrů. Nic, ale zhola nic se mi na Pravidlech násilý nelíbilo a nic mě nezaujalo. Nuda, trapný scény a zhovadilost v každém záběru filmu. Bléé ()

Soweek

Scénář je napsaný velmi divně. Situace je nastolená jednoduše a průběh je až moc komplikovaný. Navíc jsem ještě neviděl tak sobeckou hlavní hrdinku, která mě v průběhu celého filmu svým jednáním a chováním vyloženě srala:-) A hlavní hrdina naprostý opak. Celkově z toho dostáváme jakýsi všemožný mišmaš filmu, od kterého se čeká přímočará dějová linka. ()

vitekpe

Nadseni z toho, ze se moje oblibenkyne Gillian Anderson zase objevila nekde jinde nez v Aktech X, mi zavelelo dat dve hvezdy navic. Jinak je to film divnej, syrovej a disponujici depresivni atmosferou...Cili nebyt Gillian, nikdy bych na nej nekoukal. ()

sedm.1

První slovo co mě napadá k přirovnání k tomuto snímku je syrovost.Dále pak reálnost,drsnost,skvělé ústřední herecké duo.Pravidla násilí je jednou z možných variant na téma pomsta,ovšem je zpracována perfektně a hlavně mrazivě reálně.Syrovými emocemi je snímek přepchán a já si jich fakt užíval.Do pozice obětí bych se skutečně nechtěl dostat,brrr,o to víc jsem jim fandil.Velmi dobrý film. ()

netahlo odpad!

Tak tohle, ze melo byt thriller/drama??? To bylo tak blby, ze by to nefungovala ani jako parodie! Gillian a jeji vyklepanej nabijec jako jedna z nejblbejsich dvojic, co jsem ja osobne na televizni obrazovce videl. Boze, to byla picovina! Dejte mi funkcni kameru a do rana vam natocim tri podobny nesmysly a jeste k tomu vypiju basu piv. ()

MareT.

I přes krátkou stopáž film fascinuje svojí prázdnotou a totální jednoduchostí děje. Celý film je jenom o tom, jak se hrdinové na něčem dohadují a když se už na něčem dohodnou, tak je posledních 10 minut. A to nemluvím o plochosti postav a absolutní nesympatii k hlavní mužské roli. Hlavní ženská role je zase neuvěřitelná a místama jsem nechápal, proč co a jak dělá a lokace se střídaly tak, že jsem se nedokázal zorientovat, kde se hrdinové zrovna nacházejí. ()

kebom

Thriller, pri ktorom sa skutočne nedá nudiť. Ak by sa niektoré zbytočné erotické scény nahradili napínavými bolo by to aj za plný počet bodov ()

ElizabethB

Keby sa dal vratit cas, toto si rozhodne nepozriem...Neviem, ci mi nieco podstatne uslo- okrem jasnej pomsty hlavnych hrdinov, ale tento film bol s pribudajucimi minutami trapnejsi a trapnejsi... ()

mosnak odpad!

Jediné co mi tento film dal, byly kozy bývalé agentky "Skalijové" z Akt X! Ale jelikož jsem si je přál vidět ve svém nejdrsnějším pubertálním období... teď už jsem to tak moc neprožíval. Druhý důvod proč jsem na tento film koukal byl můj oblíbený herec Danny Dyer. A výsledek? Hrozný film s hrozným příběhem a hroznýma hereckýma výkonama! Velký palec dolů - 1% (za ty kozy)! ()

no2

5/10 - Podíval jsem se na to ze zvědavosti, i když Akta X jsem nikdy nesledoval... Byl jsem zvědavý hlavně na zmiňované dvě šokující scény a na to, zda avizovaná depresivní atmosféra na mě bude mít podobný účinek, jako např. Seven, Requiem for a Dream nebo Deer Hunter. Ani jednomu z těchto filmů však Straightheads nesahají ani po kotníky, a to ani svojí atmosférou, ani... ničím jiným. Jako "televizní" film, kriminálka na dobrou noc to není špatné, ale jako plnohodnotný celovečerák, který měl snad v něčem být průlomový? To už je horší... ()

Antaeus

Napínavý ani "opravdu brutální" a už tobôž nie triller. Ide skôr o drámu. A jediné napätie, ktoré som počas filmu pociťoval, mi spôsoboval onen lahváč po mojej pravici. Ako televízna zapchajdiera (milujem tento výraz, ktorý sa sem navyše perfektne hodí) ale ujde. Rozhodne sa nejedná o zlý námet, ale (taktiež rozhodne)sa nejedná ani o jeho novátorské spracovanie. Na tému znásilnenia a následnej pomsty je tu halda iných velefilmov. Videl som síce iba jeden, ale i ten bol lepší. No.. "lepší".. Bol každopádne napínavejší aj brutálnejší. V názve sa tam močilo urny. Alebo pľulo na hroby..? ()

pend

Hodně nízkorozpočtový snímek s krásnou Gillian Anderson. První polovina filmu jasně převyšuje zbytek. ()

mh.mail

20% - Po pravdě řečeno, film o ničem. Navíc oficiální text distributora popisuje asi trochu jiný film, obzvlášť poslední dvě věty nějak nesouhlasí s realitou. Tvůrci by asi rádi nastolili palčivé otázky a předestřeli morální dilemata, možná i chtěli překvapit koncem. Nic z toho se nepovedlo. Palčivých otázek a morálních dilemat jsem si užil např. kdysi dávno po shlédnutí Krátkého filmu o zabíjení, ale tady zbyl jenom pocit, že jsem místo sledování měl jít spíš spát. ()

Hapretor

Dobře jim to nandali. Ten ufňukánek mě pěkně štval. Gillian nezklamala. Pěkně hraje a pěkně se na ní kouká. Kdyby tam nehrála, ani na to nekouknu. ()

Angelitos

Popisek filmu mě hodně nalákal, stejně jako fakt, že hlavní roli hraje Gillian. Začátek vypadal slibně, ale pak byla spousta věcí absolutně nesmyslných a chování hlavních herců totálně divné. Třeba mě osobně zajímalo, jaká je práce hlavní „hrdinky", když už to tam od začátku zmiňovali.... Nepochopila jsem tu věc s jejím otcem, a hlavně proč ten chlap byl takový DEBIL.... Totálně nevyužitý dobrý námět... Ani ta Gill to nezachránila a přitom má takový herecký potenciál, který je zjevný třeba v seriálu The Fall a Hannibal... Škoda jí do takoveho BLABOLU .. ()

Patriot.X

Vidět Gillian Andersonovou jak dopřává zlosynovi anální sex hlavní pušky, bylo opravdu zajímavé, ale tím výčet zajímavostí končí. Jinak to byla nuda. ()

dakarin

Dan Reed točí především TV filmy a seriály a možná by to bývalo mělo tak zůstat :-( rozhodoval jsem se mezi 40% za kvalitu provedení nebo odpad za myšlenkový přínos filmovému umění ... NEDOPORUČUJI ... tak akorád na zkažení nálady :-( ()