Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

rischa65

Co všechno podřídili úspěchu ti z nás, kteří ve svém životě opravdu něčeho dosáhli? Film o počátcích těžby ropy v Americe a o vypočítavém, chladném a egoistickém muži (skvělý Daniel Day-Lewis), který je ochoten podřídit úspěchu cokoli. K tomu skvělé dobové záběry a atmosféra z prvních ropných věží a těžby černého zlata. Prostě skvělý film pro opravdové chlapy. Pouze autor hudby se asi zbláznil nebo poslal omylem hudbu k béčkovému hororu… ()

route60

Vynikajíci film Paula Thomase Andersona a neuvřiteně strhujíci herecký výkon Daniela Day-Lewise v Až na krev, vše ostaní již bylo napsáno opakoval bych se. ()

Slam7

Film zajímavej a dobře koukatelnej, ale během příběhu ztrácela hlavní postava mojí přízeň, ikdyž se mi ze začátku jevila hodně sympatická, to mě trošku naštvalo. Přišlo mi, že se dějou jenom náhlý zvraty, takový, na který si za pět minut ani nevzpomenu, ale naštěstí se tam toho dělo hodně, takže jsem se nenudil a to je hlavní... ()

muti

filmik o rope ako sa tazila na pociatkoch na prelome 20. storocia. mozno si poviete ze to moze byt nuda,avsak poviem vam hned ze hlavneho hrdinu stvarnuje Daniel Day-Lewis. poznate? ak nie tak urcite poznate masiara z Gangy v New Yorku. aha! takze o zabavu bude postarane a there will be blood. ps: som cumel ze tento chlapik hral niekedy Sokolie Oko v Poslednom Mohykanovi, vobec by som hoo inak nesponal, ani sa nepodoba. ale od Gangov mu tento styl svedci, jeho tvar je uplne sialena :) ()

Phex

Co vše může být za americkým snem? Tvrdost a úspěch vykoupený prázdnotou a bezcitností. Kvalitně udělaný film s výborným scénářem, který ústřední postavu loupe jako cibuli, pěkně po slupkách, takže sledování počínání jednoho selfmademana na 158 minutách není nuda. No a taky se poučíte, minimálně o začátcích ropného šílenství v USA a o církvi třetího zjevení. ()

BenchPress

V podstatě souhlasím s komentářem Galadriel. Co se týče režie, technické stránky a kamery, tak je tento film na jasných 5/5. O hereckých výkonech snad ani nemá cenu mluvit. Resp. celou stopáž sledujeme one man show. Tyhle role jsou jako dělané pro Oscary, protože v nich vystupuje výhradně pouze jedna postava. (až na pár vyjímek) Tento film by musel ovšem mít nějakou zapamatovatelnou scénu nebo obecně záživnější scénář a ne 2,5 hodiny, při kterých se téměř nic nestane. Až na pár vyjímečných situací a skvělých hereckých výkonů nijak zapamatovatelný film. Název, námět a herci slibovali lepší zážitek než 2,5 hodinové sledování dobré filmařiny s nezáživným příběhem. Normálně bych dal 4/5, ale tady uberu. 3/5. ()

Lastsurvivor

Tak takhle rozporuplný film jsem dlouho neviděl. Delší a nudnější pasáže by ho shazovaly někam do průměru, jenže ty jsou pak vystřídány scénami, které jsou úplně úžasné, nejdokonalejší je pak ta poslední. Věty "I'm a false prophet and god is a superstition!" a "I'm finished" rozhodně hned tak nezapomenu, a kvůli brilantně ztvárněné hlavní roli jsem se nakonec rozhodl přiklonit se k tomu, že se mi vlastně film jako celek líbil, a že ty delší části vlastně měli svůj smysl. ()

papuchalk

Čekal jsem film daleko hlubší významem a přesahem, zejména co se týče konfliktu víry a magnátství, čekal jsem že víru a touhu po bohatství postaví Anderson do rovnice a vyleze z toho něco tuze zajímavého a přelomového (viz. svého času Americká krása). Dostal jsem jen kvalitně odvyprávěný a nasnímaný příběh, který ale bohužel není ničím zajímavý. Jestli byl HW vlastní syn nebo bastard z košíku je uplně jedno, stejně tak jestli bratr byl opravdu bratr - na věci to nic nemění. Nevím proč měl někdo potřebu mi tohle tak dlouze a osobytně převyprávět, když se za tím neskrývá žádné hlubší poznání, ani žádná trefná analýza zkažené západní kultury, ze které by šlo něco dalšího vyvodit. Co bych si z toho sám měl odnést? Já si myslím že nic, a to je prostě málo :) Jediné co lze pochválit je kamera a hudba. Bez nich by to byl uplný propadák. Bohužel stejný pocit jsem měl nedávno, když jsem po dlouhé době koukal na Magnolii. Tváří se to, že to je něco víc, ale není. Je to sice velmi osobytně stylově a vybroušeně natočeno, ale v těch příbězích nevidím nic zvláštního. Tak mi z toho vychází, že Andreson je přeceňovaný tvůrce a tahá plno lidí za nos. Nutno dodat, že úspěšně. ()

darebacek

Jak to asi dopadne, když člověk nemá důvěru v lidi se přesně ukázalo v tomto filmu, skvělý Daniel Day-Lewis ukázal po Gangech v New Yorku, že je opravdu pan herec, silný depresivní příběh o moci a nedůvěře ve mě zanechal stopu. 88 % ()

Cyberboy

Surový příběh o počátcích těžby ropy s nádechem americkému snu. Ten, jehož podobu odkryje, však vypadá trochu jinak než by člověk očekával. Navíc přináší svérázný pohled na náboženskou otázku v USA. S velmi dobrými hereckými výkony a kvalitní produkcí. Stopáž by mohla být o něco kratší, ale vcelku se jedná o slušný film, který pozornost udrží. (7/10) ()

calculus

Až na krev, tak to sedí velmi dobře. Film mě válcoval hned od začátku, kdy úvodní scény proběhnou prakticky beze slova. Vše působí reálně a neskutečně syrově. Žádný vyšperkovaný příběh se nekoná, nikam se neutíká. Ano! ()

Feri0

Majstrovské dielo Paula Thomasa Andersona, ktoré nestratí na tempe ani počas pomerne dlhej stopáže a ani na chvíľu nenudí. Daniel Day-Lewis predvádza svoj najlepší výkon, v úlohe vyšinutého ropného magnáta je neprekonateľný. Veľký obdiv patrí aj Paulovi Danovi, ktorý je stále mladý a hraje teda parádne. Psycho sláčiková hudba dotvára zážitok z niečoho doteraz nevídaného a originálneho. Andersonova réžia je úžasná a je už len otázkou času keď si za ňu bude preberať zlatú sošku. Len je škoda, že to nebolo práve za tento film. ()

silak_xup

Příběh o tom, co byl jeden olejář schopný obětovat pro pár vrtů. Dle místního hodnocení a komentů jsem teda čekal víc, za mě průměr a film mohl být klidně o půl hodiny kratší. ()

prochyn

Spousta ropy, pámbíčkáři a k tomu spousta chlastu. Žádné ženy. Poučný film pro milovníky geologie. Rád se nechám poučit, ale neměly by filmy i trochu bavit? ()

Barixton

Dokonalý filmový zážitok ktorý si ma zaviazal k pozornosti už svojím perfektným nemým začiatkom. Baníka Daniela sme hneď na začiatku videli na dne. Myslím že hlbšie pri hľadaní úspechu už nemusel ísť lebo od tohto momentu sa začína jeho cesta hore za úspechom, ktorá aj tak konči na dne. Takže? Takže nie je dno ako dno. Daniela a jeho cestu som aj obdivoval ale nedokázal som ho nenávidieť. Aj keď z morálneho hľadiska to je skôr antihrdina ako hrdina. Bol krutý ale na druhej strane na všetko ako keby mal nejakú príčinu ktorú musíme akceptovať. Nedokázal som ho pokladať za lotra aj keď si o to celý film koledoval. Slizká tvár alebo aj Eli bolo jeho meno, ma celý film iritoval presne tak ako má. Veď na konci sa každému kto mal ten istý pocit dostane zadosťučinenia keď s nim Daniel nacvičí krátke divadlo a v bowlingovej hale ho pošle rovno na rozsudok k Bohu ktorého vraj tak miloval. Film by som si síce vedel predstaviť aj v kratšej metráži a vyhodiť z príbehu jeho falošného brata ktorý príbeh podľa mňa nijako neobohatil ani nič nevysvetľoval. A zopár scén ktoré príbeh ani nerozvíjali len trošku predlžili. Veľmi kvalitný film ku ktorému sa ešte určite vrátim. ()

matolos1

Po piatykrát tu nie je o čom debatovať. Tento film si jednoducho zaslúži miesto v TOP 10. P.T.A. je jednoducho muž z inej planéty, tak isto aj kameraman svojím hypnotickým vizuálom nezaostáva za ním a Daniel Day Lewis je herec, ktorého komercia a zisk absolútne nezaujíma a tá stopercentná oddanosť postave sa nádherne odzrkadluje na plátne. Pre mňa osobne jeden z tých filmov, ktorý len nenadchne ( rozumej nezamrazí krv v žilách) svojou epicky vyzobrazenou témou, ale zároveň je ho až radosť sledovať a študovať záber po zábere, vetu po vete. Neskutočné zobrazenie toho, čím všetkým sa človek nechá podrobiť, len aby z toho vyžmýkal peniaze. A kto mu stojí v prekážke - všetko zlo sveta. Ohromný zážitok. ()

Soupalka

Opravdu "až na krev". Tak nějak si představuji Ameriku té doby. Řemeslně dokonalý film a herecký koncert. Daniel Day-Lewis nikdy nebyl zrovna mým favoritem, ale tohoto filmu se to opravdu netýká. ()

Blackadder

Příběh zajímavý, něco nového jsem se dozvěděl. Na druhou stranu nějak nemám zapotřebí dívat se na takto negativního člověka. Souhlasím, že roli zahrál Lešis skvěle. Dal bych i 4 hvězdičky, ale hudba se opravdu k filmu nehodila - zejména u některých scén vysloveně rušila. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (více)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (více)