Tom Newman se s rodinou vydává na dovolenou do Afriky, aby načerpal nové síly a hlavně své dvě děti více sblížil se svou novou manželkou. Nevinný výlet na safari však prázdninovou idylu mění v krutý souboj o holé životy. Ve vypůjčeném terénním autě se totiž ztrácí ve složité spleti prašných cest jihoafrické divočiny, a když se pokouší z bludiště nalézt cestu ven, naráží na extrémně silného a krutého protivníka. Jejich malá výprava se ocitla v obklíčení neúprosných hladových lvů. Zoufalá snaha šelmy přelstít však představuje pouhý počátek jejich velké africké noční můry. (oficiální text distributora)
Lacné DVD béčko od Weinsteinovcov. Typ filmu, ktorý sám seba pochováva už príšernou hudbou z úvodných titulkov a lá PC hry z 90. rokov, a svoju lacnosť potvrdzuje smiešnym kamerovým efektom a lá „z pohľadu leva“. Prekvapivo tu ale občas nejaká tá lakačka funguje a dve scény dokonca vyzerajú, že ich niekto režíroval. Čo tu ale robí Bridget Moynahan?
Děj střídá akci, akci střídá napětí v buši a přes napětí se to vrací opět k ději, nebo spíš k akci, a ta zase k napětí a takhle furt dokola celých 92 minut. Nic z toho ale nebude. Je to prostě klasická blbost s klasicky blbým koncem, co má v sobě prvky hororu a thrilleru.
Tohle mi hodně připomnělo Cujo, ale bylo to mnohem lepší, dramatičtější, barevnější, exotičtější, prostě mě to bavilo. Takže až na pár hloupých jednání dotyčných osob a tu idylku na konci to byl velmi slušný film.
"Asi som... stratila kľúče." Nadšenie sa odkladá na neurčito; aj ten priemer je vďaka Afrike, levom, niekoľkým zaujímavým scénam a drzému nápadu urobiť filmový pár z Petra Wellera (ROBOCOP, LEVIATHAN) a Bridget Moynahanovej (FARMA). Ignorujem absenciu udania dôvodu, prečo levy robia to, čo robia (nevyzerá to na besnotu, posadnutie Frankom Doddom, ochranu teritória a ani ľudia nezaútočili prví), prítomnosť klišé (SPOILER okamžitá likvidácia jedinej postavy, ktorá hrdinom môže pomôcť SPOILER), otravných robení naprotiveň divákovi/postavám(uvrieskaná blondínka jasne vidí, že leva privádza do zúrivosti jej akustický prejav, ale neupokojí sa), náhody neospravedlniteľné snáď už ani v hollywoodskej snímke (domorodci si dali načas). Ale vlastne som rád. Rád, že úžasní LOVCI LEVOV Stephena Hopkinsa zostali na tróne sedieť naďalej. A zasa až taká zlá KORISŤ nie je. Viac na mojom ex-blogu: ivokucera.blog.sme.sk/c/172961/Korist-60.html
║Rozpočet $-miliónov║Tržby Celosvetovo $3,523,022║
Nehorázne naivný pásový horror, kde partia výletníkov uviazne v náručí vypriahnutej Afriky a hlavne hladných levov. Nepochopím prečo sa sympatická Bridget Moynahan upísala takejto doslova nezáživnej televíznej produkcii, zbytočne si tým kazí kariéru a taktiež svojím vzhľadom tu vypadá až moc strhane, čo jej na pôvabe moc nepridá. Dejová línia je úplne jednoduchá priehľadná, kde každú snahu o napätie v okamžiku skazí nejaký ten tupý naivný dialóg či správanie hlavných protagonistov tohto paškvílu. Osobne som to nedokázal ani dopozerať, po pretrpenej prvej polovici som to radšej vzdal. Treba spomenúť, že v tomto slede sa nájdu omnoho lepšie filmy, ku príkladu taký Lovci Levov určite viac potešia svojím prevedeným.
/20%/
Klasický béčkový "horor", kde se postavy chovají nelogicky až běda a dělají ty nejnemožnější stupidní chyby. A situovat lvi do podoby bestií lačnících po lidské krvi, za kterou by šly až na konec světa, mi taky nepřijde jako nejlepší nápad.
Priebehom diania veľmi podobné filmu Cujo. Len tu je ľudí v aute uväznených viac, je to mäkké a neoblieha ich besný bernardín, ale pár vyhladovaných levov. Nápad s levmi je dobrý a ani prevedenie niektorých scén nie je zlé. Niekde sa dokonca dá cítiť aj atmosféra. To je tak asi všetko, čo môžem pochváliť. Postavy sa chovajú nelogicky a smiešne, vôbec mi ich nebolo ľúto a aj som levom prial, nech sa nažerú. Ak vyvoláva film vo mne takéto pocity - pohŕdanie hlavnými postavami, tak niečo nie je v poriadku.
Není to špatný film, ale bál bych se označení horor. Je to spíš standartní silně předvídatelný thriller s hezkými zvířaty v hlavní roi. Kdyby přišla Kořist alespoň s jedním nápadem a vyvarovala se toho šíleně happyendovského zakončení, mohla by se přiblížit k vyššímu hodnocení, takhle je to průměr.
Alebo úbohý návod ako krvilačné levy utužujú rozvrátenú rodinku. No a Bridget Moynahan asi dávno nebola na dovolenke, a tak sa upísala tomuto takmer nulovému filmu, užila si natáčania s milými levíkmi, trošku si zakričala, zhrabla peniaze a prišla domov pekne opálená. Inak to nevidím. Našťastie to nebolo až také kŕčovité, hlavne druhá polka filmu, ktorú som myslel, že behom dvoch minút pretočím aby som videl záver, ktorý bol rýchly a zbytočne nekomplikovaný ani nudný. Celkom pohoda. 50%.
Námětově tak na nedělní odpoledne.. Zpracování bez invence, Bridget Moynahan nám nějak klesá k B-produkci, ale první třetina se dá i přes předvídatelnost a křečovitost relativně vychutnat. Rozhádaná rodinka (když kolem stříká krev, tak se vztahy dle očekávání pročistí) vám k srdci nepřiroste, jen jsem ještě čekal, aby těch klišé nebylo málo, že bude někdo z ohrožovaných trpět astmatem!!
Scénarista tohto filmu musel byť so svojou prácou hotoví behom 30 minút alebo to bol úplny idiot. Jedna absurdita strieda druhú. Ranger, ktorý sa správa ako somár, nezmyselne rýchla jazda jeepom, úplne zbytočné postavy dvoch domorodých pytliakov, smiešne dôležitý profesionálny stopár... Nie som žiaden zoológ, ale ešte aj konanie tých levov mi prišlo idiotské. No a poviem vám, že ten koniec dal tomu korunu. Od kategórie odpad to delí jedine netradičná americko-juhoafrická produkcia, ktorá tento stupidný príbeh zasadila do exotických afrických plání. *
Když to člověk vezme podle Darwinovy teorie o přežití druhů měli by všichni (z filmu) být na konci mrtví, a ono né... americká rodinka přežije (alespoň k titulkům). Padnou akorát 3 místní... kteří dělají co můžou aby je ti lvi teda sežrali, místní totiž souhlasej s přírodou, a lvi je tam žerou na denním pořádku. Ale má ten film i pěkné krvané scény což je jasné plus, taky zvířátka vypadají velice opravdově a jen v klíčových scénách jsou 'gumová', což ale člověk postřehne až z posleesdních 3 obrázků zde na csfd.