Kořist

Darrell Roodt

Anant Singh

Avril Beukes
  • genetique

Alebo úbohý návod ako krvilačné levy utužujú rozvrátenú rodinku. No a Bridget Moynahan asi dávno nebola na dovolenke, a tak sa upísala tomuto takmer nulovému filmu, užila si natáčania s milými levíkmi, trošku si zakričala, zhrabla peniaze a prišla domov pekne opálená. Inak to nevidím. Našťastie to nebolo až také kŕčovité, hlavne druhá polka filmu, ktorú som myslel, že behom dvoch minút pretočím aby som videl záver, ktorý bol rýchly a zbytočne nekomplikovaný ani nudný. Celkom pohoda. 50%.(25.7.2008)

• Jacinda

Odporný! Co to dělají z těch neviných šelem? Ani na chvíli jsme nesympatizovala s některou z postav. Jejich smrt bych přívítala s úsměvem. Fakt nesnáším filmy tohohle typu(27.5.2010)

• Bloody13

Obyčejná americká rodinka přiletí do Afriky. Manžel kvůli práci s přehradou, zbytek rodiny se rozhodne vyrazit si v jeepu na okružní cestu okolím. Krásná příroda však ukrývá však různá nebezpečí, v tomto případě tři nesmírně vyhladovělé lvy, kteří se jim postarají o pěkně krušné chvilky... Námětově to zní dobře, ale natočeno je to podle té nejklasičtější šablony. Nevlastní matka je s dětmi schovaná v autě, a mezitím co predátoři číhají někde ve vysoké trávě, původně chladné rodinné vztahy se brzy dají do pořádku a jako v každém správném filmu, všichni se spolu opět setkají a ve zdraví přežijou. Péťa Weller stárne a moc nezaujme, jeho filmová žena je na tom lépe. Kořist, jak zní český název, ani moc napínavý neni, ale co je sympatické, tak že lvi byli živí, ne digitální. A taky ta příroda je super. Ale spíše než o horor jde o čistokrevný dobrodružný thriller.(27.5.2010)

• Malarkey

Děj střídá akci, akci střídá napětí v buši a přes napětí se to vrací opět k ději, nebo spíš k akci, a ta zase k napětí a takhle furt dokola celých 92 minut. Nic z toho ale nebude. Je to prostě klasická blbost s klasicky blbým koncem, co má v sobě prvky hororu a thrilleru.(5.10.2009)

,, Vy turisti sem jezdíte, spíte ve stanech u bazénu a připadáte si jako v nějaké ZOO. Jenže ZOO jste tady vy! '' --------- Kořist je další z filmů, kde se člověk ztracený v divočině stává článkem potravního řetězce v jídelníčku nějakého toho predátora. V Americe jsou to medvědi, v Austrálii krokodýl či žralok, v Indii leopard (viz mnou shodou okolností nedávno viděný film Nástrahy džungle), no a v Africe to není ani pštros emu, ani zebra, ale jak jinak lev. Tady si to hodně tupá rodinka Amíků přihasí s rangerem do savany koukat na ty divoký zvířata, ale ranger je celkem brzo sežrán a tak je zbytek filmu věnován snaze lva vyndat si ten řvoucí lunchmeat z konzervy Land Rover Defender. Tomu se ale ven nechce a tak jsme napnutí jak to dopadne... Lev jde po žrádle fakt drsně, jeden by se až divil... Nikdy jsem netušil, že u Defíka nefunguje klakson, pokud není klíček v zapalování! No ale nelogičností je tam více, takže se tím nehodlám dále zabývat. Závěr je opravdu děsný. Ale nechybělo málo a mohl z toho být solidní survival thriller. To by tam ale asi nesměly být dětičky... Některé útoky lvů byly udělané fakt slušně a nic víc film nepotřeboval jen solidní scénář. Klasický pruhovaný ,,zebra'' Defík byl také k dispozici a vše bylo točeno v terénu opravdu kdesi v Africe. Škoda. No kdo chce vidět jak to dopadne, musí koukat, já mu to nepovím. jen bych rád podotkl, že toto je za krátkou dobu již druhý film, kde zlikvidovali Defendera. Když už se tedy bavíme o ochraně zvěře v národních parcích, bude někdo chránit Land Rovery před filmaři? Vždyť už se Defendery nevyrábí !!! Dávám za tři kalebasy s vodou, ale je to jen tak tak! * * *(17.3.2017)

• - Film sa natáčal v Juhoafrickej republike. (MikaelSVK)