Kořist

Tom Newman dohlíží v Africe na stavbu přehrady a přivezl na pár dnů i svou rodinu, manželku Amy a dvě děti z prvního manželství. Mladší David je nadšený z výletu do Afriky, ale pubertální Jessica se ještě nesmířila s rozvodem rodičů a z jejich rozchodu obviňuje Amy, takže úplně o dokonalou dovolenou se nejedná. Tom domluvil výlet do divočiny s průvodcem Brianem doufaje, že se děti lépe poznají s Amy, a sám jde do práce. Cesta už chvíli trvá, Brian o divokých zvířatech vypráví, ale nikdo žádné zvíře ani nezahlédl, a tak se Brian rozhodne sjet z cesty, aby byla větší šance spatřit šelmy. Když potřebuje malý David na záchod, jde s ním Brian kousek od vozu, ale všimnou si jich lvi ležící v trávě. David se dostane včas zpět do auta, ale Brian lvovi neuteče. Lvi se nehodlají od vozu vzdalovat a Amy, Jessica i David zůstávají uvězněni v autě, protože klíče od auta, měl Brian u sebe. Tom se dozvěděl o nezvěstné rodině až večer po návratu z práce, ale hledání může začít až ráno. Druhý den si David všimne klíčů pár metrů od vozu a Amy se rozhodne pro klíče dojít, neboť za celé dopoledne nezaregistrovali žádný pohyb lvů. Amy se podaří klíče sebrat a pronásledována lvem se stačí vrátit do auta a ujet. Amy při řízení divočinou absolvuje s autem několik skoků, až se auto stane nepojízdné. Zatímco jsou Amy, David a Jessica uvězněni v autě a stále obklopeni lvy, Tom přiměl stopaře Crawforda, aby mu pomohl rodinu najít... (TV Prima)

Colour

V tomto filme je logika vzácna. Rovnako aj normálne dialógy a výkony. Film je nudný, stojí na mieste a snaží sa zaujať tým, že v jednom zničenom aute trčia traja ľudia uprostred savany a naokolo ich chcú požrať všetky levy. Prečo? Ktovie, na to film odpoveď nedáva. Od začiatku je koniec jasný. Nudné, čitateľné, nelogické. Čo viac si od filmu neželať? 20% ()

Astaroth12

Presne podľa očakávania nie som nadšený, ale neprevláda ani sklamanie. Je to taká obyčajná a priemerná safari naháňačka, kde aspoň trocha ukáže príroda svoju tvár. Krvavosť mi tu nechýbala, lebo u takýchto druhov filmov sa príbeh zameriava hlavne na napätie a tých vypitejších scén tu bolo niekoľko. Hlavne tá tajomnosť, či je alebo nie je na blízku levia rodinka sa celkom vydarila a tak aj atmosféra bola upokojujúca za daných okolností. Herecké prejavy nič moc, ale aspoň tam nejaká snaha bola. Film ubieha veľmi rýchlo a čakal som či sa počas filmu objavia pytliaci a hyeny a v obidvoch prípadoch som sa nemýlil, že určite. Rozhodne to nie je žiadny prúser a i ohlodané kostry vyzerali obstojne. Silne 3*. ()

SG_ever

Příšerný thriller s nádherným vizuálem mě nečekaně upoutal do diváckého křesla. Pro tentokrát čisté 3 hvězdičky za zajímavé herce. Dva obrovské palce dolů za idiotský scénář s naivními dialogy a absolutnímu odporu vůči zákonům fyziky, přírody a strašnému množství klišé. I tak zajímavá podívaná. (50%) ()

Yancl

Tak tohle je opravdu jeden malý a nepovedený filmový omyl. Námět je sice celkem vydařený, ale vše ostatní je špatně. Možná by se za určité klady daly považovat obrázky z africké přírody, které jsou nádherné a plné divoké zvěře. Dokonce i jedni z hlavních aktéru - lvi - jsou vydařeným kouskem tohoto 'hororu'. Dalších 90% celé struktury filmu je přesně tak, jak by to nemělo být. Žádné navození reálné a hororové atmosféry, naprosto nelogické a zmatené chování všech zúčastněných a až směšně předvídatelné situace. Měl to být horor a já se smál těm všem přihlouplým situacím:) [25%] ()

Dado

Občas sa stane, že zhliadnete film s vyslovene gýčovým scenárom, hlúpym správaním hlavných, ktoré by ste najradšej v istých momentoch rovno zastrelili, aby ste sa nemuseli dívať a ich debilné činy, scénami, ktoré by vo vás mali vyvolať napätie či strach, no vy namiesto toho len so smiechom neveriacky krútite hlavou... skrátka a jasne film, ktorý je jednoducho jasná somarina. A napriek tomu, ani neviete prečo (v tomto prípade to mohlo byť krásnymi herečkami, alebo možno očarujúcou africkou safari), ten film so záujmom dopozeráte do konca a v konečnom dôsledku ani nie ste sklamaný, keďže ste už od prvej sekundy vlastne nič nečakali. (50%) ()

• Film sa natáčal v Juhoafrickej republike. (MikaelSVK)