Kořist

USA / Jihoafrická republika, 2007, 92 min

Darrell Roodt

Anant Singh

Avril Beukes

„Zvieratá z Levieho kráľa nejedávam.“ Nadšenie sa odkladá na neurčito. Aj ten priemer je iba vďaka vizuálne slušne podanej Afrike, pôsobivým levom, niekoľkým zaujímavým scénam a drzému nápadu urobiť filmový pár z Petra Wellera (ROBOCOP, LEVIATHAN) a Bridget Moynahanovej (FARMA). Snažím sa ignorovať dosť kľúčový nedostatok: prečo levy zaútočili? Absencia "udania dôvodu" je rušivá (nevyzerá to na besnotu, posadnutie Frankom Doddom ani ochranu teritória a ani ľudia nezaútočili ako prví, tak fakt neviem...). Čo už ignorovať nemôžem, je bohatá prítomnosť klišé (okamžitá likvidácia jedinej postavy, ktorá hrdinom môže pomôcť), otravných robení naprotiveň (uvrieskaná blondínka vidí, že leva privádza do zúrivosti jej krik, ale veselo ziape ďalej; hrdinovia sú v džípe, stačí pomaličky napredovať poratsom, no šoférka nezmyselne dupe na plyn a zhavarujú) a doslova neospravedlniteľné náhody (domorodci si dali načas, ale nakoniec prišli). Ale som rád. Rád, že úžasní LOVCI LEVOV Stephena Hopkinsa zostali na tróne ležať ďalej. A zasa až taká zlá KORISŤ nie je. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/172961/Korist-60.html(2.6.2007)

Tohle mi hodně připomnělo Cujo, ale bylo to mnohem lepší, dramatičtější, barevnější, exotičtější, prostě mě to bavilo. Takže až na pár hloupých jednání dotyčných osob a tu idylku na konci to byl velmi slušný film.(16.5.2007)

Já bych to neviděl zase tak bledě. Možná je to tím, že je to prahsprosté béčko (ty já děsně rád) ale mně to přišlo hodně zajímavé. Kdybych tomu chtěl něco vytknout, tak by to nebyly ty scény, co tu vzpomínali ostatní, to mně většinou přišlo celkem normální, ale hlavně všechno, co se toho auta týkalo. Někdy se dokonce zdálo, že když někdo utíkal k autu, byly dveře otevřené, ale jakmile byl u měj, byly zavřené. A o té jejich barikádě ani nemluvě. Myslím si, že těch nerozumových scén tam nebylo víc, než v jakémkoli jiném béčkovém filmu.(16.1.2009)

• Viktooorka

Neříká se, že se člověk v krizové situaci dokáže chovat instinktivně tak, aby přežil? Proč v těch filmech dělají pravý opak? Přála jsem té rozmazleně nesnesitelné slečince, aby přišla alespoň o ruku :o( Lvi nádherní!!!(7.8.2011)

65%(18.4.2012)

• - Film sa natáčal v Juhoafrickej republike. (MikaelSVK)