Občanská válka skončila před třemi lety, ale některé rány čas nezacelí...naopak, spíš přiživuje hlad po pomstě. A právě ta žene plukovníka Carvera (Liam Neeson) vpřed na jeho honbě za tím, kdo navždy poznamenal jeho život - za Gideonem (Pierce Brosnan). David Von Ancken, doposud jen hostující režisér televizních seriálů, přišel s komorním příběhem o lovci a pronásledovaném, o pomstě a spravedlnosti, o minulosti, kterou nelze změnit ani umlčet a dal dvěma irským gentlemanům příležitost předvést se ze zcela jiné stránky než jsou od nich diváci zvyklí vídat. Seraphim Falls se zřejmě nevyhne srovnání s nedávnou syrovou australskou bájí Nicka Cavea The Proposition, se kterou má společné nejen téma, ale i práci kamery s leckdy drsnou krásou přírody a dokonce se ozývají hlasy mluvící o počátku nové vlny "poctivých" westernů. Zda je to pravda nebo jen přehnaný optimismus, to ukáže čas...a komerční úspěch. (Gemini)

Knuckless

Prvních 20 min- pět chlapů honí chlapa jednoho... v lese... Divák neví proč. Divák neví kdo je hodnej, kdo je zlej. Brosnan s nožem je jak Rambo. Divák se baví. Ale jen prvních 20 min. Pak něco začne drhnout. Nastupuje Zdlouhavost. Nicméně sled mírně nelogických událostí směřuje ke grande finale- a po 70 min je to tu- Malý princ na poušti potkává lišku... Nechápete? Divák taky ne... ()

3n3my

Zaujimavý film vo viacerých pohľadoch, situovaný najmä v prvej polovici do peknej drsnej prírody. Najviac ma však zaujal mystický záver a rozchod hercov vlastnou cestou - a to mi tak trochu pripomenulo lynchovinu. Nejde teda o klasický happyend, je to krok vedľa (nehovorím že zlý) k všeobecnej spokojnosti aj fanúšikov Brosnana. Je to teda niečo, o čom človek po filme popremýšľa, a preto som sa priklonil k 4*. ()

WinnJets

Prvních třicet minut je naprosto famózních a pokud by se v jejich duchu nesl celý film, tak ihned po jeho skončení bezpochyby přeházím svou topku. Divák je od samotného počátku naprosto vtažen do děje a i přesto, že nejste seznámeni s podrobnostmi, tak doslova hltáte každou sekundu příběhu, který vám je servírován a užíváte si i nádherné scenérie do kterých je zasazen. Musím však bohužel konstatovat, že po shlédnutí celého snímku má topka zůstala nezměněna, jelikož dalších třicet minut má film pozvolna klesající tendenci, (což se vzhledem k již zmíněmému vynikajícímu začátku dá i pochopit...) ovšem poslední třetina filmu se již k veliké škodě dostává úplně někde jinde, něž by si tenhle snímek zasloužil... První třetina jasných 5, druhá 3.5, třetí 2, ()

st.jim

Nadějný začátek filmu hned ukazuje, kudy se bude příběh ubírat. Liam jde po Pierceovi a na rum ho zrovna pozvat nechce... ;-) Toulavá kamera a krásná příroda, která je naservírovaná v hojném počtu Vás vtáhne do děje a je veliké plus. Bohužel celkový dobrý dojem kazí předvídatelnost scén (a jejich opakování), dlouhá stopáž a neskutečně stupidní konec. ()

Jizni Tlapa

Sympatické obsazení. Navíc je příběh posazený do kouzelné přírodní scenérie a doprovázejí ho zajímavé smyčce. Přidám-li osobní sympatie k westernu vůbec, neváhám hodnotit lehkým nadprůměrem. Rezervy však byly obrovské. Pramálo stříleček, ošizená akce a klišovitý podtext nakrabujícího Brosnana....neodpustím si ani výtku za chybějící souboj na kolty....drama?? rozhodně NE! ()

Mirokukii

Dramatické, odehrávající se v pěkných scenériích. Zdařilý a napínavý úvod, na který navazuje nuda a plytkost. Motiv pronásledování je dívakovi odhalen až těsně před koncem, a tak je jen na činech a sympatií postav, na čí stranu se přiklonit. Na hercích, či samotném ději, není však moc co vyzdvihnout. Před poslední čtvrthodinou raději vypnout, to se totiž začnou dít věci. ()

Simpoch

Tenhle film vypadá, že nemá chybu, ale jedna obrovská tam je. Nevím jaký význam měla ta prodavačka všeléku na konci... Mám z toho pocit, že si tvůrci uvědomili, že film jde ke konci úplně do hajzlu, a tak se to rozhodli vyřešiti ve stylu deus ex machina, nebo diabolus ex machina, nebo nevim. Je to jako pěst na oko! Za začátek a herce dám palec nahoru, ale v konkurenci mých oblíbených westernů je tenhle nedobrý. ()

lennyd

Je to sice už dávno, ale oba si ten dobře pamatují. Jejich životy se v tento den nesmazatelně protknuly, a od té doby je plukovník Carver (Liam Neeson) na stopě Gideona (Pierce Brosnan), bez ohledu na oběti, které mu toto pronásledování přináší. Gideon v boji o záchranu holého života je ochoten udělat cokoliv - jen ne podívat se Carverovi do očí. Jak dopadne tato hra na kočku a myš? ... Celý film má jeden obrovský problém - až do posledních chvil si divák nemůže udělat vztah ani k jednomu z představitelů, sympatie se, dle postupně doplňovaných informací přelévají od jednoho k druhému, až mi zhruba od poloviny filmu začalo být vcelku jedno kdo je v právu a kdo nakonec zvítězí. Trochu jsem taky nepochopil úlohu Anjelicy Houston - jasně, vydělala si pár doláčů a navíc může být k filmu připsána nálepka Mysteriózní, ale jinak její role byla totálně zbytečná. Liam Neeson i Pierce Brosnan jsou ovšem perfektní, hlavně teda Liam Neeson - smutek, vztek, touha po pomstě - to vše se v jeho postavě nádherně mísí.. ()

venison

Příběh již tolikrát zmíněn, ale to, co stojí za zmínku jsou bezvadné herecké výkony Pierce Brosnana a Liama Neesona. Opravdový herecký duel. Brosnan, jak ho neznáte :-) ()

JohnSmith

Asi takhle, nuda a zase nuda.Ideální pro ty,kteří se kochají krajinou.Dvě zajímavé scény (Brosnan si vyndavá střelu z ruky, Brosnan vylézá z mrtvého koně) jsou na téměř dvou hodinový film málo. A ten konec?Stupidnější už jsem dlouho neviděl. ()

FrajerTom

Základem tohohle filmu je velmi dobré obsazení - oba představitele hlavních rolí mám velmi rád a proto jsem se opravdu nemohl rozhodnout komu víc fandit, což je pravděpodobně i záměr... Není to tak úplně čistokrevný western, ale kvalitní drama s tou správnou dávkou napětí to rozhodně je.. ()

blackJag

Skvělý začátek je postupem času téměř promarněn a nebýt Neesona s výborným Brosnanem, celkově by to ani nestálo za to. Scénář se opíra o klasické schéma touhy po pomstě na jedné straně a snaze o vykoupení/odpuštění na druhé. Původní název film odkazuje přímo k místu, kde je zakopaný pes celého pronásledování a je jen škodou filmu, že není více nápaditý ( nebo lépe zpracovaný - konkrétně tento fleshback na mě až moc působil jako laciná scénka z Doktorky Quinnové ). Ke konci filmu jsou tvůrci zbytečně meditativní a třeba postava A. Hustonové už úplně navíc ( Wes Studi a jeho indiánské cameo by bohatě stačilo ), i tak je pro mne osobně úplný a samotný konec hodně dobrý. ()

cpt.Lynch

Survival drama, odehrávající se ve westernových kulisách s mírným mysteriózním nádechem. Vše dokreslené krásnou přírodou. ()

Autogram

Western, ktorý sa na western podobá iba zbraňami a stavbou železnice. Agent 007 sa zahral na Ramba a po wellnesse v ľadovej vode zvládne založiť oheň, vybrať si guľku, vypáliť ranu a to všetko len so svojou obľúbenou dýkou, na ktorú sa môžu tešiť viacerí zlosynovia. Koniec je síce naozaj westernový, ale tak nezmyselný, ako sa len najviac dá a pri ňom stráca zmysel aj celý film. ()

Philoun1

Hodně slušný western, který sem v poslední době viděl. Pierce Brosnan v nezvyklé roli, ale celkem do ní sednul, kdo ví možná se v pokročilejším věku zaměři právě na tenhle žánr. Liam Neeson sednul perfektně. Z filmu plyne i jakési morální ponaučení. ()

Trisis

Ak máte radi filmy kde ešte aj po záverečných titulkoch riešite dilemu, kto bol vlastne kladný hrdina, k tomu ešte obľubujete westerny a nevadí vám keď končia ako filmy Davida Lyncha; Seraphim Falls je stvorený presne pre vás. Keby toto natočil režisér s množstvom uctievajúcich fanúšikov, určite by ho rozkošou poslintali. No pre David Von Ancken-a to obávam sa bude znamenať návrat k seriálom. ()

Aqualung

Co napsat? Máme tu zase dva hrdiny z opačného konce politického, vojenského a po většinu času i etického spektra.Na počátku příšerný zločin, který byl spáchán dílem nedopatřením.Pak následuje štvanice hnaná vůlí po spravedlivém trestu. Válka přece skončila....Drsný život tenkrát na západě je tu občas proložen záblesky lidskosti.A celý děj ve finále spěje k typicky americkému, chlapskému a téměř křesťanskému happy endu.A oba hrdinové kamsi odcházejí.......No dá se na to docela koukat.Exteriéry jsou nádherné.... ()

Smileface

Nízkorozpočtová kovbojka s pomalu plynoucím dějem, který je plytký, předvídatelný a okoukaný. Jediné, co mě na tomto filmu, vyjma dvou hlavních protadonistů, zaujalo, jsou překrásné záběry nikdy nekončící krajiny. Pierce Brosnan a Liam Neeson neodvádí žádný extra výkon, avšak člověka potěší, že vidí známé herce i ve vedlejším produkčním proudu. ()

Rychlonovinky

Rychlonovinky