Sindibád a Tygří oči

• Česko Sindibád a Tygří oko (více)

Sindibád, odvážný námořník a princ z Bagdádu, vyplouvá do Charnaku, aby požádal prince Kassima o ruku jeho sestry Farah. Po příjezdu Sindibád zjišťuje, že Kassim byl začarován do podoby paviána svou ďábelskou macechou Zenobií. Aby zlomil zlou kletbu, musí se Sindibád vydat na dalekou a nebezpečnou cestu, ze které se ještě nikdo nevrátil. Na jeho pouti se setkává s různými monstry a příšerami jako třeba Minaton - obrovská bronzová socha a šavlozubý tygr. Podaří se Sindibádovi zlomit kletbu zlé Zenobie? (oficiální text distributora)

Shanen29

Zbožnuji tyto dobrodružné výpravné pohádky,měli v sobě něco, co v dnešní době točené pohádky nemají a to je tajemno vyprávěných příběhů a režisérská dovednost přenesená na plátno.trikově velmi dobře na tu dobu zvládnuté a výběr hudby precizně sedí.Hezká zábava. ()

darthhokro

Tenhle Sindibádův příběh, už byl o dost slabší, delší stopáž mu moc neprospěla, obsazení nic moc. Triky samo opět slušný. Pěkné 3. ()

vieriX

Poprvé jsem to viděl před 15 lety včera jsem se na to podíval znova. Film už za ta léta značně zestárl. Hlavně mám namysli trikové sekvence,které ve mě vyvolali mírný úsměv. Ale i tak film má jistý nádech a kouzlo, které ani čas nesmyje. Příjemná podívaná za 3 hvězdičky. ()

Stejšn

Film se zapsal do dějin postavou mudrce - idiota. Takového kreténa jako kladnou postavu fakt jentak neuvidíte. Příběh je naivní a spousta zadní projekce i tam, kde nemá co dělat. Nicméně - stejně jako ostatní sindibádské filmy této řady - celé dílo stojí na dechberoucí trikové práci mistra Harryhausena. ()

E.T.Martin

Sindibád je klukovské dobrodružství zahleděné do dálav a exotických zemí plných fantazie. Do míst, kde ve jménu lásky, dobra či spravedlnosti je nutné bojovat s příšerami, démony, kouzly a úklady nepřátel. Kde krásné ženy potřebují ochranu statečných mužů. Za to, že tenhle film, čerpající z poetiky pohádek tisíce a jedné noci, příjemně funguje může skvělá výprava a nápadité triky Raye Harryhausena, který navíc je i producentem filmu. Mimochodem jeden z prvních filmů, na který jsem šel do kina. Velký kult mého dětství, který se i přes jeho naivitu překvapivě dobře dívá i po třiceti letech. ()

Jack_F.

Jako děcko jsem to měl rád. Ale když jsem to viděl teď, tak jsem si poprskal monitor. :D Ten jejich "Gandalf" tam nemá chybu. :D Sindibád s vizáží béčkového pornoherce a souboje samy o sobě jsou taky k smíchu. :D ()

Scaevola

Z dnešního pohledu se samozřejmě jedná o hromadu klišé zahranou topornými herci s primitivním scénářem, ale i s vědomím, že celý snímek funguje pouze jako přehlídka trikového mistrovství R. Harryhausena, nemohu odolat a hodnotím až nekriticky vysoko. Jde totiž o skvělé pohádkové dobrodružství se sympatickým hrdinou, lepými kráskami a podmanivou náladou... Ale myslím, že "troglodyt" si to nezasloužil: Vždyť se chtěl jen podívat na děvčata a scénář ho za to nechal bojovat s pravěkým tygrem a ještě mu nevěnoval ani poslední záběr! ()

Horácius

Je mi jasné, že dnes by snímek neprošel ani s odřenýma ušima, ale na svojí dobu to byl trhák na který jsem v kině koukal jak na zjevení. A pokud existuje řada takovýchto fantasy filmů, tenhle stojí hodně vysoko. Kdysi to pro mě byl jedinečný zážitek a proto si nezaslouží méně. ()

JK.89

Vmém dětství pro mě naprostou klasikou. Žasl jsem nad triky a celý film jsem měl takový nepříjemný pocit, co se stane nebo kdo se zjeví. Nyní jsem se podíval ještě jednou po deseti letech a napětí s úžasem nepřestali. ()

Nataniel73

Pre mňa jednoznačne najlepší Sindibád a veľkolepá adventúra. Ak by som mal porovnávať neporovnateľné tak trilógia Hobbit je vďaka svojmu dokonalému technickému spracovaniu určite vyššie, ale čo sa týka samotného príbehu jedná sa o podobný zážitok. Technické efekty vo filme Sindibád a tigrie oko pôsobia z dnešného pohľadu smiešne, ale na rok 1977 sa jedná o výbornú prácu. Film som vzhliadol po x rokoch a tá silná nostalgia keď som film vídal pravidelne ako dieťa sa dostavila. Arabská kultúra aj fantasy príbehy ma vždy fascinovali rovnako tak čierna mágia. Nadšenec žánru si určite príde na svoje a mňa osobne atmosféra tohto jedinečného filmu vždy dostane. Myslím, že kvalitou príliš nezaostáva ani za takým Nekonečným príbehom a svojím čarom predstihne aj Súboj titánov. Scénky s kostrami, mrožom, obrovskou osou, či pračlovekom sú spravené vierohodne a ako bonus sa divák môže tešiť aj z výborných hercov (Patrick Wayne) a krásnych herečiek (Taryn Power). Klenot žánru a za mňa 85% ()

Sopholojong

Harryhausenovka, ktora bola uz v dobe svojho vzniku sakramentsky viditelne becko. Zalezitost, ktora i nostalgicky ide mimo mna, lebo Sinbadov som ako decko alebo teenager nevidel. Druhotriedny vizual (teda okrem Rayovych legendarnych trikov, ktore ale musia byt pre dnesneho mileniala viac ako smiesne), tretotriedne herecke vykony (Sinbad je svihak, Jane Seymour zase "stvrdnuty sen" s hlbokym vystrihom, ale hraju strasne) a stvrtotriedny scenar (to radsej bez komentara). Skusal som si to pocas pozerania predstavovat bez tych trikov a naparil by som tomu odpad bez zavahania. Ak to niekto povazuje za klasiku, tak mu ku stastiu staci malo. PS: Na rok '77 to ma strasne odflaknute zadne projekcie. 5/10 ()

Ammit

No jó, nostalgie a sentiment mě zase dohnaly. Dávno, předávno, když Bůh byl ještě malý kluk, jsem nemohla uvěřit svým očím, co za veledílo to sleduji. S odstupem času se příšery zdají dost umělé a triky poněkud průhledné, ale ta atmosféra, ta zůstala. ()

drkaldj

V některých scénkách jde vidět že pozadí je falešné a zrovna hezky to nevypadá (i když v té době se to bralo jako mírně revoluční technologie natáčení - před plátnem namísto ve skutečných lokacích nebo postavených kulisách). Konečná bitka je (alespoň pro mě) i trochu emotivní. ()

Zemřel legendární představitel Chewbaccy

Zemřel legendární představitel Chewbaccy

03.05.2019

Ve věku 74 let zemřel herec Peter Mayhew, který ve Star Wars ztvárňoval původního Chwebaccu (Žvejkala), nejlepšího přítele Hana Sola. Mayhew se narodil v Londýně, později ale získal americké… (více)

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

13.04.2005

Režisér Rob Cohen (na obr.) prezradil, že po Stealth bude jeho ďalším projektom THE 8TH VOYAGE OF SINBAD, odohrávajúci sa v ére liteajúcich kobercov a aladdinových lámp - v Číne 8. storočia.… (více)