Orel kontra žralok (festivalový název)

• Nový Zéland

Eagle vs Shark

Komedie

Nový Zéland, 2007, 93 min

• Hellboy

Strašné zklamání. Film, který jde podle mě zcela vědomě ve stopách Napoleon Dynamita, ale není ani zdaleka tak vtipnej, snaží se být milej, ale nemá tak sympatické herecké obsazení (hlavní hrdinka se pořád nepříjemně šklebí) a má fakt příšernej příběh! Chtěl by být komickej, ale neni, prostě tam snad neni jedinej vtip, u kterého bych se zasmál! (Jo, vlastně jo, to s tim počítačovym hackerem - takže jsem se zasmál jednou za film). Ale jinak podprůměr a není to tim, že bych nedokázal zkousnout nezávislej / ujetej film. Má to jen 84 minut, ale duševně mi to sebralo tak 4 hodiny času... Zdejších 72% (podle 159 lidí) je nesmyslně nadsazených.(3.8.2009)

Strašně krásný a hřejivý filmeček. Čirá radost.(12.3.2009)

Zopár jemne uletených filmov som už videl, tento sa radí medzi nich. Slabšia trojka iba kvôli tomu , že voľajakým spôsobom ma to udržalo pri obrazovke aby som to dopozeral.(13.5.2016)

Mno, tak na Zélandu jsem strávila pár týdnů, ke konci se mi už strašně chtělo domů, ale takhle divný to tam fakt nebylo.(7.4.2013)

Rýpanec do zad všech uťáplíků a asociálních individuí, který je ve své přemrštěnosti mimořádně účinný. Vtipná, bezskrupulní a mimořádně výstižná reflexe těch z nás, kteří se v masách obvykle ztrácejí, nebo jsou zdrojem posměchu. Podobně se ovšem ztratí i tenhle film... což ovšem není na škodu.(29.7.2013)