Orel kontra žralok (festivalový název)

• Nový Zéland

Eagle vs Shark

Komedie

Nový Zéland, 2007, 93 min

Strašně krásný a hřejivý filmeček. Čirá radost.(12.3.2009)

Bože díky, žes mi dal rozum! I když, kdoví, proč nikdo nesní o tom, že by chtěl být škaredé, přehlížené a opovrhované pako, kdo to tak nastavil? Přitom má tolik co nabídnout... někomu přesně takovému. Potud v pořádku, neboť i outsideři jsou různí a mohou se báječně doplňovat, podstatné je, že se poznají i v davu a jsou k sobě vzájemně přitahováni, pak mohou žít vcelku spokojený, loserský život. Tragédie nastává v okamžiku, kdy si jeden z nich umane nastavit laťku výš, než může přeskočit, rozhodí pohodu v komunitě a svou pozici usadí na totální dno... takového jedince může zachránit už jen bezvýhradná, pravá láska :-). Přes prvotní zdání nenáročné jednohubky k rozptýlení teď moje rozvířené zážitky pomalu dosedají a já si zpětně uvědomuji, že to, co jsem viděla, bylo něco extra, a nemyslím tím jen rozsáhlou sbírku uměleckých kýčů, kterým jednoznačně vévodí vskutku ohyzdná svíčka ve tvaru ruky, ale celou nevšední společnost spokojených zoufalců, co nemají zapotřebí pomáhat si pitvořením a přitom jsou tak roztomile přesní, třeba jako dementní úsměv Masona Hutchinsona, nejlepšího hackera, co náš hlavní tragéd zná... Good job, Taiko Waititi! Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(15.4.2015)

Mno, tak na Zélandu jsem strávila pár týdnů, ke konci se mi už strašně chtělo domů, ale takhle divný to tam fakt nebylo.(7.4.2013)

Titanic pro retardy. Toto je film, který záměrně vyvolává trapnost. Bavil jsem se moc, ale zároveň, jak bylo řečeno, jsem si připadal trapně.(13.3.2009)

napoleon dynamite noveho zelandu(4.8.2009)

• - Rozpočet: 1.3 milionu dolarů. (Saku)

• - Štáb měl 35 členů a natáčelo se 25 dní (Saku)