Orel kontra žralok (festivalový název)

• Nový Zéland

Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

Komedie

Nový Zéland, 2007, 93 min

Příjemnej film s klasicky dementníma postava ve stylu Flight of the Conchords, nebo třeba Napoleon Dynamite. YEP!(23.5.2011)

Tak trochu jiná romantika, kterou běžný divák asi jen těžko rozdýchá. Pro fanouška nezávislé filmové tvorby to je ale lahůdka. Je to vtipný a zároveň i velmi citlivý film o dvou zamilovaných asociálech obklopených spoustou dalších asociálů a dohromady to je skvělá zábava. Animovaná poetická intermezza jsou takovou chuťovkou navíc.(2.2.2008)

• Hellboy

Strašné zklamání. Film, který jde podle mě zcela vědomě ve stopách Napoleon Dynamita, ale není ani zdaleka tak vtipnej, snaží se být milej, ale nemá tak sympatické herecké obsazení (hlavní hrdinka se pořád nepříjemně šklebí) a má fakt příšernej příběh! Chtěl by být komickej, ale neni, prostě tam snad neni jedinej vtip, u kterého bych se zasmál! (Jo, vlastně jo, to s tim počítačovym hackerem - takže jsem se zasmál jednou za film). Ale jinak podprůměr a není to tim, že bych nedokázal zkousnout nezávislej / ujetej film. Má to jen 84 minut, ale duševně mi to sebralo tak 4 hodiny času... Zdejších 72% (podle 159 lidí) je nesmyslně nadsazených.(3.8.2009)

Titanic pro retardy. Toto je film, který záměrně vyvolává trapnost. Bavil jsem se moc, ale zároveň, jak bylo řečeno, jsem si připadal trapně.(13.3.2009)

napoleon dynamite noveho zelandu(4.8.2009)

• - Rozpočet: 1.3 milionu dolarů. (Saku)

• - Štáb měl 35 členů a natáčelo se 25 dní (Saku)