poster

Orel kontra žralok (festivalový název)

 • Nový Zéland

  Eagle vs Shark

Komedie

Nový Zéland, 2007, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ****

  Bože díky, žes mi dal rozum! I když, kdoví, proč nikdo nesní o tom, že by chtěl být škaredé, přehlížené a opovrhované pako, kdo to tak nastavil? Přitom má tolik co nabídnout... někomu přesně takovému. Potud v pořádku, neboť i outsideři jsou různí a mohou se báječně doplňovat, podstatné je, že se poznají i v davu a jsou k sobě vzájemně přitahováni, pak mohou žít vcelku spokojený, loserský život. Tragédie nastává v okamžiku, kdy si jeden z nich umane nastavit laťku výš, než může přeskočit, rozhodí pohodu v komunitě a svou pozici usadí na totální dno... takového jedince může zachránit už jen bezvýhradná, pravá láska :-). Přes prvotní zdání nenáročné jednohubky k rozptýlení teď moje rozvířené zážitky pomalu dosedají a já si zpětně uvědomuji, že to, co jsem viděla, bylo něco extra, a nemyslím tím jen rozsáhlou sbírku uměleckých kýčů, kterým jednoznačně vévodí vskutku ohyzdná svíčka ve tvaru ruky, ale celou nevšední společnost spokojených zoufalců, co nemají zapotřebí pomáhat si pitvořením a přitom jsou tak roztomile přesní, třeba jako dementní úsměv Masona Hutchinsona, nejlepšího hackera, co náš hlavní tragéd zná... Good job, Taiko Waititi! Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(15.4.2015)

 • genetique
  ****

  Úžasne spontánna a nespútaná záležitosť, ktorá dáva na frak väčšine komečrných sračiek. Milý, úsmevný, trpký i citlivý príbeh, v ktorom dali tvorcovia zbohom všetkému, čo by sme mohli označiť za klišé. Trošku zdramatizovať záver, do pár scén pridať štipku viac humoru a bolo by to geniálne. 85%.(30.4.2010)

 • Disk
  ****

  Titanic pro retardy. Toto je film, který záměrně vyvolává trapnost. Bavil jsem se moc, ale zároveň, jak bylo řečeno, jsem si připadal trapně.(13.3.2009)

 • SLOTH
  ****

  napoleon dynamite noveho zelandu(4.8.2009)

 • nirvana91
  ***

  Jemaine Clement sa opäť ocitol vo svojom živle divnosti a aj so svojim super skvelým prízvukom (du ju vona hev six) dáva hlášky, ktoré ma zabíjajú! You´re a bitch. And you´re going to die of diabetes.(26.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace