Sny tří zvídavých a dobrodružství hledajících mladých chlapců se ve filmu Badatelé stanou realitou. Akční fantasy režíroval uznávaný Joe Dante (Gremlins), který kombinuje humor, vřelost a prvky sci-fi s nečekanými zvraty. Ve své provizorní laboratoři si vynalézaví chlapci postaví vlastní vesmírnou loď a vydají se na meziplanetární cestu. Badatelé jsou velkým rodinným dobrodružstvím v hlavních rolích s mladým Riverem Phoenixem (Stůj při mně, Slídilové) a Ethanem Hawkem (Training Day, Bolestná realita). (Magic Box)

Šimpy

Viděl jsem to už jako kluk víckrát a v dospělosti jsem si nemohl vzpomenout na název. Ale je to super. Parta kamarádů a jejich osmdesátkové dobrodružství, které sice končí ujetěji, než by člověk čekal ale poselství je jasné. "Látka, ze které jsou vyrobeny sny. Stuff, the dreams are made of". Společně s Goonies a Last Starfighterem kultovní srdcovky mýho dětství. ()

A.L.E.S.

Nádherný snímek o tom, jak si parta tří dětí, složená z vědce, nadšeného fantasty a pesimistického realisty, pohrává s fyzikálními zákony a plní si tak sen cestou do vesmíru. A o mimozemšťanech, kteří žijí naší televizí a tudíž se mohou stát potenciálními uživateli ČSFD, snad ani nemusím mluvit..., je to zkrátka film pro děti. A velmi mě zde potěšil mladičký a už tehdy talentovaný Ethan Hawke... ()

noriaki

Znáte to. Dlouho hledáte film ze kterého si pamatujete pár mlhavých scén, přesně tři dialogy a zlomek zápletky. A pak ho najdete, pustíte si ho a na chvilku se vrátíte do dětství. No tak přesně tohle se mi u Badatelů nestalo. Já jsem je ještě nikdy neviděl. A jestli ano, tak na mě neudělali dojem ani tehdy, ani teď. Potenciál ale měli slušný. Ovšem poslední třetina, možná polovina snímku, je vážně bídná a shazuje celý sympaticky vystavěný příběh. Takhle stojí za pozornost jen pro atmosférický soundtrack a zajímavě obsazené dětské role. Rivera Phoenixe je vážně škoda. ()

Han22

Nevím, jestli to bylo špatnou náladou, nebo už jsem na tohle zkrátka starej, ale Badatelé mě nechytli. Dante je dobrý režisér, ale tohle bylo asi to nejslabší co jsem od něj viděl. Kluci jsou samozřejmě sympaťáci, pár triků je slušných (mimozemské lodě), ale je jinak je to infantilní až na půdu. Kluci si ze šrotu postaví vesmírnou loď a vydávají se na vesmírnou cestu, živeni dojmy o úžasných setkání ze scifíček 50. let. Místo toho naráží na legrační ufouny, kteří milují televizi a neustále se pitvoří. A ještě tohle všechno se stane až v poslední půlhodině, předtím se nic moc neděje. Holt sci-fi pro nejmenší. ()

iXtr3m3

Super rozbeh, slabý dobeh. Síce lepšie využité ako Flight of the Navigator, ale malo to naviac. Mohla to byť pecka podobná kultovke Goonies, nestalo sa. Ale za tú prvú hodinku dávam 4. Fakt bola super. ()

MadChick

Rodinná komedie, která neurazí, ale ani ničím nenadchne. První půle lepší, ta druhá zase horší. Z mého podhledu bych měl dvě výtky tou první by bylo bezesporu žvatlání mimozemšťana jež se rovnalo nekonečné řadě úryvků z amerických pořadů filmů atd. a jako takové mi přišlo absolutně nevtipné a tou druhou výtkou by bylo dle mého názoru nepřesvědčivé herecké umění oněch hlavních aktéru, ale je pravda, že tomu v negativním mohl pomoci i český dabing se kterým jsem film viděl ...60% ()

Mikino00

I přes moji velkou averzi k podobným dětským americkým filmům jses neodolal a zase se zklamal. Poslední vesmírná půlhodinka je tak hloupá a nesedící do filmu, že kazí celkový dojem o mnoho tříd. ()

Duke90

Pro každého dobrodruha se správným klučičím srdcem jsou Badatelé povinnou lahůdkou! Já, jelikož od maličká podobné příběhy zbožňuji, jsem dosáhl vysoké míry spokojenosti a jedinou výtku bych měl možná jen proti "příliš ukecanému" mimozemšťanovi, který někomu může už po chvíli lézt mírně na nervy, ale ani touto malou chybičkou jsem si nenechal zkazit nestárnoucí dobrodružství tří kluků, kteří mě přímo nutí vrátit se v čase o pár let nazpět... ()

migele

moje první scifi. Ten film jsem viděl hodně dávno a pořád na něj vzpomínám. Pamatuji si, že jsem to měl na videokazetě a pravidelně na to koukal.. ach dětství.. ()

Blazkowicz

Děti neberte drony. Teda, chtěl jsem říct neberte drogy. Jinak dopadnete jako tady ti tři hošánci. Ve škole budete za nerdy, najdete antigravitační pohon a díky němu postavíte létající kouli ze šrotu, navštívíte hnusné mimozemšťany, pustíte jim Night Ranger a nakonec odletíte jako supermani někam do pryč. 2+* ()

route60

Skvělá zábava která později straci dech ale zachraňují to naštěstí nadaní mladí herci, je jen škoda že River Phoenix tak hloupě dopadl, Režiser Joe Dante byl talent. ()

Wiceman

Další moje srdcovka z mládí :) Vidina tří kluků, co si postaví vesmírnou loď z harampádí musela inspirovat každýho malýho kluka, co ujížděl na Science fiction. Postavy jsou neskutečně sympatický (až na Ethana ten mi byl nesympatickej už od mládí), ale co se týče ostatních nemám jedinou výtku. Snad jen že Wolfgang je na svůj věk až moc inteligentní ale tak dobrý (nemarvelskej Reed Richards trošku :D ). Hudba taková trošku psychedelická (fakt jen trošku) a rodinný prostředí supr. Mimozemšťani jsou správně mimozemský a jejich taťka krutopřísnej :D Za mě zasloužený čtyři hvězdy nejen z nostalgie :) ()

Co chystá režisér Přízraku?

Co chystá režisér Přízraku?

08.11.2018

Režisér David Lowery (Přízrak, The Old Man & the Gun) se upsal novému filmu. Pro studio A24 Films natočí epickou fantasy Green Knight, která vychází z rytířské básni o Siru Gawainovi a Zeleném… (více)