Rolling Stones

(koncert)
  • USA Shine a Light (více)

Pohled režiséra Martina Scorseseho na největší rock'n'rollovou kapelu, na legendární Rolling Stones, kteří jsou spolu přes 45 let a stále fungují. Scorsese sestavil velice silný režijní tým z osob, z nichž mnoho obdrželo Oscary za svoji práci, a natáčel Stouny v Beacon Theater v New Yorku po dobu dvou dní, aby zachytil jejich syrovou sílu a přinesl divákům tento filmově/hudební zážitek. (oficiální text distributora)

SB

Když bych tomu dal víc než 1 *, poškodím jiné filmy... Samotní Stouni jsou fantastiční (jasně, jsou to hovada, ale hudbu hrajou úžasnou - subjektivní názor), stěžejní částí je velice vydařený koncert, ale dál už v "dokumentu" není téměř nic - pár záběrů z pár jiných koncertů, pár prostřihů z pár interview, z jejich historie v podstatě nic. Takhle sestříhat to umí každý režisér koncertních přenosů. Přitom informační potenciál látky je značný. Několikerý záběr na samotného režiséra na konci je až trapný. Takže pane Scorsese, tohle jste podělal. => Stouni 4 *, Scorsese 1 *. ()

hodbodka

Skvělý koncert, ale to slovo dokumentární bych možná úplně vypustila. Spíše jen hudební. Mohlo být klidně více ukázek z minulosti, které mě prostě bavili. Jack White, jako zvláštní host, mě potěšil :) ()

Wlczak

Miluju "Stouny" a skvěle jsem se bavil... Ruka Martyho je tam znatelná - krásně vás vtáhne na jeviště!!! The Rolling Stones !!! ()

yatan

Smejem sa nad niektorymi komentami, na adresu Scorsesa..Tolko ludi miluje jeho filmy a pri tom, tak malo mu doveruje..Takze co chcel tymto dokumentom Marty povedat? Vsimnime si zaujimave otvorenie, kde absolutne cielene ide Martin Scorsese po nemoznom uchopeni tychto divochov, nim samotnym, majstrom a perfekcionistom, ktory sa zrazu sam ocita v roli producenta, ktory je chcene-nechcene prinuteny mat onen "nadhlad" nad umelcom. Zaroven ukazuje, ze aj Rolling Stones maju v potravinovom retazci nad sebou chcenu-nechcenu autoritu, no v podobe samotnej politickej elity - Prezidentom. Jemny tuk na vy-alebo zne-uzivanie ich uspechu pre ich politicke ambicie, a od toho momentu, sa uz Marty stahuje do uzadia a v prestrihoch predstavuje minimalistickym sposobom jednotlivych clenov kapely, no pri tom tlaci do popredia ich koncert, ktory ma hlavne slovo a v skutku ma aj najvacsiu vypovednu hodnotu o kapele a ich fenomenalnom svetovom uspechu. Co viac dodat? Ked si predstavim, ze najvacsi machri to strihali 9 mesiacov, vznikaju otazky preco je tam to, co tam je. Ale Gimme Shelter tam nie je!!!!!! ()

david666

Že se budu u Stounů tak nudit, to jsem nečekal. Nevím co tam vlastně Scorsese dělal. Tuctový koncert navíc s dos divným výběrem písní. I když pro ortodoxní fans asi slušná podívaná. O historii Stones jsem se nedověděl nic - škoda. ()

HAssAN

Čakal som niečo v podobnom duchu ako Sex Pistols: Děs a běs, miesto toho som dostal iba koncert o ktorý som až tak moc nestál. ()

bonovox

Koncert upravený do funkčného dokument. Ak by boli Stouni mojou srcovkou bolo by to za 5. Dúfam, že niekto natočí podobný dokument o U2. ()

dukeforever

Nelze hodnotit jinak!!!Zažil jsem úžasný tři koncerty s nimi a čekám jen a jen na další.Super vysoupení s Buddym Guyem,Stouni neuvěřitelně energičtí,stejně jako před rokem v Brně a dosti zpochybnovaný Keith ukázal že stále umí:)Jen tak dál klucí ()

mangler odpad!

Sorry, ale ten film je strašnej.. jako dokument neukázal nic a jako záznam koncertu jen to, že jsou Stouni, které jsem měl doteď celkem rád, jen preceňovanou partou narcistických pozérů a nafouklou bublinou, kterou strčī do kapsy milión lepších kytaristů, zpěváků a bubeníků. Ukamenujte mě, ale tohle je můj pocit po shlédnutí filmu, na který jsem se na základė traileru fakt těšil. ()

Elwyn

Bravurně vystavěný pomník. Nikdo jiný by to líp "nenamotal", Scorsese tohle umí, navíc je moc vidět jak Stones miluje. ()

Norri

Shine a Light je pro mě třetí film o hudební legendě v poměrně krátké době. Ale je jiný než předchozí dva. Rolling Stone na rozdíl od Jima Morrisona a Falca pořád žije a navíc nešlo o film o legendě ale o dokument, resp. koncert. Ač mám rád rock, tak "Stouni" mi k srdci nikdy moc nepřirostli, ale přesto jsem se na film těšil. Obrovským zklamáním pro mě však byly texty písní, které jsem doteď vůbec neřešil. Od legendy jsem čekal asi více a toto zklamání musím promítnout i do hodnocení filmu, i když by to tam asi zahrnuto být nemělo. Co se týká filmařiny, tak kamery mi připadaly skvělé a prostřihy na historické rozhovory mě asi bavily nejvíc. ()

Ardath

Trochu jsem očekával, že Shine a Light bude obsahovat rozhovory mezi Martinem Scorsesem a Rolling Stones. Ale Marty se nám zde jen párkrát mihne a zbytek snímku je pouhým záznamem koncertu, místy prokládaným archivními záběry, jež nám mnoho nového nepoví. ()