Rolling Stones

(koncert)
  • USA Shine a Light (více)

Pohled režiséra Martina Scorseseho na největší rock'n'rollovou kapelu, na legendární Rolling Stones, kteří jsou spolu přes 45 let a stále fungují. Scorsese sestavil velice silný režijní tým z osob, z nichž mnoho obdrželo Oscary za svoji práci, a natáčel Stouny v Beacon Theater v New Yorku po dobu dvou dní, aby zachytil jejich syrovou sílu a přinesl divákům tento filmově/hudební zážitek. (oficiální text distributora)

Magnuss

Mohlo to být za pět... škoda, že Scorsese záhy opustil dokumentární charakter snímku a ze Shine a light se vyklubal záznam koncertu natáčený na spoustu profi kamer. Pár prostřihů na dobové materiály a rozhovory jakoby vždy divákovi připomnělo, co tomu chybí. Jinak samozřejmě velmi dobrý počin, ale čekal jsem od toho víc ()

Rodin

Jsem asi jedním z mála rockových (big beatových) fandů, které muzika téhle kapely prostě minula širokým obloukem. Snad proto, že nemám rád jistý minimalismus, který se v té hudbě vyskytuje, nevím, co přesně to zavinilo, ale já jsem vyrostl na Beatles druhé půlky 60. let, a tak žeru spíš ty Purple, Jethra, Yes, Floydy, Gabriela a Genesis, novějšího Bowieho, Soundgarden, ale i třeba System of a Down... Přesto musím říci, že ten film byl opravdu dobře zpracovaný a tentokrát mě Jaggerův nervní projev ani moc neiritoval. Jen jsem si opakovaně říkal, kdo všechno se při správně vedeném marketingu může stát světově proslulým zpěvákem a na mysli mi vytanula druhdy slavná píseň Jirky Suchého "Tento tón, tento tón, to je von...". ()

fantomas19

Dokument z tohto roku o hudobnej skupine Rolling Stones natočil Martin Scorsese. Stretnutie dvoch legiend, hudobnej a filmovej, prinieslo veľmi milý zážitok v podobe hudobnej lahôdky vnímanej skúseným filmárskym okom. Po úvodnom krátkom predstavení komplikovanosti vzájomnej komunikácie režiséra a členov kapely sa dostávame na koncert, ktorý v jedinečnom dokumentárnom poňatí vysvetľuje fenomén Rolling Stones: Profesionálne spracovanie scény, technické zabezpečenie show, magnetické aury všetkých členov kapely, vycibrené rokmi tvrdej práce, mix známych a menej známych piesní, zvláštni hostia. Vďaka profesionálnemu prístupu Martina Scorseseho sme nielen svedkami show, ale takmer celý čas sa "pohybujeme" na javisku, navyše dostaneme medzi pesničkami pár bonbónikov v podobe raritných a vtipných ústrižkov z rozhovorov s členmi kapely. Nie som fanatik do Stonov, ale vychutnával som si tanečné kreácie a svojrázny spev Micka Jaggera, pohodový prístup a gitarové prejavy Keitha Richarda a Rona Wooda, i pevný rytmus a zasmušilý výraz tváre Charlieho Wattsa, a pri historických nahrávkach interview som sa skvele bavil. ()

Desdinova

Čakal som od toho o dosť viac ako som dostal. Hudba od stoneov super aj tých pár vsuviek s rozhovormi sa mi páčilo. Zvyšok akoby obyčajný záznam z koncertu, aspoň že to nenatáčali mobilom. ()

Adámo

Přestože jsem Stouny vlastně nikdy neposlouchal, tohle bylo fakt perfektní! Jak ubíhal film, hudba a styl koncertu se mi čím dál více líbil a asi nejlepší song byl s hostem Buddy Guyem, protože jeho hlas a hra na kytaru posunula vystoupení ještě o kus dál... Prostě skvělý zážitek, nutně díky audio(vizuálním) možnostem kinosálu. K tomuhle všemu bylo těch pár možných míst na foory využito na maximum, parádní světelné efekty a já snad nemám co bych vytknul... Mno, my oba dva hrajem na kytaru fakt mizerně, ale dohromady jsme lepší než deset dalších =)) | 08/2008 ()

soldiersn

Stouni jsou sice super, ale nevidím důvod, proč bych měl záznam z koncertu s pár flashbeckama do minulosti hodnotit tak vysoko. Kluci sice pořád válej a v jejich letech si tento výkon zaslouží nemalý potlesk, nicméně film mě utvrdil na 3*. ()

Tom5821

Hodnocení dokumentu nemůže být ani trošku objektivní, neboť hudba zastřela vše ostatní, protože Rolling Stones si zaslouží mnohem více, než jen pět hvězd... ()

pOne

Nejsem fanouškem Rollung Stones. Jejich hudba mi vcelku nic neříká. Ale musím uznat, že záznam koncertu je to kvalitní a dokumentární vsuvky + příprava koncertu jsou zábavné. Kamera míří vždy, kam má. Zvuk výborný. Prostředí člověka pohltí, že chce po každém songu tleskat :) Ve velkém sále Thermalu pěkný zážitek! ()

Jack.Pott

Jeden můj známý má absolutní sluch a když se ocitl v mateřské školce své malé sestřičky, na Vánoční besídce, prostě nevydržel poslouchat koledy v podání kuňkajících děvčátek a musel se jít na záchod vyzvracet. Při poslechu kytaristů z Rolling Stones (mimo rytmus, chaotické klouzání po hmatníku), by to nedopadlo lépe. Mick je obdivuhodný, hlas stále pevný, energie v těle na rozdávání, bohužel ale vypadá jako stepující kostlivec. Partička je to sympatická, lidsky chápu, že si budou i na smrtelné posteli hrát na dvacetileté frajírky, já coby posluchač však nic předstírat nemíním. ()

elgreco

V mých očích nejlépe nasnímaný rockový koncert. (Režie, kamera, střih – naprosto dokonalá a strhující práce.) Nad obraz však stavím zvuk. Však je to koncert. Před pár dny jsem viděl U2 3D – ať je záběr jakýkoli, zvuk je stejný. Zde se jakýmsi mně nepochopitelným způsobem mění „s každým záběrem“ a přitom je stále stejný. Jako kdybyste tam byli a slyšeli podle toho, jak natočíte hlavu, kam si stoupnete. To je samozřejmě jen dojmologický popis. Pochopitelně, píše se rok 2008 a koukáme na senior klub. Pochopitelně, Jagger se svojí přehrávanou lascivitou působí komicky až odpudivě (drcání do prdelky Ch. Aguilera). Asi jako vyšinutej cvičitel aerobiku. No, on tohle dělal už od „jánevim“ poloviny sedmdesátých let a už tehdy to byla trapná maníra. (Pro mě.) Takže to není věkem, ale Jaggerem. Co tam máme dál? Sympatického maskota R. Wooda, slizkého Clintona, snobské publikum, extrémně nervozního Jacka Whitea, skvělého Charlie Wattse (vypadá a bubnuje pořád stejně dobře jako v roce 1964, pravděpodobně je to upír) a opelichaného Keitha Richardse. A jsme u toho. Richards. To zvíře! Podívejte se do těch jeho škvírkatých očích, ta světýlka, co mu v nich svítí. Ten člověk miluje rocknroll stejně jako, když mu bylo šestnáct. On není žádná podělaná celebrita, on jen stále žije ten splněný pubertální sen a zatraceně si to užívá. On si pořád ještě hraje na Chucka Berryho. Pro něj to není, žádný „I know its only rocknroll“, pro něj je to pořád zatraceně velká věc. Pan rocknroll. A přitom, když se ke kapele připojí Buddy Guy (jeden z nejlepších okamžiků večera), tak se Keith stáhne a vidíte tu úctu, stejnou úctu, jako když kdysi dávno uváděli jako hosta svýho pořadu Howlin Wolfa. Shrnuto – Stounům to pořád šlape, a kdyby vyměnili zpěváka a nahradili ho třeba P. J. Harvey:-) tak by ještě na starý kolena svedli dostat svět do kolen. ()

Miloško

Už ako tu napísal Tuxedo, príliš veľa Rolling Stones,málo Martina Scorseseho. Ale aj tak Rolling Stones sú aj dnes machri na druhú. 6/10 ()

Jebak8

Skvělé... Před tímto filmem jsem Rolling Stones uznával,ale film mě zlomil na jejich stranu. Nejen že položili základy moderním stylům od metalu až to pop a jsou to hrozný frajeři... Říkali totiž pár věcí, ve kterých byla veliká pravda a moudrost. Když se Richardse ptali, jestli je lepší kytarysta on nebo Ronnie Wood, řekl: ,,Nejsme moc dobří kytaristi. Znám spoustu lidí, kteří hrají lépe než já nebo Ron. Ale my dva dohromady přehrajeme deset takových...´´ Velmi moudrá věta o tom, že nejde o to být nejlepší, ale umět si užít to co umíme s tím, kdo si to chce užít s námi... ()

MORION

hodnotenie vychadza z ocakavani a toho, ze RS celkovo moc nemusim.. cakal som nieco z historie, nie nudny koncert s vlaznym publikom, sem-tam pretkany nejakym par minutovovym (v podstate onicom) shotom z historie kapely. koncert odviedli chlapci urcite na jednotku, ale ako vyberom skladieb tak celym prevedenim je to urcene asi skor pre skalnych fans.. na tomto dokumente ma skutocne nic nezaujalo, ale ako som uz spominal: ide o hodnotenie cloveka co RS moc nemusi ()

Plague.

Neberte mě zle, koncert to by pěkný a natočený kvalitně, ale vydávat tohle za regulérní film? To můžeme rovnou natočit fotbalové utkání Horní Lhoty a FC Kotěhulky a pak to tady budeme hodnotit ne? Kromě 10ti minut ze 2h filmu to ani nebyl dokument, takže jako film - téměř odpad. ()

Bratr

Báječná podívaná aneb starci očima starce. rád bych měl jednou tolik energie, jako tihleti páni. Navíc atmosféra, komentáře a hudba samozřejmě, jsou nádherné. ()