Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Elanornegra

Kedze som uz dej poznal nebolo to take prekvapive.... ale musim uznat postavy, pribeh pefektne, zaver aj vdaka hudbe velmi inovativny.... strach a prisery ale priemer... stred filmu mohol byt trosku zaujimavejsi, nad tou krestanskou emancipacipaciou som sa len pousmail... velmi pekne vystihnute.... a preto 80% ()

hanula999

Film od začátku působil celkem fajn,ale jakmile zaclo divadlo s chapadli a obřim hmyzem,stratil tento film svoje kouzlo,od 75% bych rozhodne cekala vic , dala bych tomu stěží 55% ()

-krusty-

EHF: Stejně jako spousta soudruhů jsem já čekal předělávku starého Carpentera, ovšem dostal jsem Kinga :-) Rozhodně se jedná o povedenější kousek, kde je děj stavěn pěkně postupně a z po sobě následujících kostiček. Klaustrofobicky komorní drama lidí, uzavřených v jednom (byť relativně velkém) prostoru vybízí k pořádně chutné sondáži do lidské psychiky a když vše budeme střídmě umocňovat výpady vetřelců zvenčí....může to fungovat. Ale při vší úctě, nepovedlo se tak, jak by se povést mohlo. Vztahy mezi postavami v supermarketu se vyvíjí, nálada a atmosféra houstne...ale dalo se vyždímat víc hlavně co se týče dialogů a interakcí mezi hlavními cca čtyřmi postavami. Kamenem úrazu je nevýrazný hrdina, naopak fungují jeho kumpáni, fanatička a Laurie Holden, o které sním již od "Silent Hill" :-) Tajuplné neznámo v mlze za skly výlohy je skvělá kulisa, ale jistá "televiznost" zpracování vše sráží o pár decimetrů níž než by si téma zasloužilo...přesto ale solidní pokoukání. A propós, závěr je fantastický.....tak trochu ze života :-) ()

terraxCZ

Thriller ve kterém nejde ani tak o "příšery z jiné dimenze", jako o psychiku skupinky lidí uzavřené v malém prostoru, lidi nakonec zblbnou a půjdou jeden druhému po krku. Ale i ty zrůdičky byly pěkně zpracované, až na skladišťovou scénu s chapadly. U filmu mě zaujal netradičně pojatý, až depresivní konec. ()

+sfinx+ odpad!

Ňák to neberu. V Silent hillu se rozezní sirény, přijde mlha a s ní zlo. Lidé prchají na posvátné místo a atmosféra strachu a hniloby se dá přímo krájet. V Mlze se ozvou sirény, přijde mlha a s ní klasická reality show podle dávno vytvořeného scénáře obsahujícího alespoň jednoho vyděšenýho spratka, dva a více idiotů, kteří si chtějí hrát na hrdiny, z nich alespoň jeden zemře a druhý pozná, že se šeredně mýlil a další osoby, které dříve či později podlehnou panice, až na pár vyvolených, kteří zachovají chladnou hlavu a obklopí hlavního hrdinu. Už po 30 minutách, během kterých mi film stačil říci pouze to, že na barák spadnul strom a že v mlze je něco zlého je člověk dokonale otrávený. Ubohé efekty, stokrát zopakovaný děj a do toho ještě ta hloupá ženská na začátku, která asi pět vteřin po tom, co jeden odvážlivec vstoupil do mlhy a pak už bylo slyšet jen jeho řev, chce aby ji někdo doprovodil a následně prokleje všechny, za to, že nejsou tak pitomí jako ona. Dialogy typu "zemřel tvojí vinou", "máš na sobě jeho krev" poté, co si další sebevrah hrál na hrdinu byly naprosto z cesty, přehnané, neuvěřitelné. Půl hodiny tam jak debilové stojí a tvoří obrovské dilema, zda jim ostatní uvěří že jsou v nebezpečí, protože když se objeví záhadná mlha a řev umírajícího člověka, to je ten pravý okamžik na to, abyste ostatní podezírali, že si z vás dělají legraci. Tváří v tvář smrti a záhadné bestii je totiž zdaleka tím největším problémem, když je někdo namyšlený a povyšuje se nad druhého - toto téma se ve filmu opakuje hned několikrát. Je to neuvěřitelně stupidní, trapné a přesto u tvůrců oblíbené téma. Viděl jsem tu v komentářích zmíněnou i tu "religiózní" rovinu - ta spočívá v tom, že jedna ženština v mlze vidí apokalypsu a hraje si na vyvolenou - zhruba vše. Úpěnlivě se modlí k Bohu, protože je takřka už svatá a aby dokázala, že je nejlepší a že ráda přinese oběť za druhé, urazí hned první milou osobu, kterou potká a nešetří vulgaritami. Na druhou stranu to ale netíhne k nějakému problému pokrytectví - je to jen zkrátka další debilní postava, nic víc. Tohle i vše ostatní působí jako špatný vtip a příběh je na hraně pokusu o horor a jeho vlastní parodie. Mísí se tu smrt a brutalita s tématy sousedského soužití jak z Jahelkova vyprávění a téma strachu o život s tématy typu: 'co když jsem doma nechala zapnutou žehličku'? Špatným vtipem to začalo, pokračovalo a nakonec i skončilo. Atmosféra 0, postavy 0, příběh 0, napětí 0. Jediná hrůza mne jímá z hodnocení. ()

io.

V první třetině filmu mi to připadalo jako nějaký hororek z osmdesátých let. I po dokoukání do konce si myslím, že horor je silné slovo. Psychothriller je asi přesnější charakteristika. Jde tam především o psychiku, než o nějakou vizuální stránku, což je rukopis Stephena Kinga. Ovšem ten hmyz se povedl - velmi roztomilé stvořeníčka. Pavoučci - to už je taková klasika :-) Určitě stojí za shlédnutí. Já jsem se pobavil ... a ten závěr byl přímo orgasmický. ()

petrzelus

První půlku jsem se na film díval s mírným nadhledem a říkal si: "Jako fakt?" Teprve v druhé polovině jsem si uvědomil, že ten film má opravdu co nabídnout. A vzhledem k tomu, že konec mi vrazil nůž do zad dávám plný počet. ()

JaninaM

Pod pojmem horor si představuji film, který ve mě vyvolává pocit strachu z něčeho neznámého, děsivého a cítím potřebu tomu přijít na kloub. V tomto snímku beru velké plus, že hned po pár chvílích začala akce bez zbytečných dlouhých minut seznamování s postavami a prostředím, ale moc strachu ve mě vyvoláno nebylo. Hned v prvních chvílích jdou vidět chapadla a všechny potvůrky, které vypadaly celkem komicky, žádné větší napětí. Myslím, že by film byl napínavější právě bez těchto strašidel .Syn hlavního hrdiny měl neskutečně nepříjemný dabing a uběhlo 45 minut než si někdo vzpomněl a projevil trochu strachu o jeho mámu, která hned od začátku byla vyměněná za nehezkou klasickou blondýnu . Na druhou stranu jsem zůstala po celou dobu sedět nehnutě a sledovat jednu akci za druhou. Herci zahráli moc dobře, s opravdovým zápalem a nasazením. Na psychiku to zabíralo moc dobře , bylo skvělé sledovat několik skupinek lidí, každé s jiným názorem a s jiným řešením situace a jejich fanatismus. A konec je opravdu hodně emotivní, ale nacpaný do pár chvil. Dalo by se ještě vytvořit v autě více děsivých okamžiků. Takže horší čtyřka . ()

Sadova302b50

Snímek mě dost fascinoval, vystihl atmosféru z předlohy, i když pravda, jsou tam místa odlišná od knihy (a závěr je úplně jinde), ale to bylo i Osvícení, a trikové efekty s příšerami jsou právě takové, aby si každý divák dovtípil, že "monstra" pouze fungují jako katalyzátor a nezabírají roli hlavních záporáků (tedy samotných lidí). 90% ()

MichalHavros

Neznámý režisér, neznámí herci ovšem samotný film je velkolepě natočený! :) Horror by se tomu snad ani říkat nedalo, ale Sci-Fi je to unikátní! :) 5* ()

onden85

Když se opět spojil geniální král hororu King s pane režisérem (velké ,,P´´) Darabontem, každý čeká jen to nejlepší a ve výsledku skutečně nezklamali. Skvělý film a skvělá Marcia Gay Harden, tu mrchu zahrála tak dokonale že ji skutečně nenávidím! ()

fajntomas

Čekal jsem to trochu víc realistický, takhle bych to přirovnal k epizodě Akta X. Už předloha slabá od začátku do konce je to plný nepochopitelných akcí a myšlenkových pochodů, hudba/zvuk nepomůže k napětí a kamera, ta byla s výkony herců fakt tragická a to nemluvím o digi efektech. Nejlepší výkon předvedla Marcia Harden, ale zrovna tahle postava mi přišla dost přehnaná. Chvílema mi to přišlo až jako parodie nebo pokus o Tarantina. Všechno to podtrhnul závěr. Hvězda za paní s biblí a závěr. ()

0oq

Konečně film který má happy end. Tedy ten který pravděpodobně zamýšlel autor, nikoliv ten očekávaný divákem. Pokud jste taktéž přesycení tím, jak se vždy hlavní hrdinové dostávají z nemožných překážek a chcete raději vidět spíše tu realističtější verzi tedy tu kde Nio zemře, Froda nezachrání Sam a bude sežrán skřety a Batman si odsedí zbytek života ve vězení. Pak tento film bude pro vás podobně jako pro mě útěchou, že tyto konce vůbec existují. ()

wooloong

Filmové zpracování Kingovy povídky mi dokonale sedlo. Vlastně se režisér v podstatě dost přesně strefil do toho "filmu, co vám běží v hlavě" když držíte v ruce knížku a hltáte písmenka. Naprosto mě ovšem zklamal závěr, který se od knihy nesmyslně odchyluje, a je i v přímém rozporu s dosavadní charakteristikou postav. Podle mého by takhle, do této chvíle racionálně uvažující lidé, kteří se rozhodli nedat svou kůži zadarmo, prostě nejednali. ()

Socirel

Nemyslel jsem, že se bude nějakým způsobem lišit od podobných filmů, kdy partu lidí postupně něco vraždí, ani ta atmosféra nebyla nějak extra děsivá, digitální efekty nejspíše taky moc nestály, ale Frank Darabont (nebo Stephen King) závěry filmů prostě umí udělat zajímavé a ani tady v kontextu celého děje nepůsobí konec nijak vynuceně, ale naopak přirozeně, v tomto případě svým závěrem zachránil minimálně 1*. ()

cartyci

Očakával som viac hororovosti. Námet veľmi dobrý, však príliš to somnou nepohlo.Za to koniec bol dosť krutý. ()

Humanusdratus

Čekal jsem od filmu nějakého Bčkového strašáka, ale i díky přesvědčivému hodnocení většiny uznávaných recenzentů jsem se k němu nakonec odhodlal. No a Darabont mě opět přesvědčil, že to co dělá, opravdu umí. Z relativně nízkého rozpočtu vyrazil maximum, tím jsem si jist. Žádná nuda, naprosto přesný odhad lidské psychiky a odvážné, silné zakončení. Osobně bych vybral jiného hlavního hrdinu a otázka paralelní dimenze taky není něco, čemu bych moc věřil. Hudby málo, ale byla tam, kde měla být a kvalitní. A když to vemu z technického hlediska, cena/výkon - prostě si zaslouží 5*. ()

HansHonza

Fakt skvělej film, celou dobu mě spíše děsilo to náboženství tam, než ty příšery, opět originální monstrum z jiné dimenze, za všechno zase může armáda, a konec.. no prostě super, nemohl jsem se nesmát tomu konci. ()

Zmetekluke

Jestli byl i trochu účel vytřískat z takového scénáře nízkorozpočťák, co bude bavit, mise splněna...Žádné teda těžké novátorství z toho nečiší, ale pro mě osobně to bylo zakomponováno tak akorát, hromada potvor, zajímavě se vyvíjející děj, kdy člověk zase jednou vidí, co s člověkem dokáže udělat jeho psychika, když už je nejhůř a fanaticky se upínáme k bohu. Neustále mě to nutilo přemýšlet, jak to asi vše dopadne a teda...husté ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi