Akční / Krimi / Thriller / Drama

Kanada / USA, 2008, 100 min (SE: 103 min)

• Le_Chuck

Ťažká podpásovka, ktorá bolí fandov (o fanatikoch nehovoriac) gemblerskej modly dvojnásob. Pojem herná adaptácia tu dostáva z časti úplne nový význam, lebo inteligencia zlých panáčikov na plátne je presne na úrovni tých herných. T.j. nascriptovnaých tak, aby sa v pravý čas objavili pre Maxovou hlavňou a o ich mohol efektne rozprášit na molekuly. Žial filmový, tak spraví asi raz (!?!?!). Obrazy krásne, príbeh v pohode, Valkýri detto, ale stále nerozumiem čo vlastne chcel Moore riešiť. Je úplne ako filmová Mona, totálne mimo mísu. 40%(16.11.2008)

• AngelAngie

Hra mi přišla tolik filmová, že už tehdy jsem si říkala, že natočit film nebude tak těžké. Jenže asi bylo .. Mark je sexy, to jo, Mila je sexy, to jo, ale .. kde je zbytek? Nebýt známého jména a toho, že je to adaptace hry, bylo by to jen další akční béčko v řadě.(15.11.2008)

• Slasher

Hrůza. Filmový Max Payne selhal, brilantní atmosféře své herní předlohy se nedokázal přiblížit ani po prdel. Po všech stránkách propadák - nudná, nezajímavá a nesouvislá slátanina, pouze s občasným náznakem něčeho lepšího. Pozitiva, snad jen sníh a hezké pohledy na NYC.(16.3.2009)

Soundtrack Marco Beltrami a Buck Sanders: 1. Max Attacks - Original Score ,2. Investigation ,3. Payneful Piano ,4. Colvin Quivers ,5. Dethlab ,6. Storming The Office ,7. No Respects For You ,8. Lupino Spreads His Wings ,9. Max Returns Home ,10. Factoring Max ,11. Window Payne ,12. Dark Heaven ,13. Vote for Dennis ,14. BB's Maxim ,15. Max Marches On ,16. Heaven To The Max ,17. Topless Fanfare ,(18.5.2011)

|| Scenár: Beau Thorne / Based on Max Payne by Sam Lake | Hudba: Marco Beltrami, Buck J. Sanders, Metsuo | Produkcia: John Moore, Scott Faye, Julie Yorn | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Dune Entertainment, Firm Films, Foxtor Productions | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržba: 85,761,789 $ || What's your name? Max Payne. (...) Postava, ktorá sa stala legendou naších myslý, démonom temných nocí strávených za pí.sí. Ako pes za svojím strateným pánom som roky zdvíhal hlavu, za každým, když jsem zaslyšel jeho jmémo: Max Payne. Potajomky, v duchu som stále veril, že sa znova objaví: Max Payne 3. Ale nadarmo. S upadajúcou nádejou som čakal, že sa alespoň jeho duch, jeho svet, jeho bolesť znova ukáže. Rok 2008: Max prichádza striebornou cestou. Prípravy, rozpočet, obsadenie, ukážky... Každý hlboko dúfal, že to môže byť on. No boli aj takí, ktorí pochybovali. Osud strieborného Payna zakotvil medzi potuchami jeho zverencov. Sakraťažkú úlohu utvoriť atmosféru pravého Payna skoro zvládol, no dejovo si chcel nájsť novú, vlastnú cestu. Valkyri ho zároveň uchránili a zabili. Ťažko povedať, čo by sa bolo Maxovým zverencom páčilo viac, zachovať pravý dej a spraviť dvojhodinový videoklip, alebo do toho vôbec nemiešať ani Monu Sax? Najprv rozstreliť štyri dráty na streche mrakodrapu a tak zabiť nepriatreľa v helikoptére, alebo len jednoducho streliť osneženou pištolou do srdca vraha jeho manželky? Odpovede na tieto otázky dáva lineárna reflexia toho, čo bude nasledovať. Niečo podobné, ako pri Nolanovom Batman Begins, ktorý bol vymyslený preto, aby sa mohol zrodiť Dark Knight. Koniec tohto filmu, ktorý si pozrel len asi sám režisér (po záverečných titulkoch) dáva najavo, že sa týmto filmom chcela vytvoriť nová ére Maxa Payna Strieborného, ktorý si svoj temný hlas už v pokračovaniu toľko nevyužije, ako svoje neľútostné umenie strielať v časovom pásme bulett time. 03.06 CET(17.10.2008)

• Mila Kunis