Akční / Krimi / Thriller / Drama

Kanada / USA, 2008, 100 min (SE: 103 min)

• kOCOUR

Další adaptační prohra a smutná vizitka pro jednoho z nejsympatičtějších herních hrdinů nedávné minulosti. Je paradoxní, že pár statických obrázků v samotné hře působí výrazně filmověji než film samotný. Nemluvě o dynamice a překvapeních, které v celovečerní stopáži nahrazuje čirá prázdnota a obyvklé scenáristické kličky, plynoucí jen ze znalosti základní premisy a ničeho navíc (je to o zlomeném chlapíkovi, který se tváří drsně a občas zpomaleně střílí). Děj prakticky neexistuje a zjevuje se nahodile jako ekvivalent slepence podivných náhod a "ikonických" postav, které se na scéně objevují, jak se jim zlíbí (a JE to proti vší logice). Wahlberg to snesl se vztyčenou hlavou, vše ostatní je jen onanie nad prázdnou nádobou. A první přestřelka po více než hodině... tomu už se v novém domnělém světě Maxe Paynea lze jenom smát.(17.10.2008)

• choze

Zkurvenej zlej sen.(26.3.2009)

• Slasher

Hrůza. Filmový Max Payne selhal, brilantní atmosféře své herní předlohy se nedokázal přiblížit ani po prdel. Po všech stránkách propadák - nudná, nezajímavá a nesouvislá slátanina, pouze s občasným náznakem něčeho lepšího. Pozitiva, snad jen sníh a hezké pohledy na NYC.(16.3.2009)

Absolutně zpackané, škoda. Vizuálně skvělé, natočené taky, ale ten scénář je hrůza. Příběh se nevyvíjí a jde absolutně mimo diváka. Mark Wahlberg byl jako Max Payne dobrá volba, u mě si to potvrdil, ale Mila Kunis ne. Hrála toporně a navíc jí to vůbec neslušelo (je to ta stejná co hrála v Kopačkách?) mohla si role prohodit s novou bondgirl - Olgou Kurylenko – má na první pohled větší herecký talent a navíc je znatelně více „hot“. Ludacris jako poručík – hrůza – stejně jako jeho hip-hoperský akcent – v každé scéně mě iritoval. Slabších 5/10* dávám hlavně za poslední dvacetiminutovku a zmíněnou vizuální stránku filmu. Těším se na druhý díl a doufám, že si někdo dá tu práci a napíše Maxovi pořádný scénář, tedy pokud druhý díl bude jak „slibuje“ scéna po závěrečných titulcích.(20.11.2008)

• viperblade

I přes to, že první díl PC hry jsem hrál ani ne 15 minut, druhý díl jsem projel na všech úrovních +/- desetkrát. A proto jsem se nemohl dočkat filmu, zvláště když jsem uviděl obsazení. Mark Wahlberg, Mila Kunis i Olga Kurylenko slibovali zábavu a John Moore po (pro mě) dvou lepších filmech zase sliboval skvělé převedení hry na film. Bohužel, nemůžu přijít na to, kde soudruzi z NDR udělali chybu… zřejmě v tom, že stříleli málo ve zpomalených akcích. Je sice fakt, že kdyby ty zpomalovačky ve filmu byly co pět minut, taky by to nebylo to pravé "max payneovské", ale zatraceně, jen dvě? Co jsem komu provedl? Navíc, když vás akční film (který, alespoň podle mého, by vás měl napumpovat adrenalinem) málem několikrát (!!!) uspí, je něco hodně, hodně špatně. Takže hlavně za herce, které mám vypsány výše (plus ještě za Amauryho Nolasca a Jamie Hectora) to nechávám na dvou hvězdách, ale bylo to tak tak.(12.9.2010)